Салат айсберг-вирощування на дачі і в домашніх умовах

91

Вирощувати салат айсберг на дачі можна як в теплиці, так і у відкритому грунті, а взимку і зовсім реально радувати себе смачною і корисною зеленню, культивуючи її в домашніх умовах на підвіконні. Агротехніка, в даному випадку, досить проста, але може викликати безліч питань. Однак, якщо виконувати всі рекомендації по агротехніці, то результати не змусять себе довго чекати.

Зміст

  • Вирощування зелені в теплиці
  • Вирощування у відкритому грунті
  • Вирощування салату айсберг в домашніх умовах

Вирощування зелені в теплиці

Так як качанні салати не люблять занадто високої температури, то вирощування салату айсберг на дачі в теплиці рекомендується тільки пізньої осені, ранньою весною, або ж взимку при наявності опалювальної теплиці.

В цілому салат є холодостійким рослиною, але виробляти посів насіння необхідно, коли немає загрози сильних заморозків. Оптимально, щоб температура всередині теплиці не опускалася нижче 40с. Безпосередньо перед посадкою землю в теплиці слід підготувати – ретельно перекопати, вносячи перегній і мінеральні добрива. Крім того, варто врахувати, що салат не переносить кислих грунтів. Тому при підвищеній кислотності грунту необхідно її знизити. Зробити це можна, внісши в землю золу і вапно. А ось з азотовмісними добривами в даному випадку потрібно бути обережними, так як качанні салати є нітратонакопичувачами.

відео про вирощування зелені в зимовій теплиці

Перед посівом також доведеться розпушити грунт, видаливши з неї всі великі земляні грудки і камені, які будуть ускладнювати сходи. Насіння перед висадкою рекомендується замочити на добу, що позитивно впливає на появу росточков. Посів насіння здійснюється на глибину близько 1 см, відстань між рядками – 30-40см. Місце посадки необхідно ретельно полити і укрити агроволокном або плівкою для утримання вологи. Періодично до появи сходів покривний матеріал слід знімати, щоб здійснити провітрювання. Ці заходи є профілактикою проти борошнистої роси і загнивання молодого рослини. Після появи сходів в теплиці посадки необхідно прорідити, залишаючи по одній рослині через кожен 30см.

Для того, щоб салат айсберг зміг зав’язатися в качани і набрати досить велику вагу рекомендується здійснювати за рослинами наступні дії по догляду:

  • своєчасний полив. Качанні салати погано переносять посуху, тому потрібно ретельно стежити, щоб грунт завжди була волога. Скоротити поливи можна після зав’язі качанів.
  • розпушування. Перше розпушування і видалення земляної кірки проводиться після трьох тижнів з моменту посіву насіння. Далі рихлити грунт слід після кожного поливу, що дозволить уникнути загнивання коренів рослини.
  • видалення бур’янів.

Салат айсберг-вирощування на дачі і в домашніх умовах

Після появи сходів в теплиці посадки необхідно прорідити

  • підживлення. Варто регулярно при вирощуванні вносити комплексні добрива, які дозволять в достатньому обсязі отримувати рослині калій, магній, фосфор, азот.

Терміни дозрівання салату айсберг — 45-80 днів з моменту висівки насіння.

Вирощування у відкритому грунті

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Салат айсберг-вирощування на дачі і в домашніх умовах

Вирощування салату на дачі у відкритому грунті можливо насінням або розсадою. Висадка насіння у відкритий грунт і подальший догляд за рослинами в точності такий же, як при культивації салату в теплиці. Що стосується розсади, то тут варто дотримуватися певних рекомендацій.

Так як качанний салат погано переносить пересадки, то агротехніка його розсади проводиться в торф’яних таблетках, які в достатній кількості належить придбати в спеціалізованому магазині. У кожну таблетку кладеться по 2-3 насіння. Щоб не перейматися попередньою підготовкою насіннєвого матеріалу до посіву, можна взяти дріжджоване насіння, що мають оболонку з комплексу добрив. Після того, як всі торф’яні таблетки заповнені, їх поміщають в контейнер, який залишають в приміщенні з температурою не вище 180с. Як правило, пророщування не займає багато часу, сходи з’являються вже на 4-5 день.

Салат айсберг-вирощування на дачі і в домашніх умовах

Перед тим як переносити розсаду на ділянку необхідно провести її загартовування

Далі вирощування можна вести вдома, де більш висока температура, але не вище 250с. Тобто в цілому контейнери з рослинами реально розмістити на підвіконні або на неопалюваному балконі. Найбільш відповідною для висадки у відкритий грунт буде розсада висотою 8-10см, що відповідає 4-5 листочків. Зазвичай до такого стану салат айсберг виростає за 8-9 тижнів. Але в такому вигляді висаджувати рослини можна ранньою весною, коли на вулиці немає занадто великої спеки, але грунт вже відтанула і минула загроза заморозків. Ближче до літа слід звернути увагу на більш маленьку розсаду, термін зростання якої приблизно 3 тижні, що дозволить салату більш добре перенести пересадку у відкритий грунт, а також оптимізуватися до нових умов і високих температур навколишнього середовища.

Перед тим як переносити розсаду на ділянку необхідно провести її загартовування. Для цього ємності з розсадою виносять на пару днів на відкрите повітря. Висаджування порослі проводитися на добре перекопану грядку, в яку було внесено добриво і перегній. Перенесення здійснюється за тією ж схемою, що і при вирощуванні салату айсберг в теплиці. Якщо молоді рослини висаджені досить рано, то виробляють їх укриття агроволокном або перфорованої плівкою. Знімають покривний матеріал приблизно через чотири тижні. Але необхідно стежити, щоб температура під плівкою не піднімалася вище 250с, так як це негативно відіб’ється на формуванні качана, і його вирощування буде сильно утруднено.

Салат айсберг-вирощування на дачі і в домашніх умовах

Висаджування порослі проводитися на добре перекопану грядку

Догляд за рослинами аналогічний, як і при вирощуванні в теплиці. Тобто культивація салату у відкритому грунті вимагає полив, розпушування, видалення бур’янів і підгодівля. Якщо не забувати здійснювати за салатом найпростіший догляд, то незабаром ви зможете ласувати смачними, хрусткими листям цього чудового рослини. Прибирати салат необхідно рано вранці, коли сонце ще не висушило крапельки роси, тоді салат на довгий час залишиться соковитим і смачним.

Вирощування салату айсберг в домашніх умовах

Виростити салат айсберг можна і в домашніх умовах, «розбивши» зелений город на балконі або підвіконні. Для того, щоб отримати урожай зелені будинку доведеться для початку потурбуватися ємностями і грунтом. Як тари підійдуть тільки місткі горщики або лотки, приблизні розміри яких 60х60 см.більш дрібні не беріть, так як качанні салати мають добре розвинену кореневу систему, для правильного росту якої потрібен значний обсяг.

відео про вирощування салату, сорти, розсаду, посадку і догляд

Грунтосуміш для посадок легко придбати в спеціалізованому магазині, або ж зробити самостійно вдома. У другому випадку слід взяти в рівних частинах перегній, дернову землю, і пісок, все ретельно перемішати і внести калійні добрива.