Дах мансардного типу-який вид вибрати

102

У заміських будинках дуже важливо розумно використовувати наявну площу і по можливості їх розширювати. Одне з кращих рішень-дах мансардного типу. Таке житлове приміщення дійсно може стати повноцінною частиною вашого будинку. Але щоб це дійсно було так, потрібно визначитися, який дах буде кращим варіантом саме для вас і яким чином вона буде зводитися.

Зміст

 • Види мансардних дахів
 • Односхилий дах
 • Двосхилий дах
 • Чотирьохскатний дах
 • Загальні рекомендації

Види мансардних дахів

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Найпростіше рішення-симетричні конструкції

Перше, на що потрібно звертати увагу при будівництві будинку – покрівельна система. Є досить великий вибір варіантів дахів, але найбільш популярні в наш час наступні:

 • односхилий;
 • двосхилий, яка може бути ламаною або щипцевою;
 • вальмовая;
 • полувальмовая.

відео про мансарду будинку

Зрозуміло, будь-який вид має як сильні, так і слабкі сторони. Найпростіше рішення-симетричні конструкції. Для них не потрібно складних прорахунків, та й будівництво такого даху саме по собі простіше. Але якщо ви оберете несиметричну покрівлю, то можна отримати більше корисного місця на вашій мансарді і більш привабливий оригінальний дизайн. Хоча процес будівництва в даному випадку буде на порядок складніше.

Ще на стадії розробки проекту необхідно розрахувати, якою буде навантаження на стіни і фундамент вашого будинку від покрівельної конструкції. Також в облік беруться особливості клімату: кількість опадів протягом року, перепади температур, вітер і т.д.

У всіх видах мансардних дахів лінія перетину повинна бути не далі, ніж в 1,5 м від підлоги. Інакше це буде швидше експлуатований горище. Одна з переваг мансардних дахів-можливість установки такої конструкції практично на будь – якому будинку-цегляному, дерев’яним, блочному.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

У всіх видах мансардних дахів лінія перетину повинна бути не далі, ніж в 1,5 м від підлоги

При грамотному підході в будівництві ваша мансарда може використовуватися для самих різних цілей: дитяча, особистий кабінет, невеликий спортзал, спальня і так далі.

Односхилий дах

Саме цей вид конструкції дозволяє отримати просторий, функціональний і зручний горище без особливих зусиль. В даному випадку головні елементи несучого каркаса:

 • мауерлат;
 • стійки;
 • крокви;
 • підкоси;
 • розпірки і т. Д.

Найголовніше, що потрібно зробити при проектуванні, — розрахувати кут нахилу. Якщо нахил буде занадто малий, то взимку навантаження на дах може збільшитися до критичної позначки через те, що снігова маса буде збиратися на поверхні і тиснути на дах і, як наслідок, на всю конструкцію будинку. Через це конструкція може значно деформуватися або навіть обрушитися. Зате, якщо порівняти всі інші види мансардних дахів приватних будинків, то саме односхилий дах є одним з найпростіших і надійних варіантів. Така конструкція також добре протистоїть сильним вітряним потокам.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Покрівельний матеріал для односхилого даху можна використовувати практично будь-який

Якщо ви дійсно хочете, щоб у вашому будинку була односхилий дах, то повинні простежити, щоб кут її нахилу був не нижче 35 градусів. Якщо є можливість зробити кут 45 градусів-скористайтеся нею. Завдяки такому нахилу взимку сніг з даху просто буде скочуватися під власною вагою, практично не затримуючись на поверхні. Покрівельний матеріал для односхилого даху можна використовувати практично будь-який. Але звертайте увагу, що на загальну вартість даху вплинуть як ці матеріали, так і кут нахилу. Тому при виборі як слід зіставте свої бажання і фінансові можливості.

Двосхилий дах

Як було зазначено вище, існують ламані і щипцеві двосхилі дахи. Найпростіша конструкція-щипцева. Якщо вона симетрична, то проблем з її створенням практично немає. Глибокі розрахунки в даному випадку не потрібні, тому все обійдеться вам дешевше, хоча така мансарда за площею може поступатися односхилим даху. Стандартна двосхилий дах виконується у формі трикутника.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Стандартна двосхилий дах виконується у формі трикутника

Інші види дахів значно поступаються двосхилим по ряду характеристик:

 • можливість використовувати недорогі матеріали;
 • досить проста конструкція;
 • надійність;
 • відсутність потреби в підйомній техніці при будівництві.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дах мансардного типу-який вид вибрати

Стандартна щипцовая дах виступає відмінним варіантом для будинків, ширина яких не перевищує шести метрів. Кут нахилу при цьому зазвичай варіюється в межах 45 градусів. Але досить часто ширина будинку перевищує 6 метрів. В такому випадку ви можете сміливо зводити дах з кутом близько 60 градусів, тобто, більш гостру. Таким чином, корисного простору на мансарді буде більше.

Популярними також в наш час стали несиметричні дахи. Але якщо ви вирішите зробити саме таку, то тут потрібен особливий підхід. Головна її особливість-зміщений в бік центр ваги, що вимагає особливої ретельності і відповідальності в обчисленнях ще на етапі проектування. Але якщо ви цінуєте оригінальний зовнішній вигляд і хочете відкрити для себе нові можливості в дизайні, то це – відмінний варіант. Такий дах дозволяє зробити зручну терасу.

Ламана дах мансарди – ще один широко поширений вид конструкцій. У ній кожен скат складається з двох ділянок з різними кутами нахилу. Стандартні кути: 60 градусів-нижній скат, 30 градусів-верхній. Така конструкція дозволяє отримати досить багато вільного простору для власних цілей. При цьому дах не буде тримати на собі снігову масу взимку.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Ламана дах мансарди-ще один широко поширений вид конструкцій

Як і з двосхилим симетричним дахом, ламана підходить в тих випадках, коли ширина вашого будинку не перевищує шести метрів. Якщо будинок має великі розміри, доведеться шукати інші варіанти або ж підходити до прорахунків і будівництва набагато більш відповідально.

Чотирьохскатний дах

Саме такий дах дає можливість отримати практично повноцінний поверх – функціональний і зручний. Конструкція, слід сказати, тут складніше, ніж у вищезгаданих варіантах. Тому часу на будівництво знадобитися більше, та й матеріали з роботою обійдуться дорожче. Вам доведеться або самостійно, або із залученням будівельників розробити точну схему кроквяної конструкції.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Серед чотирьохскатних конструкцій особливе місце займають вальмовие даху

Серед чотирьохскатних конструкцій особливе місце займають вальмовие даху, адже мають цілу низку переваг:

 1. вертикальних площин в даху немає. Завдяки цьому вона може без проблем витримувати навіть сильні шквальні вітри. Така покрівля стане оптимальним варіантом для всіх, хто живе в регіонах з вітряною погодою, де також мають місце урагани;
 2. каркас у вальмовой даху один з найжорсткіших. Це забезпечується тим, що кутові ребра щільно сходяться з опорної коньковой балці. Така конструкція дозволяє уникнути будь-яких деформацій в ході експлуатації;
 3. також ви зможете зробити великі звіси, що захищають ваші стіни від опадів і, як наслідок, подальших руйнувань через несприятливі погодні умови;
 4. також вальмовая дах являє собою досить лаконічне рішення, адже дає можливість зробити ваш приватний будинок приземистее. Але місця на самій мансарді буде цілком достатньо.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

Також ви зможете зробити великі звіси, що захищають ваші стіни від опадів

Але є у вальмовой даху і ряд слабких сторін:

 1. перший і головний-це вартість. Конструкція набагато складніша, ніж інші, і, як наслідок, дорога;
 2. через те, що є скати не тільки з довгих торців, але і з коротких, частина простору витрачається даремно;
 3. розміщення вікон в такому даху-досить складне заняття, тому що вікна ставляться безпосередньо в саму покрівлю.

Якщо вже говорити про вікна, як невід’ємної частини мансардного даху, то слід зазначити, що оптимальний варіант — вертикальні вікна. Буде потрібно схема розміщення всіх елементів конструкції, зате вікна будуть відмінно вписуватися в дизайн будинку і виконувати свої головні функції: пропускати свіже повітря і денне світло всередину мансарди.

При бажанні і достатній кількості коштів можна також побудувати ламану вальмовую дах. Це дозволить відчутно розширити корисний простір мансарди. Але конструкція в даному випадку буде на порядок складніше, а значить, матеріали теж повинні бути найкращі. Тому доведеться трохи витратитися.

Дах мансардного типу-який вид вибрати

При бажанні і достатній кількості коштів можна також побудувати ламану вальмовую дах

Ваги покрівлі. Найкраща покрівля-та, в якій використовуються легкі і безпечні матеріали.

відео про утеплення мансарди

Не забувайте, що мансарда знаходиться прямо під дахом. І незважаючи на те, що тепле повітря завжди піднімається вгору, але приміщення все одно втрачає тепло швидше. Вам обов’язково знадобиться якісний і довговічний утеплювач (ековата, пінополістирол і т.д.).