Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

68

Томати типу черрі популярні через наявність декоративних властивостей, завдяки яким їх застосовують для прикраси страв. Одним з яскравих представників цієї групи є сорт вітчизняної селекції дюймовочка.

Історія вирощування та характеристика сорту томатів дюймовочка

Цей молодий сорт томатів із серії черрі ще не має своєї великої історії. Він був виведений селекціонерами московської агрофірми» пошук » в 2008 році, а в 2009 внесений до держреєстру селекційних досягнень російської федерації. Допущений до вирощування у відкритому грунті і під плівковими укриттями у всіх регіонах. Але досвід городників говорить про те, що умови відкритого грунту не підходять для дюймовочки і виростити її можна тільки в теплиці (за винятком південних регіонів).

Опис сорту

Сорт володіє класичним індетермінантним (індетермінантними називають групу сортів, зростання яких не обмежений) типом зростання. У теплиці він продовжує рости і плодоносити до пізньої осені, коли його стебла можуть досягати довжини 1,5–2,5 м і більше. Звичайно ж, при цьому він потребує підв’язки і формування, а також в пасинкуванні. Окремі джерела характеризують сорт як стійкий до типових для культури хвороб, але чутливий до різкого перепаду температур. Ці ж джерела описують сорт, як самозапильний і не потребує допомоги бджіл.

Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

У теплиці томат дюймовочка продовжує рости і плодоносити до пізньої осені, коли його стебла можуть досягати довжини 1,5–2,5 м і більше

При досить дрібних плодах томат володіє непоганою врожайністю, яка під плівковими укриттями і в теплицях досягає 4,7 кг/м2. Терміни дозрівання помідорів ранні-перші з них починають встигати через 90-95 днів після повних сходів, а потім плодоношення триває до пізньої осені.

Плоди округлої форми мають гладку шкірку червоного кольору, не схильну до розтріскування. М’якоть щільна, з відмінним смаком. Дрібні помідорчики середньою масою 15-25 г зібрані в красиві кисті по 15 штук і більше. Вони дозрівають дружно, що дозволяє знімати урожай цілими гілочками.

Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

Дрібні помідорчики сорту дюймовочка середньою масою 15-25 г зібрані в красиві кисті по 15 штук і більше

Плоди відмінно підходять для цільноплідного консервування в невеликих банках (0,5–1 л), а також для заморозки.

Резюмуючи, перерахуємо основні переваги і переваги сорту:

 • імунітет до захворювань;
 • ранньостиглість;
 • самозапилюваність;
 • невибагливість у догляді;
 • декоративний зовнішній вигляд плодоносних кущів;
 • відмінний смак плодів, придатність для вживання в свіжому вигляді і в літніх салатах;
 • придатність для цільноплідного консервування і заморозки;
 • відмінні лежкість і транспортабельність;
 • можливість вирощування в домашніх умовах на балконі або підвіконні;
 • можливість самостійної заготівлі насіння з стиглих плодів.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

З недоліків можна відзначити:

 • низьку адаптивність до перепадів температур;
 • погану переносимість холоду;
 • неможливість культивації у відкритому грунті більшості регіонів країни.

Наш клімат сходу україни дозволяє вирощувати високорослі томати у відкритому грунті. У 2017 році вийшло так, що з ранніх помідорів у нас були посаджені тільки черрі дюймовочка. І ми їх їли з кінця червня аж до початку жовтня, а також закрили близько п’ятнадцяти літрових банок на зиму. Було їх 10 кущів, які формувалися в 2-3 стебла і підв’язувалися до звисаючих з поперечини шнурах. Плодоносили регулярно, не хворіли, але висаджувати ми їх більше не стали, так як не сподобалася досить жорстка і неїстівна шкірка.

Відео: огляд томатів дюймовочка

Особливості агротехніки сорту томатів дюймовочка

Як згадувалося вище, сорт невибагливий у догляді, а тому вирощування його не забирає багато часу і сил. Якщо городник одного разу потурбувався про обладнання стаціонарних опор для високорослих томатів, то виростити дюймовочку йому буде нескладно. Особливостей агротехніки в порівнянні з іншими індетермінантними томатами сорт не має, тому акцентуємо увагу лише на деяких важливих нюансах.

Особливості посадки

Томати дюймовочка, як і інші сорти, краще вирощувати через розсаду навіть в південних регіонах. Ця культура любить пересадку і пікірування. Завдяки заглибленню рослин при виконанні цієї процедури утворюються додаткові корені, що сприяє кращому розвитку. Виробники насіння рекомендують пересаджувати розсаду сорту дюймовочка в грунт (відкритий або закритий) у віці 40-50 днів після появи повних сходів.

Найбільш зручною схемою посадки індетермінантних томатів є стрічкова дворядкова. При цьому на грядці шириною 100-120 см розташовують два ряди рослин на відстані 50 см один від одного в теплиці і 60-70 см у відкритому грунті. Інтервал між кущами вибирають 40 і 50 см відповідно.

Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

У теплиці томати дюймовочка висаджують за схемою 50х40 см

Нюанси догляду

Для поливу томатів в теплиці краще обладнати систему крапельного зрошення. Це дозволить дотримуватися оптимальну вологість грунту і одночасно уникати підвищеної вологості повітря, яка може призводити до виникнення грибкових захворювань. У відкритому грунті поливи можна проводити зі шланга або лійки під корінь. Вони повинні бути рясними, але не частими — 1-2 рази на тиждень.

Пасинкування обов’язково проводять не рідше одного разу на тиждень. При цьому потрібно сформувати кущі в 1 стебло для закритого грунту і в 2-3 стебла — для відкритого. З цією метою:

 • для формування в 1 стебло регулярно видаляють всі пасинки;
  Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

  Для формування куща в 1 стебло регулярно видаляють всі пасинки

 • щоб сформувати другий стебло, залишають один пагін, що росте з пазухи листа, розташованого відразу під першою квіткової пензлем;
 • в якості третього стебла можна залишити ще один з пасинків, розташованих під першою квіткової пензлем.

За 3-4 тижні до закінчення вегетації потрібно прищипнути верхівку, припинивши утворення зав’язей і забезпечивши таким способом дозрівання залишилися плодів.

Відгуки городників

У цьому холодному і сирому році у мене дюймовочка виросла супермелкой. Нанопомидорки. Кущі високі, а на них просто всипано кистей з дрібними плодами. Онукові дуже сподобалися. Для нього буду садити ще. Але в цей раз в квітник, тому що кущ дуже гарний, але місця вимагає багато. Ось нехай там і росте, око радує. Дуже швидко зав’язуються і виростають плоди. На початку кисті вже плодики, а з середини — колір. Як на цьому фото:

Дюймовочка-красивий і смачний томат черрі

Плоди томата дюймовочка дуже дрібні

Карамель

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/2826-дюймовочка /

Re: дюймовочка

Кущ вів в 2 стебла, висотою був під стелю теплиці і далі вниз загнувся. Останні плоди знімали в кінці вересня прям перед прибиранням в теплиці. Я чериков саджу кущів 5-6, молодший син їх минулого літа прям з куща лопав…

Next авто

Https://forum.na-svyazi.ru/?showtopic=2609388&st=855

Теж давно сажу дюймовочку! вона не сильно і дрібна. Для баночок мені подобається. Урожайність рясна. А в це спекотне літо вона вийшла якимись розлученнями, як біколор.

Tomatinka

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/2826-дюймовочка/

У мене теж дюймовочка була від пошуку, як у карамель. Черрі-помідори діаметром 2,5-3 см з товстою шкіркою. На смак не сподобалися, не стала більше садити.

Nataly

Http://www.tomat-pomidor.com/forums/topic/2826-дюймовочка/