Високоврожайні сорти огірків, вітчизняні та східні

95

Селекціонери досить давно займаються огірками, домагаючись не тільки поліпшення смакових якостей, але і підвищення стійкості до холодів і до різних захворювань. До найбільш важливих досягнень селекції можна віднести відсутність гіркоти у більшості нових сортів і гібридів, а також помітне збільшення врожайності. Іноді залишається тільки дивуватися, як з одного квадратного метра вдається зібрати до 25 кг відмінних зеленцов!

Вибираємо огірки

Різноманіття сортів і гібридів, представлених на ринку, може привести початківців овочівників в замішання: який сорт огірків краще, і що віддати перевагу – високу врожайність або яскравий смак? перш ніж зробити вибір, подумайте, в якому вигляді ви плануєте вживати огірки, і де збираєтеся їх вирощувати?

Високоврожайні сорти огірків, вітчизняні та східні

Вибираючи між теплицею і грядкою, ви робите вибір між кількістю огірочків і їх якістю

Різні сорти огірків за зовнішнім виглядом хоч і схожі, але за смаковими якостями, по щільності м’якоті і товщині шкірки можуть сильно відрізнятися. Саме на ці властивості слід спиратися, вибираючи огірки для засолювання або для свіжих салатів. Так, салатні сорти можуть при консервуванні перетворитися в кашу і втратити свій смак, а варто замаринувати деякі засолювальні сорти, позбавлені смаку в свіжому вигляді , — і більш чудових хрустких огірочків уявити собі важко! є й універсальні сорти, які можна маринувати, солити і є свіжими, проте врожайність їх зазвичай невисока.

відео про кращі сорти огірків

Що стосується умов вирощування, найурожайніші сорти огірків – тепличні , до того ж їх можна цілий рік вирощувати. Однак грунтові огірки вимагають меншого догляду і відрізняються більш яскравим смаком. Можна сказати, що, вибираючи між теплицею і грядкою, ви робите вибір між кількістю огірочків і їх якістю.

Що віддати перевагу: вітчизняні сорти або екзотику?

Найчастіше городники, вибираючи кращі сорти огірків, орієнтуються на вітчизняну селекцію. Перевага віддається тим гібридам і сортам, які найбільш пристосовані до регіону проживання. Якщо ж вітчизняні сорти огірків вам не цікаві, і хочеться спробувати щось нове, незвичайне, посадіть в своєму городі екзотичні види огірків-китайські або індійські (майте на увазі, що турецький огірок – це вид орнаменту, а не овочева культура).

Високоврожайні сорти огірків, вітчизняні та східні

Найчастіше городники, вибираючи кращі сорти огірків, орієнтуються на вітчизняну селекцію

Від зозулі до піноккіо

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Високоврожайні сорти огірків, вітчизняні та східні

Для вирощування в плівкових укриттях або теплицях рекомендується купувати сорти партенокарпічні, які не вимагають запилення комахами, адже в захищеному грунті з запиленням зав’язей огірків можуть виникнути проблеми.

Найбільш врожайними вважаються наступні самозапильні гібриди:

  • зозуля — дуже популярний гібрид, що відрізняється раннім плодоношенням і витривалістю, його плоди з рідкісними горбками досягають в довжину 23 см.огірок зозуля прекрасно підходить для засолювання і в свіжому вигляді володіє хорошим смаком.
  • кураж-ранньоурожайний гібрид з невеликими темно-зеленими плодами довжиною до 15 см.огірок кураж f1 не гірчить і підходить для універсального використання. До звичайних огірковим хвороб відносно стійкий.
  • маша-найраніший гібрид з плодами середнього розміру (близько 8 см). Використовується огірок маша, як для захищеного грунту, так і для відкритого. Хороший для вживання в будь-якому вигляді і стійкий до поширених огірковим захворювань.
  • кібрія-вважається самим врожайним з усіх гібридів. Надранній огірок кібрія відрізняється потужним ростом, високою віддачею врожаю і чудовою якістю невеликих темно-зелених плодів.
  • піноккіо-високоврожайний ранньостиглий гібрид з зеленцями довжиною 8 см. Плоди не гірчать і однаково гарні в свіжому і маринованому вигляді. Додаткова перевага піноккіо-підвищена стійкість до борошнистої роси.

Затребувані серед городників також високоврожайні партенокарпічні гібриди: підмосковні вечори, матрьошка, анюта, хлопчик з пальчик, нерель, конні, буян, охотний ряд, берендей та інші.

Високоврожайні сорти огірків, вітчизняні та східні

Для вирощування в плівкових укриттях або теплицях рекомендується купувати сорти партенокарпічні

З метою вирощування на відкритих грядках вибираються районовані сорти виключно весняно-літнього типу. Краще одночасно вирощувати в городі кілька різних сортів, щоб при будь-яких погодних умовах отримати урожай.

Для відкритого грунту кращі наступні гібриди і сорти: джерельце, конкурент, соловей, хуртовина, клавдія, метелиця, по щучому велінню, розгуляй, журавля, аннушка, герман і т.д.

Гості зі сходу

Як би не були хороші вітчизняні огірочки, проте де в чому своїм «заморським побратимам» вони поступаються. Так, коли китайський огірок нарізають на салат, по всій квартирі відчувається чудовий аромат свіжості, що нагадує запах кавуна. А дивовижний індійський огірок прекрасний не тільки в свіжому вигляді – його смажать в олії, готують з нього ніжну ікру і ароматні соуси.

відео про вирощування огірків

Китайські огірки краще плодоносять в теплиці, але їх можна також вирощувати в городі. Вони дивно скороплідні: з моменту посіву насіння до появи перших огірочків проходить менше місяця. Оскільки сорти китайських огірків в більшості самозапильних, зав’язуються плоди прекрасно, плодоносять пучками. Зеленці дуже довгі, хрусткі і солодкі, вони дуже смачні свіжими, та й для засолювання чудово підходять.