Пінк буш-ранні рожеві помідори

62

Кожному городнику хочеться виростити особливі овочі на своїх грядках. Одним з незвичайних сортів є гібрид пінк буш, що приносить великі плоди, що мають приємну рожеве забарвлення.

Зміст

 • Історія та опис гібрида пінк буш
 • Характеристика томатів пінк буш

  • Порівняння пінк буш з іншими рожевоплідними сортами-відео
 • Як вирощувати томати пінк буш

  • Підготовка грунту і посів
  • Вирощування розсади
  • Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті

   • Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті-відео
  • Особливості догляду за гібридом пінк буш в теплиці
  • Профілактика захворювань
  • Збір, зберігання та використання врожаю
 • Відгуки про сорт

Історія та опис гібрида пінк буш

Гібридний помідор пінк буш з’явився завдяки роботі японських селекціонерів компанії sakata. Прекрасні якості нового гібрида завоювали йому популярність спочатку в європі, потім в росії, де він пройшов реєстрацію в 2003 році. Державним реєстром томат пінк буш рекомендований до обробітку на північному кавказі в умовах відкритого грунту. В умовах холодного клімату томат цілком успішно можна обробляти в парниках.

Плоди томата починають заспівати рано, через 90-100 днів з моменту проростання. З появою першої плодової кисті зростання куща припиняється (це властивість називається детермінантністю).

Висота куща коливається від 0,5 до 0,75 м (зростання залежить від умов вирощування — більший розмір виходить в теплиці).

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Міцні стебла томата пінк буш легко несуть тяжкість врожаю

Міцний штамбовий стебло з короткими міжвузлями легко витримує масу плодів. Листя середнього розміру мають темно-зелене забарвлення. З простих суцвіть утворюються плоди округлої або плоскоокруглої форми, масою 110-150 г (максимально до 200 г). Поверхня плоду може бути слаборебристой. Тонка шкірка володіє глянцевим блиском. Недостиглі плоди мають світло-зелене забарвлення, при повній стиглості-рожевий. Забарвлення характеризується рівномірністю, без зелених плям.

У досить щільною і соковитою м’якоті ховаються від 4 до 6 насіннєвих камер.

Пінк буш-ранні рожеві помідори

У плодах є до 6 насіннєвих камер

Смак оцінюється як відмінний завдяки високому вмісту цукрів (3,4-3,5 %). Як правило, в середньому рожеві помідори солодше і ніжніше червоноплідних, до того ж містять не меншу кількість вітамінів і мікроелементів.

Характеристика томатів пінк буш

Гібрид характеризується рядом переваг, таких як:

 • раннє і одночасне визрівання плодів;
 • дуже хороша врожайність (до 2 кг з куща, 10-11 кг з 1 м2), на 3-10 % перевершують стандарти дар заволжя і агату;
 • прекрасні товарні якості врожаю (товарні плоди складають до 95 %);
 • одномірність плодів;
 • невибагливість до догляду (не потрібне формування куща);
 • стійкість до змінної вологості і сонячних опіків (не виникає розтріскування або в’янення);
 • стійкість до захворювання кладоспоріозом, фузаріозом, вертицильозом, а також ураження нематодою;
 • універсальність застосування.

До нечисленних недоліків томата відносяться дорожнеча посівного матеріалу і підвищена «примхливість» розсади. Крім того, смак і структура м’якоті томатів сильно залежать від отриманого ними тепла і світла, — в несприятливих умовах плоди можуть вийти жорсткими і несмачними.

Порівняння пінк буш з іншими рожевоплідними сортами-відео

Як вирощувати томати пінк буш

Для вирощування томатів необхідно попередньо підготувати розсаду. Насіння гібрида висівають з таким розрахунком, щоб пересадити рослини на постійне місце через 35-45 днів після проростання (згідно з рекомендацією оригінаторів). Як правило, посів виробляють в березні, але цей термін слід коригувати в залежності від клімату конкретного регіону. Насіння потрібно обов’язково купувати щорічно, так як взятий з плодів гібрида посівний матеріал не повторює властивостей батьківської рослини.

Підготовка грунту і посів

Грунт найкраще використовувати готову, але при бажанні можна підготувати грунтосуміш самостійно (бажано зробити це ще восени). До родючої садової землі додають трохи торфу, перегною і деревної золи. Для знищення шкідників і збудників захворювань грунт необхідно продезінфікувати гарячим розчином марганцево-кислого калію темно-рожевого кольору.

Насіння продаються вже обробленими і ні в яких додаткових замочуваннях не потребують.

Послідовність посіву:

 1. грунт кімнатної температури, розкладений по контейнерах або стаканчиках, злегка ущільнюють і зволожують.
 2. насіння томата розкладають за допомогою пінцета і присипають шаром грунту (5-10 мм).
 3. посіви поливають (бажано скористатися мелкоячеистой насадкою для лійки) і закривають плівкою для створення ефекту парника.
 4. засіяні ємності містять в теплому приміщенні (25-26 ос), щодня провітрюють і злегка поливають (режим поливу повинен відповідати термінам висихання поверхні грунту).

Пінк буш-ранні рожеві помідори

Нічим не оброблене насіння акуратно розкладають по поверхні ґрунту

Вирощування розсади

Зазвичай насіння пінк буш проростає протягом 4-5 діб. Однак при нестачі тепла проростання може зайняти 7-8 днів. Як тільки з’являються перші паростки, контейнери необхідно перенести в добре освітлене місце. Температура повітря повинна становити 15-16 ос вдень і 11-12 ос вночі. Це сприяє загартовуванню і зміцненню молодих томатів. У таких спартанських умовах розсаду слід витримати протягом 7-8 днів, потім температуру поступово доводять до 20-22 ос. Щоб розвиватися повноцінно молодим рослинам потрібно світловий день тривалістю не менше 10 годин. При недостатності природного освітлення виробляють досвечивание світлодіодними фітолампами (можна використовувати і звичайні лампи денного світла).

Як тільки на молодих томатах з’явиться по два справжніх листочка, їх слід пікірувати в окремі горщики (стаканчики).

Важливо не встановлювати ємності з пікірованою розсадою занадто тісно, щоб рослини не затінювали один одного і не витягувалися. Для правильного розвитку пінк буш стебло повинен бути коротким і товстим.

Розсаду потрібно поливати регулярно, але помірно (перезволоження грунту загрожує загниванням коренів).

Підживлення рекомендується проводити комплексним добривом (нітрофоска, агрікола № 3). У перший раз розсаду підгодовують в період, коли з’явиться перший справжній лист, потім через 1,5–2 тижні після пікіровки, а далі — кожні 10 днів (припинити за 7-10 днів до висадки в грунт).

Якщо розсада занадто витягнулася, то при третій підгодівлі необхідно внести розчин суперфосфату (2 столових ложки на 6 л води) і обробити рослини препаратом атлет.

Коли розсада досягне віку 30 днів, потрібно почати готувати її до» переїзду » на постійне місце. Для цього молоді рослини виносять на вулицю (тільки не на сонце!) на 1-2 години, поступово збільшуючи час перебування.

Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті

Розсаду пінк буш потрібно пересадити у відкритий грунт або парник у віці не старше 45-50 днів — перетримана розсада не буде добре плодоносити. Для відкритого грунту цей томат підходить тільки в умовах теплого клімату (крим, північно-кавказький регіон, краснодарський край). Землю помідори воліють родючу, тому в неї завчасно слід внести перегній і амофос.

Не саджайте помідори на ділянці, де раніше ріс картопля! попередниками томатів повинні бути огірки, морква, зелень, капуста.

Густота посадки повинна дотримуватися в межах 4-6 рослин на 1 м2, інакше знизиться врожайність і підвищиться ймовірність захворювань.

Висаджувати гібрид рекомендується методом перевалки. Свіжі посадки поливають теплою водою, мульчують грунт і після цього протягом 10 діб не проводять поливи і розпушування.

Якщо пінк буш вирощується у відкритому грунті, підв’язка рослин не обов’язкова, хоча при великій кількості зав’язей можна підстрахуватися і підв’язати томати до шпалер.

Одна з приємних особливостей гібрида полягає у відсутності необхідності формування куща (пасинкування). Догляд за дорослими томтами зводиться до регулярних поливів і підгодівлі (3-4 рази за сезон) комплексним добривом або трав’яним настоєм, змішаним з розчином коров’яку.

Перша підгодівля проводиться приблизно через 7-8 діб після того, як розсада була посаджена в грунт (на початку цвітіння), потім в період утворення і зростання зав’язі і, нарешті, на початку плодоношення.

Протягом усього сезону важливо грамотно проводити полив, так як при надмірному зволоженні м’якоть помідорів стає водянистою. Періодичність поливу встановлюється в залежності від денних температур повітря і великої кількості опадів. При поливі воду (відстояну) слід подавати строго під корінь.

&1&

Томати поливають тільки під корінь

Вирощування томатів пінк буш у відкритому грунті-відео

Особливості догляду за гібридом пінк буш в теплиці

У тепличних умовах пінк буш витягується сильніше, ніж у відкритому грунті, тому необхідно підв’язувати кущі до опор. Нижні плодові кисті можуть стосуватися землі, тому грунт необхідно мульчувати (підійде солома, сіно, тирса).

При підвищеній вологості можуть розвиватися грибні хвороби, тому теплиці обов’язково потрібно регулярно провітрювати.