Оригінальний томат чорний мавр

77

Мода панує всюди, навіть в розведенні томатів. При нинішньому розмаїтті сортів і різновидів цього овоча можна вибрати не тільки такі помідори, які припадуть до смаку сімейства городника, але і будуть оригінальними за формою, кольором або аромату. Користуються попитом і дрібноплідні різновиди, зручні для домашнього консервування. Одним з таких сортів в останні два десятиліття став томат чорний мавр, про який і піде мова в цій статті.

Хто створив чорного мавра

Оригінальний томат чорний мавр

Плоди томата чорний мавр мають своелбразную забарвлення і відмінний солодкий смак

1. Над створенням нового різновиду томатів чорний мавр наприкінці минулого століття працювали співробітники закритого акціонерного товариства нвк » нк. Лтд»» у травні 1998 року корпорація подала в фгбу «держсорткомісія» заявку на допуск нових помідорів до сортовипробування. 2000-й став роком включення чорного мавра в держреєстр сортів, рекомендованих для вирощування. Державною комісією з випробування та охорони селекційних досягнень новий різновид томатів допустили до вирощування на садово-городніх ділянках, в присадибних і невеликих фермерських господарствах по всій країні.

Про томаті чорний мавр — відео

Чим порадує чорний мавр

Оригінальний томат чорний мавр

У більшості місцевостей нашої країни чорний мавр краще себе почуває в теплиці

1 рекомендований спосіб вирощування чорного мавра — в плівкових парниках і на незахищених грядках. Вирішуючи для себе, де ростити ці томати, треба врахувати, що рослини індетермінантні, тобто високорослі, які не мають природного обмеження довжини пагонів. Вони вимагають формування і, звичайно, підв’язування до опор або шпалери. Якщо клімат вашої місцевості не дозволяє ростити чорного мавра на відкритій грядці, то буде потрібно плівковий парник висотою не менше двох метрів.

Дозріває чорний мавр в середні терміни. Перша квіткова кисть з’являється над восьмим або дев’ятим листом, а наступні — через три листа. Гладкі яйцеподібні плоди цього сорту помідорів спочатку пофарбовані в зелений колір з більш темною плямою ближче до плодоніжки. Поступово дозріваючи, помідори червоніють і потім знаходять червонувато-коричневе забарвлення.

Оригінальний томат чорний мавр

Помідори чорний мавр при дозріванні набувають спочатку червоні відтінки, а при дозріванні стають майже коричневими

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Оригінальний томат чорний мавр

Розмір томатів невеликий, середня маса плодів близько 45 грамів, але зате їх солодкого смаку професійні дегустатори при сортовипробуванні дали оцінку відмінно. Цими особливостями сорту і визначається спосіб їх використання. В їжу помідори чорний мавр йдуть переважно свіжими або у вигляді домашніх цільноплідних заготовок.

У досить густому томатному соку, приготованому з плодів чорного мавра, міститься більше 3% цукру і 7,2% сухої речовини.

Сорт чорний мавр дуже врожайний. Кількість товарних помідорів, які він дає з одного квадратного метра засадженої площі, становить близько 5 кілограмів.

Зняті з куща плоди добре зберігаються, транспортуються, дозариваются.

При всіх позитивних якостях цих томатів відзначають їх високу сприйнятливість до вершинної гнилі в період посухи.

Нюанси агротехніки чорного мавра

Оригінальний томат чорний мавр

На грядці помідори чорний мавр формують в одне стебло, в теплиці можна і в два

Вирощування чорного мавра абсолютно ідентично агротехніці будь-якого індетермінантного сорту томатів:

  1. для самостійного вирощування розсади цих томатів насіння краще купувати у перевірених постачальників, щоб не зіткнутися з підробкою.
  2. дату посіву насіння на розсаду розраховують, виходячи з кліматичних особливостей конкретної місцевості, де будуть рости помідори. Посадка на постійне місце виконується, коли розсада досягне віку близько 60 днів. У відкритий грунт рослини поміщають лише після того, як мине загроза пізніх заморозків. У середній смузі посів зазвичай роблять до середини березня, а висаджують в середині або другій половині травня.
  3. оптимальний спосіб формування куща чорного мавра:
   • на грядках — в одне стебло, тобто в міру зростання рослини слід видаляти всі пасинки;
   • в теплиці — в два стебла, залишивши найнижчий пасинок, або виріс безпосередньо над першою плодової пензлем.
  4. зверніть увагу на те, що в другій половині серпня або початку вересня (це залежить від місцевого клімату) видаляють верхівку рослини, яка називається точкою зростання. Робиться це для того, щоб до заморозків сформувалися плоди встигли визріти. Якщо цього не зробити, то зав’язі будуть утворюватися до самих холодів, багато плоди доведеться зняти зеленими або бурими, закладаючи їх на дозаривание.
   Оригінальний томат чорний мавр

   Схема формування томатів в 1, 2, 3 стебла

  5. не слід допускати пересихання грунту на грядці або в теплиці, так як це може спровокувати захворювання плодів вершинної гниллю.

Способи формування кущів помідорів-відео

Відгуки про чорному маврі

Вітаю всіх! а у мене чорнило від «пошуку» був. В захваті! не очікувала! солоденькі, багато і відмінні в консервації! у власному соку-просто смакота! кущі стояли довго, багато засипала на дозаривание. Навіть зеленуватими були смачні!

Nnnska

Http://qps.ru/ogwyf

У нас чорний мавр був від російського городу. Так, дуже врожайний, але назвати його «дуже солодким» ніяк не можна, він швидше кислий.

Drosera

Http://qps.ru/ogwyf

У чорного мавра, плоди навіть ще не дійшли до повної стиглості, вже мають солодкий смак, що дозволяє їх знімати для консервації в недостиглій стадії. Що в свою чергу дозволить зберегтися цим плодам в банках, без пошкоджень. А взагалі, на кущі насправді дуже багато плодів, і вони до самих заморозків все зав’язуються і зав’язуються. У мене дітлахи, коли були маленькими, тягали ці помідори з кущів, навіть не чекаючи їх повної стиглості такі вони смачні. Головне в ранньому віці, робити профілактику від вершинної гнилі, тому що всі довгоплідні сорти томатів страждають першими від цієї проблеми. Регулярний полив, мульчування, підживлення мікроелементами, а так само обприскування кальцієвої селітрою до початку дозрівання плодів кожні два тижні дозволить уникнути цієї проблеми. P。s。цей сорт підходить для цільного консервування, а так само для споживання в свіжому вигляді.

Дюна

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t2145.html