Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

80

Коли за календарем вже настала весна, а за вікнами все так же лютує мороз і мете сніг, вид розквітаючих весняних квітів приносить особливу радість. Ось чому вигонка тюльпанів в домашніх умовах, як і інших цибулинних і бульбоцибулинних культур, викликає великий інтерес у квітникарів.

Вибираємо сорти тюльпанів і оптимальні терміни для вигонки

При бажанні у власній квартирі можна виростити низькорослі тюльпани, гіацинти, крокуси, дрібноквіткові нарциси, рябчики, мускарі, сцилли і галантуси, створивши прекрасний мініатюрний сад в домашніх умовах в будь-який час року. Всі ці рослини відносяться до категорії вигоночних, які при дотриманні певних правил і належному догляді можна змушувати цвісти, коли вам захочеться.

Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

Розглянемо, як відбувається вигонка тюльпанів:

  • які різновиди і сорти тюльпанів для вигонки вважаються найбільш підходящими;
  • в які терміни слід приступати до вирощування рослин;
  • що врахувати при посадці цибулин;
  • в яких умовах утримувати цибулини в період спокою;
  • що потрібно зробити, щоб тюльпани рушили в зростання і зацвіли в потрібний час.

відео про те, як домогтися того, щоб тюльпани цвіли в будь-який час року

Обдумуючи можливість вигонки тюльпанів будинку, ви вже приблизно знаєте, до яких термінів хотілося б отримати розпускаються бутони. У квітникарстві прийнято умовно розмежовувати терміни вигонки тюльпанів і до того ж, для кожного періоду вибирати певні сорти. Так ви з більшою ймовірністю можете розраховувати на бажані результати.

Рання вигонка

Якраз припадає на новорічні свята (в кінці грудня – першій декаді січня). Кращі сорти тюльпанів для вигонки в цей святковий час: епрікот б’юті, люстіге битві, діксіс фейворіт, міст майлз, крістмас марвел, діамант стар. Сорти для ранньої вигонки потрібно вибирати такі, у яких період охолодження триває не менше шістнадцяти тижнів.

Середньорання вигонка

Проводиться з середини січня до початку лютого. Для цього періоду ідеально підходять такі сорти, як апельдорн, конфукс, оксфорд, скарборо.

Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

Середня вигонка

До міжнародного жіночого дня (з останніх чисел лютого по середину березня) зазвичай вирощують тюльпани сортів парад, лондон, ерік хофсьє, дипломат, кіс неліс, вівекс.

Пізня вигонка

Навесні, коли на вулиці ще не підходящі умови для тюльпанів, а помилуватися квітами вже хочеться, в домашніх умовах можна зайнятися вигонкою сортів аристократ, темпл оф б’юті, тріумф, негріта, хібернія і фрінжіт елеганс. Пізня вигонка здійснюється в період з кінця березня і до травневих свят.

Підготовка цибулин для подальшої вигонки

Визначивши сорти тюльпанів, які будуть використовуватися для вигонки, потрібно ще з весни подбати про належну підготовку цибулин для цієї мети. Оскільки найкращого цвітіння в домашніх умовах ви зможете домогтися тільки від великих, здорових, щільних цибулин, необхідно протягом усього періоду вегетації дотримуватися правильну агротехніку: поливати грядку з тюльпанами, рихлити грунт, знищувати бур’яни, періодично підгодовувати посадки комплексним мінеральним добривом.

Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

Цибулини тюльпанів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

Зачатки квітки в цибулині формуються приблизно до середини серпня або навіть пізніше. Якщо вам необхідні квіти вже до нового року, прискорити закладку всіх органів майбутнього квітки можна за допомогою вирощування тюльпанів під плівкою з подальшою декапітацією (обрізанням) розпустилися бутонів. Інший спосіб-раннє викопування цибулин, трохи тільки на їх лусці з’явилися плями жовтого кольору, і витримка їх при температурі +34 протягом тижня. До моменту посадки такі цибулини можна зберігати в холодильнику, в нижньому відділі.

Зберігання цибулин, викопаних в звичайні терміни, здійснюється в сухому темному приміщенні при температурі +22 градуси протягом 30 днів, після чого ще на 30 днів температуру знижують на пару градусів, а потім цибулини зберігають при +16 градусах. При істотному підвищенні або зниженні температури висока ймовірність утворення «сліпих» бутонів або уповільнення формування квітки в цибулині.

Правила посадки цибулин

До кінця вересня цибулини тюльпанів для вигонки потрібно буде висадити в ємності з поживною сумішшю. Хтось використовує суміш піску і торфу або піску і дернової землі, хтось-чистий торф або перліт, голландські квітникарі вирощують тюльпани на чистому річковому піску. Головне, щоб субстрат був легким, з нейтральною реакцією.

Для посадки цибулин підійдуть ящики, контейнери, низькі широкі горщики або миски. На дні ємності обов’язково має бути дренажний отвір, яке прикривають черепком і присипають тонким шаром дренажу.

Технологія вигонки тюльпанів в домашніх умовах – як отримувати квіти в будь-який час року

Вигонка тюльпанів

Посадка цибулин проводиться так:

  • у ємності насипають дві третини субстрату і трохи ущільнюють;
  • цибулинки рівномірно розподіляють по поверхні в одному сантиметрі один від одного, легенько вдавлюючи їх в грунт;
  • цибулини повністю засипають рештою субстратом;
  • посадки рясно поливають і, якщо верхівки цибулинок здалися з-під землі, субстрат ще досипають.

Ящики з висадженими цибулинами слід перенести в приміщення, де температура знаходиться на рівні від +5 до +9 градусів, а вологість повітря становить не менше 75%. Посадки щодня поливають, щоб субстрат не пересихав. Коли з’являться паростки, необхідно буде знизити температуру до + 2 градусів.

Приблизний термін вкорінення і проростання посадкового матеріалу становить від шістнадцяти тижнів до двадцяти двох. Тривалість впливу холодної температури на цибулини залежить від планованих термінів отримання квіток і від сорту тюльпанів.

Що собою являє технологія вигонки тюльпанів

За три тижні до бажаних термінів цвітіння ящики з цибулинами слід перенести в приміщення з неяскравим освітленням і температурою не нижче +13. Через чотири дні освітлення включають на повну потужність, а температуру піднімають до +18. Штучне освітлення інтенсивністю не менше 40 вт / м2 при вигонці тюльпанів в зимовий час просто необхідно – не отримуючи сонячного світла по 10 годин на день, рослини будуть витягуватися.

відео про вигонку тюльпанів

Щоденні поливи і періодичні підгодівлі тюльпанів кальцієвою селітрою позитивно позначаться на їх цвітінні і значно збільшать їх декоративність. Якщо ж ви хочете максимально довго милуватися яскравими бутонами, не тримайте квітучі тюльпани під сонячними променями і знизьте температуру в приміщенні до +15 градусів. Цей нехитрий прийом зробить квітконоси міцнішими, а інтенсивність забарвлення квіток помітно збільшиться.