Як спонукати троянду зацвісти

104

Мета посадки троянд в саду-насолода розкішним цвітінням. Якщо воно не настає, значить, під час посадки або в процесі догляду здійснена помилка.

Причини затримки цвітіння

Навіть якщо одна з потреб королеви саду не врахована, рослина вередує.

Невдале місце

Троянди віддають перевагу сонячному місцю. Посадивши їх в глухий тіні, цвітіння можна і не дочекатися. Земля під кущем повинна добре прогріватися. Це стимулює утворення на щепленні нових нирок, з яких виростають квітконосні пагони. Тому досвідчені фахівці троянди не мульчують.

Як спонукати троянду зацвісти

У північних регіонах трояндам потрібно сонце протягом усього дня, на півдні-досить в першій половині, потім розсіяна тінь

Недавня посадка

Передчасно очікувати цвітіння в перший рік після посадки. Навіть якщо воно настане, то буде слабким, іноді навіть нехарактерним для сорту. Краще не давати троянді цвісти, а прищипувати бутончики, коли вони досягнуть розміру горошини. Молодому кущу спочатку слід наростити потужні коріння.

Плетисті рамблери не завжди цвітуть і на другий рік, за винятком випадків, коли пагони добре перезимували.

Як спонукати троянду зацвісти

Якщо у троянди першорічки бутони вже крупніше горошини, краще їх не відщипувати, а дати їй процвести

Здичавіння

Зазвичай троянди прищеплюються на шипшина. Якщо щеплення зроблена неякісно або при посадці не заглиблена на 5 см нижче рівня грунту, то від підщепи може відростати поросль. Якщо від неї не позбавлятися, кущ виснажиться і щепу виродиться. Необхідно своєчасно видаляти дички на кільце. Вони відрізняються тонкими пагонами з великою кількістю шипів і дрібним листям.

Як спонукати троянду зацвісти

З часом необрізаний шипшина повністю задушить сортову троянду

Як прибрати поросль шипшини — відео

Неправильне розташування батогів

Якщо не цвіте плетистая троянда, переконайтеся, що гілки закріплені на опорі правильно: спірально або похило. Інакше, нирки, які знаходяться вище по пагону, виділяють речовини, що зупиняють закладку квіткових бруньок внизу стебла.

Як спонукати троянду зацвісти

Горизонтально розташовані батоги троянди рясно цвітуть

Проблеми з обрізанням

Якщо на пагонах з’явилися чорні плями з червоною облямівкою — це інфекційний опік. Захворювання невиліковно, уражені гілки ніколи не зацвітуть, тому їх обрізають дощенту.

Як спонукати троянду зацвісти

Інфекційний опік викликається грибками, найчастіше троянди хворіють навесні після невдалої зимівлі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як спонукати троянду зацвісти

Зазвичай кожне стебло закінчується квітами. Якщо їх немає, це сліпий втечу з завмерла точкою зростання, який обстригають наполовину, щоб змусити гілкуватися і цвісти.

Протягом літа видаляються зів’ялі бутони, щоб домогтися повторного цвітіння. Зав’язуються плоди відбирають багато поживних речовин. Але з правила є виняток: в кінці серпня відцвілі троянди не стрижуть, щоб не спонукати їх утворювати нові пагони. Останні процвести не встигнуть, вимерзнуть взимку і стануть воротами для інфекції.

Як спонукати троянду зацвісти

Обрізаючи відцвілі троянди, ми стимулюємо нову хвилю цвітіння

На трирічних пагонах припиняється бутоноутворення через порушення сокоруху. Їх випилюють на кільце біля самої щеплення, щоб омолодити троянду. На корнесобственних екземплярах» старичків » зрізають на рівні грунту. Це стимулює зростання нових пагонів, продовжує життя троянди.

Початківцям квітникарям варто навчитися розрізняти групи троянд, так як неправильне формування куща не дає йому цвісти. Не терплять радикальної весняної обрізки в’юнкі, англійські, паркові групи. Їм лише злегка вкорочують верхівки пагонів до першої великої нирки. Решта пагони вирізаються, тільки якщо вони старі або хворі.

Як спонукати троянду зацвісти

Англійські троянди девіда остіна дуже вибагливі, але розкішно цвітуть

Порушення агротехніки

І надлишок, і недолік харчування можуть припинити цвітіння. Важливо знати міру. Троянду підгодовують, якщо вона потребує цього: пагони і листя дрібнішають, на них з’являються плями. У червні-липні дають азотні добрива, 1-2 підгодівлі. В ідеалі навесні грунт під кущами присипають перепрілим кінським гноєм — кращої органічної «їжею» для троянд. Але і надлишок азоту загрожує: рослина жирує, забуваючи про цвітіння, і стаючи особливо привабливим для попелиці і різних грибків.

Як спонукати троянду зацвісти

На початку весни троянди підгодовують азотом, наприклад, аміачною селітрою

З кінця липня азот скасовують і переходять на калійні і фосфорні добрива: золу, калімагнезію, монофосфат калію. Ці речовини допомагають батогам визріти, перезимувати і зацвісти навесні.

У моїй практиці були випадки, коли троянди не цвіли. Зазвичай це відбувалося в перший рік після посадки, тому я не хвилювалася. Щоб кущі краще вкорінювалися, я підгодовувала їх гуматами. В кінці серпня поливала настоєм золи. Більше нічого не використовувала, так як добре заправляю посадкову яму мінеральними добривами і перегноєм. Як відомо, в таких випадках перші два роки троянди бажано не годувати. На зиму підгортаю кущі наступною сумішшю: перепрілий просіяний компост (або гній), земля, пісок і зола. На другий рік зазвичай чекаю цвітіння, від якого захоплює дух.

Невідкладна допомога для троянди

Якщо всі вимоги виконані, пагони здорові, але не цвітуть, виконайте наступні дії:

  • видаліть на кільце все кволі гілочки, що ростуть всередину або внизу куща, включаючи слепишей;
  • залишилися нормальні пагони (з олівець і товщі) обріжте над самою добре розвиненою ниркою або листом;
  • підгодуйте троянду гуматом калію з мікроелементами (по інструкції на упаковці);
  • коли з пазух листя обрізаних основних пагонів з’являться молоді паростки, обприскати троянду біостимулятором цвітіння, наприклад, бутон.

Перераховані заходи спонукають королеву саду зацвісти.

Як спонукати троянду зацвісти

Гумат калію оживляє троянди

Правильна обрізка сліпих пагонів-відео