Повстяна вишня, її плюси і мінуси, правила посадки і догляду

121

Коли мова заходить про вирощування вишні, найчастіше мається на увазі звичайна різновид, широко поширена в російських садах.

Як садити повстяну вишню, і що потрібно обов’язково врахувати?

Повстяна вишня, її плюси і мінуси, правила посадки і догляду

Повстяна вишня

Однак деяким садівникам набагато більше подобається повстяна вишня, і на те є свої причини:

  • плоди повстяної вишні ароматні, дуже соковиті, ніжні, солодкі з легкою кислинкою або без неї;
  • у м’якоті містяться полісахариди, вітамін с і речовини, благотворно впливають на кров’яний тиск, склад крові, роботу серцевого м’яза і на систему травлення. Особливо цінується свіжа вишня повстяна-корисні властивості її в такому вигляді проявляються найкраще;
  • неймовірно гарна квітуча повстяна вишня (фото додається до статті, тому її використовують і в декоративних цілях;
  • плодоношення починається вже на другий рік;
  • вишеньки починають дозрівати з кінця червня і довго не опадають;
  • урожайність вишні висока — при гарному догляді і відповідних кліматичних умовах кущ щільно усипаний ягідками, немов обліпиха;
  • дерево відрізняється невибагливістю, стійкістю до морозів і посухи;
  • немає необхідності боротися з кореневою порослю, так як у повстяної вишні вона не утворюється;
  • до коккомікозу дерево абсолютно несприйнятливо.

Здавалося б, всім хороша повстяна вишня-догляд за нею досить простий, плоди смачні, врожаї рясні. Але і недоліків у цього різновиду вишні теж вистачає: плоди повстяної вишні ви не зустрінете в продажу, тому що вони погано зберігаються і транспортуються; дерево старіє вже через 10 років; без обрізки кущ сильно загущается; повстяна вишня часто уражається моніліозом. Крім того, повстяна вишня самобесплодна – поруч обов’язково повинні рости і інші сорти (нехай навіть звичайної вишні або степової), інакше врожаю не буде.

Знаючи, як правильно вирощувати повстяну вишню і доглядати за нею, ви зможете легко впоратися з недоліками цього виду, насолоджуючись перерахованими вище перевагами.

відео про повстяну вишню

Беручи до уваги самобесплодность повстяної вишні, для кращого запилення необхідно висаджувати відразу не менше двох сортів, квітучих в один час. Так, популярністю користується вишня повстяна наталі середнього терміну дозрівання з великими смачними плодами і врожайністю до 7 кг з куща. Серед середньостиглих сортів також поширені: вишня повстяна царівна, східна, казка. Ранні сорти: дитяча, аліса, захват. З пізніх сортів популярні: літо, красуня, океанська вировська, алтана.

Дуже незвично виглядає вишня повстяна сорти біла, всипана під час плодоношення плодами матово-білого забарвлення. Сорт відрізняється високою врожайністю і гідними смаковими якостями.
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Повстяна вишня, її плюси і мінуси, правила посадки і догляду

Посадку рекомендується проводити по весні, поки нирки не розпустилися, або у вересні. Якщо саджанці були куплені пізніше, їх потрібно до весни прикопати.

Повстяна вишня, її плюси і мінуси, правила посадки і догляду

Посадка вишні

Важливі правила посадки повстяної вишні:

  • місце для вишні вибирайте сонячне, де не застоюється вода;
  • грунт бажана легка суглинний або супіщаний, торфовища і перезволожені важкі грунту не підходять;
  • для саджанця викопайте яму глибиною і діаметром до півметра;
  • наповніть посадкову яму добре перемішаної грунтовою сумішшю з додаванням перепрілого гною, вапна, калію і фосфору;
  • обріжте кореневу систему у вишневого саджанця сантиметрів на 20, щоб бічні корені краще розвивалися;
  • опустіть корінці в глиняну бовтанку;
  • щоб на новому місці добре взялася повстяна вишня, посадка саджанця повинна проводитися на ту ж глибину, як і в розпліднику;
  • встановлений в яму саджанець вишні засипте почвосмесью і трохи ущільните грунт, а потім рясно полийте водою;
  • землю навколо вишневого саджанця замульчируйте торфом, щоб регулювати вологість грунту і скоротити необхідність в поливах.

Повстяна вишня, її плюси і мінуси, правила посадки і догляду

Повстяна вишня

Повстяну вишню можна висаджувати не тільки готовими саджанцями-розмножують її також зеленими живцями (в парниках), відводками і навіть простим посівом кісточок під зиму.

Основи догляду за повстяною вишнею

Навесні, після закінчення цвітіння вишні, її підгодовують комплексними мінеральними добривами з вмістом азоту, вносячи підгодівлю по краю пристовбурного кола. При цьому грунт розпушують не більше ніж на 4 см в глибину, інакше є ризик пошкодити коріння саджанця. Восени при підгодівлі вишні азот виключають, щоб не викликати активний ріст пагонів, які замерзнуть при перших заморозках.

Поливати чагарники слід помірно, так як надлишок вологи погано позначається на зростанні повстяної вишні, її плодоношенні і підготовці до зими.

відео про вирощування повстяної вишні

Для формування акуратного куща однорічні саджанці повстяної вишні обрізають на висоті 40 см, з другого року вкорочують всі бічні гілки на третину довжини. Крім того, за кроною вишні потрібно буде постійно стежити, не допускаючи загущення в центрі дерева. Щоб краще росла і плодоносила повстяна вишня, обрізка гілок повинна бути щорічною, проводити її слід на початку весни. Досить залишати по 8-10 сильних пагонів, а решта вирізати, особливу увагу приділяючи невдало розташованим, хворим, старим, отплодоносившим гілкам.