Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

102

Темп f1-партенокарпічний гібрид для теплиць з декількома перевагами: висока врожайність, стійкість до хвороб, пучкова зав’язь, відмінний смак зеленцов і ін.але огірок районований не для всіх регіонів.

Історія вирощування огірка темп f1

Гібрид темп зареєструвала в держреєстрі селекційних досягнень московська компанія «семко-юніор». Огірок вирощується на аматорських і фермерських ділянках з початку 2000-х.для багатьох він став фаворитом і отримав постійну прописку на грядках.

Завжди давали хороший урожай три самозапильних сорти — темп, еколь і фасон. Дуже хороші гібриди, мені подобаються. Пробувала і інші сорти, але ці, мабуть, найкращі. У всякому разі поки з ними ніяких проколів не було.

Artemida

Http://chudo-ogorod.ru/forum/viewtopic.php?f=41&t=1483

Популярність серед овочівників огірок отримав завдяки не тільки стабільної врожайності і відмінному імунітету, але і можливості збирати з нього пікулі — маленькі огірочки-зав’язі, розміром 3-4 см. У темпу вже на цій стадії вони мають огірковий аромат і смак, відмінно підходять для приготування однойменного делікатесу.

Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

Гібрид темп f1 для пікулів від автора « «семко-юніор»

Пікулі-дрібні овочі, мариновані з прянощами. До складу можуть входити: дрібні огірочки, боби, стручки квасолі, цвітна капуста, томати черрі, часник, чилі та ін.

Є один істотний мінус у гібрида — це обмеження по регіону вирощування. Регіони допуску для темпу f1, визначені членами госсорткомиссии:

  • центрально-чорноземний;
  • північно-кавказький;
  • средневолжский;
  • волго-в’ятський;
  • центральний;
  • північно-західний;
  • північний (карелія, комі, архангельська і мурманська області).

Тут темп рекомендований до вирощування в літніх теплицях. На уралі, в сибіру і на далекому сході огірок може не показати всіх якостей, заявлених виробником.

Опис гібрида

Темп — самозапильний гібрид з необмеженим ростом стебла. Урожай він віддає протягом усього літа до осені. Плодоношення в кінці сезону, коли ночами вже буває прохолодно і сиро, сприяє стійкість до комплексу хвороб: несправжньої і істинної борошнистої роси, кладоспоріозу, вірусу огіркової мозаїки.

Бічних пагонів на батоги утворюється мало, вони недовгі, це сильно полегшує формування куща і догляд. Листя невеликі, завдяки чому рослини на одній грядці не створюють густу тінь і не заважають один одному. У кожній пазусі листа утворюється по 3-5 огірочків. Пучковость сильніше проявляється у верхній частині куща, оскільки там більше світла і тепла.

Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

Пучкова зав’язь на темпі: з однієї пазухи вже виросли два огірочка і ще два зав’язалися

Характеристики плодів і призначення

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

Перші пікулі можна збирати вже через 37-38 днів після появи сходів, а корнішони — через 42-44 дня. Огірочки темно-зелені, покриті дрібними і частими горбками, кожен горбок вінчається білим шипиком. Зеленці темпу на генетичному рівні позбавлені гіркоти, володіють відмінним смаком і ароматом.

Вага одного зеленця — 70-80 г, довжина — 8-10 см.врожайність при вирощуванні пікулів — 9-10 кг/м2, корнішонів — 14.3 кг/м2 до 20 кг/м2. При цьому на одному квадратному метрі виробник рекомендує розміщувати 3.5–4 рослини. Призначення врожаю: свіже споживання, малосолення, маринування, заморожування.

Зайві свіжі огірочки нарізаю брусочками і заморожують. Взимку з величезним задоволенням їмо окрошку, піцу, бутерброди, супи з ними в складі. Ніякої магазинний огірок, вирощений взимку в теплиці, не зрівняється за смаком, а головне, по аромату з домашніми огірочками, нехай навіть розмороженими.

Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

Огірки темп дуже врожайні, вистачить і на салати, і на засолювання

Особливості вирощування

Щоб зібрати перші пікулі або корнішони в самі ранні терміни, вирощуйте темп через розсаду. Посів в стаканчики робіть за 35-40 днів до висадки в теплицю. А висаджувати їх туди можна, коли температура вночі буде триматися не нижче +15… + 16 °c, а вдень від +20 °c до +30 °c. До речі, цей гібрид відмінно переносить спеку до +50 °c.

Причому при рясному поливі темп витримує температуру до 50с і відмінно плодоносить.(але краще не ризикувати) пилок на зав’язях не спікається, і зав’язі не відвалюються.

An2-nightwolf

Http://otzovik.com/review_767527.html

Стаканчики з сіянцями тримайте на самому світлому вікні, поливайте. Після появи першого справжнього (огіркового) листочка один раз підгодуйте добривом для розсади: фертикой, агріколой і ін.

Відео: як виростити розсаду огірків

Але простіше посіяти темп відразу на грядку. Добре б перед його посадкою обробити всі поверхні і землю в теплиці від шкідників інсектоакарицидом (актарою, карбофосом та ін.) і для профілактики хвороб — фунгіцидом (хомом, незабаром і ін.). Землю заправте перегноєм і золою: 2 відра і 2 склянки на 1 м2 відповідно. Кущі повинні розташовуватися за схемою 50х50 см, при більш густий посадці освітленість знизиться, зав’язі пучками в’язатися не будуть, значить, і огірочків ви зберете менше.

Догляд за огірками темп f1:

  1. поливайте так, щоб земля була постійно вологою.
  2. грунт очищайте від бур’янів, рихлите і вкривайте мульчею.
  3. через тиждень після появи сходів або висадки розсади починайте вносити підживлення і повторюйте їх щотижня. Можна використовувати універсальні концентрати на основі гумусу: біогумус, біомастер, або спеціальні суміші для огірків.
  4. підв’яжіть подовжується батіг до шпалери.
  5. під час масового цвітіння обприскати по листю розчином зав’язі або бутона.
  6. регулярно відкривайте теплицю, щоб провітрити, а в спеку тримайте постійно відкритою.

Приділіть час формуванню куща. Партенокарпічні гібриди вирощують в одне стебло, а бічні пагони видаляють цілком або вкорочують.

Схема формування темпу:

  • коли на огірках відросте по 6-7 листочків, видаліть з пазух нижніх п’яти все бутони, зав’язі і пагони. Це дозволить кущу направити соки не на зростання перших огірочків, а на вигонку сильного стебла. Темп починає плодоносити в повну силу, коли його головна батіг виростає до 2 м в довжину.
  • обрізайте всі бічні пагони, але якщо їх мало, вони короткі, можна залишити для додаткового врожаю. Довгі пагони видаліть цілком або укоротите до 2-3 листів.
  • верхівку під стелею прищипніть, а якщо треба більше огірків і погода ще дозволяє, то перекиньте батіг через верхню поперечину, нехай звисає і росте вниз.

З початку і до кінця плодоношення пікулі збирайте кожен день, а корнішони — через 1-2 дня.

Відео: формування партенокарпічних огірків в теплиці

Відгуки городників про огірку темп

Є огірки з дружною віддачею врожаю. Якщо вам до середини серпня потрібно закінчити збирання врожаю (а вона з 25 липня тільки починається), то за ці дні «темпу» і «реггей» віддадуть не менше 4 кілограмів з квадратного метра. До речі « «темп» не просто корнішонний гібрид, а ще й пікулі. Тобто дає господаркам можливість отримувати і те, і інше. А «реггей» дає традиційний огірок білошипий, який йде добре і на соління, і в маринади, і в будь-які види консервації.

Навада

Http://www.forumdacha.ru/forum/viewtopic.php?t=563

Так зараз велика частина огірків корнішонного типу. ) у пасамонте-довжина плоду 6-9 см, у фірми манул большіство огірків корнішонного типу, а якщо потрібні пікулі, то підійдуть зятек, темп, кадриль,гармоніст, барабулька.

Грей

Https://izhevsk.ru/forummessage/109/661535.html

Саджу темп років п’ять-шість у відкритий грунт як базовий сорт. Пробував щорічно для порівняння інші гібриди року 4. На сьогоднішній день не бачу огірка краще. Суперурожайний і ранньостиглий. Радити.

Олексій митищі

Http://otzovik.com/review_767527.html

Полуниця сельва: морозостійкий ремонтантний сорт

Огірок темп f1: опис гібрида і особливості вирощування

Все більше садівників намагається посадити у себе ремонтантну полуницю. Це пов’язано з тим, що сучасні сорти істотно краще тих, які існували ще зовсім недавно, і смак ягід багатьох з них наближається до такого для ягід звичної полуниці. Одним з популярних ремонтантних сортів є сельва (в народі — сільвія).

Зміст

  • Опис сорту, його характеристики

    • Відео: грядка з полуницею сельва
  • Зовнішній вид ягід
  • Переваги та недоліки, особливості, відмінності від інших сортів
  • Використання ягід
  • Особливості вирощування
  • Відгуки про суницю сельва

Опис сорту, його характеристики

Полуниця сельва має американське походження, клімат більшості регіонів нашої країни цілком підходить для її вирощування. Кущі цієї полуниці являють собою досить великі рослини, розлогі, з широким листям. Квітконоси розташовуються на рівні листя або вище їх, несуть велику кількість ягід. Сорт вважається ранньостиглим: перший урожай можна збирати в найперших числах червня, а всього за сезон він може плодоносити до п’яти разів, тобто плодоношення у сельви хвилеподібне. Втім, в тепличних умовах воно часто має і практично безперервний характер.

&1&

Незважаючи на міцність квітконосів, багато ягід через тяжкість лежать на землі