З яких матеріалів сьогодні можливий 3d-друк

51

Пластик, метал, м’язові клітини і продукти харчування. Які «исходники» можуть використовуватися для друку 3d-моделей?

Технології 3d-друку (або адитивні технології) сьогодні міцно вкоренилися в повсякденному житті. Разом із зростанням популярності технології, зростає і рівень якості самого друку, рівень технологічності обладнання, збільшується список елементів і матеріалів, які можуть використовуватися в якості основи (філаменту) для майбутніх 3d-моделей.

Спектр застосування адитивних технологій неймовірно широкий: автомобільне виробництво, медицина, продукти харчування, виробництво деталей до різних пристроїв, електротехніка, будівництво.

Якщо ще зовсім недавно 3d-моделі друкувалися лише з використанням особливим чином підготовленого пластику, що значно обмежувало спектр застосування 3d-технологій в цілому, то на сьогоднішній день виробникам вдалося значно розширити перелік матеріалів, здатних використовуватися принтерами для здійснення друку.

Дмитро міллер, керівник компанії rec, резидента «сколково», яка займається проектуванням і продажем обладнання та комплектуючих для 3d-друку спеціально для diy підготував короткий лікнеп про основні матеріали, які сьогодні можна частіше за інших зустріти в якості основи пристроїв і предметів, вироблених із застосуванням адитивних рішень.

1. Метал. друк 3d-моделей з металу замість пластику дало адитивним технологіям пропуск в автомобільну сферу, виробництво деталей, корпусів для пристроїв, різних інструментів і електроніки. При цьому найчастіше якість виготовлених на принтері металевих елементів навіть вище, ніж тих, що були зроблені за традиційними технологіями.

2. Пластик. abs, pet, pla і ще ряд матеріалів. Всі вони є полімерами, що відрізняються один від одного за показниками міцності, пластичності, довговічності. Саме зі спеціальним чином підготовленого пластику друкували перші 3d-принтери. Сьогодні дані матеріали також широко використовуються пристроями, особливо в приватному друку в домашніх умовах.

3. Органічна сполука. вчені і розробники навчилися здійснювати 3d-друк живими клітинами і органічними сполуками, за рахунок чого стала можлива друк їжі, м’язових тканин, протезів і т.д. 3d-друк з використанням органічних сполук на сьогоднішній день доступна лише вузькому колу осіб зважаючи на свою дорожнечу. Однак розвиток розробок в даній області сприятиме як зростанню якості надрукованих 3d-моделей, так і зниженню собівартості друку.

4. Дерево. в даному випадку для друку використовується матеріал на основі pla з інтегрованими в його структуру деревними волокнами. За зовнішнім виглядом моделі, надруковані з такого матеріалу, складно відрізнити від класичних дерев’яних виробів.

5. Біорозкладані филаменты. біорозкладані матеріали для 3d-друку використовуються все частіше з міркувань турботи про навколишнє середовище. Також такі матеріали стають відмінним варіантом для навчання 3d-друку, оскільки пластик, який в даний момент частіше використовується для цих цілей, завдає значної шкоди природі.

Ми не включили в цей перелік список всіх матеріалів, з яких можлива 3d-друк, він досить великий: різні види полімерних волокон, бетон для застосування 3d-друку в будівництві, кераміка для 3d-друку зубних імплантатів і т.д. Однозначно можна сказати, що кількість матеріалів, з яких можливо надрукувати той чи інший об’єкт, як і спектр застосування адитивних технологій, будуть тільки рости.