Як зібрати каркас будинку з бруса. Проект каркасного будинку з бруса

25

Як зібрати каркас будинку з бруса. Проект каркасного будинку з бруса

Вже залишивши позаду половину будівництва, можу з упевненістю сказати, простіше заздалегідь розрахувати всі розміри і передбачити виникнення можливих проблем на папері, не страждаючи надалі на будмайданчику підганяючи матеріали. І немає ніякої складності в тому, що б знайти готовий проект каркасного будинку з бруса в інтернеті, що щось особливе можна замовити у відповідній організації. Не економте, це повернеться вам відсутністю проблем на будмайданчику і прекрасним каркасним дачним будинком з бруса.

Планування першого поверху:

Другий поверх:

Так виглядає дачну ділянку до початку будівництва. На ньому все як на нашому проекті каркасного будинку з бруса. Проведена розмітка під місце входу водопроводу в будинок і місце виведення каналізації веде до нашого септика. Дуже важливий момент не забути все це зробити відразу і ціна каркасного будинку з бруса буде набагато нижче при проведенні робіт до заливки фундаменту.

Фундамент у нас стрічковий 600 мм глибиною і 300 мм шириною, будинок легкий і не несе такого навантаження на фундамент як цегляний тому можна було зробити і на палях-він трохи дешевше, але я вирішив не економити робити стрічковий, він більш надійний.

Так виглядають блоки з 12 міліметрової арматури – основа нашого фундаменту.

За основу була взята 12 міліметрова арматура. З неї змонтовані трикутні блоки і залиті бетоном на рівень землі.

Далі опалубка з дошки 25/150, вершина опалубки виставлена горизонтально.

Ллємо бетон в опалубку.

Наступний етап укладання бетонних блоків, робимо три ряди.

Починають вимальовуватися проходи між нашими кімнатами і вентиляційні ходу, або продухи, здається так їх називають по науковому. Ось так і будуються каркасні будинки з бруса своїми руками.

Витрати на цьому етапі будівництва нашого каркасного будинку складають :

Септик, переливний, два колодязя по чотири кільця кожен ( матеріал і робота ). 29000 рублів.

Монтування каналізації від будинку до септика ( матеріал і робота). 6500 рублів

Матеріали для фундаменту ( арматура, бетон, блоки, цемент і пісок). 70 000 рублів.

Робота по заливці фундаменту. 70 000 рублів.

На першому етапі було витрачено. 175 500 рублів.

Обв’язка з бруса 100х100. Збірка каркаса з бруса для будинку

Роботу ведуть в наступній послідовності:

 1. пиломатеріали підрізають до потрібного розміру відповідно до плану обв’язки фундаменту.
 2. оформляють торець кожного елемента згідно конфігурації вузла.
 3. обробляють деревину вогне — і біозахистом.
 4. настилають на фундамент 2 шари гідроізоляційного матеріалу, наприклад, руберойду на бітумній мастиці.
 5. розкладають брус в проектне положення і перевіряють довжини діагоналей обв’язки: їх рівність свідчить про відсутність перекосу, тобто в плані обв’язка утворює прямокутник.
 6. перевіряють рівнем її горизонтальність, при необхідності коригують положення елементів підкладками або клинами.
 7. з’єднують пиломатеріали між собою цвяхами довжиною 150-200 мм, кути підсилюють оцинкованими куточками або болтами.
 8. прикручують зібрану конструкцію до фундаменту, використовуючи анкерні болти або закладні шпильки.

Каркас з бруса з’єднують між собою цвяхами.

В кутах брус з’єднують між собою наступними методами:

 • корінним шипом;
 • в полдерева;
 • встик.

У довжину елементи з’єднують методом»в лапу».

Вирубку виробляють бензопилою або за допомогою ножівки і теслярської сокири.

Порядок влаштування основи з згуртованої дошки:

 1. готують зовнішні планки по всьому периметру: обробляють антисептиком і вогнезахисним просоченням, підрізають до потрібного розміру і оформляють торці відповідно до конструкції вузла.
 2. настеливши на фундамент гідроізоляцію, викладають їх в проектне положення (на ребро).
 3. заміряють довжини діагоналей, і якщо ті рівні, приколачивают дошки один до одного довгими цвяхами.
 4. у тому ж порядку встановлюють внутрішні шари обв’язки.
 5. стягують дошки шпильками.
 6. прикручують їх до фундаменту.

Каркас з бруса 150х150. Нижня обв’язка

По суті, найважливішим етапом будівництва каркасного будинку є збірка каркаса. Можна сказати, що з його зведенням будинок на 70% готовий. Мається на увазі, що до початку збірки вже готовий. Що ж, приступаємо до зведення каркаса. Спочатку робимо нижню обв’язку-периметр нашого будинку. У нас є такий фундамент:

Укладаємо підкладковий руберойд в 3 шари на цоколь і підпірні стовпчики і починаємо робити нижню обв’язку. Вона збирається з бруса перетином 150х150 мм, попередньо ретельно обробленого біозахисним складом — так як це єдине незахищене і контактує з атмосферою місце. Кути і стики з’єднуються в підлогу колоди. Місця з’єднань обробляються біозахистом і, щоб не залишалося містків холоду, до скріплення пропеніваются. Поки піна не застигла, бруси з’єднуються або 120 мм цвяхами, правда при їх забиванні не застигла піна може повністю видавитися, або 127 мм саморізами по дереву. Щоб вони легше загорталися, має сенс попередньо просвердлити під них отвори в верхньому колоді. У підсумку отримаємо таку картину:

Звертаю увагу, що, з’єднуючись з обв’язкою, підпірна балка краєм лежить ще й на цоколі. Так як бруси необхідно укладати якомога ближче до краю цоколя, то всі розміри повинні бути ретельно витримані. Помилка в пару сантиметрів і ви отримаєте сходинку, на якій буде накопичуватися вода, і обв’язка буде постійно мокнути і, як наслідок, гнити. Місця з’єднань 6 і 3 м шматків, що лежать на фундаменті не принципові, так як вони повністю лежать на цоколі, і вертикальне навантаження на них розподіляється рівномірно по всій довжині. Бруси обв’язки, що йдуть по зовнішній стороні веранди, скріплюються на краю 3-х метрової виступаючої частини фундаменту, тобто в районі кута передпокою. Тут якраз необхідно підібрати брус довжиною більше стандартних 9-ти метрів. Крім того, кріпити обв’язку до цоколю я навмисно не став — до чого зайві дірки в брусах, а підсумкова маса конструкції (за моїми прикидками 10 тонн) не дасть зрушити будинку навіть під дією урагану. До речі, мій будинок вже пережив пару майже ураганів. Зруйнувати або хоча б зрушити неприкріплений до фундаменту каркас вітру, що валив вікові дерева, не вдалося.