Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

88

Любителі томатів завжди хочуть, щоб плоди виходили побільше. Таким городника слід звернути увагу на сорт гордість сибіру, що дає помідори дуже великого розміру і до того ж відрізняється стійкістю до захворювань.

Зміст

  • Історія вирощування томата гордість сибіру
  • Як виглядає томат гордість сибіру
  • Характеристика томата гордість сибіру
  • Правила вирощування помідорів гордість сибіру

    • Підготовка насіння томата

      • Пророщування насіння томата на відео
    • Підготовка розсади

      • Підготовка розсади-відео
    • Посадка розсади на постійне місце

      • Посадка розсади томата на відео
    • Догляд за дорослими томатами
  • Шкідники і хвороби томата гордість сибіру
  • Збір і використання врожаю
  • Відгуки городників

Історія вирощування томата гордість сибіру

Гордість сибіру — томат вітчизняної селекції. Популярність здобув у 2006 році. До теперішнього моменту не включений до державного реєстру, хоча і вирощується практично по всій території росії. Головним чином призначений для тепличного обробітку, хоча в теплих регіонах (крим, краснодар) і навіть в середній смузі може успішно виростати у відкритому грунті.

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

Плоди томата гордість сибіру досягають величезних розмірів

Як виглядає томат гордість сибіру

Гордість сибіру — ранньостиглий томат, перші плоди з’являються через 95 днів після проростання насіння. Томат є детермінантним (обмеженим в зростанні), хоча досягає чималої висоти (до 1,5 м в теплиці).

Стебла відрізняються значною товщиною, що дозволяє їм витримувати тяжкість плодів. Кількість листя на кущах середнє, самі листя великі, темно-зеленого кольору.

Плодові кисті складаються всього з 3-4 плодів, зате самі помідори дуже великі: середня маса 750-850 г, а окремі екземпляри досягають 900-950 г. Забарвлення стиглих томатів насичено-червона, форма округла, трохи плеската. Поверхня плодів ребриста. Найбільші плоди схожі за формою на гарбуз.

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

У пору плодоношення високі кущі обвішані великими плодами

Великі екземпляри нагадують формою гарбуз. М’якоть м’ясиста і дуже соковита (кількість сухих речовин всього 6 %), приємного кисло-солодкого смаку. У плодах може ховатися 6-7 насіннєвих камер, так що загальне число насіння може бути досить великим.

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

У плодах є до 7 насіннєвих камер і досить велика кількість насіння

Характеристика томата гордість сибіру

Найбільш характерною особливість сорту є надзвичайно великий розмір плодів, хоча у томата є й інші переваги:

  • ранні терміни дозрівання (85-100 днів);
  • хороша стійкість до багатьох захворювань;
  • досить велика врожайність-до 5 кг з одного куща (до 20 кг з 1 квадратного метра);
  • невибагливість до умов вирощування;
  • транспортабельність і хороша лежкість плодів.

До недоліків можна віднести неможливість цільноплідної консервації плодів і необхідність підв’язування кущів. Крім того, помідори великої маси (відповідної описам) можна отримати тільки за допомогою азотних підгодівлі.

Правила вирощування помідорів гордість сибіру

Гордість сибіру ростять розсадним способом, як і більшість інших сортів томатів. Оскільки томат не є гібридом, насіннєвий матеріал можна заготовлювати самостійно.

Підготовка насіння томату

Насіння перед посадкою обов’язково потрібно обробляти: дезінфікувати розчином марганцівки або гарячої води, замочувати в стимуляторі росту (можна використовувати сік алое) і пророщувати у вологій тканині 4-5 днів.

Попередня обробка і пророщування насіння томатів дозволяють отримати найбільш міцну розсаду.

При пророщуванні насіння не можна допускати великої довжини паростків, інакше вони обломляться при перенесенні в грунт. Оптимальна довжина паростка не повинна перевищувати розміру насіння (2-3 мм).

Пророщування насіння томата на відео

Підготовка розсади

Для своєчасного отримання врожаю помідорів гордість сибіру насіння на розсаду потрібно сіяти в кінці березня.

Грунт для розсади рекомендується використовувати покупної, хоча можна приготувати його самим, змішавши садовий грунт з перегноєм, золою і торфом. Перед посівом його потрібно продезінфікувати гарячим розчином марганцівки або мідним купоросом.

Порядок посіву:

  1. грунт викладають в контейнери, ущільнюють і зволожують.
  2. на поверхні грунту нарізають дрібні (1,5-2 см) борозенки і викладають в них насіння.
  3. присипають насіння грунтом і збризкують теплою водою.
  4. накривають ємності поліетиленом і ставлять в темне місце, прогріте до температури 24…26 ос.
  5. при появі зелених сходів плівку негайно знімають і ставлять ящики з розсадою на добре освітлений підвіконня. 6-7 днів молоді паростки повинні міститися при температурі 15…17 ос, потім температуру підвищують до 22 ос.

Підготовка розсади-відео

Догляд за розсадою нескладний. Поливати посіви потрібно обережно, щоб не розмити грунт і не пошкодити тендітні корінці. Надмірне зволоження шкідливо, тому полив проводять тільки в міру підсихання верхнього шару грунту. Як тільки на рослинах з’явиться пара справжніх листочків, потрібно пікірувати їх по окремих стаканчиках.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

Через 2 тижні після пікіровки рекомендується провести підгодівлю комплексним добривом. У віці 40-45 днів (тобто за 10-15 днів до висадки) розсаду гордості сибіру потрібно гартувати. Для цього спочатку відкривають вікна в приміщенні, потім виносять розсаду на відкрите повітря.

Посадка розсади на постійне місце

Розсаду томатів гордість сибіру рекомендується переносити на постійне місце у віці 50-55 днів. Зазвичай до цього часу молоді томати обзаводяться 6-7 справжніми листочками.

Для посадки потрібно заздалегідь підготувати грунт на ділянці або в теплиці — внести добриво, пісок, торф (якщо грунт занадто лужна) або вапно (при підвищеній кислотності). Розсаду садять в попередньо зволожені (по 400-500 мл теплої води) лунки, розміщені в шаховому порядку з розрахунку не більше 4-5 рослин на квадратний метр. При загущеній посадці помітно падає врожайність, так як потужним кущах потрібна велика площа харчування.

Посадка розсади томата на відео

Бажано відразу встановити біля кожного кущика опорний кілочок, так як через тяжкість плодів рослинам обов’язково потрібно підв’язка.

Протягом перших двох тижнів після висадки розсаду не рекомендується поливати, молодим рослинам на перших порах достатньо вологи, залитої в лунку при посадці.

Не можна садити томати після або поруч з картоплею-культури мають загальні захворювання і шкідників.

Догляд за дорослими томатами

Догляд за посадками гордість сибіру не вимагає особливих зусиль. Головними вимогами є своєчасний полив і підгодівлі, а також пасинкування кущів.

Поливають томатні грядки, як правило, раз в 4-5 днів, регулюючи частоту поливів відповідно до погодних умов.

На відміну від більшості томатів, початківців жирувати при надлишку добрив, гордість сибіру вимагає підгодівлі азотом. Без цього урожай формується набагато менше заявленого. Як правило, недолік азоту проявляється в тому, що після формування трьох — чотирьох плодових кистей рослини «засипають» і перестають утворювати зав’язі. Бажано використовувати азотні добрива (наприклад, селітру) при кожній підгодівлі, загальне число яких має становити 3-4 за сезон. Під час активного росту томатам необхідна підгодівля фосфорно-калійними добривами.

Формуванням куща займатися необов’язково: він має штамбовий тип. Як правило, гордість сибіру вирощується в 1 стебло. Для отримання хорошого врожаю потрібно регулярно видаляти пасинки.

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

В якості опор можна використовувати будь-які шалери-вони не дадуть важким плодам лягати на землю

Как поливать чеснок – весной, летом и перед сбором урожая

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

Чеснок выращивают для получения сочной, крупной, ароматной головки со специфическим вкусом. Для её формирования нужны не только питательные вещества, но и влага. В зависимости от климата конкретной местности чеснок выращивают как с поливами, так и без них.

Нужно ли поливать чеснок

Чеснок любит расти в умеренно влажной почве. Пересыхание грунта в зоне корней может привести к остановке роста головки и несвоевременному созреванию. В сухой почве не растворяются питательные вещества, посадки чеснока могут страдать от нехватки полезных микроэлементов. Однако чеснок плохо реагирует и на слишком влажную почву: начинает гнить и портиться.

Сорт гордість сибіру-гігантські томати у вашому городі

При неправильном режиме поливов чеснок может сгнить, даже не созрев

Критерии и правила полива

Поливать чеснок нужно, ориентируясь на погоду и учитывая:

  • дожди,
  • температуру,
  • ветер,
  • сохраняемость влаги в почве.

При выборе интенсивности полива нужно обращать внимание структуру почвы: на песчаной влага уходит в глубину гораздо быстрее, чем на чернозёмах или других типах почв, богатых органикой. Чтобы определить, пора ли уже поливать чеснок, можно измерить уровень влажности почвы специальным прибором — влагомером. Весной предполивная влажность должна быть не менее 80%, летом — не менее 70%, а перед уборкой урожая — минимум 60%.

&1&

Можно измерить уровень влажности почвы влагомером

Если влагомера нет, можно определить влажность грунта примерно. Для этого нужно взять в руки земляной ком и слегка надавить. Если ком плотный и руки становятся мокрыми — уровень влажности примерно 80%, когда плотно сжатый ком в руках разваливается — 70%. При влажности 60% ком не сформируешь.

Важно соблюдать температуру воды для чеснока: оптимальная — 16–180 с (полив слишком тёплой водой ведёт к загниванию донца).

В какой период роста нужно поливать чеснок

В зависимости от периода вегетации растение поливают по-разному.

Весной после всходов

Обычно садоводы выращивают озимый чеснок, который сажают с осени. Весной, сразу после таяния снега, начинают появляться молодые листики. В это время происходит интенсивный рост корней и зелёной массы, поэтому чеснок особенно нуждается во влаге.

&1&

Весной всходы чеснока нуждаются в поливах для формирования мощной зелёной массы

Время начала полива весной зависит от величины снежного покрова зимой на грядке:

  • при хорошем уровне снега зимой талых вод может хватить до середины или даже конца мая — всё зависит от температуры воздуха и наличия или отсутствия дождей;
  • после бесснежной зимы или очень тёплой либо ветреной весной стоит проводить поливы чеснока с мая.

Обычно хватает 1 полива 1 раз в неделю по 8–10 л воды на 1 м2.

Не стоит поливать чеснок, если среднесуточная температура ниже +150 с или идут дожди.

Здоровая спина без врачей и лекарств
Бесплатный онлайн мастер-класс, где вы узнаете, как в домашних условиях избавиться от боли в пояснице.
Участвовать!
&1&

Яровой чеснок, который высаживается в грунт весной, очень нуждается в поливах на первых этапах роста, поэтому грядки с чесноком обязательно поливают до или после посадки, промачивая земляной ком на 15–20 см.

В начале лета

В июне начинают формироваться головки чеснока и растению нужно много влаги. Желательно, чтобы не было резких перепадов между влажностью почвы, поэтому после каждого полива землю надо рыхлить. Глубина промокания почвы — не менее 15 см, а лучше — ещё глубже.

&1&

После полива чеснока почву на грядке следует взрыхлить, чтобы влага удерживалась дольше

Частота полива будет зависеть от температуры окружающего воздуха и наличия осадков в виде дождей: в жаркую погоду — 1 раз в 5–7 дней, в дождливую — раз в две недели. Норма расходы воды — 10–12 л на м2.

В конце лета

В июле и августе озимый чеснок поливают реже, 1 раз в 1,5–2 недели. В дождливую погоду его вообще можно не поливать. Норма расхода воды — 5–6 л на 1 м2.

Исключение составляет яровой чеснок, который в это время ещё растёт и наливает головки — его поливают так же, как в июне, 1 раз в неделю.

Как поливать чеснок в жару

В некоторых регионах температура летом может подниматься выше +350 с при полном отсутствии дождей в течение нескольких недель. В таких условиях чеснок следует поливать каждые 3–4 дня. Если так не получается по объективным причинам, нужно позаботиться о том, как сохранить влагу в почве. Основным приёмом для этого остаётся мульчирование грядки органическими материалами:

  • скошенной травой,
  • сеном,
  • соломой,
  • листвой.

Слой мульчи должен быть не менее 10 см, чтобы влага в почве сохранялась дольше. Полезно также рыхлить чесночные грядки после каждого полива.

В жару поливать чеснок лучше вечером или рано утром, пока земля не раскалена, при этом нужно, чтобы вода не попадала на листья. В более прохладную погоду поливают днём, чтобы к вечеру случайные капли воды, попавшие на растение, высохли и не создавалась повышенная влажность воздуха.

&1&

Грядка чеснока, замульчированная соломой, меньше нагревается в жару и дольше остаётся влажной после полива

Жаркое лето 2018 года показало, что чеснок на землянике, которая поливалась 2 раза в неделю и была замульчирована скошенными сорняками, вырос в 2 раза крупнее, чем на обычной грядке, которую поливали 1 раз в неделю.

О том, что чесноку жарко и не хватает влаги, говорят пожелтевшие кончики листвы. Особенно часто они появляются в жаркую погоду мая, когда на многие садовые участки воду ещё не дали, а почва уже высохла.

Способы полива

Чеснок можно поливать разными способами:

  • дождеванием,
  • струёй из лейки,
  • поливом по бороздкам,
  • капельно.

Каждый из этих методов имеет свои достоинства и недостатки. Одним из лучших остаётся капельный полив: вода доставляется растению прямо к корню, не намокают листья, нет лишней влаги, которая может привести к загниванию. Кроме того, капельно удобно поливать мульчированные грядки. Поливом из лейки пользуются чаще всего на небольших площадях, стационарных или замульчированных грядках, а в масштабных посадках лучше использовать полив по бороздкам или дождевание.

При поливе по бороздкам обязательно смотрите, чтобы струя воды не размыла корни. А дождеванием пользуйтесь, когда нет сильной жары.

Когда прекращать поливать чеснок

Озимый чеснок, предназначенный для хранения, перестают поливать за месяц до уборки урожая, а для сезонного потребления — за неделю. Если стоит очень жаркая погода, то полив чеснока полностью не прекращают, а сокращают до 1 раза в 1,5–2 недели. При этом норма расхода воды — 5–6 л на 1 м2.

Видео: посадка, полив, подкормка ярового и озимого чеснока