Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

122

Суниця руяна-один з кращих представників ремонтантних (повторно квітучих) сортів альпійської суниці. Вона плодоносить з початку літа до пізньої осені, добре переносить суворі зими більшості російських регіонів, а її ягоди дуже смачні. Руяна відрізняється повною відсутністю вусів, тому розмножувати її доводиться насінням.

Зміст

 • Опис суниці сорту руяна і її характеристики

  • Відео: загальна характеристика сорту руяна
 • Переваги та недоліки сорту
 • Відмінності руяни від інших сортів
 • Використання ягід
 • Особливості вирощування суниці руяна

  • Відео: пікіровка розсади суниці руяна
 • Відгуки про суницю сорту руяна

Опис суниці сорту руяна і її характеристики

Сорт руяна має чеське походження. Він отриманий шляхом гібридизації дикої альпійської суниці і окультурених сортів. Включений до державного реєстру селекційних досягнень рф в 1997 році, регіони допуску не обмежені. Поширений на присадибних і дачних ділянках по всій території нашої країни, а також в білорусі і на україні.

Це ремонтантний сорт суниці, плодоносить весь сезон без перерви. Кущі середньої величини, висотою до 20 см, ростуть у формі півсфери, середньої щільності. Основний шлях розмноження-насіннєвий, через розсаду (на півдні можливий прямий посів насіння в грядку). Листя світло-зелені, опуклі, слабопузирчатие, з невеликим блиском. Вуса не формуються зовсім. Суцвіття виростають вище листя: квітконоси мають висоту близько 25 см, квітки дрібні. Цвіте суниця з травня, дуже рясно.

Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

Основна кількість ягід росте вище листя, тому не брудниться землею

Ягоди порівняно дрібні, масою 5-7 г, витягнуті в довжину, конічної форми. Всі вони мають однакову форму і приблизно одну і ту ж величину. Ягоди пофарбовані в рожевий колір з блиском середньої інтенсивності. Насіння виступають на поверхні плоду. Ягоди середньощільні, м’якоть рожевого кольору (по самому краю і в центрі — червоного), без порожнини всередині, легко відокремлюються від чашечки. Смак і аромат аналогічні характеристикам лісової суниці.

Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

Майже всі ягоди суниці руяна однакові за формою, але їх забарвлення сильно різниться в залежності від ступеня дозрівання

Перші ягоди дозрівають рано, в більшості регіонів в червні. Плодоношення проходить безперервно аж до заморозків, тобто на півдні практично до зими, в середній смузі — до початку жовтня. Урожайність за сезон становить 2,0-2,5 кг/м2. Висока щільність ягід дозволяє перевозити їх на будь-які відстані. Стійкість до морозів і хвороб висока. Сорт невибагливий у догляді. Нормальне плодоношення спостерігається протягом 3-4 років, після чого посадки потрібно оновлювати.

Відео: загальна характеристика сорту руяна

Переваги та недоліки сорту

Існує більше десятка прижилися в наших садах сортів альпійської суниці, але в держреєстр включені лише кілька. Те, що руяна в числі таких, свідчить про її високі споживчі якості. Її основними перевагами є:

 • тривале плодоношення;
 • високі квітконоси, які дозволяють ягодам залишатися чистими;
 • відсутність вусів, що полегшує догляд за плантацією;
 • стійкість до більшості захворювань;
 • посухостійкість і морозостійкість;
 • тіньовитривалість;
 • невибагливість у догляді;
 • хороша транспортабельність;
 • висока врожайність;
 • порівняно великі, для виду, ягоди;
 • відмінний смак і аромат.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

Серед недоліків садівники відзначають необхідність оновлення плантації кожні кілька років, а також подрібнення ягід при недостатньому поливі. Крім того, сорт не дуже добре росте на важких глинистих ґрунтах.

Відмінності руяни від інших сортів

Червоноплідних аналогів суниці руяна відомо всього кілька. Наприклад, сорти альпійський гігант і мрія відрізняються більш раннім дозріванням. Вересневе диво — найбільш великоплідний сорт (деякі його ягоди мають масу 20 г). Ренесанс показує високу врожайність. Існують також біло — і жовтоплідні сорти. Основна відмінність сорту руяна полягає в оптимальному поєднанні всіх позитивних якостей.

Використання ягід

Щоб сорт проявив всі свої можливості в плані врожайності і якості ягід, збирати урожай слід кожні два-три дні. Роблять це в суху погоду, краще вранці. Щоб суниця довше зберігалася, слід зривати ягоди разом з плодоніжкою. Тоді вони пролежать в холодильнику тиждень, якщо, звичайно, їх перед цим не вимили. Якщо урожай великий, його треба переробляти, і з цим краще не затягувати.

Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

Суничне варення — одне з найбільш ароматних

Альпійська суниця має велике значення і як лікарська рослина. З ароматних ягід сорту руяна вийдуть прекрасне варення або джем, компот. Прекрасний вихід-заморозити частину врожаю: суниця збереже всі свої вітаміни і аромат, але трохи знизиться цукристість.

Щоб заморожена суниця зберегла форму після розморожування, проводити цю процедуру слід повільно: не в теплі, а в звичайній камері холодильника.

Особливості вирощування суниці руяна

Повна відсутність вусів, з одного боку, полегшує догляд, з іншого — ускладнює посадку, адже кожні 3-4 роки плантацію треба оновлювати. Розподіл куща проблему поновлення майже не вирішує, тому основний шлях розмноження — насіннєвий. У більшості регіонів доводиться вирощувати розсаду з насіння, що зазвичай роблять в теплицях або парниках, але можна і вдома.

Насіння сіють на розсаду в один час з помідорними, та й догляд за розсадою схожий. Використовують як загальні ящики, так і окремі стаканчики (другий випадок краще, але вимагає багато місця). Посів проводять поверхневий, без закладення насіння в грунт. Для вирощування розсади необхідна підсвічування: тривалість світлового дня повинна бути 12-14 годин. Сунична розсада схильна до витягування при нестачі світла або надлишку тепла. При появі одного-двох справжніх листочків сіянці пікірують. Розсада з п’ятьма листям готова до висадки в грядку.

Суниця руяна: один з кращих альпійських сортів

Сходи суниці дуже ніжні, але доглядати за ними легко

Висаджують розсаду цього сорту на відстані 20-30 см один від одного в добре удобрений легкий грунт. Догляд полягає в:

 • достатньому поливі (небажано лити воду на листя, квітки або ягоди);
 • періодичних підгодівлі органічними добривами;
 • легкому розпушуванні грунту.

Оскільки перше цвітіння у руяни починається в травні, коли ще можливі заморозки, завжди треба тримати під рукою спанбонд: потрапили під заморозки квітки пропадуть. Днем укриття знімають, щоб квітки запилювалися літаючими комахами. При кімнатному вирощуванні (а цю суницю частенько садять на балконі) запилення повинно проводитися вручну. Плодоносити суниця почне тільки на наступний рік після посадки.

Руяна має високу зимостійкість, особливо при наявності достатньої кількості снігу. В іншому випадку посадки потрібно на зиму вкривати хвойним ялиновим гіллям. Навесні його треба не забути своєчасно прибрати.

Відео: пікіровка розсади суниці руяна

Відгуки про суницю сорту руяна

Я сіяла суницю руяна в минулому сезоні, вийшла солодка, смачна і врожайна суниця, ягоди збирала до кінця вересня.

Ялинка

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=7585&start=120

Суницю з насіння виростити зовсім не складно. Якщо насіння схожі. Насіння гавриш руяна сходять добре. Я сажу в січні. … Землю насипаю 3-4 сантиметри. Зверху розсипаю насіння і присипаю снігом. Можна на землю укласти сніг, а зверху розсипати насіння. Сніг буде танути і насіння трохи поглибляться. Зверху закриваю целофаном і в холодильник на пару днів, потім переставляю на тепле підвіконня. Зійшли швидко і дружно. До квітня суницю розсаджую в окремі ємності. У квітні суницю підгодовую здравнем»для ягід». В середині травня висаджую рядками.

Нагорна

Https://otzovik.com/review_4496957.html

Кущики суниці «руяна» компактні, безвусі, вимагають прополки і частого поливу. Ягідки невеликі, але смачні і солодкі.

Наталі

Https://otzovik.com/review_5010468.html

Дрібнувата, але для варення саме те.

Дичента

Https://otzovik.com/review_6910040.html

Руяна прекрасно сходить. Особливих складнощів у вирощуванні суниці з насіння немає.

Бойтон

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=3619&start=420

Сорт рекомендую, простий у вирощуванні, ягода крупніше лісової, простіше збирати і у себе на ділянці.

Тинтинка

Https://irecommend.ru/content/zemlyanika-ruyana-s-aromat-lesnoi-yagody