Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

93

Якщо у вас добре виходить вирощувати відмінні помідори, вирощування баклажанів не викличе у вас особливих складнощів. В цілому, процес від посіву насіння до збирання врожаю у обох овочевих культур дуже схожий, з невеликими відмінностями.

Висадка розсади баклажанів в теплицю

Початківцям же городникам краще спочатку навчитися вирощувати «синенькі» в теплиці, де овочі будуть надійно захищені від вітру, весняних заморозків і нічних похолодань, і де набагато простіше створити відповідні для баклажанів температурні умови. Баклажани в теплиці ростуть і плодоносять краще, ніж у відкритому грунті, якщо в достатній мірі забезпечувати їх вологою.

Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

Грунт в теплиці повинен бути заготовлений ще з осені

Перш за все, для успішного вирощування баклажанів в теплиці, вам потрібно буде підготувати грунт, багатий органічними речовинами. Змішують його зазвичай з городньої землі, компосту, торфу і гною, додаючи розпушують матеріали для кращої аерації і водопроникності грунту. Грунт в теплиці повинен бути заготовлений ще з осені, щоб навесні перед посадкою розсади баклажанів вам залишилося тільки перекопати тепличні грядки, гарненько полити і прогріти грунт. Бажано, щоб температура землі для посадки баклажанів була не менше +19 градусів.

відео про поради по вирощуванню баклажанів в теплиці

Розсаду баклажанів ви можете виростити завчасно в домашніх умовах, щоб в середині весни можна було пересадити сіянці в обігрівається теплицю або в кінці весни – в теплицю без обігріву. Якщо возитися з посівом насіння і вирощуванням з них молодих рослин вам не хочеться, можна купити в спеціалізованому магазині касети з розсадою баклажанів, вже готової до посадки.

Висаджування в тепличний грунт розсади баклажанів:

 • під сіянці роблять лунки в грунті глибиною на пару сантиметрів вище стаканчика з рослиною-сильного заглиблення баклажани не люблять;
 • кожну лунку поливають теплою водою і встановлюють акуратно вийняті з стаканчиків сіянці баклажанів;
 • засипають лунки грунтом;
 • трохи поливають;
 • щоб не утворилася грунтова кірка, можна присипати зверху тонким шаром торфу.

Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

Поруч з баклажанами в теплиці нічого не висаджують

При висаджуванні сіянців на тепличну грядку зазвичай між ними витримують відстань в 60 см, але тут важливо враховувати і особливості обраного вами сорту баклажанів-розлогі вийдуть кущики або рослини будуть компактними? іноді овочівники висаджують сіянці баклажанів по одному в горщиках діаметром до 30 см.

Поруч з баклажанами в теплиці нічого не висаджують, так як цій овочевій культурі необхідна низька вологість повітря при високій вологості грунту. Відповідними сусідами можуть бути тільки томати, але тоді баклажани потрібно посадити з сонячної сторони, щоб високі кущі помідорів їх не затінювали.

Особливості догляду за баклажанами в тепличних умовах

Полив

Баклажанам необхідно багато вологи, більше навіть, ніж перцю. Слабка коренева система» синеньких » не здатна сама забезпечувати всю рослину достатньою кількістю вологи, і в результаті квітки разом із зав’язями опадають. Успішне вирощування баклажанів в теплиці можливо тільки при регулярному правильному поливі:

 • вода повинна бути близько +25 градусів (від холодної води цвітіння затягується);
 • поливати можна тільки під корінь – листя баклажанів повинні залишатися сухими;
 • полив проводиться з ранку;
 • відразу ж після поливу грунт потрібно мульчувати, а теплицю провітрити, щоб не підвищувалася вологість повітря;
 • води лийте стільки, щоб вона проникла на глибину до 20 см;
 • після висадки сіянців баклажанів перший полив проводять через п’ять днів, в подальшому їх поливають раз в тиждень, а під час плодоношення – двічі на тиждень або частіше при сильній спеці.

Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

У тепличних умовах важливо приділяти увагу температурі

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

Якщо у вас виходить доглядати за баклажанами тільки у вихідні, розділіть тижневу норму води на два і полийте рослини порівну в суботу та неділю.

Температура

В тепличних умовах важливо приділяти увагу температурі – для комфортного зростання баклажанів потрібна температура близько +24+28 градусів. При підвищенні температури в спекотні дні до + 35 градусів і більше зав’язування плодів утруднюється, а при зниженні до +13 градусів баклажани можуть припинити своє зростання. Щоб краще контролювати температуру в теплиці, встановіть один термометр під дахом, а другий – ближче до землі. Знизити температуру допомагає провітрювання (тільки не влаштовуйте протяг) і полив доріжок між грядками з баклажанами.

Якщо сонце занадто спекотне, бажано притенить вікна в теплиці (особливо важливо затінення молодим сіянцям в перші три дні після посадки).

Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

Якщо сонце занадто спекотне, бажано притенить вікна в теплиці

Розпушування

У перші два тижні після висаджування розсади корисно неглибоко рихлити грунт, підгрібаючи її невеликими купками до рослин. Згодом розпушування теж повинні проводитися не глибше, ніж на 5 см, так як коренева система баклажанів залягає в верхньому шарі грунту, і її легко пошкодити. Кожне розпушування закінчують легким підгортанням.

Підживлення

Залежно від того, як формуються баклажани, підгодовувати їх протягом усього сезону потрібно від трьох до п’яти разів. Першу підгодівлю комплексним добривом проводять, коли розсада вже приживеться (тижнів через два після посадки). Перед початком плодоношення баклажанів потрібно підгодівля фосфорними і калійними добривами. З появою перших плодів баклажани підгодовують азотно-фосфорним добривом.

За день до внесення кореневих підгодівлі баклажани поливають, а відразу після підгодівлі рослини злегка підгортають. В якості підгодівлі може використовуватися розчин коров’яку, пташиного посліду, нітрофоска, деревна зола. Останню підсипають на грядки на додаток до рідких підгодівлі під час цвітіння і плодоношення баклажанів.

Вирощування баклажанів в теплиці зручніше і ефективніше, ніж вирощування в городі

За день до внесення кореневих підживлень баклажани поливають

Підв’язування

Так як у баклажанів пагони дуже крихкі і легко ламаються, особливо під вагою великих плодів, їх обов’язково варто підв’язати до міцної опори: встановити в теплиці шпалеру, натягнути дріт над рядами баклажанів або просто вкопати біля кожної рослини масивний кілочок, по висоті рівний дорослому куща баклажана.

Компактні сорти не потребують підв’язування, стебла у них міцніше і міцніше. Якщо ж ви побоюєтеся, що кущики не витримають вагу плодів, приберіть з головного стебла зайві пагони, щоб залишилося тільки два-три найбільш сильних.

Формування рослин

Баклажани, на відміну від томатів, пасинкувати не обов’язково. Головне, видаляйте жовте листя і деформовані плоди з рослин. Нижні неплодоносящие пасинки можуть навіть виявитися корисними — в жарку погоду вони захистять грунт від висихання.

Втім, деякі овочівники для отримання більших плодів пасинкують баклажани, коли з пазух нижніх листків інтенсивно починають розвиватися бічні пагони, ускладнюючи формування перших бутонів. Ці пасинки і видаляють до першого бутона. Надалі рослина небажано травмувати.

відео про формування баклажан

Ви можете також прискорити дозрівання плодів ближче до кінця сезону, прищипнувши верхівки пагонів, щоб баклажани більше не витрачали сили на зростання куща, а направили їх на залишилися плоди. Нові утворилися квітки теж з цієї причини варто видалити, все одно до морозів з них вже нічого не встигне сформуватися.