Полив винограду влітку — як це робити правильно?

71

Так необхідний полив винограду або це посухостійка рослина здатна повноцінно рости і плодоносити, задовольняючись вологою з грунту? дізнайтеся, для чого слід поливати виноградник, і як правильно це робити, щоб не нашкодити врожаю.

У чому користь літнього поливу винограду?

Полив винограду влітку — як це робити правильно?

Фото виноградника

При хороших умовах вирощування і вмілому догляді виноградник може приносити плоди і без додаткового зрошення. Але якщо ви бажаєте зібрати восени багато великих, смачних і соковитих виноградин, літні поливи просто необхідні!

Тільки уявіть: з одного квадратного метра виноградної зелені на добу випаровується більше півтора літрів води! якщо ще взяти до уваги вологу, яка випаровується грунтом і витрачається на формування рослини, стає зрозуміло, як важко доводиться виноградним кущах в посушливі літні дні.

відео про полив винограду

Недолік вологи призводить до того, що грона винограду погано розвиваються і в’януть, ягоди стають дрібними, лози никнуть, листя жухнут. Крім того, в пошуках води виноградні корені починають сильно розростатися: до 2,5 м в горизонтальному напрямку і до 14 м — у вертикальному. А це означає, що розташовані по сусідству городні рослини можуть постраждати.

Перезволоження грунту теж небажано, так як коріння виноградних кущів починають загнивати, в результаті чого рослини гинуть. До того ж, із зайвою водою із землі вимиваються поживні речовини, необхідні для розвитку виноградних кущів. Ось чому так важливо знати норми поливу винограду і дотримуватися основних правил зрошення.

Полив винограду влітку в перший рік вегетації

Щоб молоді саджанці добре прижилися і сформували розвинену кореневу систему, в перший рік вегетації винограду слід приділити особливу увагу правильному поливу.

Полив винограду влітку — як це робити правильно?

Фотографія поливу винограду

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Полив винограду влітку — як це робити правильно?

Враховуючи, що після посадки винограду перший час його коріння не виходять за стінки посадкової ями, потрібно сформувати лунку і проводити поливи в її межах. Для цього знімають верхній шар грунту (глибиною до 25 см) по колу, відступаючи від штамба саджанця приблизно 30 см.викопану лунку добре проливають водою, а після того, як волога вбереться, знову засипають розпушеною землею. На один посаджений кущик може знадобитися від 5 до 15 літрів води.

Найкраще проводити зрошення виноградника у вечірній час, використовуючи воду, нагріту протягом дня на сонці.

За сезон саджанці винограду поливають кілька разів, орієнтуючись за зовнішнім виглядом рослин. У перший час після посадки рекомендується робити це раз на тиждень, додаючи в теплу воду комплексні добрива. Через місяць можна проводити зрошення раз в два тижні. У серпні виноградник залишають без води, оскільки лози в таких умовах визрівають краще.

Як правильно зрошувати виноград в літні місяці?

Восени виноградник потребує вологозарядкового поливу з метою накопичення вологи в землі перед зимівлею, а в разі малосніжної зими проводиться ще й весняна вологозарядка, щоб рослини краще розвивалися. Влітку ж, особливо якщо воно видалося посушливим, проводяться вегетаційні поливи , спрямовані на підтримку оптимальної вологості грунту.

Полив винограду влітку — як це робити правильно?

На фото полив винограду

Режим зрошення залежить від сорту винограду:

  • раннім сортам необхідна насичення вологою на зиму і два поливу в перші літні місяці;
  • сорти з середніми термінами плодоношення потребують влагозарядных поливах і в трьох вегетаційних зрошенні (на початку та в середині літа, а також на початку серпня);
  • пізнім сортам крім влагозарядки потрібно як мінімум чотири поливу за сезон, починаючи з середини травня.

Найбільше виноград потребує додаткової вологи при розпусканні бруньок, після закінчення цвітіння і під час дозрівання ягід. З моменту появи бутонів і протягом усього періоду цвітіння виноградник зрошувати не можна, інакше ніжні квітки будуть сильно обсипатися, отже, і виноградин в гронах буде набагато менше. Крім того, необхідно закінчити поливи, як тільки дозрівають ягоди почнуть набувати м’якість, в іншому випадку виноград розтріскається.

Полив винограду влітку — як це робити правильно?

Фото поливу винограду влітку

Скільки потрібно води виноградним кущам? в середньому, орієнтуйтеся на 50 літрів на один квадратний метр, а якщо грунту піщані або супіщані, то знадобиться рази в півтора більше. Краще два-три рази за літо грунтовно промочити грунт, ніж часто і потроху поливати. Майте на увазі, що земля повинна добре просочитися вологою на глибину залягання коренів.

Поливати можна різними способами:

  • лити воду в борозни, якщо виноград посаджений рядами;
  • наповнювати водою кільцеві канавки, вириті навколо виноградних кущів;
  • заливати лунки навколо штамба;
  • застосовувати крапельне зрошення (автоматизований полив).

відео про правильний полив винограду

Ямки, лунки і борозни після зрошення засипають розпушеної грунтом, щоб волога довше затримувалася в землі і до коріння надходило повітря.