Як включити чайник через інтернет

57

Доброго всім дня, чергова корисна саморобка. Якось вранці ми прокинулися, а чайник не працює, вирішили піти в магазин і купити новий чайник, але оскільки ми з дружиною люди оригінальні, то вирішили купити чайник з виходом в інтернет. Переглянувши близько десятка чайників-кандидатів, я поставив продавцеві провокаційне запитання, а чи є чайник з виходом в інтернет.

Він сказав: «звичайно, за ваші бабки будь-який каприз», і підвів нас до чайника на ім’я редмонд.

Якщо точно, то він не має безпосередньо виходу в інтернет, а має інтерфейс bluetooth. Близько півтора місяців пішло у мене в неспішних пошуках програмного забезпечення і взагалі як це зробити. І взагалі створення системи управління чайником через інтернет. Я пробував і колонку аліса, і капсулу маруся, взяту напрокат. Маруся мені особисто сподобалася більше. Вирішено було парувати з чайником саме її. Скоро я зрозумів, що життя має бути простіше, і встановив додаток маруся на телефон. Виявилося, що без колонки можна і обійтися. За цей час я замучив виробників чайника своїми запитами, як це зробити, виробників марусі та інших виробників, необхідність в консультації яких виникала по ходу реалізації цього проекту.

Виявилося, для того, щоб чайник управлявся через інтернет, необхідний якийсь шлюз, в якому буде вихід в інтернет і інтерфейс bluetooth, можна було купити окремий пристрій, коштує близько 1-2000 рубликів, а можна було піти оригінальним шляхом, так я і вирішив зробити: знайшовся в будинку зайвий смартфон з виходом в інтернет по вайфаю без сімки, щоб нічого не платити. Природно, в цього смартфона був bluetooth. За блютуз чайник спаровується зі смартфоном і таким чином йому забезпечений вихід інтернет. Спеціальний додаток ready for sky для управління чайником ставиться на інший смартфон, або на 2, або на 3, їх кількість не обмежена. Після цього заходимо в цей додаток зі смартфона і керуємо чайником.

Крім включення-виключення, у нього є багато різних корисних функцій, наприклад, різні температури нагріву і її підтримання для різних видів чаю, також є кольорово-музичний супровід, тобто коли грає музика і включаєш цю функцію, чайник як старовинна радянська світломузика переливається різними кольорами в залежності від потужності і тембру мелодії навколо. Прикольно, особливо в темряві.

А поки розумна колонка маруся була у мене в тимчасовому володінні, я вирішив випробувати, на що вона ще здатна.

Насправді її коло застосування досить широкий. Крім звичайних здібностей асистентів типу поставити будильник, вона вміє включати музику з вк, радіостанції, і це все голосом. Також заявлена функція дзвінків по гучному зв’язку через вк. Але це я не перевіряв.

Ще мені дуже сподобалася функція управління телебаченням від ростелекома під назвою wink. Якщо цей wink зв’язати з марусею, там можна голосом включати потрібну передачу, додавати гучність на телевізорі або шукати фільм в архіві на сервері. На відео я це виклав. Не завжди маруся точно розпізнає команди, але від цього навіть веселіше.

Ну і є ще функції мені непотрібні, але комусь вони можуть виявитися корисними: це читання інтерактивних казок для дітей і створення різних музичних салонів типу звуки природи ллється води і так далі. Є навіть список навичок марусі, тут він старенький. І ніби як постійно поповнюється.

І вишенька на торті: можна самому створювати навички марусі. Але мене вже на це не вистачило.ось такі речі можна творити на стику наук і технологій.практичної користі, звичайно, від усієї цієї ідеї майже немає, зате довелося напружити мозок максимально.а недавно у марусі з’явилася молодша сестричка, міні-версія, як і у аліси, коштує набагато дешевше, функції має рівно такі ж, ну напевно там просто динаміків поменше і якість звучання швидше за все нижче, але як міні-версія має право на існування