Жива огорожа з туї і ялини: як посадити і як доглядати

69

Якщо ви давно вже мрієте відгородитися від сусідів і цікавих поглядів перехожих високим непроникним парканом, але огорожі з бетону, цегли та профлиста вам не до душі, жива огорожа з туї або з ялини виявиться найоптимальнішим варіантом.

Спробуйте самі

Якщо ви давно вже мрієте відгородитися від сусідів і цікавих поглядів перехожих високим непроникним парканом, але огорожі з бетону, цегли та профлиста вам не до душі, жива огорожа з туї або з ялини виявиться найоптимальнішим варіантом.

Хвойні дерева хороші тим, що вони круглий рік виглядають привабливо, оживляючи з настанням осені своєю яскравою зеленню посумували сади. До того ж, жива огорожа з ялини і з туї прослужить вам кілька десятків років, не вимагаючи оновлення і постійних фінансових витрат, на відміну від звичайних парканів.

Крім захисту від сторонніх очей жива огорожа з ялини і туї виконує і інші корисні функції:

Жива огорожа з туї і ялини: як посадити і як доглядати

Хвойні дерева хороші тим, що вони круглий рік виглядають привабливо

  • допомагає замаскувати непривабливі споруди або пейзажі за кордоном вашої ділянки;
  • створює заспокійливу, інтимну обстановку;
  • затримує сніг;
  • завдяки густому переплетенню гілок створює непереборну перешкоду для проникнення на територію;
  • забезпечує заслін від шуму, газів, бруду, пилу, вітру;
  • очищає повітря від хвороботворних бактерій завдяки фітонцидам.

Хвойні дерева виростають досить високими, утворюючи щільну густу зелень, і служать красивим обрамленням саду. Жива огорожа з ялини може стати цікавим елементом ландшафтного дизайну, особливо, якщо ви будете регулярно підстригати її, надаючи певну геометричну або фантазійну форму.

відео про вирощування огорожі з ялини

Підбираємо хвойні рослини для живоплоту

Як і при складанні схеми клумби, ви повинні ретельно продумати, як буде виглядати ваша жива огорожа, і вже виходячи з цього, вибирати рослини відповідної висоти, кольору і породи. Так, якщо ви мрієте бачити на своїй ділянці акуратну зелену стіну правильної геометричної форми, краще використовувати дерева або чагарники, що володіють щільною кроною і рясним розгалуженням, добре піддаються стрижці. У середній смузі росії для цих цілей найбільш підійде невибаглива туя західна. Придатна для стрижки також колюча і звичайна ялина, але все ж частіше вони використовуються для вільних живоплотів, які не потребують формування.

Якщо ви не хочете витрачати час на щорічне формування і стрижку зеленої стіни, вибирайте вільно зростаючу огорожу, для якої кращі високі і середні хвойні дерева (вище рівня погляду) з різною хвоєю і різною формою крони.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Жива огорожа з туї і ялини: як посадити і як доглядати

Для живоплотів найчастіше використовують тую «кеглевидной» і «колонновидной» форми сортів pyramidalis, columna, malonyana, fastigiata, douglasii, brabant, що досягають у висоту 10 метрів, а також сортів rosenthallii, smaragd, wagneriana, holmstrup висотою до 4 метрів. Ялина для створення живоплотів підходить звичайна, колюча, сербська, корейська, кавказька, канадська і біла.

Жива огорожа з туї і ялини: як посадити і як доглядати

Для живоплотів найчастіше використовують тую «кеглевидной» і» колонновидной » форми сортів

Вибір рослин залежить і від типу грунту на вашій ділянці. Для звичайної ялини потрібні поживні вологі грунти, що містять вапно, на сухих ділянках добре росте тільки північноамериканська ялина. Туя ж більш невибаглива-її влаштовують і бідні поживними речовинами грунту, але при цьому досить вологі. На заболочених і торф’янистих грунтах туя теж непогано приживається.

Посадка саджанців туї та ялини

Вам може здатися, що набагато зручніше відразу купити дорослі рослини, щоб швидше сформувати високу огорожу. Однак маленькі чотирирічні саджанці не тільки коштують дешевше, але і приживаються краще і відразу йдуть в зростання. Тую досвідченим садівникам не складе труднощів виростити самостійно з насіння, зібраних восени з шишок, або ж розмножити живцями на початку травня.

Рослини висаджують восени, поки земля ще досить волога, кашеподібної консистенції. Викопайте на всю довжину майбутньої огорожі канаву на глибину до 50 см, шириною, що відповідає кореневій системі саджанця. На дно канави покладіть знятий зверху шар родючого грунту, потім торф або компост. Саджанці посадіть так, щоб коренева шийка виявилася врівень з поверхнею грунту або на пару сантиметрів нижче.

Жива огорожа з туї і ялини: як посадити і як доглядати

Рослини висаджують восени, поки земля ще досить волога, кашоподібної консистенції

Для створення густого живого паркану між ялинками витримують відстань в один метр, а між саджанцями туї — по півметра, якщо ж ви хочете посадити тую в два ряди, тоді між рядами має бути відстань не менше метра, і розміщувати дерева краще в шаховому порядку. У три ряди хвойні породи не садять, оскільки середній ряд просто засохне.

Подальший догляд за живоплотом з туї і ялини

Після посадки протягом усього сезону тую і ялина потрібно буде регулярно поливати, щоб хвоя не почала обсипатися (особливо в посушливе літо). Крім того, постійно видаляйте бур’яни, щоб вони не відбирали у саджанців вологу і поживні речовини, а також рихлите грунт на глибину до десяти сантиметрів.

Живопліт з ялини або туї для кращого росту потрібно буде в перші три роки підгодовувати: навесні і на початку літа азотними добривами (близько 50 г на 1 кв.м.), восени фосфорними добривами.

відео про живопліт з хвойних в своєму саду

Починаючи з другого року після посадки, можна приступати до стрижки рослин спеціальними садовими ножицями. Регулярна стрижка не тільки додасть акуратний вигляд огорожі, але і посилить зростання бічних гілок, а в нижній частині кущів з’являться нові пагони, завдяки чому огорожа не буде оголюватися знизу. Підстригають саджанці навесні, щоб зрізи швидко закрилися відростають гілочками, і восени до закінчення листопаду. Також протягом сезону видаляйте хворі, сухі гілки і слабоветвящиеся великі пагони.