Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

65

Гіллясте дерево груша з соковитими і ароматними плодами присутній в кожному плодово-ягідному саду. Садівники люблять це дерево за його невибагливість, ніжне весняне цвітіння і, звичайно ж, високу врожайність. Незважаючи на те, що багато садові дерева і чагарники прийнято садити ранньою весною, деякі з них, посаджені в цю пору року, зазвичай погано приживаються і часто хворіють. Ідеально для нашого клімату підходить посадка груші восени — це і буде темою нашої статті.

Вибір саджанця

Перед тим, як посадити дерево, в нашому випадку – грушу, слід вибрати саджанець. Але перш потрібно визначитися з бажаним сортом. Причому вибирати можна як за смаковими якостями плодів і їх врожайності, так і по декоративному їх виду. Найпопулярнішими сортами, відмінно підходять для посадки на присадибних ділянках нашої країни восени і навесні, будуть:

 1. просто марія — за його дивовижні смакові якості.
 2. лада — за її раннє дозрівання і багатий урожай.
 3. чижовская – за простоту догляду за нею.

Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

Перед тим, як посадити дерево, в нашому випадку-грушу, слід вибрати саджанець

Близько півстоліття тому груша, як і мандарин, вважалася південним рослиною, але в наші дні її можна виростити і на уралі. Виведені сучасними селекціонерами сорти цього плодового дерева стали несприйнятливі до різких температурних перепадів, коли плюс змінюється мінусом, чудово переносять морозні зими і швидко пробуджуються навесні.

Для того, щоб груша прижилася і стала плодоносити, до вибору саджанця потрібно підійти дуже серйозно. Найкраще, якщо це буде 1-2 річне деревце, куплене в розпліднику, який має ліцензію на їх продаж. Обраний саджанець повинен бути міцним, еластичним і не мати будь-яких пошкоджень. Що стосується його кореневої системи, то вона повинна бути густою і без найменших ознак гнилі. Всі гілки на стовбурі повинні бути здоровими.

Саджанець перед посадкою його в грунт потребує підготовки, яка буде полягати в наступному:

 • видалити все листя, щоб вони не витягали з деревця вологу;
 • коріння на добу замочити у воді.

відео про дідівський метод посадки саджанця

Правильна підготовка саджанця збільшить шанси на те, що деревце прийметься, переживе зиму, прокинеться навесні і буде плодоносити в покладений термін.

Правила вибору місця для посадки

Коли ми розширюємо яблуневий сад, доповнюючи його іншими фруктовими деревами, правильним рішенням буде складання на папері план-схеми, де чітко буде вказано розташування кожного нового дерева.

Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

Груша є світло — і теплолюбною рослиною, тому садити її рекомендується на південній стороні саду

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

Груша є світло — і теплолюбним рослиною, тому садити її рекомендується на південній стороні саду відразу на постійне місце. Оскільки це дерево виростає дуже великим, між молодими садовими саджанцями слід дотримуватися певну дистанцію. Молодняк рекомендується розміщувати так, щоб відстані між ними дорівнювали висоті дорослих дерев. Тільки в цьому випадку, коли вони виростуть, їх крони не будуть стикатися і затінювати один одного, а навесні їх вегетаційні процеси не будуть порушені.

Що стосується вимог до місця посадки груші і до грунту, то вони будуть наступними:

 • грунт в лунці повинна бути вологою і підгодованої добривами;
 • готувати грунт під посадку цього плодового дерева рекомендується навесні, щоб збільшити його поживність;
 • садити це дерево найкраще в погано продуваються місцях – це збільшить шанси на те, що молодий саджанець добре перенесе 30-ти градусний мороз.

Таким чином, правильно вибране місце посадки збільшить шанси отримати в своєму саду потужну, добре плодоносить щороку грушу.

Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

Грунт в лунці повинна бути вологою і підгодованої добривами

Порядок посадки

Груша, як і повстяна вишня і будь-яке інше плодове дерево, добре піде в ріст, за умови того, що воно правильно посаджено з дотриманням всіх нижчезазначених етапів:

 1. підготовка котловану – його глибина повинна бути близько 50 см, а діаметр – не менше 1 м.
 2. внесення на дно підготовленого котловану добрив.
 3. установка кілочка для підв’язки молодого саджанця.
 4. підготовлена і удобрена земля під посадку устоюється протягом 2 тижнів, а якщо деревце буде посаджено навесні – всю зиму.
 5. установка саджанця в котловані і його прикопування землею.
 6. підв’язка молодого деревця до кілочка.
 7. полив.

Посадка груші восени-головні особливості цього процесу

Підготовлена і удобрена земля під посадку устоюється протягом 2 тижнів

В якості добрива для молодого саджанця груші використовується органіка-торф, перегній і т.д. Ці добрива не тільки заповнять запаси грунту в поживних речовинах, але і відмінно розпушать його. Крім того, в лунку можуть бути додані і мінеральні добрива, а кислий грунт потребує вапнуванні.

Посадкою груші найкраще займатися удвох-одна людина утримує саджанець вертикально, а другий – прикопує його землею. Коренева шийка молодого деревця повинна бути практично на рівні поверхні грунту. Максимально допустиме піднесення над нею — 5 см. Визначити шийку саджанця дуже просто-стовбур в цьому місці змінює колір з світлого на темний.

Корінці молодого деревця в лунці потрібно ретельно розправити, засипати їх землею і добре утрамбувати. Правильно посадженим буде те дерево, яке неможливо вирвати з грунту, навіть приклавши фізичну силу.

після поливу саджанця землю навколо нього рекомендується замульчувати травою, гноєм або перегноєм. Мульча повинна бути навколо його стовбура весь літній сезон.

ролик як правильно посадити грушу

У разі осідання грунту, яка буває, якщо груша була посаджена відразу після підготовки котловану, її слід досипати, інакше всихання коренів не уникнути. Коли лунка під посадку вистоюється протягом двох тижнів, усадка землі практично виключена.

Поради досвідчених садівників

Спеціально для початківців садівників ми поділимося деякими секретами того, як правильно посадити грушу:

 1. при осінній посадці груші ні в якому разі не можна удобрювати землю азотистими добривами – це гарантовано знищить молоде деревце.
 2. перед самою посадкою саджанця грунт на дні ями потрібно буде розпушити.
 3. коріння молодняку не повинні стикатися з калійними добривами.
 4. ретельна прополка бур’янів буде відмінною профілактикою появи попелиці.
 5. груші краще не рости в безпосередній близькості до горобини.