Плюси і мінуси поризованих керамічних блоків

54

Поризована, тепла кераміка являє собою блоки, призначені для будівництва стін з підвищеними теплоізоляційними характеристиками. Не можна сказати, що пкб зараз популярніше цегли, але попит на матеріал є. Сайт rmnt розібрався, якими перевагами і недоліками він володіє.

Про те, що таке поризовані керамічні блоки, портал rmnt.ru вам вже розповідав. Є у нас стаття і про особливості будівництва приватного будинку з цього матеріалу, принципах правильної кладки. Тому на даних моментах зупинятися детально не будемо, просто коротко нагадаємо, що роблять пкб шляхом пластичного формування у вакуумних пресах. Блок пустотілий, що підвищує теплоізоляційні властивості стін. Тепла кераміка крупніше стандартного цегли, розмірний ряд досить широкий.

Переваги у цього будівельного матеріалу наступні:

  1. у керамічних блоках є порожнини і порожнечі, причому вони замкнуті всередині. Це забезпечує низьку теплопровідність.
  2. складена з пустотілих блоків стіна не вимагає утеплення, вона забезпечує природний повітряний і тепловий баланс всередині будинку. Пкб володіють тепловою інертністю.
  3. термін служби стін з поризованих блоків перевищує 50 років. За цим критерієм вони обігнали звичайний цегла, який служить до 50 років.
  4. кладка досить проста, блоки великоформатні, завдяки чому стіни зводяться швидко.
  5. відмінні звукоізоляційні показники, в будинку буде тихо.
  6. у складі тільки екологічно чисті матеріали, кераміка безпечна для людини і природи.
  7. блоки з кераміки не горять і при впливі вогню не виділяють шкідливі речовини.
  8. завдяки пористій структурі важить тепла кераміка трохи, що полегшує процес кладки.
  9. потрібно менше розчину для кладки, що саме по собі забезпечує економію коштів. Якщо є пазогребневі стики, то їх взагалі заповнювати нічим не потрібно.
  10. вироблені на великих підприємствах пкб відрізняються рівною геометрією. Потрібно тільки користуватися рядовими і лицьовими блоками від одного виробника, щоб вони точно були однаковими.

Здається, що пкб-відмінний будівельний матеріал, без недоліків. Але це аж ніяк не так:

  1. вартість поризованих блоків щільністю 750 кг/м3 досить висока. Будівництво не можна буде назвати бюджетним, та й проект потрібно вибирати конкретно під теплу кераміку, просто так перейти на неї з цегли не вийде. Якщо ж купити більш доступні за ціною блоки щільністю 830 або 900 кг/м3, то товщина стіни для забезпечення тепла всередині будинку повинна буде становити мінімум 70 сантиметрів. Тобто заощадити не вийде.
  2. самі по собі керамічні блоки з пустотами, як вже було сказано вище, мають низьку теплопровідність. Однак не можна забувати про розчині для кладки. Його шар може виявитися досить товстим, що зменшить теплоізоляційні показники стіни.
  3. гост допускає перепади в довжині блоків до 10 міліметрів і в ширині до 5 міліметрів. Як би не запевняв вас виробник в ідеальній геометрії, абсолютно точного з’єднання пазів і гребенів домогтися складно. В результаті доводиться заповнювати вертикальні шви розчином, а це додаткові витрати матеріалів і часу. Крім того, повторимося, чим більше розчину, тим гірше теплоізоляція стіни.
  4. через щілинну структуру кожен окремо взятий блок дуже крихкий. При транспортуванні і перенесенні легко розбити, будуть витрати матеріалу, а це гроші власників.
  5. деякі виробники можуть додавати в кераміку не тільки глину, але і промислові відходи — шлаки і золи. В результаті екологічна чистота пкб виявляється під питанням.
  6. поризовані керамічні блоки складно різати, штробити, свердлити. Потрібні електричні, шабельні, маятникові пили, щоб вирізати добірні елементи. Домогтися точності в цьому процесі складно.

За словами фахівців, більшість мінусів поризованих керамічних блоків можна нівелювати, якщо дотримуватися акуратність при транспортуванні, використовувати спеціальний інструмент для розпилювання, а також штукатурити стіни зсередини і зовні, дотримуючись технологію будівництва. Якщо підрахувати, то 1 м3 пкб коштує ненабагато дорожче газобетону такого ж обсягу, так що даний матеріал заслуговує на увагу.

Відео по темі