Бегонія коралова-розмноження і догляд

99

Багатьом сучасним кімнатним рослинам потрібен досить клопіткий догляд і для початківця квітникаря створюють безліч проблем. Але ось бегонія коралова-абсолютно терпляча і невимоглива у вирощуванні, досить організувати їй прийнятні умови.

Декоративно-листяна і квітуча

Популярність цього виду домашньої зелені пояснюється її привабливістю протягом тривалого часу. Її великі подовжені листя з характерною плямистістю і м’яким матовим блиском звисають немов крильця, з чого і з’явилася друга назва квітки – ангельські крила. Залежно від сорту рослини бувають карликового розміру висотою до 30 см і їх зручно розміщувати на підставках, підвісних кашпо, а також на предметах інтер’єру: на столах, полицях, шафах або тумбочках. Стебла ж іншого виду виростають до 1 м, відповідно рослина крупніше, об’ємніше і розташовується поодиноко в підлогових вазонах або стають центром квіткової композиції. Мабуть, саме можливість використовувати рослини в глибині приміщень стають головною перевагою бегонії, які краще себе почувають при розсіяному світлі, ніж під прямими променями сонця.

Цвіте бегонія коралова ближче до початку весни. Величезні суцвіття звисають розкішними гронами ніжно-рожевих, перламутрово-лілових, світло-коралових, червоних або пурпурних відтінків.

Бегонія коралова-розмноження і догляд

Цвіте бегонія коралова ближче до початку весни

Умови вирощування

Більшість декоративно-листяних бегоній дуже вдячні рослини і досить створити їм необхідні умови – і подальший догляд буде самий мінімальний.

  • грунт

Для посадки підійде суміш звичайної городньої землі, компосту, сухого торфу і крупного піску (2:1:1:1) або листового грунту, перегною і крупного піску (2:2:1), або ж можна придбати готову грунтову суміш для фіалок. На дні ємності для посадки обов’язково повинні бути отвори для відтоку зайвої води і дренажний шар 1,5-2см. Для цього зазвичай використовують гравій, шматочки битої цегли або пінопласту і навіть шматки синтепону.

  • освітленість

Розміщувати вазони з бегонією на підвіконнях, лоджіях і на свіжому повітрі під прямими променями сонця категорично не рекомендується. В таких умовах рослини часто отримують опіки на листках, що негативно позначається і на їх зовнішньому вигляді, і на розвитку. Бегонія коралова воліє розсіяне світло і може благополучно переносити навіть затінення.

Бегонія коралова-розмноження і догляд

Бегонія коралова воліє розсіяне світло і може благополучно переносити навіть затінення

  • вологість

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Бегонія коралова-розмноження і догляд

Поливають тільки дочекавшись просихання верхнього 2-х-сантиметрового шару грунту. Помічено, що рослина легше перенесе, якщо ви забудете його полити, ніж застій води біля коріння.

  • температура

Оптимальною буде близько 17-25⁰с, як в звичайних домашніх умовах. Прохолода нижче 13⁰с небезпечна. Особливо негативно на розвитку бегоній позначаються протяги, коли вазони з рослинами стоять біля дверей або поблизу відкривається кватирки.

  • підживлення

Якщо у вазоні щорічно оновлюється грунт і бегонії отримують необхідний догляд, їм буває достатньо харчування. Але при поливах в воду можна 2-3 рази на місяць додавати розчин добрив з вмістом калію, наприклад гумат калію.

  • пересадка

Молоді рослини намагаються пересаджувати щорічно, навесні або на початку літа.  нову ємність при цьому вибирають діаметром на 1,5-2 см більше попередньої, щоб не залишалося великого обсягу невикористаної землі, так як саме в ній часто виникають гнильні процеси. Дорослі бегонії в пересадці потребують рідше, та й проводити її рекомендується делікатно: методом перевалки або просто замінюючи верхній шар землі.

Крім цього, догляд за бегоніями передбачає і штучне формування куща, а якщо цього не робити, то пара витягнулися стебел буде виглядати малопривабливо. Обрізка пагонів проводиться після 3-го або 4-го міжвузля, що стимулює розвиток бічних відгалужень. Також після кожного цвітіння також обов’язкова обрізка підсихає кисті, інакше рослини втрачає сили і поживні речовини.

відео про бегонію коралову

Способи розмноження

Тим, хто хоче завести собі це декоративної рослина, не буде потрібно великих фінансових витрат, тому що бегонія дуже легко розмножується в домашніх умовах. Досить просто відламати листовий держак довжиною близько 8-10 см і поставити його в воду або вологий пісок для вкорінення. Через деякий час з’являються корінці, а коли вони досягнуть 1-1,5 см в довжину – держак готовий до посадки в грунт.

Деякі секрети посадки:

  1. зменшити випаровування вологи допомагає обрізка третьої частини листа.
  2. після посадки місце зіткнення стеблинки з грунтом потрібно припудрити деревною золою, щоб уникнути розвитку грибкового захворювання чорної ніжки — згубної для багатьох молодих посадок.
  3. полегшити подальший догляд і прискорити розвиток рослини «тепличні» умови — просто накрийте ємність скляною банкою, вдавивши її в грунт.

відео про грамотне вирощування

Подібним чином відбувається і розмноження бегонії листям, лише трохи відрізняється перший етап: на тильній стороні листочка в місцях розгалуження великих жилок роблять надрізи, укладають підготовлені листя на вологий субстрат і закривають миску прозорою плівкою. Час від часу перевіряють «розсадник» і акуратно проводиться обрізка тієї частини листа, на якій утворилися коріння, а решта залишають для подальшого вкорінення. Цей спосіб хороший тим, що дає можливість отримати багато посадкового матеріалу.