Гемантус: як виростити криваву квітку

131

Якщо придивитися до широких з округлим верхом листю гемантуса, то виникає асоціація з мовою тварини. Тому квітка ще називають»оленячий (або коров’ячий) язик». Незважаючи на екзотичне походження, догляд за гемантусом в домашніх умовах нескладний.

Зміст

 • Опис сортів гемантуса

  • Гемантус білоквітковий

   • Як виглядає гемантус білоцвітковий-фотогалерея
  • Гемантус катаріни

   • «кривавий квітка» на фото-фотогалерея
 • Вимоги до догляду в кімнатних умовах-таблиця
 • Посадка і пересадка

  • Розмноження квітки
 • Як доглядати за рослиною

  • Полив і підживлення
  • Цвітіння

   • Чому не цвіте рослина
  • Період спокою
 • Хвороби і шкідники

  • Боротьба з хворобами і шкідниками гемантуса в домашніх умовах-таблиця
 • Відкликання

Опис сортів гемантуса

У наші будинки і квартири гемантус переселився з тропічних областей африки. На цьому материку виростають понад півсотні його різновидів. У декоративному квітникарстві найбільш популярні два з них.

Гемантус белоцветковый

Частіше зустрічається гемантус белоцветковый. Його великі супротивні шкірясті листя насиченого зеленого кольору довжиною 20-30 см, шириною 6-8 см вільно звисають по краях горщика. Чим менше рослині дістається сонця, тим довше і ширше листя. Молодий лист піднімається вертикально, потім лягає прямо на старий. Доросла цибулина має діаметр близько 6-8 см, іноді 10 см, злегка сплюснута з боків.

Дуже своєрідні квітки цієї рослини. В кінці серпня-початку жовтня з’являється квіткова стрілка довжиною від 10 до 40 см.розкрився бутон здалеку можна прийняти за білий пухнастий кульку. Насправді це маса білих тичинок з жовтою пилком на кінцях. Цвітіння відбувається один раз на рік, але досить тривалий час — приблизно місяць.

Як виглядає гемантус білоцвітковий — фотогалерея

Гемантус: як виростити криваву квіткучим менше гемантусу дістається сонця, тим довше і ширше його листяГемантус: як виростити криваву квіткуцвітіння гемантуса триває близько місяцяГемантус: як виростити криваву квіткурозкрився бутон гемантуса нагадує пухнасту кульку

Гемантус катаріни

Ще один різновид — гемантус катаріни. Його червоне суцвіття і дало офіційну назву цій рослині — » кривавий квітка «(від грецьких слів» хайма « — кров і» антос » — квітка). На відміну від вищеописаного виду, має досить товстий помилковий стебло з 4-5 тонкими листям на маківці. Їх довжина — до 40 см завдовжки, ширина — 10-15 см, пластинки світло-зелені, жолобчасті, злегка хвилясті по краях. Рослина цвіте в кінці літа-початку осені незвичайно декоративним яскравим червоним суцвіттям діаметром 10-20 см, також складається з тичинок.

«кривавий квітка» на фото-фотогалерея

Гемантус: як виростити криваву квіткугемантус катаріни: розкішна рослина з червоними кулястими суцвіттямиГемантус: як виростити криваву квіткугемантус катаріни цвіте в кінці літа-початку осеніГемантус: як виростити криваву квіткуза яскраві суцвіття гемантус називають » кривавою квіткою»

Вимоги до догляду в кімнатних умовах-таблиця

періодоптимальна температураосвітленістьполівподкормказіма11 — 15°c. Для вічнозелених видів — світле місце розташування, для скидають листя-не має значення.мізерний.ні.весна20-22°c. Яскраве світло.достатній, у міру просихання грунту.

 • у березні — 1 раз;
 • з квітня — 1 раз на 2 тижні.

лето22—24°сяркий світло з притіненням від прямих сонячних променів.1 раз в 2 тижні.осень16-20°c. Яскраве світло.

 • у вересні — достатній;
 • у жовтні — рідкісний;
 • у листопаді — мізерний.
 • у вересні — кожні 2 тижні;
 • у жовтні — 1 раз;
 • у листопаді-скасувати.

Посадка і пересадка

Оптимальний період для посадки-пересадки — кінець зими-початок весни. Якщо ви не встигли виконати завдання в цей час, заплануйте її на другу половину серпня, коли спаде літня спека.

Пересадку не рекомендується проводити часто. Якщо рослина себе добре почуває, цілком достатньо міняти грунт раз в 3-4 роки.

Покрокова інструкція:

 1. підготуйте грунт. Гемантус буде добре себе почувати в суміші з 2 частин дернової землі, 1 частини листової, 1 частини піску, 1 частини торфу. Можна придбати в спеціалізованому магазині готовий універсальний грунт.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Грунтосуміш можна приготувати своїми руками або купити в спеціалізованому магазині

 2. визначтеся з матеріалом, який буде використаний в якості дренажу. Він повинен бути хімічно інертним, щоб не виділяти токсини, не гнити, не розкладатися, пропускати вологу. Зазвичай це керамзит. Деякі квітникарі застосовують шматочки розбитих глиняних горщиків, дрібні камінці.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Керамзит добре підходить для дренажу

 3. підберіть горщик висотою 15-20 см, шириною трохи більше, так як коріння гемантусов ростуть горизонтально, а не в глибину. Якщо ж немає підходящої ємності, насипте товстий шар дренажу, щоб не допустити застою вологи. Молодому рослині з невеликою кореневою системою підійде горщик на 4-5 см вище і ширше розміру його коренів. Не забудьте про піддоні, в який стікає волога після поливу.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Гемантусу сподобається невисока, але широка посуд

 4. обережно вийміть гемантус зі старого горщика. Можливо, що рослина щільно сидить і вільно не виймається з тари. Якщо посуд пластмасова, можна трохи прим’яти стінки. Якщо керамічна, акуратно довгим вузьким плоским предметом (але не ножем, щоб не порізати коріння) пройдіться між стінками горщика і земляною грудкою. Постарайтеся вийняти гемантус, не пошкодивши корінці. Обтрусіть витягнуте рослина від старого грунту.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Рослина витягайте з горщика дуже акуратно

 5. у новий горщик насипте дренаж шаром 1-2 см, який прикриє зливний отвір. Якщо посуд зависока для гемантуса, додайте дренажу стільки, щоб коріння не діставали до нього на 3-4 см.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Обов’язкова умова-шар дренажу для запобігання застою вологи

 6. опустіть коріння рослини в горщик, при цьому утримуючи цибулину на вазі так, щоб третина її була над верхнім краєм ємності. Акуратно засинайте грунт навколо коренів, долонею злегка постукуючи по горщику, щоб частинки грунту щільно вляглися навколо корінців. Цибулини гемантуса слід заглиблювати в грунт всього лише на 1/3 або 1/2 висоти. На 1-2 см від верхнього краю горщика грунт не досипати. Такий «бортик» слід залишити, щоб було зручно поливати.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Частина цибулини гемантуса повинна залишитися над землею

 7. поставте горщик з рослиною в піддон. З маленької лійки або глечика не поспішаючи виливайте воду тоненькою цівкою навколо цибулини, потім у стінок горщика, даючи волозі вбиратися. Можна злегка прим’яти грунт, щоб не залишилося пустот в ньому. Якщо земля осіла, досипте трохи зверху. Воду, що скупчилася в піддоні, злийте через 1-2 години. Можливо, грунт промок в повному обсязі, і за цей час волога, піднявшись по капілярах, сама промочить земляний кому.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Кімнатні рослини зручно поливати лійкою з довгим вузьким носиком

 8. поставте рослину в світле, але не спекотне місце на 3-4 дні. Цей час потрібно рослині для подолання стресу. Потім перенесіть гемантус туди, де він буде жити постійно.
  Гемантус: як виростити криваву квітку

  Рослину на постійне місце переносять через 3-4 дні після посадки

Розмноження квітки

Найпростіший спосіб розмноження гемантусов — дочірніми цибулинками. З горщика спочатку з’являться молоде листя поруч з дорослою цибулиною. Потім, коли молодий паросток набереться сил, сформує самостійні коріння, його можна буде відокремити від материнської рослини. Зробіть це, коли молодий гемантус почне викидати третій лист. Тепер рослину можна посадити в окремий горщик.

Гемантус: як виростити криваву квітку

Молода рослина з добре розвиненою кореневою системою можна пересаджувати в окремий горщик

Як доглядати за рослиною

Правила догляду за гемантусом нескладні, і виконати їх може будь-який квітникар.

Полив і підгодівля

У літні місяці гемантус поливають досить рясно, зливаючи зайву воду з піддону. Наступне зволоження необхідно, коли грунт просохне на 2 см.обприскування гемантусу не потрібні.

У період спокою рясне зрошення буде зайвим, потрібно стежити, щоб не висох земляний кому і зрідка змочувати його. Щоб забезпечити гемантус поживними речовинами, потрібно в воду для поливу додати добрива для квітучих рослин (1 раз в 2 тижні), чергуючи м’яку відстояну воду з удобрюють розчином.

Гемантус: як виростити криваву квітку

Добриво для гемантуса можна купити в спеціалізованому магазині

Цвітіння

При правильному догляді в кінці літа — початку осені рослина віддячить вам своїми незвичайними квітками. Квітконіс зрізають, коли він починає підсихати.

Гемантус: як виростити криваву квітку

При правильному догляді в кінці літа гемантус випускає квітконоси

Картопля сорту лапоть: коли назва відповідає опису

Гемантус: як виростити криваву квітку

Споконвіку картопля-обов’язкова культура на наших присадибних ділянках. Більшість городників мріють про гарний врожай, але вивчають описи і фото нових сортів в основному зарубіжної селекції, забуваючи придивитися до тих, що вірою і правдою служать людині не один десяток років, дають прекрасні врожаї в умовах місцевого клімату і особливостей грунту. Серед таких-вітчизняний картопля сорту лапоть (його ще називають сибірський лапоть) — урожайний, великий, з відмінним смаком.

Зміст

 • Опис сорту картоплі лапоть і фото бульб

  • Таблиця: переваги і недоліки сорту
 • Правила посадки картоплі лапоть

  • Вибираємо місце, готуємо грунт і бульби

   • Відео: як і коли слід садити картоплю
   • Відео: підготовка бульб до посадки
  • Час і схеми посадки
  • Глибина закладки бульб
 • Догляд за посадками

  • Полив
  • Таблиця: підгодівлі картоплі
  • Про особливості вирощування
 • Таблиця: хвороби і шкідники картопляних грядок

  • Фотогалерея: і у лаптя є вороги
 • Збираємо і зберігаємо правильно, готуємо із задоволенням
 • Відгуки городників про картоплю лапоть

Опис сорту картоплі лапоть і фото бульб

Про те, як з’явився цей сорт, відомостей мало. Відомі селекціонери їм не займалися. Багато хто вважає, що картопля лапоть був виведений методом так званої народної селекції в середині хх століття в росії. Одержаний сорт за розмір і форму бульб був названий лаптем.

&1&

Сорт лапоть завжди приємно дивує великими бульбами і стабільністю врожаїв

З тих пір він довго залишався одним з найбільш затребуваних сортів. Правда, останнім часом його потіснили нові представники картопляного племені переважно зарубіжної селекції.

Кущі у лаптя середні або високі, суцвіття білі, пишні — справжні букети. Але найбільше нас цікавлять, звичайно, бульби, вірно? вони мають плескату, витягнуту форму, покриті трохи шорсткою на дотик шкіркою світло-рожевого відтінку. При середньому рівні вмісту крохмалю в бульбах смак у лаптя відмінний.

Завдяки стійкості до важких погодних умов і середньостиглості, сорт лапоть досі дуже популярний в забайкальському краї та інших північних регіонах росії.

У цієї картоплі висока врожайність. З 1 сотки зазвичай отримують 400-500 кг продукції. Починати збір врожаю можна з середини серпня, а можна відкласти до вересня. Він цілком демократичний в термінах прибирання.

Таблиця: переваги і недоліки сорту

достоїнстванедостаткиочень великі бульби з хорошим смаком.сорт вважається старим, багато городників замінюють його більш сучасними сортами, тому дістати посадковий матеріал складно.сорт морозостійкий, добре виносить заморозки при появі сходів і похолодання під час росту.схильний до таких захворювань, як фітофтора, альтернаріоз. Бульби цього сорту дуже любить дротяники.невимогливий до типу і складу грунту.завдяки хорошому імунітету не схильний до багатьох основних захворювань і атакам шкідників.
&1&

Переваг у лаптя набагато більше, ніж недоліків

Правила посадки картоплі лапоть

Щоб отримати бажаний урожай, доведеться на славу попрацювати, попередньо вивчивши вимоги, що пред’являються до посадкового матеріалу, місця, грунті, а також часу посіву.

Вибираємо місце, готуємо грунт і бульби

Картопля — культура, призначена для городу, а не саду, тому місце потрібно вибрати відкрите з усіх боків, добре освітлюване сонцем. Земля не повинна бути занадто вологою, проконтролюйте, щоб грунтові води були не ближче 60-70 см до поверхні грунту.

Важливо дотримати терміни підготовки насіннєвого матеріалу. На початку квітня відберіть якісні бульби, не пошкоджені, без ознак захворювань і гниття. Краще брати ті, вага яких коливається в діапазоні 30-90 г.

В якості посадкового матеріалу зазвичай беруть картоплини середньої величини. Не біда, якщо попадуться великі екземпляри: ви можете розділити їх ножем на кілька частин. Головне, щоб очі розташовувалися посередині кожної такої частини.

&1&

Посадка пророщеної картоплі прискорює дозрівання врожаю і збільшує його кількість

Якщо посадити пророслі бульби, урожай дозріє швидше і буде більше. Проростити картоплю можна декількома способами:

 1. протягом 25-35 днів бульби пророщують при температурі +12…+15 °c.
 2. при тому ж температурному режимі за 15-20 днів можна отримати паростки у вологому субстраті, будь то тирса, пісок, торф, гній або земля.
 3. застосувати так зване провяливание, що проходить при температурі +10 °c.

Відео: як і коли слід садити картоплю

Відео: підготовка бульб до посадки

Час і схеми посадки

Для посадки картоплі сорту лапоть краще орієнтуватися не на часовий період, а на температуру грунту. Починати садити можна, коли земля прогріється до +6…+8 °c в середніх широтах, або +8…+10 °c в північних регіонах. Як правило, такі умови наступають на початку травня, якщо квітень був теплим. При таких умовах бульби швидко адаптуються і починають споживати поживні речовини — в прогрітому грунті їм не загрожує переохолодження.

За народними прикметами, картоплю садять, коли у берези починають прорізатися листочки з нирок.

Ви можете посадити картоплю одним з двох поширених способів: грядовим або гребневим. Перший буде актуальний для регіонів з частими і рясними опадами, другий застосуємо в місцевостях з посушливим кліматом.

Досвідчені городники частіше використовують варіант посадки, відстань між рядами в якому досягає 70 см. Якщо в місці вашого проживання часті дощі, буде доречним збільшити міжряддя до 90 см. Бульби один від одного розташовуйте на 30-35 см.

На кожну лунку покладається 1-2 жмені компосту, 1 жменю золи і 1 чайна ложка посліду. Розкладене добриво присипте тонким шаром землі.

Традиційно бульби кладуть в землю паростками вгору. Досвід показав, що положення паростками вниз ніяк не позначається на врожаї, хіба що тільки сходи затримуються на 7-10 днів.

Глибина закладки бульб

Глибина посадки — окрема тема, яку слід обговорити докладніше. Як правило, вона одночасно залежить від клімату в регіоні, методу підготовки бульб на посів і вибору варіанту посадки.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

При гребеневому способі в дощових районах заглиблювати коріння слід на 7-8 см.це ж правило може бути застосовано на суглинних грунтах. Для піщаного грунту і супісків досить глибини посадки в 6 см.за рахунок своєї форми гребневая грядка не дозволить затопити бульби навіть затяжним дощів. Якщо ж глибина виявиться недостатньою, ви можете довести її до потрібного рівня за допомогою підгортання.

&1&

Глибина загортання бульби залежить від клімату і складу грунту

Якщо ви живете в посушливому регіоні з легкими грунтами, дотримуйтесь глибину закладення в 10-12 см. На глинистому грунті при такому ж кліматі глибина складе 4-6 см.

Останнім часом багато огродники пробують освоювати новий метод вирощування картоплі-під соломою. В основі його лежить такий прийом як мульчування, коли грунт покривається різними матеріалами, а самі агрокультури вирощуються на поверхні грунту, але під покривом цього матеріалу (дуже зручно для цього використовувати звичайну солому). В результаті прополка, підгортання і розпушування практично не потрібні, а полив проводиться набагато рідше.

Догляд за посадками

Думаєте, після посадки ваші клопоти з картоплею закінчуються? все не так просто. Будь-яка культура вимагає турботи під час зростання. І навіть такий невибагливий сорт, як лапоть, не виняток. Зверніть увагу на кілька правил догляду, які забезпечать високий урожай.

Полив

Картоплі необхідна волога, особливо в посушливих районах. Схема поливу базується на декількох періодах:

 1. через 2 тижні після того, як з’явилися сходи (паростки в цей час підносяться на 5-10 см над рівнем грунту).
 2. на рослині з’явилися бутони. В цей же час відбувається утворення бульб.
 3. перша половина серпня — у бульб починається набір маси.

Якщо погода суха і тепла, проводите полив раз в 4 дні, при середній температурі і дощовості краще поливати раз в 8-10 днів.

Найкращий час для поливу-вечір. Вранці швидко набирає силу сонце може обпалити листя і стебла в місцях, де залишилася волога, а жарким днем вода швидко випарується, не встигнувши надійти до коріння. У серпні можливі значні зниження температури вночі, тому полив потрібно планувати так, щоб рослини просохли до настання темряви. Інакше картопля може захворіти фітофторою.

&1&

Картопля на великих посадках зручно поливати методом дощування