Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

79

Багато хвороб лимона в домашніх умовах небезпечні, деякі зовсім невиліковні. І щоб не втратити свій цитрус, потрібно знати, як він може заразитися і як його можна врятувати від біди.

Зміст

 • Чому лимон хворіє?
 • Основні шкідники лимона
 • Цитрусові інфекції

Чому лимон хворіє?

До захворювання може привести один або сукупність декількох з нижченаведених факторів.

Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

Захоплює цілі ділянки молодих зелених гілочок, вважаючи за краще найніжнішу поросль

Причин може бути кілька:

 1. ослаблення імунітету, викликане неправильним змістом: поливом, температурним режимом, підгодівлею, освітленням, обрізанням
 2. ослаблення імунітету, як наслідок перенесених захворювань
 3. зараження від неякісного грунту, прищепного матеріалу, ємності, вже була у вжитку.
 4. зараження паразитуючими комахами у вегетаційний період «з вулиці»
 5. занесення вірусів і бактерій разом з комахами
 6. пряме занесення спор, бактерій або вірусів під час літніх провітрювань. Справедливості заради варто сказати, що це найбільш рідко зустрічається випадок.

відео про хвороби кімнатного лимона

Цитрусові мають як своїх персональних шкідників, що вважають за краще паразитувати виключно на цьому сімействі, так і загальних з іншими видами рослин. Комахи першого типу найчастіше можуть потрапити до вас з неякісним посадковим або прищеплювальним матеріалом. Так ви можете обзавестися наприклад цитрусовим жуком-вусачем, для європейських країн це велика проблема. Вусань там може швидко знищити цілу плантацію, чому є карантинним комахою. Але найчастіше рослини уражаються місцевими шкідливими жучками, такими, як звичайнісінька попелиця.

Основні шкідники лимона

Попелиця на лимоні паразитує на листках. Захоплює цілі ділянки молодих зелених гілочок, вважаючи за краще найніжнішу поросль. Це дрібні блідо зелені неквапливі паразити, присмоктуються спочатку до внутрішньої частини листя, а потім розповзаються по всій рослині, обліплюючи гілки. Нашестя попелиці-першочергова причина того, чому у лимона скручуються листя.

Цей сисний сік шкідник може бути занесений разом з будь – яким іншим кімнатною квіткою-наприклад, з фуксією, вона просто обожнює цю рослину. Також ця комаха може потрапити в ваш будинок з літнім букетом польових квітів. Коренева попелиця, що паразитує під грунтом, може з’явитися з зараженим грунтом різних рослин, в тому числі самого лимона.

Боротьба з нею, в залежності від кількості колонії комах на вашому цитрусі, різна. Якщо попелиці трохи, досить вручну розчавити їх, обрізавши уражені ділянки і позапланово удобривши лимонне дерево комплексними підгодівлями. При великій кількості ураження застосовуються інсектициди, такі як діазмнон. Дуже успішно допомагає обприскування настоєм часнику. Для цього 7-8 головок чистяться, товчуться, настоюють добу в відрі води, зціджують і наше засіб готове.

Від кореневої попелиці допомагає заміна хворий грунту з подальшим прожарюванням зараженого грунту. А рослина занурюємо в розчин контактного інсектициду або знову ж настій часнику, тільки концентрацію останнього беремо вдвічі слабкіше.

Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

Від кореневої попелиці допомагає заміна хворої грунту з подальшим прожарюванням зараженого грунту

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

Щитівка на лимоні поселяється тільки будучи личинкою. Доросла особина вже нерухома, вона присмоктується з нижньої сторони жилки листа, покриваючись щільним восковим нальотом, як щитом. Коли дерево сильно заражене, то можлива поява паразитів з верхнього боку листя. Хвора рослина сильно послаблюється, всихає, схильне зараження різними бактеріальними і вірусними інфекціями. Ось так поводиться щитівка на лимоні.

Як боротися з нею? також, як з попелиць: обприскуванням часниковою водою, інсектицидами а також мильною водою. Беремо 2 столові ложки рідкого мила, розводимо в літрі води і обробляємо уражені ділянки. Через годину даємо рослині хороший душ, змиваючи мило з листя. Повторюємо через два-три дні.

Павутинний кліщ на лимоні також як і попелиця любить молоді листочки. Його присутність помітно завдяки характерній павутині, обліплює закручені листя. Кліщ поселяється на рослинах, які ростуть в дуже сухих приміщеннях. Вологість він не переносить. Тому рясно обприскуємо хворий цитрус однопроцентним розчином борної кислоти. Часом досить одноразової процедури, щоб вапна кліща, але якщо ж ворог не здається, повторюємо через 4-5 обприскування.

До речі, багато квітникарі рекомендують препарат актара. Він має комплексну дію, ефективний проти цілого ряду паразитів а також нешкідливий для людей.

Також слід пам’ятати, що захист від комах і кліщів сприяє профілактиці вірусних, інфекційних захворювань, деякі з яких проникають в тканини зі слиною попелиці або щитівки.

Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

Павутинний кліщ на лимоні також як і попелиця любить молоді листочки

Цитрусові інфекції

Мова піде про хвороби бактеріального, грибкового та вірусного характеру. Багато з них лікуються досить легко, деякі важкі, а багато віруси невиліковні. Результатом ослабленості лимона при неправильному догляді або від ураження комахами-шкідниками часто стають грибкові напасті, наприклад сажистий грибок, він призводить до ще більшого ослаблення, всихання, різкого уповільнення зростання.

Цю напасть легко дізнатися по нальоту у вигляді попелу на листках, гілках. Позбутися від нього легко-досить добре промити дерево під теплим душем за допомогою посудної губки. Приміщення, де росте заражений цитрус, тим часом потрібно добре провітрити.

Парша також грибкового характеру. Вона проявляє себе гнильними ураженнями листя, плодів, гілок. Плями темніють, розм’якшуються. Уражена листя і плоди опадають. Спори її розносяться вітром або комахами. Боротися проти парші найкраще профілактикою. Навесні обробляємо рослина двопроцентними розчинами мідного і залізного купоросу. При виявленні ознак захворювання видаляємо і знищуємо всі хворі ділянки. А сам лимон обробляємо п’ятивідсотковим розчином бордоської рідини або препаратом стробілін.

Ще один грибок – бородавчастість. Назва говорить сама за себе. На листках з’являються нарости у вигляді бородавок. Знищує річний приріст зелені і урожай плодів, сильно послаблює ваші цитрусові. Боремося з нею також, як з паршею.

Найнебезпечніші хвороби лимона в домашніх умовах

Боротися проти парші найкраще профілактикою

Найчастіше відповідь на питання, чому у лимона опадають плоди, це парша або бородавчастість.

Інфекційні хвороби лікуються важче. Найпоширеніші серед них: гоммоз і коренева гниль. Гоммоз виражений в підгниванні, розтріскуванні кори стовбура, камедетеченіем. Це дуже послаблює рослину, а часом призводить до загибелі наземної частини. Проти гоммоза дуже ефективні два профілактичних правила:

 1. чи не заглиблюємо кореневу шийку, інакше ризик підгнивання стовбура багаторазово збільшується
 2. поливаємо рослину теплою водою-не потрібно зайвих стресів коріння.

Коренева гниль схожа на гоммоз, вражаючи, однак, тільки коріння. Ознакою служить в’янення листя, висихання цілих гілок, загальна ослабленість, передчасний листопад.

відео про допомогу лимону

Боремося наступним чином:

 1. витягаємо рослина з кашпо, очищаємо коріння від грунту
 2. заражену землю стерилізуємо прожарюванням, в кашпо насипаємо нову.
 3. гнилі ділянки обрізаємо гострим ножем
 4. коріння поміщаємо на годину в рожевий розчин марганцівки.
 5. витягуємо, злегка підсушуємо, обрізані місця припудрюємо деревною золою.
 6. садимо в новий грунт, не заглиблюючи кореневу шийку.
 7. уважно стежимо за рослиною, удобрюємо частіше.

а вірусні хвороби кімнатного лимона невиліковні.