Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

82

Як би ви не намагалися правильно годувати кроликів і забезпечувати їм найкращий догляд, навряд чи вдасться уникнути різних неінфекційних захворювань, при яких може знадобитися термінове лікування кроликів. Так, для виникнення проблем з травленням у вухатих тварин досить, щоб в корм потрапила трава з росою, підмерзлі або зіпсовані продукти. Непомічений вами протяг може привести до риніту і пневмонії у кроликів. А від незручної решітки на підлозі клітини велика ймовірність запалення підошов у ваших вихованців.

Правильне годування кроликів-запорука їх здоров’я

Якщо з такими небезпечними інфекційними хворобами, як міксоматоз, вгбк, еймеріоз кроликів (кокцидіоз), боротися практично марно, то незаразні захворювання ви цілком можете вилікувати, вчасно звернувши увагу на тривожні симптоми. У більшості випадків простіше буде запобігти можливим хворобам, ніж потім піклуватися про те, як лікувати кроликів, витрачаючи час на догляд за хворими тваринами.

Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

Причиною отруєння може стати також підвищений вміст звичайної солі в раціоні кроликів

Здоров’я кроликів багато в чому залежить від того, чим і як ви їх годуєте. При правильному годуванні в раціоні кроликів має бути багато рослинних кормів – від нестачі грубого корму можуть виникнути різні проблеми з травленням. Тільки не забувайте ретельно перевіряти, щоб разом з травою і сіном в годівницю кроликів не потрапляли отруйні рослини, здатні привести до кормового отруєння. Причиною отруєння може стати також підвищений вміст звичайної солі в раціоні кроликів. А в результаті неповноцінного харчування у молодняку часто розвивається рахіт.

відео про хвороби у кроликів

Багатьох початківців кролівників турбує, що у кролика червона сеча. Насичений оранжево-червоний відтінок сечі-це нормальне явище для кроликів, пояснюється такий колір присутністю в раціоні кроликів хвої, шпинату, моркви або буряка. Але якщо ви помітите в сечі кроликів краплі крові, терміново звертайтеся до ветеринара, так як наявність крові в сечі кроликів може свідчити про захворювання сечостатевої системи тварин. Крім того, пухлина у кролика також може супроводжуватися виділенням сечі з кров’ю.

Проноси і запори

Неякісний корм в більшості випадків стає головною причиною запорів і проносів у кроликів. Хоча з’являються при недотриманні санітарно-гігієнічних норм глисти у кроликів теж можуть привести до розладу травлення у тварин. Для виявлення справжньої причини проносу або запору слід негайно показати хвору тварину ветеринару.

Якщо вдалося визначити, що у кролика пронос неінфекційного походження, тварині дають харчуватися тільки сіном і сухарями, випоюючи щодня по 5 мл кислого молока протягом тижня. При запорах кроликам розчиняють у воді карлсбадську сіль( проносне): 5 г на добу для дорослих особин і 3 г – для молодняку.

Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

Неякісний корм в більшості випадків стає головною причиною запорів і проносів у кроликів

Здуття живота у кроликів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

У кроликів, що харчуються капустою або бобовими, підмерзлої або перегрітою травою, погано промитими овочами і фруктами, може спостерігатися метеоризм. Кормові маси, затримуючись в шлунку (тимпанія), або в кишечнику (метеоризм), починають бродити і виділяти шкідливі гази. В результаті у кроликів роздувається живіт, слизові оболонки рота і носа набувають синюшного відтінку. При виникненні подібних симптомів хворим кроликам роблять теплу клізму, акуратно масажуючи живіт, і випоюють по 5 мл молочної кислоти (розчин 3-5%).

Слід пам’ятати і про те, що здуття у кроликів трапляється найчастіше в тому випадку, якщо тварини недостатньо рухаються. Тому при перших ознаках здуття живота, виганяйте кроликів з клітин і змушуйте рухатися хоча б протягом півгодини.

Чим хворіють кролики: незаразні захворювання

Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

При гострому перебігу хвороби пастерельоз кроликів за дві-три доби призводить до загибелі тварини

Переохолодження дуже шкідливо для кроликів: від протягів і вогкості у тварин розвиваються різні хвороби органів дихання: від бронхіту і риніту до пневмонії. Однак в деяких випадках водянисті виділення з носа у кроликів можуть свідчити про поразку вкрай небезпечним заразним захворюванням – пастерельоз. При гострому перебігу хвороби пастерельоз кроликів за дві-три доби призводить до загибелі тварини, але якщо при перших же ознаках звернутися до ветеринара, є шанс вилікувати кролика за допомогою антибіотиків і врятувати інших вихованців. Тому будьте уважні, визначаючи симптоми захворювання у кроликів, не сплутайте звичайний риніт з небезпечним пастерельозом!

Риніт

Як правило, інфекційний риніт у кроликів супроводжується гнійними і слизисто-гнійними виділеннями з носа, а при звичайному неінфекційному риніті виділення носять серозно-гнійний або серозний характер. Визначивши незаразний риніт, лікуєте кролика закапуванням в кожну ніздрю розчину фурациліну або пеніциліну по 3-5 крапель. При цьому тварина слід переселити на час в тепле сухе місце, де немає протягів і вогкості.

Можливі проблеми зі здоровям у кроликів, як запобігти і чим лікувати?

Риніт у кроликів супроводжується гнійними і слизисто-гнійними виділеннями з носа

Пододерматит

Не забувайте регулярно міняти підстилку в клітинах, оскільки при рідкісній зміні підстилки великий ризик запалення підошов у тварин (пододерматит). Також підодерматит у кроликів може розвинутися через незручну сітки на підлозі. Хвороба ви легко визначите по потовщеною нижній поверхні лапок і по виділенню з них рідкого гною при натисканні. Лікування полягає в промиванні кролячих лап розчином пеніциліну або фурациліну. Дрібні тирсу з клітини на час лікування слід прибрати.

Блохи

Як і інші тварини, що мають шерсть, кролики схильні до атаки бліх. Досить розсунути шерстку на холці тварини, щоб дізнатися, чи є блохи у кролика. На шерсті будуть помітні чорні частинки (екскременти бліх), світлі блошині яйця і червоні сліди на шкірі від укусів цих комах. Самі ж кролики реагують на бліх вельми болісно, активно розчісуючи укуси до кривавих ран. Прийнявши термінові заходи щодо позбавлення кроликів від бліх, ви не тільки вбережете своїх вихованців від мук, але і забезпечите збереження кролячих шкурок.

відео про лікування кліщів і бліх у кроликів

Лишай

Через підстилку і неякісне сіно кролики здатні заразитися грибковими захворюваннями. Таким чином досить часто передається лишай у кроликів, який починається з облисіння ділянок шкіри на боках і голові тварин. На позбавлених шерсті лисинах можна помітити ніжні лусочки, а при світлі спеціальної лампи вуда уражені ділянки шкіри набувають яскраво-зелений колір. Лікується лишай у кроликів вакцинами, облисілі ділянки шкірки обробляються саліцилової пастою, або сірчаної маззю.

Ножиці, решітки, сівалки та інше необхідне обладнання для газону

&1&

При посіві газону і догляді за ним цілком можна обійтися підручними засобами, не вдаючись до покупки спеціального обладнання і техніки, проте досвідченим садівникам відомо, наскільки корисними можуть виявитися ті ж ножиці для трави або спеціальна сівалка для газону. Спеціальна техніка та обладнання значно полегшують життя садівника, допомагаючи зробити газон красивим без зайвих зусиль.

Вибираємо ножиці для стрижки газону

&1&

Для регулярної стрижки газонної трави газонокосарки буде недостатньо

Ось основний список всього, що вам може стати в нагоді в процесі створення газону і догляду за ним:

  • сівалка для газонної трави;
  • каток для вирівнювання землі і закладення насіння;
  • розбризкувач або розкидач для внесення добрив;
  • газонокосарка для регулярної стрижки трави;
  • акумуляторні ножиці для газону, якими зручно підрізати траву уздовж бордюрів і біля паркану;
  • пластикові сітки і решітки для захисту газону від витоптування, а також для зміцнення дерну;
  • культиватор для розпушування утрамбованої землі восени;
  • аератор для насичення грунту повітрям;
  • садовий подрібнювач трави для мульчування газону.

До цього списку при бажанні можна додати і інші корисні сучасні пристосування для догляду за газоном, а можна обійтися звичними лопатами, граблями і вилами – на ваш розсуд. Про таке необхідне в господарстві обладнання, як каток для прикочування газону і садовий подрібнювач, ви зможете прочитати окремі статті на нашому сайті. Тут же ми розглянемо, які краще вибрати ножиці для газону, для яких цілей можна використовувати різні сітки, і як своїми руками змайструвати сівалку.

відео про обладнання для газону