Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

99

Зберегти моркву до нового врожаю не дуже просто, але можна. У коренеплоду дуже тонка шкірка, через яку легко проникають збудники хвороб, тому ретельна підготовка моркви до зберігання і дотримання умов обов’язкові.

Як зберігати моркву в погребі

Не всі сорти моркви довго зберігаються, але і лежкий повинен добре визріти: прибирати морква слід акуратно і вчасно.

Відповідні сорти і терміни збирання врожаю

Існує величезна кількість сортів моркви, і щороку список збільшується. Мабуть, лише ранньостиглі не варто намагатися зберегти до весни, хоча і тут є винятки. Серед середньостиглих і пізньостиглих сортів можна вибирати на свій смак, але традиційно городники висівають найвідоміші, такі як московська зимова, нантська, шантане і ін.

Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

Морква нантська дозріває порівняно рано, але і зберігається непогано

Складно назвати оптимальні терміни збирання коренеплодів, але морква намагаються потримати в землі довше: саме восени йде інтенсивне накопичення цукрів, а кілька легких заморозків лише покращують смак. У разі затяжних дощів відкладати прибирання не варто, навіть якщо на дворі ще тільки середина вересня.

Пожовтіння нижніх листків свідчить про готовність коренеплодів до збирання. Якщо висмикнути пару штук, можна побачити на стиглих екземплярах ниткоподібні корінці білого кольору: значить, пора викопувати урожай. Але дрібні екземпляри класти на зберігання не варто, їх вживають в першу чергу.

Підготовка моркви до зберігання

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

Бадилля у моркви обрізають відразу після викопування, обрізаючи ножем або скручуючи, залишаючи лише шматочки не більше 1-2 см.вважається, що морква перед зберіганням мити не можна, треба лише злегка обсушити, щоб видалити залишки грунту. Якщо зберігати моркву в ящиках з піском або буртах, це правильно, але в останні роки все більше городників надходять по-іншому.

Цим популярним нині способом давно користуюся і сам. Обірвавши бадилля, не тільки ретельно мою коренеплоди, а й, після їх обсушування, обрізаю чистим ножем як хвостик, так і залишки бадилля з 4-6 мм головки моркви. Складаю урожай в невеликі поліетиленові пакети і, закривши їх нещільно, відношу в льох. Зберігаються до нового врожаю.

Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

Якщо бадилля обрізати разом з головкою, таку моркву зберігати можна тільки в ретельно вимитому вигляді

Підготовка льоху, оптимальні умови зберігання

Краща температура при зберіганні моркви 0…+ 2 ос, вологість повітря — не менше 90%. Провітрювання сховища, хоча б періодичне, повинно проводитися обов’язково. У санітарному відношенні вимоги до льоху для зберігання моркви більш жорсткі, ніж, наприклад, для картоплі: крім звичайного прибирання, необхідна і дезінфекція приміщення. Вона може складатися в побілці стін і полиць гашеним вапном і обкурювання приміщення сірчаної шашкою.

Якщо знехтувати створенням зазначених умов, зберегти моркву до нового врожаю авряд чи вдасться. Саме зберігання, крім зазначеного способу (в пакетах по 2-3 кг), можливо і в будь-який інший тарі, найпопулярнішими є наступні способи:

  • у дерев’яних або картонних ящиках (шар може бути до 30-40 см) і в оптимальних температурно-вологісних умовах морква зберігається навіть без наповнювача;
    Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

    Зберігання моркви без наповнювача можливе лише в ідеальних умовах по температурі і вологості

  • в ящиках з піском або сумішшю піску і крейди: зазвичай в такому субстраті коренеплоди зберігають у вертикальному положенні;
  • в ящиках з попереднім опудриванием моркви товченою крейдою (20 г порошку на 1 кг моркви);
  • у будь-якій тарі з хвойними тирсою;
  • в мішках, де морква пересипають цибулевим лушпинням;
  • в глиняній глазурі.
    Як зберегти моркву в погребі до наступного врожаю

    Оболонка з глини надійно запобігає висиханню коренеплодів

Останній спосіб-один з найнадійніших, але непростий. Викупавши коренеплоди в глині, розведеною водою, їх розкладають для просушування, після чого поміщають в будь-яку зручну ємність.