В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

38

Яку городню культури ви знаєте ще з дитинства? напевно, багато хто згадає про зелений горошок, дозрівання якого чекали з нетерпінням. А ось про те, як садити горох, щоб насолоджуватися його урожаєм довше знають не всі, тому зупинимося на цьому питанні докладніше.

Визначаємо терміни посадки

Для отримання першого раннього врожаю, горох садять починаючи з середини квітня, коли сніг вже повністю зійшов і сонечко трохи прогріло землю. Трохи пізніше, тижнів зо два-три через посів повторюють — його урожай доведеться, до речі, під час масових домашніх заготовок, так як зелений горошок вдало поєднується з більшістю овочів і входить в рецепт багатьох зимових консервацій. І, нарешті, останнім часом висіву-кінець травня, забезпечить вашу сім’ю смачними ласощами в другій половині літа.

В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

Найкращий час для посіву гороху-це дні після зацвітання нарцисів

Але передбачувані терміни не можуть гарантувати сприятливу в цей час погоду, тим більше, що кліматичні умови окремих регіонів значно відрізняються. І тому найзручнішим і надійним посадковим календарем, споконвіку вважалася сама природа. Досвід показує, що найкращий час для посіву гороху – це дні після зацвітання нарцисів.

відео про посів гороху в домашніх умовах

Боятися того, що весняні морозці зашкодять молоді сходи не варто, горох – культура досить витривала і відновлюється досить швидко. А ось якщо пропустити вдалий момент посадки, то земля до цього часу може пересохнути і сходи будуть слабкі і недружні.

Готуємо місце і грунт

Невибагливість гороху і його невисокі вимоги до якості і типу грунту допускають його посадку практично в будь-якому місці. Єдино, що слід врахувати під час посіву – це рівень кислотності грунту і при високих показниках заздалегідь внести вапно.

Рада! показник кислого грунту-наявність подорожника, кульбаби, пирію. Потрібно розкислення в дозуванні 200г вапна на квадратний метр грядки. А ось жовтець, хвощ і мох говорять вже про високу кислотність, для зниження якої знадобиться не менше 700-800г вапна на 1 кв.м площі.

Що стосується родючості грунту для горохової грядки, то і тут потреби невисокі. Досить з осені під перекопування розсипати гранули суперфосфату, щоб до моменту посадки він максимально рівномірно розподілився в грунті, а його з’єднання стали доступніше до засвоєння корінням. Якщо ж добрива вносяться навесні, то найкраще використовувати органіку – перегній, перепрілий гній або коров’як, розведений настій пташиного посліду. Застосовувати свіжий гній не рекомендується через великий вміст в ньому сечовини, надлишок якої може спровокувати буйний ріст зелені гороху, але низьку врожайність.

В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

Застосовувати свіжий гній не рекомендується через великий вміст в ньому сечовини

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

Тепер кілька слів про вибір місця для посадки гороху. Це може бути окрема грядка, але тоді її краще розташовувати уздовж доріжок, щоб доступ до ласим стручків був зручний і сусідні грядки не витоптувалися. Пам’ятаючи про здатність бобових збагачувати грунт азотом, багато городників вважають за краще використовувати їх в організації змішаних грядок. В такому випадку слід тільки уникати спільних посадок гороху з його ботанічними «родичами», цибулинними культурами, а також томатом, капустою і картоплею. Також є не менш популярний третій варіант-посадка гороху уздовж огорож або стін будівель, що допомагає вирішити питання з опорами.

Правила посіву насіння

Коли грядка готова і час прийшов можна приступати до посадки. Для прискорення сходів насіння гороху можна проростити або просто замочити на ніч перед посадкою, але це не обов’язково. Якщо земля ще досить волога, навіть сухий горох проклюнеться протягом тижня, а якщо встигла пересохнути — то просто щедро пролийте луночки перед посадкою.

Що стосується схеми і норм висіву, то строгих правил немає, адже все залежить від способу посадки. Тому на окремих грядках між рядками зазвичай залишають відстань не менше 15-20см, а між рослинами – близько 5-7см.а уздовж огорож зручніше висівати насіння в два ряди через 10-12см між ними, залишаючи близько 5см між кущиками.

В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

Після посіву не поспішайте залишати грядки, приділіть їм ще трохи часу і встановіть опори

Заглиблюють насіння приблизно на 2-2, 5 см, а щоб забезпечити їх проростання. Після посіву грядку рекомендується замульчувати. Робиться це для того, щоб захистити молоді паростки від голодних весною птахів і прокинулися медведок. Під шаром укриття горохові сходи встигнуть краще зміцніти і шкідники їм будуть вже не страшні.

Після посіву не поспішайте залишати грядки, приділіть їм ще трохи часу і встановіть опори. Навесні роботи на городі і саду так багато, що пізніше можна просто забути про це, і підростаючі горохові батоги почнуть плутатися між собою або обплітати сусідні культури, і те й інше не дуже добре.

відео про вирощування гороху в домашніх умовах

В якості опори зручно використовувати гілки ліщини висотою близько метра або встановити дерев’яні рейки, а на них закріпити шпалерну сітку.

Подальший догляд за посадками

Догляд за грядками гороху традиційний і включає в себе регулярну прополку бур’янів, розпушування і при необхідності полив. Особливо гостро у волозі потребує проростання гороху навесні і в період дозрівання врожаю влітку. Тому якщо стоїть посушлива погода і опадів не очікується, обов’язково полийте грядки. Інакше навіть якщо кущики не засохнуть, якість врожаю напевно постраждає, а його кількість знизиться.

Додаткові підгодівлі гороху не потрібні, особливо на родючому грунті. Але якщо ви сумніваєтеся в повноцінному харчуванні рослин, то під час поливів в воду можна додати настій органіки або готовий концентрат гумату.

В які терміни і як садити горох – поради початківцям городникам

Додаткові підгодівлі гороху не потрібні, особливо на родючому грунті