Лишайники, парша і борошниста роса на яблунях-методи боротьби

33

Якщо вчасно не почати лікування ураженого дерева, воно досить швидко загине, а хвороба пошириться на інші яблуні. Тому дуже важливо своєчасно видаляти пліснявіють плоди, викривлені гілки, буре листя, щоб бактерії і грибки не завдали значної шкоди вашому саду.

Лишайник

Виростити міцну яблуньку, яка буде щорічно приносити смачні плоди, не так вже й легко. Необхідно дбайливо доглядати за молодими саджанцями, обрізати непотрібні гілки і прищеплювати нові для підвищення врожайності дерева. Але навіть правильний догляд не завжди може вберегти яблуні від хвороб – на їх появу і розвиток впливають різні непередбачені фактори. Проте, в ваших силах вжити профілактичних заходів і запастися заздалегідь необхідними знаннями про те, як лікувати яблуню від найбільш поширених хвороб: грибків, лишайників, гнилі.

Ослаблені дерева з розтрісканою корою, підмерзлої деревиною, погано провітрювані через загущеної крони, досить часто покриваються лишайником. За зовнішнім виглядом лишайник на яблуні може бути накипним у вигляді нальоту, пластинчастим, лускатим, кущистим, сріблястого, зелено-жовтого, синьо-зеленого кольору. Він складається з водоростей і грибів, мирно уживаються один з одним. Лишайник особливо добре розростається при достатньому сонячному світлі і вологості — на стовбурах дерев якраз відповідні умови.

Лишайники, парша і борошниста роса на яблунях-методи боротьби

За зовнішнім виглядом лишайник на яблуні може бути накипним у вигляді нальоту

Розмножуються лишайники завдяки мільйонам грибних спор, вітром, а також за рахунок клітин водоростей на грибних нитках, які з дощем або вітром переносяться на нове місце.

Якщо на яблуні зовсім небагато лишайника, турбуватися особливо нема про що, існує навіть думка, що лишайник захищає дерево від інших грибків. Але розрісся лишайник все-таки слід видалити-його скупчення на корі заважають припливу повітря до стовбура яблуні, що може привести до всихання гілок, до того ж, під лишайником можуть оселитися щитівки та інші шкідники.

відео про лишайник на яблуні

Способи усунення лишайника з яблунь:

 • у період спокою (рано навесні чи пізно восени) потрібно очистити стовбур від лишайника дерев’яною паличкою в сиру погоду, або жорсткою щіткою;
 • інший спосіб – змазування лишайника сумішшю з глини з гашеним вапном і видалення всієї маси після підсихання;
 • після очищення стовбур і гілки обприскуються розчином щавлевої кислоти, або залізним купоросом (3%).

Парша

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Лишайники, парша і борошниста роса на яблунях-методи боротьби

З оливково-бурими плямами, раптово з’являються на плодах, листках, квітах і молодих пагонах яблунь, доводилося стикатися багатьом садівникам. Парша-неприємне і досить небезпечне захворювання яблунь, що викликається грибком, який з року в рік може зимувати в опалому уражених листках, викидаючи суперечки в повітря суперечки в весняну сиру погоду. Масове поширення хвороби здійснюється зазвичай в першій половині літа, після сильних дощів.

Спочатку грибок на яблуні проявляється у вигляді просвічують, немов від масла, плямах на листках. Поступово плями сіріють, на них виникає бурий зелений наліт. Листя засихають і починають опадати. Темно-сірі і чорні плями виступають на яблуках, плоди розтріскуються, перестають наливатися, а при ранньому ураженні грибком яблука деформуються, стаючи однобокими. Молоді зав’язі можуть повністю обсипатися.

Лишайники, парша і борошниста роса на яблунях-методи боротьби

Спочатку грибок на яблуні проявляється у вигляді просвічують, немов від масла, плямах на листках

Найбільше схильні до ураження паршею яблуневі сади, в яких дерева посаджені занадто густо або ж ростуть старі, ослаблені дерева.

Запобіжні заходи і способи лікування грибка:

 • щоб уберегти яблуні від первинного зараження спорами, навесні ще до появи листя потрібно обприскати грунт і самі дерева отрутохімікатами-мідним купоросом – нітрафеном (розвести на 10 літрів води 300 г) або днок (1%);
 • в кінці квітня обробка яблунь бордоською рідиною( 3-4%), купроксатом або хлорокисью міді;
 • у фазу формування бутонів і після того, як вони відцвітуть, застосовують бордоську рідину меншої концентрації (1%);
 • після трьох тижнів після цвітіння яблуні обприскують суспензіями фталану, каптана або цинеба.

Для запобігання зараження дерев в майбутньому році, слід прибирати опале листя відразу після листопаду і переорювати грунт під яблунями.

Борошниста роса

На ледь розпустилися листочках і суцвіттях, на молодих пагонах після затяжних дощів проявився щільний сріблястий наліт? це вірна ознака часто зустрічається хвороби яблунь-борошнистої роси, викликаної грибком, який зимує в нирках уражених пагонів і успішно розвивається на початку літа при сухій жаркій погоді. Борошниста роса небезпечна тим, що призводить до засихання суцвіть і листя, до зупинки в зростанні пагонів, до осипання зав’язей.

відео про хворобу яблуні борошнисту росу

Способи боротьби з борошнистою росою:

 • починаючи з ранньої весни, і протягом усього періоду вегетації потрібно зрізати уражені грибком пагони;
 • як закінчиться період цвітіння, яблуню обприскують препаратом » хом»;
 • зібравши урожай плодів, обробляють дерево мідним або залізним купоросом, або бордоською рідиною (1%);
 • збирають опале після обробки листя і спалюють.

Лишайники, парша і борошниста роса на яблунях-методи боротьби

Починаючи з ранньої весни, і протягом усього періоду вегетації потрібно зрізати уражені грибком пагони