Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

123

Кожен томат володіє своїм унікальним набором якостей. Сорти і гібриди створюються на догоду нам. Комусь потрібні суперврожайні для продажу і заготовок. А хтось любить поласувати влітку з куща і не робить солінь. І добре, що існує інтернет, де ми в пошуках помідора своєї мрії можемо ділитися враженнями і досвідом.

Зміст

 • Найурожайніші

  • Чіо-чіо-сан і золота рибка

   • Відео: збір врожаю чіо-чіо-сан
  • Сибірська трійка
  • Оля
  • Ювілейний тарасенко
 • Найсмачніші помідори

  • Медовий спас
  • Болото
  • Чорна лакомка

   • Відео: огляд чорної ласуни і дегустація
  • Кенігсберг золотий і південний загар
  • Апельсин
 • Кращі для теплиць

  • Благовіст
  • Чухлома і хохлома
  • Будьонівка
  • Біг біф
 • Томати з хорошим імунітетом

  • Хлиновський
  • Халі-галі
  • Пінк
  • Диаболик

   • Відео: збираємо і пробуємо томат діаболік
 • Популярні серед городників півночі і сибіру

  • Король гігантів

   • Відео: огляд улюбленого велетня-короля гігантів
  • Лабрадор
  • Монгольський карлик

   • Відео: огляд і дегустація монгольського карлика
 • Кращі томати для ринку

  • Махітос
  • Солероссо
  • Ажур та інші

Найурожайніші

Що там про смак-про врожайність і то у кожного городника своя думка! для одних врожайні томати-це ті, що усипані помідорами, неважливо якого розміру. За цим критерієм врожайними можна назвати черрі, наприклад, солодкий мільйон. Інші врожайність ототожнюють з великоплідністю. На їхню думку, на вершині рейтингу мінусинські помідори, севрюга, пудовик і всі сучасні аналоги бичачого серця. Але експерти під врожайністю розуміють вагу плодів, зібраний з 1 м2.

Чіо-чіо-сан і золота рибка

Сорти різні, але багато в чому схожі. Обидва районовані для всіх регіонів рф, вирощуються в теплицях, високорослі, середньостиглі (110-120 днів). Плоди коктейльного типу-красиві, невеликі, овальні, солодкі і соковиті, деякі навіть їх називають м’ясистими. У чіо-чіо-сана помідори рожеві вагою по 40 г, звішуються з куща виноградними гронами. Урожайність-7.8 кг / м2.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Томат чіо-чіо-сан-урожайний, красивий, смачний

У золотої рибки кисть скромніше. Високі показники (8.7 кг/м2) вона демонструє завдяки більш великим плодам — 90 г.помідори жовті, багаті каротином. У парі ці сорти допоможуть створювати не тільки смачні, але і яскраві страви і соління.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Золоту рибку відносять до коктейльних томатів за невеликі і красиві плоди

Я садила «золоту рибку». М’ясиста, м’якоть кавунова, не кисла. Оченгь красиво кущ виглядає. У кисті штук 6 і кисті досить чітко повторюються. Пре як сумашедшая вгору, метра на 2 точно, довелося пустити по струні горизонтальній. Від землі плоди почнаються досить високо, я напевно буду лежачи садити, щоб см 40 с’економіть. Я садила 1 березня. Плоди в середині липня пішли. При засолюванні шкірка тріснула, але м’якоть добре тримала форму. При довгій лежанні зморщується попка. Якщо порівняти з сортом «банан«,» рибка» в сто разів краще. Дуже мені цей сорт подобається

Васильєва

Http://dacha.wcb.ru/index.php?showtopic=53520

Відео: збір врожаю чіо-чіо-сан

Сибірська трійка

Рідкісний випадок, коли городники нахвалюють сорт більше, ніж його виробники і продавці, і він стався з сибірською трійкою. Офіційно визнана врожайність-6 кг / м2, але ті, хто вирощував цей томат, категорично проти. З одного невисокого (60-120 см) куща збирають до 5 кг у відкритому грунті і до 25 кг при інтенсивному догляді в теплиці.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Плоди сибірської трійки подовжені з носиком, важкі і м’ясисті

Оля

Гібрид з підмосков’я має всі шанси перемогти в врожайності — 10-15 кг/м2, а в зимових теплицях — 26-27 кг/м2. Оля завоювала всеросійську популярність завдяки цілому букету переваг: скоростиглості, тіньовитривалості, здатності зав’язувати плоди в спеці і прохолоді, високому імунітету до грибкових і вірусних захворювань. Кущ супердетермінатний, максимальна висота в теплиці — 120 см, але дуже рясний. У кожному міжвузля без всякого поділу листом закладається три кисті по 7-9 плодів. Вага помідорів-180 г.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Плоди олі округлі, злегка ребристі, на кущі їх дуже багато

Оля сподобалася. При мінімальному догляді і без підгодівлі отримала пристойний урожай цих томатів в простому парнику. Хочу тепер посадити в теплицю і в хороші умови.

Світлана клочкова

Https://otvet.mail.ru/question/51105106

Ювілейний тарасенко

Це незвичайний томат з минулого, але його люблять, пам’ятають, вирощують і активно обговорюють на форумах. Сорт виведений 1987 році. Цікавий ліановидним, дуже високим кущем (2-3 м) і незвичайної віялової пензлем, в якій наливається до 40 плодів різних розмірів 70-200 г. Вага такої кисті досягає 3-4 кг. Ось і порахуйте врожайність, якщо в північних регіонах у відкритому грунті встигають дозріти 2-3 кисті, а на півдні — 4-5 і більше.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Одна кисть ювілейного тарасенка здатна конкурувати за врожайністю з цілим кущем

Тарасенко ювілейний як не зрізай все одно продовжене дозрівання, тому расщу до тих пір поки ростуть-тільки видаляю дрібні зав’язі і зайві квіти. Кисті підв’язую кожну окремо інакше відламуються-все-таки велику вагу.

Dedulia

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t54395.html

Найсмачніші помідори

Звичайно, є любителі кислинки, щоб відчувався смак справжнього помідора. Однак в цій категорії лідирують м’ясисті і солодкі томати з фруктовими присмаками. А володіють такими якостями сорти і гібриди з жовтими і шоколадними плодами. Червоні поступаються їм за вмістом цукрів.

Медовий спас

Улюбленець багатьох міг би конкурувати і з найбільш врожайними. Сорт високорослий, дає 4 кг з куща або 14 кг/м2. Плоди ниркоподібні, помаранчеві, на розрізі м’ясисті, при будь-яких погодних умовах солодкі.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Медовий спас-високорослий томат з помаранчевими плодами злегка витягнутої форми

У мене медовий спас на одній рослині були і серце, і нирка, і те, що я називаю кострубатий. Смачний, м’ясистий, урожайний, мої кажуть, що він схожий на масло … Був сибсадовскій. Дуже сподобався.

Trofi

Http://www.tomat-pomidor.com/forum/katalog-sortov/%d0%bc%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%b2%d1%8b%d0%b9-%d1%81%d0%bf%d0%b0%d1%81 /

Болото

Такі сорти, як болото, сьогодні модно називати біколорами. У забарвленні плодів (кожен по 150-250 г) поєднуються два кольори: жовтий і зелений. Урожайність середня, районований томат лише для європейської частини рф, але це не робить його менш смачним. Дегустувати помідори потрібно в повній стиглості, кажуть, що їх смак навіть на помідорний-то не схожий: ніжний, солодкий, фруктовий.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Болото-високорослий томат з жовто-зеленими плоскоокруглими плодами

Моє помідорне відкриття. Навіть в це літо об’їдаємося солодкими ніжними помідорками. Так, вони не лежкие, але по мені так переспілі ще смачніше — просто фрукти. На розрізі у деяких переспілі з другої і третьої кисті є красивий червоний галстучек.

Підмосквичка

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=1218.40

Чорна ласунка

Теж високорослий томат для вирощування в теплицях, районований для всіх регіонів. Помідори наливаються до 80-110 г, округлі, шоколадного кольору, м’ясисті, в повній стиглості м’які. Смак у чорної ласуни відмінний, з солодкістю і фруктовим ароматом.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Плоди чорної ласуни на розрізі багатокамерні, м’ясисті, соковиті

Дуже сподобалася чорна ласунка. У теплиці почав встигати найпершим (поряд з крейдяний краплею). Плоди красиві, не дуже великі, рівні, шоколадного кольору, і головне дуже смачні, в повній відповідності з назвою.

Арія

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t2145-100.html

Відео: огляд чорної ласунки і дегустація

Кенігсберг золотий і південний загар

Два брати-близнюки сибірської селекції. Обидва індетермінантні, врожайні, з великими плодами по 200-300 г циліндричної форми. Насіння всередині майже немає, м’якоть середньої щільності, що тане в роті, солодка. Городники люблять сперечатися: який з цих сортів врожайніше і смачніше. Щоб вирішити дилему, варто виростити по парі кущів кожного, а любителям класичного томатного смаку сподобається кенігсберг червоний.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Кенігсберг золотий і південний загар зовні дуже схожі, кенігсберг червоний відрізняється від них кольором і смаком

«жираф » довго дозріває і потім стоїть місяцями. Останні ми з’їли на початку грудня..

Timurjin

Http://indasad.ru/forum/62-ogorod/1909-novinki-tomatov

Кращі для теплиць

Прочитавши огляд найбільш врожайних і смачних, вже можна вибрати для себе кращі для теплиць. А щоб остаточно очі розбіглися, додам ще кілька чудових і улюблених городниками томатів.

Теж дуже люблю томати, хочеться посадити і спробувати всі побачені і сподобалися. В цьому році накупила близько 30 сортів, посаджу по 2-3 кожного, плюс низькорослі в відра і горщики.

Благовіст

Гібрид — гордість шанованої нами фірми «гавриш», вже протягом декількох років залишається хітом продажів. У томата ідеальний для теплиці зростання — 150-180 см, рослина раннє і врожайне, кущ детермінантний, кисті закладаються через кожен лист починаючи з шостого. Плоди класичного виду, розміру і смаку, універсального призначення.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Благовіст може стати основним томатом на ділянці, завдяки хорошій врожайності і універсальності

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Саджу в основному благовіст-він мене ніколи не підводив. Звичайно заради експерименту пробую завжди і інші сорти, але благовіст все-таки лідер для мене.

Tatiana2

Http://www.tomat-pomidor.com/forum/konkurs/%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%be%d1%80%d1%8b-%d0%b2%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b4%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%83%d1%8e%d1%82 /

Чухлома і хохлома

Два схожих гібрида, які варто посадити парою, кажуть, тоді і врожайність вище. Чухлому і хохлому називають пальчиковими за подовжену форму плодів. У хохломи вони червоні, у чухломи — помаранчеві. В іншому відмінностей немає. Кущі індетермінантні, середньостиглі, кисті зав’язуються через три листа, але зате кожна складається з 12-20 плодів, звисають уздовж стовбура гірляндами.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Томати чухломи щільні, бувають з пустотами, але смак у них відмінний

І я вирощувала і хохлому та чухлому, розвивалися нормально, як всі високорослі, смак дійсно хороший і як дамські пальчики форма

Олена орлова

Https://otvet.mail.ru/question/88212922

Будьонівка

Цей сорт наливає плоди до 350 г, один кущ дає 3-5 кг, а іноді і до 7 кг помідори серцеподібної форми, сильно ребристі, на розломі цукристі, смачні. Будьонівка росте індетермінантним кущем, кисті закладає через 3 листа. Томат стійкий до розтріскування і фітофторозу.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

У будьонівки плоди серцеподібні, ребристі, великі

Минулого року вразили томати будьонівка. І свекор приїжджав — в захваті був і сусіди теж будуть її тепер садити. Дуже солодка, велика, м’ясиста і на кущу багато було.

Красата

Https://www.nn.ru/community/dom/dacha/podskazhite_pozhaluysta_sort_pomidory_nizkorosloy.html

Біг біф

Томат з голландії. Він дуже популярний в європі і сша, зарубіжні городники вважають біг біф неперевершеним серед тепличних за сукупністю якостей. У цьому сорті поєднуються: ранній термін дозрівання (99 днів), розмір плодів (210-330 г) і їх відмінний смак.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

У нас в рф насіння біг біфа не виробляються, їх закуповують за кордоном і фасують місцеві фірми

Від томата біг-біф я в захваті це великі і дуже смачні помідори які висіли червоними кистями виділяючись на загальному тлі всієї теплиці)))

Irino4ka22

Https://www.nn.ru/community/sp/reviews/otzyvy_vysokokachestvennye_semena_iz_gollandii-2.html

Томати з хорошим імунітетом

На більшій частині росії літо не надто вже спекотне, частіше буває сирим і прохолодним. Не дивно, що стійкість до хвороб стає важливим критерієм при виборі томатів. Звичайно, можна вирощувати тільки скоростиглі, які встигають віддати урожай вже в липні. Але нам-то хочеться великих і смачних помідорів, а вони, як правило, наростають на середньо — і пізньостиглих сортах і гібридах.

Хлыновский

За цей гібрид вітчизняної селекції можна не хвилюватися. Він надійний в будь-яке літо, у всіх регіонах, в теплиці і на відкритій грядці. Причому у відкритому грунті він ще більш плідний і смачний. Плоди великі, м’ясисті, з солодкістю.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Всім хороший хлиновский, але помідори зріють нерівномірно через темно-зеленої плями біля плодоніжки

Я садила хлыновские. Сподобатися. Кущ компактний, не сильно високий. Вирощувала в одне стебло як і всі. На кожному кущі рано сформувалися по 5-6 кистей. Плоди грам по 300. Почервоніли всі на кущу. Плоди смачні, солодкі.

Zoja

Https://www.forumhouse.ru/threads/88269/page-35

Халі-галі

Гібрид не збирає лаври за смак і крупноплодность, помідори красиві, але щільні, більше підходять для засолювання. Однак це томат-виручалочка, на випадок коли всі інші сорти знищує фітофтороз. Халі-галі не боїться примх погоди, стійкий до цілого комплексу грибкових і вірусних захворювань.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Помідори халі-галі красиві, щільні, добре транспортуються і зберігаються

Халі-галі якось виручили — все смаколики сірим туманом накрило і згнило все відразу, а завдяки халі-галі і йому подібним все одно були з помідорами. Загалом різниця між рожевим медом і халі галі-велика. Але ще більша різниця між наявністю помідора і його відсутністю.

Тетяна 3172

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t1248-1250.html

Пінк

Пінкт від «гавриш» був би ідеальним помідором, якби не один його недолік — невелика врожайність на тлі високорослого куща (3,9–4,4 кг/м2). Але ця «ложка дьогтю» відштовхує тільки фермерів. Для особистого споживання пінк-томат-мрія: красивий, великий, м’ясистий, смачний, підходить для салатів і заготовок, нічим не хворіє.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Помідори пінк красиві, смачні, не хворіють

Перш ніж купувати і сіяти насіння, уточнюйте онлайн в держреєстрі рослин: для яких регіонів районований обраний вами сорт або гібрид. У невідповідних кліматичних умовах хворобостійкість може дати збій.

Діаболік

Безпроблемний, детермінантний гібрид, створений в японії. Його можна вирощувати навіть без пасинкування, причому до холодів. Щільна шкірка захистить від хвороб і механічних пошкоджень при транспортуванні. Цікаво, що гібрид районований тільки для північно-кавказького регіону, але вирощують його у всіх куточках росії.

Відео: збираємо і пробуємо томат діаболік

Діаболік хороший тим, що коли все вже з’їдені. Ось він виручить. (довго зберігається)

Кеті

Https://forum.tvoysad.ru/viewtopic.php?t=9645&start=840

Популярні серед городників півночі і сибіру

Що тільки не намагаються виростити в зонах екстремального землеробства… Місцевим городникам теж хочеться солодких і великих томатів, як на півдні. Якщо у вас літо зовсім вже холодне і коротке, то доведеться садити низькорослі і скоростиглі томати: пролісок, вибух, верліока, ляна, яблунька росії, москвич, сибірський скоростиглий і т.п. А тим, хто проживає поюжнее північного полюса, вдається виростити великі і м’ясисті помідори, тільки на кущі встигають визріти менше кистей, ніж на півдні.

Король гігантів

Сибірякам навіть у відкритому грунті вдається отримати від цього високорослого томата плоди вагою до 800 і навіть 1000 г. Вони плоскоокруглі, м’ясисті, соковиті, а шкірка щільна, завдяки чому помідори не розтріскуються, добре зберігаються і транспортуються.

Відео: огляд улюбленого велетня — короля гігантів

Лабрадор

Унікальний томат, насіння якого поширюють приватники-колекціонери. Сорт ультраскоростиглий, низькорослий, але дуже врожайний, що називається обсипний. Помідори невеликі, всі вирівняні, м’ясисті і смачні. Лабрадор зав’язує плоди в прохолоді, не боїться туманів, завдяки скоростиглості йде від фітофторозу. Томат можна вирощувати в польових умовах без пасинкування.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Низькорослі томати лабрадор усипані плодами так, що не видно ні стебел, ні листя

Монгольський карлик

Цей сорт я теж не знайшла в офіційному продажу. Виписала в приватному онлайн-магазині. Спокусилася на високу врожайність і досить великі плоди на тлі компактного куща, який не треба ні пасинкувати, ні підв’язувати. Стовбур і пагони монгольського карлика ростуть не вгору, а в сторони, розповзаються, як лапки павука. Під кущ солому підстелити доведеться, щоб плоди на землі не гнили.

Відео: огляд і дегустація монгольського карлика

Кращі томати для ринку

Покупці на ринку або в магазині завжди віддають перевагу красивим, смачним і дешевим томатам, а для цього вони повинні бути дуже врожайними, лежкими, невибагливими у догляді, стійкими до хвороб і механічних пошкоджень. Ідеальних сортів і гібридів не буває, але є ті, які володіють максимальною кількістю названих якостей. З уже наведених у цьому огляді фермери вирощують олю, благовіст, халі-галі, хлиновські, біг біф.

Але є й інші корифеї ринку.

Махітос

Цей ранньостиглий голландський гібрид районований для всіх регіонів рф, вирощується в теплицях. У махітоса потужний індетермінантний кущ, з короткими міжвузлями. На завязиваемость плодів не впливають перепади температур. Томат не боїться хвороб, помідори не розтріскуються, все одного розміру і форми, немає темно-зеленої плями біля плодоніжки. Продукція добре транспортується і зберігається.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Голландський гібрид махітос відрізняється великою силою росту і високою врожайністю

Сорти персика для підмосков’я

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Клімат підмосков’я не ідеальний для персика, але багаторічний досвід доводить, що московські дачники навчилися зі змінним успіхом культивувати будь-які сорти і різновиди цього теплолюбного рослини. Вдале вирощування залежить від безлічі мінливих факторів. Районовані сорти показують хороші результати, а до належного догляду та уваги садівника персики особливо чуйні.

Зміст

 • Сортимент персиків для підмосков’я з короткою характеристикою

  • Найніжніші і соковиті: кращий вибір ентузіастів центрального округу росії
  • Ранні сорти південної кісточкової культури

   • Відео: сорт персика київський ранній
   • Таблиця: ранньостиглі персики, які підходять для вирощування в підмосков’ї
   • Фотогалерея: ранньостиглі сорти персика
   • Відео: сорт персика кондор
  • Самоплодние сорти персика

   • Відео: сорт персика редхейвен
   • Таблиця: самоплодние сорти персика, які найчастіше вибирають дачники підмосков’я
   • Фотогалерея: самоплодние сорти персика
  • Колонновидний персик
 • Відкликання

Сортимент персиків для підмосков’я з короткою характеристикою

Оксамитові плоди персика з ніжним освіжаючим смаком — корінні жителі південних регіонів нашої країни, кращі культивари відрізняються чудовими показниками врожайності в краснодарському краї, криму і на кавказі. Для підмосков’я вирощування персика без укриття-ціле випробування і для самого фруктового дерева, і для дачника.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Квітучий персик-прекрасне ландшафтне рішення для садових ділянок підмосков’я

Навчені досвідом садівники вирощують кореневласні і щеплені персики, але серед адаптованих до знижених температур сортів зі стійким імунітетом практично немає безумовно морозостійких. Вибагливий характер теплолюбного фрукта вимагає дотримання деяких правил культивування в умовах непостійного, а часом навіть суворого клімату підмосков’я:

 • низькорослі і колонновидние сорти більш стійкі до морозів центрального федерального округу.
 • вирощуючи скороплідні культивари (перший урожай з’являється на 2-3-й рік), більше ймовірності поласувати власними фруктами.
 • для посадки вибирають добре освітлене і захищене від холодних вітрів місце з грунтом нейтральної кислотності.
 • щоб зберегти пагони і бруньки від вимерзання, крону формують за типом чаші, що передбачає розташування скелетних гілок в 50-70 см від рівня грунту.
 • важливий момент для вирощування персика в московській області-укриття рослини на зиму. Це збільшує шанси на отримання повноцінного врожаю в кілька разів.

Добірка кращих сортів томатів на 2019 рік

Ідеальними для підмосков’я вважаються сорти персика, адаптовані до умов північного клімату

За твердженням більшості садівників-любителів підмосков’я та інших регіонів центральної росії, найкраще плодоносять низькорослі сорти персика. А в меншій мірі вимерзають середньо-пізні сорти цієї культури. Це відбувається завдяки тому, що у персика порівняно тривалий період спокою, пізньостиглі види починають активно вегетувати, коли загроза заморозків минула. Запізнілі заморозки в московській області-головна біда південних кісточкових, через це гине до 80% зав’язей. В районі раменського з непоганим результатом виходило вирощувати київський ранній і грінсборо. Персики купувалися в розплідниках чорнозем’я; зимують без укриття. Розташовані з південного боку ділянки, на відстані 1-1, 5 м від високого паркану — хороший захист від вивітрювання і обмерзання. Люті зими призводили до часткової загибелі плодових бруньок, але хоча б на двох — трьох гілках був урожай. Плоди солодкі, з характерним сортовим присмаком, набирають достатньо маси. Погоджуся з тим, що всього кілька плодів, але зі своєї ділянки підмосков’я — це вже досягнення.

Найніжніші і соковиті: кращий вибір ентузіастів центрального округу росії

Не всі представлені нижче сорти персиків удостоєні уваги офіційних джерел (інформація про деякі з них відсутня в держреєстрі рф), але їх милозвучні назви на слуху в середовищі досвідчених садівників. Всі сорти в добірці відрізняються високою морозостійкістю, тому їх вибирають садівники підмосков’я.

Ранні сорти південної кісточкової культури

Скороплідний київський ранній (плодоносить на 3-й рік) — фаворит серед найбільш витривалих і невибагливих культиварів. Виведений майже 80 років тому на україні. За цей час показав себе як один з кращих ранньостиглих універсальних сортів, придатних для вирощування в умовах середньої смуги росії і підмосков’я. Починає плодоносити в першій-другій декаді серпня. Стійкий до клястероспоріозу і борошнистої роси, переносить заморозки до-26ос і легко відновлюється після суворих зим; частково самоплідний, але потрібні запилювача. Середньоросле дерево може досягати 3-3,5 м, для успішної зимівлі рекомендується формувати його кущем на низькому штамбі. Плоди київського раннього зі світлою, соковитою, ароматною м’якоттю покриті злегка опушеною шкіркою світловато-жовтого відтінку. Поверхня іноді повністю підрум’янена або має чітко виділений багряний рум’янець.

Відео: сорт персика київський ранній

Більше півстоліття високоврожайний ранній сорт грінсборо американської селекції відомий вітчизняним цінителям персиків. Овальні з кремовим забарвленням плоди з малиново-бордовим оксамитовим рум’янцем з боків мають зеленувату м’якоть з кисло-солодким післясмаком. Персик частково самоплоден, починає давати перші плоди на 2-3-й рік; в умовах підмосков’я дозріває в кінці липня. Середньорослий культивар (до 3 м) вирощують в штамбової формі, як і попередній сорт. З огляду на морозостійкість грінсборо, багато садівників допускають вільне зростання крони, отримуючи гідний урожай в південних і південно-східних областях регіону. Сорт не дуже добре переносить перевезення на далекі відстані і іноді страждає від кучерявості листя.

&1&

Плоди персика грінсборо затьмарять будь-які солодощі святкового столу, м’який смак з яскравими фруктовими нотками чудовий в джемах, вареннях і конфітюрах

Таблиця: ранньостиглі персики, які підходять для вирощування в підмосков’ї

назва сортакраткая характеристикакондор

 • плоди з червоним вкрапленням на жовтуватою шкірці.
 • яскраво-помаранчева м’якоть легко відділяється від кісточки.
 • повністю дозріває в другій декаді липня.
 • має стійкий імунітет до кучерявості листя.
 • для підвищення врожайності потрібні запилювачі.

соковитий

 • мармуроподібний забарвлення рум’яних злегка опушених із загостреним кінчиком плодів займає більшу частину зеленуватою шкірки.
 • самоплоден.
 • м’якоть кислувато-солодка, світла, кісточка відділяється насилу.
 • вступає в плодоношення на 4-й рік.
 • високорослий (до 3,5–4 м).
 • не призначений для транспортування і тривалого зберігання.

харбингер

 • у харбингера невеликі круглі з вм’ятиною персики, відрізняються насичено-помаранчевої шкіркою з малиново-карміновим рум’янцем.
 • ароматна середньої щільності яскраво-жовта м’якоть не відділяється повністю від кісточки.
 • стійкий до кучерявості листя і борошнистої роси.
 • самоплоден.
 • середньорослий-до 3,5-4 м.

понтійський

 • під бархатистою червоною шкіркою прихована тане м’якоть з нудотним присмаком і слабкою кислинкою.
 • вміст цукру-більше 14,3%.
 • сорт самобесплодный.
 • має стійкий імунітет до хвороб кісточкових.
 • у висоту дерево досягає 3-3,5 м.

ювілейний ранній

 • жовтувато-червона шкірка з розмитими точками має повстяне опушення.
 • м’якоть волокниста, жовта, досить солодка, від кісточки відділяється насилу.
 • середньорослий сорт — висота до 3 м.
 • частково самоплоден.
 • хворобами уражається в середньому ступені.

Фотогалерея: ранньостиглі сорти персика

&1&відмінний товарний вигляд дозволяє вирощувати персик соковитий для себе і на продаж&1&персик харбінгер виживає при морозі до -20 градусів без укриття, але страждає від поворотних заморозків&1&сорт понтійський-найсолодший персик, представлений в держреєстрі&1&персик ювілейний ранній при дотриманні агротехніки здатний навіть в підмосков’ї порадувати непоганим урожаєм
Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&