Що робити з контейнерним садом напередодні зими

36

Сайт rmnt показав і розповів вам, що таке контейнерні сади і як вони можуть виглядати. Це відмінний спосіб прикрасити ділянку, в тому числі дуже невеликий, оживити ганок і терасу, зону викладеного плиткою патіо. Напередодні холодів власникам потрібно вирішувати, що робити з рослинами в контейнерах.

План дій щодо контейнерного саду в першу чергу залежить від того, що саме у вас росло в вазонах, горщиках та інших ємностях. Нагадаємо — в контейнерах можна вирощувати аж ніяк не тільки квіти, а й невеликі дерева.

Перше-однорічники

Припустимо, що у вас в вазонах і підвішених кашпо росли петунії, левиний зів, чорнобривці та інші рослини, які красиво цвітуть все літо. З ними найпростіше — восени потрібно попрощатися. Самі квіти, якщо вони здорові, радимо відправити в компостну купу, а контейнери ретельно вимити, бажано з мильним розчином для дезінфекції, висушити і відправити на зберігання в сарай або гараж. Навесні знову купите саджанці однорічників і прикрасіть двір.

Друге-багаторічники

Їх, звичайно, хочеться зберегти до наступного року, щоб відразу отримати квітучі, дорослі рослини, які стануть елементом ландшафтного дизайну. Знову-таки, все залежить від того, який багаторічник росте у вас в контейнері на вулиці. Якщо це квіти, наприклад, гіацинти, карликові кімнатні троянди, то найпростіше знайти для них місце в будинку і перенести на зимовий час. Обов’язково заносяться в будинок ємності з сукулентами. Точно так же в цілому можна вчинити навіть з деревами — перемістити в теплицю, засклену веранду, де рослини в контейнерах точно не замерзнуть.

Залишати на вулиці можна хвойники, наприклад, якщо у вас в масивних газонах ростуть невелика ялина, сосна, ялівець, туя, то вони перезимують, якщо ви приймете необхідні заходи. Як вже писав портал rmnt.ru, контейнерні рослини вимагають особливої уваги в спеку, адже грунт в ємностях пересихає куди швидше, ніж на грядках, коріння можуть постраждати через сильне нагрівання. З морозом та ж історія-в контейнері навіть у морозостійких хвойніков можуть виникнути проблеми і навесні доведеться проводити реанімацію.

Якщо ви вирішили залишити багаторічник в контейнері на вулиці, прийміть наступні заходи:

  • перемістіть на сонячну сторону, туди, де немає протягів. Нехай рослина отримує якомога більше тепла і природного світла.
  • укутайте контейнер, щоб уникнути промерзання коренів. Можна використовувати геотекстиль, старі ковдри і так далі.
  • мульчуйте грунт зверху, чим завгодно, але щоб захистити рослину від промерзання зверху.

Багато фахівців радять на зиму пересадити багаторічники з контейнерів на грядки. Так їм буде набагато простіше перенести холоду. Але це не завжди можливо. Крім того, якщо ви захочете навесні знову перемістити рослину в вазон або горщик — це буде для нього черговим стресом, простіше залишити на новому постійному місці. Як варіант-прикопати багаторічник в самому контейнері, вирити яму відповідного розміру.

Важливо! якщо ви вирощували в вазонах і контейнерах зелень або пряні трави — обов’язково занесіть в будинок. Продовжіть отримувати урожай в холодні зимові місяці.

Спорожнілі контейнери, звичайно, сад і двір не прикрасять. Найчастіше вони бетонні, керамічні-занадто важкі, щоб перенести в сарай. Є відмінний вихід-зробити зимову композицію, щоб вазон даремно не пустував. Шишки, гілки сосни і ялини, красиві гілки чагарників, сухостій, осіннє листя — використовувати можна що завгодно. Поливати, зрозуміло, не потрібно, переживати, що красу зіпсує мороз — теж. Можна змінювати композиції за настроєм і перед новорічними святами.