Бегонія ампельна-секрети успішного вирощування

119

Посадка і догляд за кімнатної бегонією ампельний сортів.

Зміст

  • Правила посадки
  • Догляд за бегоніями
  • Особливості вирощування

Правила посадки

Хороший квітка можна виростити тільки з здорового якісного матеріалу, тому при покупці бульб варто звернути увагу на їх розмір – екземпляри менше 3 см в діаметрі вважаються неперспективними, хіба тільки це не мелкоцветковий сорт. Поверхня повинна бути гладка, без пошкоджень і обламаних шматочків. Особливо ретельно слід оглянути увігнуту частину бульб-на її щільній поверхні помітні невеликі горбки, з яких згодом будуть формуватися нирки. Більше результатів принесе догляд за екземплярами, які виженуть від п’яти до семи росточков.

Бегонія ампельна-секрети успішного вирощування

Хорошу квітку можна виростити тільки з здорового якісного матеріалу

Правильна посадка починається з підготовки бульб. Зазвичай для активізації життєвих сил їх витримують у вологому середовищі протягом пари діб. У домашніх умовах це може бути мокра полотняна серветка, зволожений пісок або торф. Посилити ефективність даної процедури можна періодичним обприскуванням теплою водою з додаванням стимуляторів росту. Через деякий час на опуклою частини, тієї, що стикалася з вологою, з’являться перші ніжні корінці, значить, бульбова бегонія готова до посадки.

Посадка починається з вибору квіткового горщика. Для ампельних рослин вибирають неглибоку, але широку ємність. А щоб спадаючі пагони під час буйного цвітіння красиво обрамляли горщик, варто заздалегідь подумати про те, де квітка буде розташовуватися або на чому підвішуватися, наприклад, як при посадках ампельної суниці.

відео про посадку і догляд за бегонією ампельної бульбової

Наявність дренажного отвору на дні ємності обов’язково, так як застій води, що приводить до загнивання бульб, в більшості випадків виявляється згубним.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Бегонія ампельна-секрети успішного вирощування
1 посадка і порядок виконання робіт:

  • на дно горщика укладають шар гравію або битої цегли і присипають піском.
  • далі насипають грунтову суміш, яка підходить для бегоній, не досипаючи до краю горщика 2-2, 5 см.якісний грунт можна приготувати і в домашніх умовах: 3 частини дернової або листової землі + 1 частина крупного піску + 1 частина некислого сухого торфу. Для профілактики виникнення грибкових захворювань рекомендується провести обробку грунту-пролити її розчином марганцівки або будь-яким фунгіцидом. Після цього землю потрібно залишити дня на 2-3, щоб пішла зайва волога
  • підготовлену в горщику грунт злегка ущільнюють і при необхідності зволожують. Бульби викладають на поверхню, природно, корінцями вниз, верхню частину залишають незакритою, а все навколо засипають землею. При цьому важливо, щоб верхівка бульби була нижче краю горщика сантиметра на два (ось для чого ми не насипали землю доверху). У такому вигляді бегонію залишають до перших паростків.
  • поливають в цей період бегонії дуже акуратно, адже несформованому рослині не потрібно багато вологи, але і пересихання грунту для нього небажано. Найкраще здійснювати поливи в піддон, а коли грунт насититься вологою (хвилин через 15-20) надлишки обов’язково зливати.

Бегонія ампельна-секрети успішного вирощування

Найкраще здійснювати поливи в піддон

Горщики з висадженими бульбами ставлять в тепле місце, так щоб за ними було зручно спостерігати. Приблизно через 2-3 тижні рослини укореняться, і незабаром з’являться пагони. Тепер потрібно підсипати землі, щоб прикрити верхівки бульб. З розвиваються паростків молодого бульби залишають не більше трьох найсильніших і перспективних, інші вищипують. Більш доросла рослина зможе забезпечити харчуванням вже до 5-7 пагонів. Після того як розкриється третій листок – бульба засипають землею повністю, але заглиблюючи його лише на 0,5-1 см.

Догляд за бегоніями

Забезпечити в домашніх умовах належний догляд, якого потребує бульбова бегонія, не так вже й складно. Головне в цьому питанні – створити сприятливі умови для розвитку і цвітіння, що включають температурний режим, освітленість, поливи, підгодівля і профілактика захворювань. І щоб зрозуміти переваги бегоній, слід звернутися до природи і ознайомитися з кліматичними умовами їх батьківщини.  отже, бегонії, як і пальма хамедорея, – рослини тропічного лісу з вологим повітрям (але не болотистою грунтом), затененностью (не під прямими променями сонця), комфортною температурою повітря (не спека, але і не прохолода), відсутністю відкритого простору (без протягів) і, звичайно ж, живильним грунтом (внесення добрив) ось приблизно такий же клімат і потрібно створити в домашніх умовах.

умови рекомендований догляд примітка температура влітку вона не повинна перевищувати 20-22°с, взимку – не бажано, щоб опускалася 15°с (для бульбових в період спокою оптимально буде 7-10°с) у спеку будуть подихати кінчики листя і можуть опадати бутони, а в холодній і вологому грунті розвиваються грибкові інфекції освітленість розташовувати горщики краще на західних і східних підвіконнях, де сонячне світло буде до 11.00 і після 15.00 знизити інтенсивність освітлення можна, розташувавши рослини на столі біля вікна, щоб фіранки створювали легку тінь підгодівлі у весь час вегетації раз в 7-10 днів, в залежності від виду добрив і концентратів скорочують підгодівлі до кінця літа, припиняючи їх повністю з осені до початку весни (в період спокою) вологість бегонія ампельна більше любить вологе повітря, ніж мокру землю, тому поливи потрібні регулярні, але не рясні обприскування не зовсім вдалий спосіб зволожити повітря навколо бегоній, так як потрапляння крапель на листя небажано, краще встановити поруч ємність з зволоженим торфом, мохом або керамзитом захворювання сіра гниль, борошниста роса, листова гниль – це все грибкові захворювання, які лікуються видаленням пошкоджених частин і обробкою всього рослини, ґрунти і стінок горщика розчинами фунгіцидів профілактикою поширення інфекцій служить дотримання температурного режиму і регулярні провітрювання без протягів)

Якщо вам вдалося створити такий клімат в домашніх умовах вашої квартири, то подальший догляд за рослинами не складе особливої праці, а вдячна бульбова бегонія обов’язково порадує вас яскравим рясним цвітінням.

Особливості вирощування

Ампельна бегонія своєю декоративною формою може стати справжньою окрасою вашого будинку, потрібно тільки правильно її розмістити. Найзручніше горщики з спадаючими пагонами підвішувати в просторі віконного отвору, встановлювати в прикріплених на балконі ящиках або розташовувати вертикально на спеціальних квіткових підставках.

відео про бегонію ампельну

Обов’язково потрібно сказати про те, в чому полягає догляд в період, який починається в кінці літа, коли цвітіння завершується, а рослина починає помітно жухнуть. Недосвідчені квітникарі помилково можуть прийняти такі ознаки за загибель бегонії, але це всього лише особливість вегетації бульбових сортів. Рослина поступово засинає-опадає листя, сохнуть стебла. В цей час його потрібно прибрати зі світла, горщик поставити в затінене місце і припинити полив.

Коли всі життєві процеси зупиняться, і рослина остаточно згасне, бульби виймають з горщика, обтрушують від землі і укладають на зберігання в картонну коробку наповнену сухим торфом. Оптимальні умови для благополучного «відпочинку» бегоній це-прохолодне, темне і сухе місце (підвальне приміщення, утеплені ємності на заскленому балконі або просто під шафою в коридорі). Час від часу бульб потрібен догляд – їх переглядають, при надмірній сухості злегка обприскують торф’яну підстилку, а при виникненні затхлого запаху – провітрюють вміст коробки.

Бегонія декоративнолиственная-правила догляду та особливості розмноження

&1&

У вас з’явилася бегонія декоративнолиственная? догляд в домашніх умовах повинен бути продуманий! це дивовижне домашнє рослина, приголомшливе своєю красою, візерунками на листках, освіжаюче повітря в будинку досить невибагливо, проте все одно вимагає належного ставлення. У цій статті ми вам розповімо про всі дрібниці, що потрібно знати для цього.

Давайте познайомимося

Щоб точно зрозуміти, як саме доглядати за бегонією, не зайвим буде більш детально дізнатися, що ж це за квітка такий. «вухо наполеона», як звуть її в народі, почало окупувати підвіконня ще чотири століття тому. Свою популярність квітка завоював невибагливістю, простотою розмноження і, звичайно, красою. Хто б знав, але своє ім’я рослина отримала на честь м.бегона, який був губернатором гаїті в ті далекі часи. До декоративних підвидів односиться також бегонія борщевіколістная. Догляд в домашніх умовах за нею не відрізняється від догляду за більш відомою сестрою.

&1&

Свою популярність квітка завоював невибагливістю, простотою розмноження і, звичайно, красою

Не злічити, скільки існує інших родичів героїні нашої статті до цього часу, і діляться вони на декоративноцветущіе і декоративноліственние.   своє ім’я останні отримали за дивно красиве листя. Є і мінус-квіти у таких бегоній виходять не дуже.

відео про бегонію декоративнолиственную, частина 1