Огірки пожовкли раніше терміну або гірчать — в чому причина?

78

Ви посіяли насіння огірків за всіма правилами, дбайливо доглядали за розсадою, вчасно поливаючи і підгодовуючи, спостерігали, як достигають перші огірки … Уявляючи собі освіжаючий смак зеленого огірка, ви зриваєте перший плід з рослини, але на ділі він виявляється гірким! або огірки і зовсім починають жовтіти завчасно, а разом з тим погіршуються і їх смакові якості.

Від чого з’явилася гіркота в огірках, і що тепер робити?

Що ж послужило причиною таких прикрих неприємностей? чому огірки гіркі або передчасно пожовклі ? як запобігти надалі поява жовтих або гірких огірків і чи можна куди-небудь використовувати такі плоди? детальні відповіді на всі ці питання ви знайдете нижче. Не впадайте у відчай, ваші зусилля з вирощування огірків не пропадуть дарма!

На вигляд гіркі огірки нічим не відрізняються від звичайних-такий же яскравий зелений колір, хрустка скоринка, свіжий аромат. Хто з господинь жодного разу не зіпсував салат гіркотою, обдурившись звичним зовнішнім виглядом огірка! можна, звичайно, просто зрізати шкірку, в якій накопичується найбільше гіркоти, але ж саме в шкірці огірка міститься основна кількість корисних мікроелементів і вітамінів, нехтувати нею постійно не варто.

Огірки пожовкли раніше терміну або гірчать - в чому причина?

На вигляд гіркі огірки нічим не відрізняються від звичайних

Чому гірчать огірки?

Причина криється в особливій речовині кукурбитацине , що має гіркуватий присмак. Ця речовина міститься у всіх огірках, але в одних сортах його більше, а в інших (гібридних) – менше. За певних обставин вміст кукурбитацина може помітно збільшитися. Основні причини прояву гіркоти в огірках:

 • недолік вологи;
 • нерегулярні поливи;
 • велика кількість вологи в холодне, дощове літо;
 • надлишок сонця;
 • прямий вплив сонячних променів;
 • знижена вологість в теплиці;
 • нестача азотно-калійного живлення;
 • вибір насіння з задньої частини насіннєвого огірка.

Вміст кукурбитацина може підвищуватися також при неакуратному зборі врожаю, коли батоги огірків перекручуються і пошкоджуються. Коли після спекотної погоди раптово настає тривале похолодання з рясними дощами, огірки теж починають гірчити.

Як запобігти гіркоти?

Поливайте огірки тільки теплою водою, збільшуючи полив в жарку сонячну погоду і припиняючи при похолоданні. Зволожувати грунт досить на глибину 10-15 см.у сильну спеку рекомендується додатково обприскувати рослини (вранці або вечорами). Для підгодівлі краще брати калійну селітру і комплексні добрива зі збалансованим складом поживних речовин. Пам’ятайте, що свіжого гною огірки не переносять.

Щоб підстрахуватися, віддавайте переваги таким сортам огірків, на упаковках яких зазначено, що гірчити вони не будуть. Такі сорти містять особливий ген, що перешкоджає накопиченню кукурбитацина. Однак майте на увазі, що смак у цих огірків буде менш виразним, м’яким. Сорти з яскравим смаком більше схильні до прояву гіркоти.

Огірки пожовкли раніше терміну або гірчать - в чому причина?

Поливайте огірки тільки теплою водою, збільшуючи полив в жарку сонячну погоду і припиняючи при похолоданні

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Огірки пожовкли раніше терміну або гірчать - в чому причина?

Викидати гіркі огірки не варто – при обробці кукурбитацин розщеплюється, а значить, можна замаринувати або засолити плоди, непридатні до вживання в свіжому вигляді. Якщо ж гіркота не надто сильна, можна зрізати шкірку і спробувати потримати огірки в звичайній воді кілька годин, щоб гіркота пішла.

Огірки жовтіють на очах, як їх врятувати?

Причини, за якими жовтіють зав’язі, плоди або листя огірків, можуть бути різними. Тут важливо правильно визначити: винні у всьому шкідники, хвороби, зайві зав’язі або ж неправильний догляд за рослинами?

Отже, чому жовтіють огірки:

 • недостатньо світла;
 • порушений режим поливу (грунт пересихає);
 • занадто жарко і душно в теплиці;
 • низька температура повітря;
 • на одній рослині більше 20 зав’язей;
 • не вистачає азоту і фосфору;
 • у теплиці посаджені бджолозапильні, а не самозапильні сорти огірків;
 • кілька років поспіль огірки вирощуються на одному і тому ж ділянці землі, через що в грунті накопичуються інфекції і спори грибів.

Як запобігти появі жовтих огірків?

Оскільки огірки дуже люблять воду, потрібно уважно дотримуватися режиму поливу і використовувати тільки відстояну, теплу воду (зі шланга поливати огірки в теплиці не можна), інакше рослини почнуть жовтіти. У період плодоношення поливи потрібно почастішати: в сонячні дні поливати з ранку, а в похмурі – вдень. У сильну спеку можна додати освіжаючий легкий денний полив рослин під корінь.

Огірки пожовкли раніше терміну або гірчать - в чому причина?

Жовтизну плодів і листя може викликати убога грунт з недостатнім харчуванням

Жовтизну плодів і листя може викликати убога грунт з недостатнім харчуванням. Час від часу вносите підгодівлю розчином коров’яку і комплексними мінеральними добривами. Але і передозування добрив теж може негативно позначитися на рослинах, дотримуйтесь міру.

Якщо ви помітили, що на рослинах сформувалося більше 25 зав’язей, нові пагони потрібно буде прищипнуть, щоб вони не затримували формування зеленців. З безлічі зав’язей утворюються дрібні некрасиві плоди, які швидко починають жовтіти і псуватися.

відео про появу жовтих огірків