Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

102

Колумнея-яскрава рослина з дуже оригінальними квітками, які зовні нагадують золоту рибку або екзотичну метелика. Цвіте довго і рясно, а пагони виростають до одного метра, завдяки чому колумнея виглядає дуже декоративно і може прикрасити самі непривабливі куточки приміщення. Про те, як домогтися пишного цвітіння, виростити ефектний кущ і розмножити квітка в домашніх умовах, читайте в публікації.

Зміст

  • Колумнея-кімнатна гостя з південної америки

    • Види і сорти колумнеї, які підходять для вирощування в кімнаті
    • Колумнея дрібнолиста, глоріоза та інші види на фото
  • Умови, необхідні для колумнеї в приміщенні-таблиця
  • Особливості посадки » золотої рибки»

    • Склад грунтової суміші
    • Вибір квіткового горщика
    • Пересадка квітки
    • Чи потрібна колумніша опора
  • Догляд за колумнеєю

    • Нюанси поливу
    • Як вносити підживлення
    • Чому колумнея не цвіте і як змусити рослину випустити бутони
    • Чи потрібен колумніший період спокою
    • Формування рослини
    • Практичне керівництво по догляду за колумнеєю-відео
    • Наслідки помилок, допущених при догляді за колумнеєю, і що зробити для виправлення ситуації-таблиця
  • Шкідники і хвороби, що загрожують колумнеї-таблиця

    • Хвороби і шкідники, характерні для колумнеї-фотогалерея
  • Як розмножити колумнею

    • Укорінення живців
    • Вирощування з насіння
  • Відгуки квітникарів про колумнее
  • Відео: рекомендації по вирощуванню та догляду за колумнеєю

Колумнея-кімнатна гостя з південної америки

Довгий час колумнеї вважалися рослинами для колекціонерів, так як квітникарі-любителі вважали, що їх дуже важко вирощувати вдома. Поширення колумнеї почалося в 1950-х роках, коли два ботаніка роберт лі і гарольд мур-молодший створили серію гібридів, які досить легко вирощувати «в неволі». Продавці горшкових культур були дуже вражені і колумнея придбала свою заслужену славу.

У природі колумнеї населяють тропічні області мексики, болівії та північної бразилії. Екзотичні рослини були ввезені в європу в середині xviii століття і названі карлом ліннеєм на честь італійського ботаніка фабіо колона.

Поза всяким сумнівом, колумнея володіє багатьма якостями, щоб рекомендувати її в якості прикраси інтер’єру. Рід колумнея сімейства геснерієві, до якого відноситься квітка, включає близько 200 видів епіфітних трав і чагарників. Квітки трубчастої форми, пофарбовані в різні відтінки оранжевого, жовтого або червоного, зовні нагадують яскраву рибку, завдяки чому колумнею в народі прозвали «літаючої золотою рибкою» і «танцюючим дельфіном».

У тропіках колумнеї ростуть як епіфіти на гнилих стовбурах дерев або селяться в ущелинах валунів. Часті опади забезпечують коріння постійним запасом вологи, а камені служать відмінним дренажем, який гарантує відсутність застою води. Квіткові бруньки рослина закладає восени. У цей період колумнеї піддаються значному зниженню температур (різниця між денною і нічною становить близько 10 градусів). Якщо забезпечити квітці відповідні умови, що нагадують природні, то він стане чудовою прикрасою будинку.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Квітуча колумнея є ефектною рослиною, яка здатна прикрасити будь-який інтер’єр

Дуже дрібні, шкірясті і блискучі листочки «літаючої золотої рибки» розташовані на коротких черешках. А також зустрічаються екземпляри з м’якими і злегка опушеними листовими пластинками. Їх форма трохи витягнута, а забарвлення варіюється від темно-зеленого до пурпурного.

Квітки екзота дуже цікаві. Вони мають трубчасту форму і пофарбовані в різні відтінки вогненно-червоного, жовтого, лососевого або оранжевого. Бутони зібрані в невеликі суцвіття або розташовані поодинці в пазухах крихітних листових пластинок. У кімнатних умовах колумнея цвіте як влітку, так і взимку. Як уже згадувалося, цвітіння «літаючої золотої рибки» досить тривалий і рясне. Після закінчення цього періоду на рослині формуються плоди-ягідки білого кольору.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Плоди колумнеї-це ягідки білого кольору

Види і сорти колумнеї, які підходять для вирощування в кімнаті

Рід колумнея включає в себе рослини близько 200 видів. В якості кімнатних вирощують лише кілька з них:

  • колумнея дрібнолиста. Це епіфіт, напівчагарник з тонкими і крихкими пагонами і поодинокими квітками. Селекціонерами виведено кілька сортів, одним з найяскравіших представників яких є колумнея карнавал (с.сarnival) з дрібними листочками і яскравими квітками, пофарбованими в жовтий з червоною облямівкою.
  • колумнея глоріоза. Довгі пагони (довжина яких досягає 70 см) з м’яким листям пофарбовані в різні відтінки від світло-зеленого до темно-бордового. Великі квітки глоріози пофарбовані в оранжево-червоний з жовтим зевом і покриті тонкими волосками червоного відтінку.
  • колумнея опушена. Це вражаюча рослина, зазвичай розпускає свої незвичайні квіти в зимовий період. Вид є ендеміком для панами і коста-ріки. Максимальна довжина пагонів становить 90 см. Листові пластинки бархатисті, темно-зеленого тону і яйцевидної форми. Трубчасті квітки пофарбовані в різні відтінки від лососевого до червоно-оранжевого.
  • колумнея кьюсская. Являє собою ампельний гібрид. Квітки досить великі (величиною 12 см), оранжево-червоного відтінку. Листові пластинки блискучі, шкірясті.
  • колумнея гостра. Відмінною рисою виду є те, що пагони рослини пофарбовані в коричневий, а чашечка пурпурних квіток — коричнево-лілова.
  • колумнея бенкса. Один з найпопулярніших видів рослини. У нього слабо опушені листя і товсті, мало розгалужені пагони. Бутони оранжево-червоного кольору нагадують язики полум’я.
  • колумнея аллена. Відмінною рисою виду є пурпурні квітки величиною 7 см, розташовані в пазухах листових пластинок темно-зеленого забарвлення. Пагони тонкі і довгі.
  • колумнея ведрарская. На відміну від інших видів пагони відрарської товсті. Великі (в порівнянні з іншими колумнеями) листочки пофарбовані в темно-зелений з одного боку і бордовий — з іншого. Квітки мають насичено-червоний відтінок з жовтими вкрапленнями.
  • колумнея кракатау. Ампельна рослина. Стебла пониклі, дрібні листочки пофарбовані в темно-зелений. Квіти невеликі (5-7 см в довжину), червоного відтінку.
  • колумнея криваво-червона. Напівчагарник, пагони якого є сланкими. Шорсткі на дотик листя мають довгасту, злегка загострену до верху форму. Відмінною рисою виду є те, що з тильного боку листові пластинки мають червоні плями. Бутони насиченого темно-червоного кольору розташовані по кілька штук в пазухах.
  • колумнея шида. Рослина є найбільшим з усього видового різноманіття. Гладкі і товсті пагони виростають до 1,5 метрів в довжину. Великі листя пофарбовані в червоний з тильного боку. Квіти ніжно-жовтого відтінку з червоними цяточками і коричневими штрихами.
  • колумнея аргута. Червоні квітки прикрашені жовтими штрихами по краю пелюсток. Дрібні листочки (1,5-2 см в довжину) мають загострену форму. Рослина ампельна, його стебла звисають вниз, утворюючи чарівний «водоспад».
  • колумнея хирсута. Квітки цього сорту мають незвичайну зірчасту форму з п’ятьма пелюстками.бутони пофарбовані в яскраво-помаранчевий з жовтою серединою. Стебло опушене червоними ворсинками.
  • колумнея сатурн. Великі квітки мають довгу оранжево-червону трубку і широкий капюшон, по краях пелюстки прикрашені контрастними жовтими плямами. Листові пластинки темно-зеленого відтінку з червоними краями.

Колумнея дрібнолиста, глоріоза та інші види на фото

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахвідмінною рисою виду є квітки величиною 7 см, розташовані в пазухахКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахколумнея карнава має жовті квітки з червоною окантовкоюКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахвідмінною рисою виду є те, що пагони рослини пофарбовані в коричневийКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахз тильного боку листові пластинки колумнеї криваво-червоної мають червоні плямиКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахдовгі пагони колумнеї глоріоза пофарбовані в різні відтінки від світло-зеленого до темно-бордовогоКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахколумнея дрібнолиста є напівчагарником з тонкими і крихкими пагонами і поодинокими квіткамиКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умоваху колумнеї бенкса слабо опушені листя і товсті, мало розгалужені пагониКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахтрубчасті квітки колумнеи опушеної пофарбовані в різні відтінки від оранжевого до червоно-оранжевогоКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахквіти колумнеи шида ніжно-жовтого відтінку з червоними цяточками і коричневими штрихамиКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахстебла колумнеи кракатау пониклі, дрібні листочки пофарбовані в темно-зеленийКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахколумнея кьюсская являє собою ампельний гібрид з великими оранжево-червоними квіткамиКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахпо краях пелюстки колумнеи сорти сатурн прикрашені жовтими мазкамиКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахквітки колумнеи хирсута мають незвичайну зірчасту формуКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахчервоні квітки колумнеи аргута прикрашені жовтими штрихами по краю пелюсток
Падав на нього з усіх боків.осінь / зимав жовтні і листопаді колумнея закладає квіткові бруньки, при цьому процес повинен проходити при більш низькій температурі. Вдень вона повинна бути + 15-18 °с, а вночі — +8-12 °с.взимку температура змісту «літаючої золотої рибки» повинна бути +15-17 °с. Обприскування 1 раз в тиждень. Якщо рослина цвіте, то слід уникати попадання крапельок води на квітки.потрібно досвечивание фітолампою, світловий день повинен становити близько 12 годин.

Особливості посадки «золотої рибки»

Склад грунтової суміші

Колумнее потрібно живильний грунт. Скласти його можна з:

  • листового перегною (1 частина);
  • дернової землі (2 частини);
  • компосту (0,5 частини);
  • дрібних тирси і шматочків моху сфагнуму (0,5 частини).

Також можливі й інші варіації складу грунту, наприклад, компост можна замінити верховим торфом, а для більшої пухкості додати вермикуліт.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Субстрат для колумнеї потрібно поживний

Для квітки підійдуть і готові суміші, наприклад, грунт для сенполій, добре він розвивається навіть в універсальному субстраті для красивоцветущих.

Вибір квіткового горщика

Стебла рослини сланкі або пониклі, тому колумнею рекомендується вирощувати в якості ампельної рослини в підвісному кашпо або в вазоні на ніжці. Горщик потрібно широкий, але неглибокий. Прекрасно підійде невелика миска. При наступних пересадках підбирайте ємність на 2-3 см більше попередньої.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Для посадки колумнеї потрібен широкий посуд

Пересадка квітки

Пагони колумнеи дуже швидко витягуються, листя після закінчення цвітіння починають опадати і стебла оголюються. Тому після того як рослина відцвіло, його рекомендується пересадити, поєднавши цю процедуру з омолодженням куща. Роблять це так:

  • на дно укладають дренаж, його можна зробити з керамзиту або інших дрібних каменів.
  • грунт насипають в горщик, не доходячи 1-2 см до краю.
  • всі пагони вкорочують, залишаючи пеньки довжиною 10-15 см (отримані живці можна використовувати для розмноження).
  • рослину виймають зі старого горщика, струшують землю з коренів і промивають їх під струменем теплої води.
  • коріння оглядають і видаляють пошкоджені або підгнилі. Всі зрізи обробляють зеленкою.
  • по краю миски роблять отвори, розташовують в них пагони і засипають грунтом. В одну миску рекомендується посадити кілька рослин. Так колумнея буде рости пишним кущем.
  • грунт зволожують.
    Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

    В одну ємність рекомендується висаджувати кілька саджанців, так кущ буде пишніше

Після покупки квітка бажано пересадити в живильний грунт. Робити це можна в будь-який час року через 2-3 тижні після того, як ви принесли квітку додому, оскільки йому потрібен деякий час для акліматизації.

Чи потрібна колумнее опора

Коли стебла починають відростати, їх можна підв’язувати до кілочків, щоб на пагонах, що лежать на грунті, не утворилися корінці. Найкраще для цієї мети підійде спеціальна бамбукова опора. Коли пагони виростають до 20-30 см, необхідність в підв’язці відпадає і паросткам можна дозволити звисати за стінки кашпо.

Догляд за колумнеєю

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Якщо рослині надані всі необхідні умови, то догляд за ним зводиться до поливу і періодичних підгодівлі.

Нюанси поливу

Вода для поливу необхідна відстояна. Для цього її набирають з-під крана в посудину і дають відстоятися протягом доби, при цьому кришкою не накривають, щоб всі шкідливі речовини випарувалися. Оптимальна температура вологи для поливу повинна відповідати кімнатній, але можливо використовувати і більш теплу (вище на 2-3 градуси). Врахуйте, що максимальна температура води для поливу колумнеї + 30 °с.

Грунт в мисці з колумнеєю повинен бути завжди вологим, але не мокрим.

Полив необхідно проводити тільки після того, як підсохне грунт в горщику. Колумнея не переносить застою вологи, в результаті цього у рослини швидко загнивають коріння і можна його втратити. Також не можна допускати пересушування грунту, оскільки це може привести до загибелі. У зимовий період кількість поливів скорочується до одного разу на тиждень.

Як вносити підживлення

У період активного росту підгодівлю необхідно проводити раз в 10-14 днів. Найкраще для цього підходять препарати в рідкій формі для квітучих рослин. З цим завданням прекрасно впорається «кеміра люкс»або «фертика». Однак є своя особливість. Розчин для підгодівлі колумнеї слід розводити в концентрації в 2 рази менше, ніж зазначено в інструкції, оскільки велика кількість добрив в грунті може привести до надмірного росту вегетативної маси на шкоду цвітінню.

У зимовий період підгодівлі колумнее теж необхідні, але їх періодичність повинна становити 1 раз на місяць.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Для підгодівлі колумнеї підходить рідке удобреніефертіка

Чому колумнея не цвіте і як змусити рослину випустити бутони

Колумнея перестає цвісти при нестачі вологості. Як тільки ви почнете обприскувати рослину і поставите поруч з горщиком будь зволожувач повітря (піддон з вологим мохом сфагнумом, галькою або керамзитом), колумнея випустить бутони. При появі квіток рослина не можна повертати або переносити в інше місце, оскільки капризуля може скинути бутони або перестати випускати нові.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Колумнея цвіте довго і рясно, якщо створити для цього необхідні умови

Отже, щоб змусити рослину цвісти, необхідно:

  • забезпечити достатнє освітлення. Квітці потрібно яскравий, але розсіяне світло, при цьому він повинен бути освітлений з усіх боків.
  • влаштувати високу вологість повітря.
  • уникати протягів і не переставляти квітку в інше місце.

Чи потрібен колумнее період спокою

Як такого періоду спокою у рослини немає, але квітці з настанням осені необхідні особливі умови. Щоб колумнея заклала квіткові бруньки, потрібно забезпечити їй різницю денних і нічних температур. Цього можна досягти, поставивши горщик ближче до скла.

Формування рослини

Щоб колумнея мала декоративний вигляд, в один квітковий горщик висаджують 3-5 живців. Відразу ж після посадки їх прищипують, що стимулює утворення бічних пагонів.

Взимку стебла зазвичай витягуються і оголюються, в результаті чого квітка виглядає не дуже презентабельно, тому навесні пагони такого рослини рекомендується обрізати, залишаючи пеньки величиною близько 5 см.ця процедура дозволить рослині наростити пишний кущик.

Практичне керівництво по догляду за колумнеєю-відео

Наслідки помилок, допущених при догляді за колумнеєю, і що зробити для виправлення ситуації-таблиця

як виглядає рослина?у чому причина?як виправити ситуацію?листя жовтіє, їх кінчики загинаються всередину, потім листові пластинки опадають.

  • сухість повітря;
  • недолік зволоження
  • відрегулюйте режим поливу. Зволожуйте відразу ж після висихання грунту в горщику. Земля повинна бути весь час вологою.
  • зволоження проводите тільки теплою водою.
  • забезпечте колумнее хороше освітлення, розташувавши її на світлому підвіконні. Взимку досвічуйте лампами денного світла або фітолампами.

листя жовтіє і опадає.надмірний або, навпаки, недостатній полив листя утворюються плями.полив холодною водойлистовие пластинки в’януть і опадають.недостатнє освещениеувядание верхівок пагонів.сухість грунту в жаркий період

Шкідники і хвороби, що загрожують колумнее-таблиця

хвороба / вредітельпізнакі способи ізбавленіясерая гнильпушістая цвіль сіруватого відтінку покриває частини рослини.

  1. видаліть частини рослини, уражені сірою гниллю.
  2. обприскати хвору колумнею препаратом топсин, фундазол або зупарен.
  3. щоб уникнути повторного зараження сірою гниллю, скоротіть полив і періодично провітрюйте приміщення.

білокрилкапоявляются дрібні білясті літаючі комахи, зовні нагадують крихітних білих метеликів. Зазвичай вони тримаються на тильній стороні листової пластинки.

  1. обробіть колумнею від шкідників інсектицидом (фитоверм, акарін, актеллік). Проведіть 2-3 обробки (за інструкцією).
  2. розвісьте біля горщиків з рослинами липучку для мух.

павутинний кліщ

  • верхня сторона листової пластинки покривається жовтуватими цятками, листя починає передчасно опадати.
  • іноді між стеблами і листочками утворюється біла ледь помітна павутинка.
  1. змийте шкідників з рослини під сильним струменем води.
  2. проведіть обробку колумнеї препаратом актеллік.
  3. через тиждень обов’язково повторіть обробку.

Хвороби та шкідники, характерні для колумнеї-фотогалерея

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахсіра пухнаста цвіль покриває будь-яку частину рослини: стебла, листя або бутониКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахбілокрилка відкладає яйця на нижньому боці листаКолумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовахпозбутися від павутинного кліща допоможе обробка інсектицидними препаратами

Капуста рінда f1 — все про сорт від посадки до врожаю

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Білокачанна капуста вирощується практично у всіх країнах світу, але для росії це особливо цінна культура. Як відомо, територія нашої країни величезна і велика частина її, на жаль, є зоною ризикованого землеробства, а то і зовсім не придатною для городництва. Однак, капуста, завдяки своїй невибагливості, успішно вирощується в нашій країні повсюдно, виключаючи райони крайньої півночі. Сортів капусти білокачанної сьогодні безліч і перед овочівниками стоїть завдання вибрати сорт відповідно до кліматичних умов і цілей використання врожаю. Одним з найбільш популярних і визнаних сортів капусти є рінда f1. Розглянемо всі особливості цього сорту, а також умови вирощування для отримання хорошого врожаю.

Зміст

  • Історія сорту рінда f1
  • Основні характеристики і опис

    • Плюси і мінуси капусти

      • Таблиця: переваги і недоліки сорту рінда f1
  • Способи посадки і догляд

    • Розсадний спосіб вирощування.

      • Покроковий процес посіву насіння
    • Безрассадний спосіб вирощування

      • Покроковий процес посіву капусти рінда f1 у відкритий грунт:
  • Прийоми догляду у відкритому грунті

    • Особливості поливу
    • Розпушування і підгортання
    • Внесення підгодівлі

      • Таблиця: схема внесення підгодівлі для капусти рінда f1
      • Відео: капуста нереальних розмірів
    • Боротьба з хворобами і шкідниками капусти рінда f1

      • Фотогалерея: ознаки захворювань капусти рінда f1
      • Фотогалерея: шкідники капусти рінда f1
  • Збір і зберігання врожаю капусти рінда f1

      • Оптимальні умови для зберігання капусти:

Історія сорту рінда f1

Білокачанна капуста рінда f1 — гібрид голландської селекції, середньостиглого терміну дозрівання. З 1993 року цей сорт включений до державного реєстру росії для вирощування в волго-вятському і центральному районах.

Капуста зарекомендувала себе як високоврожайний сорт, відповідний для використання в свіжому вигляді в салатах, для приготування багатьох страв і заготовок, а також для реалізації на ринку.

Основні характеристики та опис

Качани капусти рінда f1 щільні, правильної круглої форми, однорідного світло-зеленого кольору зовні і майже білого всередині. Сорт з відмінними смаковими якостями і високою врожайністю — качани нерідко досягають ваги 7-8 кг, при середній вазі 3-4 кг.крім того, рінда f1 не схильна до розтріскування і досить стійка до різних захворювань і поразки шкідниками. Відрізняється дружним формуванням врожаю. За термінами дозрівання відноситься до середньостиглих, близько 100 днів до повного дозрівання.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Качан капусти рінда f1 готовий до вживання

Плюси і мінуси капусти

Незважаючи на масу переваг, у цього сорту є і свої недоліки.

Таблиця: переваги та недоліки сорту рінда f1

переваги сортанедостатки сортависока урожайностьтребовательность до сонячного освещеніюдружное созреваніене виносить посухуустойчівость до болезнямпоражается шкідливими комахами — хрестоцвітної блішкою, попелиць, хрестоцвітним клопомнизкая вимогливість до складу грунту хороші смакові якості немає схильності до розтріскування плодів підходить для тривалого зберігання маленька качан

Способи посадки і догляд

Вирощувати капусту ринда f1 можна розсадним і безрассадним способами, але, в будь-якому випадку, попередньо потрібно підготувати ділянку для висадки капусти. Грядки повинні розташовуватися на відкритому сонячному просторі. Тінь від огорожі або зростаючих поблизу дерев завадить зав’язування качанів. При виборі місця під капусту необхідно звернути увагу на попередників. Добре, якщо на грядці до капусти росли цибуля, часник, бобові, картопля, морква або кабачки. Не варто висаджувати розсаду після хрестоцвітних культур: ріпи, редису, салату, гірчиці. Незважаючи на невимогливість до грунту, хороший урожай капусти рінда f1 можна отримати на нейтральних або грунтах зі слабкою кислотністю.

Підготовку грядок починають восени. Кислі грунти необхідно розкислити, додавши при перекопуванні вапно-пушонку, долмітове борошно або крейда з розрахунку 0,5 кг на 1 м. Кв. На бідні, неродючі грунти вносять і добрива-відро компосту, 2 склянки золи, 30 г суперфрсфата і 40 г калію сірчанокислого на 1 м.кв. Навесні додають азотні добрива — 40 г сечовини на 1 м. Кв. На родючих грунтах можна обмежитися внесенням органіки.

Розсадний спосіб вирощування.

Вирощувати розсаду капусти переважно в теплиці, так як сходам, які з’являються при температурі 20-22 градуси, в подальшому потрібно зниження температури на 10 градусів. Насіння необхідно посіяти за 35-40 днів до висадки рослин у відкритий грунт. Для кожної кліматичної зони буде свій термін, але в більшості районів — початок квітня. Посів можна проводити в куплену грунтосуміш для розсади або в свою, підготовлену з осені. Для складання власного грунту до 1 частини садової землі додати 1 частина компосту і деревної золи з розрахунку 10 столових ложок на 10 кг грунту, все добре перемішати. Зола послужить не тільки добривом, багатим багатьма макро — і мікроелементами, а й проявить свої антисептичні властивості.

Покроковий процес посіву насіння

  1. наповнити ящик підготовленим вологим грунтом.
  2. насіння, якщо немає позначки, що вони оброблені виробником, на півгодини замочити в медовому розчині (чайна ложка меду на 1 склянку води).
  3. підсушені насіння висівати в лунки, на глибину 1-1,5 см.
  4. розрівняти грунт, обприскати посадки.
  5. з появою сходів, знизити температуру до 10-12 градусів і забезпечити хороше освітлення, можливо досвечиванием.
  6. через два тижні розпікувати розсаду по окремих ємностей.
  7. не допускати висихання грунту — стежити за поливом.

Колумнея: вирощуємо літаючу золоту рибку в домашніх умовах

Розсада капусти готова до пікіровки

Висаджувати розсаду на грядки можна після загрози поворотних заморозків. До моменту висадки у капусти має бути 7-8 сформованих листя. Ідеально проводити посадку в похмурий дощовий день або ввечері, якщо погода сонячна. Викопати лунку, налити в неї води, опустити саджанець, присипати землею, злегка ущільнити. Лунки повинні розташовуватися приблизно в 40 см один від одного. Висаджену розсаду капусти бажано замульчувати перепрілими тирсою або торфом — це допоможе запобігти втраті вологи. Якщо встановилася тепла сонячна погода, то перші дні розсаду потрібно притіняти, щоб вона добре прижилася.

&1&

Розсада капусти висаджена у відкритий грунт

Для профілактики грибкових і бактеріальних захворювань при посадці можна скористатися мікробіологічним фунгіцидом фітоспорін. Застосовується даний препарат на будь — якій стадії-їм можна обробляти грунт, насіння, живці, розсаду і дорослі рослини. Фітоспорін нешкідливий для корисних комах і має 4-й клас небезпеки для людини.

Відео: висадка розсади капусти в грунт

Безрассадний спосіб вирощування

Останнім часом городники частіше висівають капусту безрассадним способом, безпосередньо на грядку. Такий посадкою бажано скористатися при відсутності теплиці, коли неможливо забезпечити зниження температури і достатнє освітлення. Багато городників відзначають, що сорт рінда f1 прекрасно підходить для подібної посадки. Перевага віддається посіву насіння під пластикові пляшки, що виконують роль парничка.

Покроковий процес посіву капусти рінда f1 у відкритий грунт:

  1. на підготовленій з осені грядці зробити невеликі лунки через 40 см в ряду.
  2. у политі теплою водою лунки посадити по 3-5 насіння, присипати землею.
  3. кожну лунку накрити пластиковою пляшкою з відрізаним дном, намагаючись вставити її глибше в землю. Кришку можна буде зняти потім, коли з’являться сходи.
  4. після появи паростків потрібно залишити один, найміцніший, інші акуратно зрізати ножицями або відщипнути.
  5. коли рослини підростуть і мине загроза заморозків, пляшки можна прибрати.

&1&

Розсада капусти під пластиковими пляшками добре захищена від природних катаклізмів і від шкідників

Прийоми догляду у відкритому грунті

Для отримання хорошого врожаю, протягом літа потрібно провести ряд заходів — поливи, підгодівлі, розпушування, підгортання. Регулярний огляд рослин допоможе вчасно виявити хвороби і шкідників і вжити заходів щодо їх знищення.

Особливості поливу

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&