Картопля венета-ідеальний сорт

121

На ринках пропонують безліч сортів картоплі. Така різноманітність дозволяє власникам городів вибирати види, найбільш підходящі для конкретної кліматичної зони і при цьому не втрачають своєї врожайності. Саме тому на присадибних ділянках і фермерських господарствах широко обробляють сорт картоплі венета, що проявляє стійкість до хвороб і цінується за смакові особливості.

Зміст

  • Опис сорту венета
  • Основні характеристики

    • Зовнішній вигляд
    • Урожайність
    • Стійкість до механічних пошкоджень
    • Невибагливість
    • Стійкість до хвороб
  • Поради картоплярів

    • Пророщування бульб
    • Вибір місця
    • Дотримання сівозміни
    • Посадка
    • Внесення добрив
    • Полив
    • Підгортання
    • Профілактика захворювань
    • Збір і зберігання врожаю
  • Відкликання

Опис сорту венета

Картопля венета був виведений селекціонерами з німеччини в кінці минулого століття. Цей сорт відповідає високим сучасним стандартам. Спочатку європейські фермери, а потім і наші аграрії, які вирощують новий сорт картоплі, переконалися в його високій врожайності при мінімальних витратах. З 2001 року венета включена в держреєстр по центральному, центрально-чорноземному, північнокавказькому, середньоволзькому, волго-вятському і уральському районах. Вид ранньостиглий, період стиглості — 70-75 днів, а молоді плоди придатні в їжу через 45 днів.

Картопля венета-ідеальний сорт

Головне достоїнство сорту-генетична несприйнятливість до багатьох хвороб

Основні характеристики

За одностайною думкою городників венета — один з кращих сортів, що відрізняється посухостійкістю, врожайністю і чудовим смаком плодів.

Зовнішній вигляд

Рослина формує розлогий кущ з листям світло-зеленого кольору, злегка хвилястими по краях. Цвіте білими квітками.

Бульба важить в середньому 67-95 грам. М’якоть світло-жовта, смачна, кількість в ній крохмалю невелика — 12,9–15,2%. При термообробці спостерігається середня розсипчастість бульби, колір м’якоті не змінюється. Картоплю використовують для смаження, приготування супів, оладок, запіканок.

Картопля венета-ідеальний сорт

Сорт венета-овально-округлої форми, з жовтою шкіркою і малопомітними оченятами

Врожайність

Відмінною рисою сорту є дружне утворення майже одновимірних бульб. На одному кущі їх виростає 10-12 штук. При першій копке на 45 день можна отримати з гектара 127-159 ц, на 55 день — 220 ц/га. Максимальний показник — 238 ц/га на півдні країни, де сезон починається значно раніше, сорт використовують для одержання подвійного врожаю: в липні збирають повністю дозрілий картоплю і знову засаджують поле цієї ж культурою. До кінця вересня проводять другий збір врожаю.

Картопля венета-ідеальний сорт

На одному кущі формується 10-12 бульб

Стійкість до механічних пошкоджень

Сорт відрізняється стійкістю до пошкоджень при зборі: до 87-97% бульбоплодів зберігають товарний вигляд. Лежкість картоплі 87%. Щоб відходів при зберіганні було якомога менше, досвідчені овочівники радять відбракувати зіпсовані і колоті бульби і добре просушити картоплю перед закладкою в сховище.

Невибагливість

Культура невибаглива, незалежно від погодних умов дає відмінні врожаї. Сорт відрізняється посухостійкістю, тому широко культивується в районах з жарким кліматом.

Стійкість до хвороб

Головною перевагою картоплі венета є його стійкий імунітет до хвороб: збудника раку картоплі, золотистої цистоутворюючої нематоди, зморшкуватою і полосчатой мозаїці, скручування листя. Це істотно полегшує догляд, дозволяє уникнути застосування хімічних препаратів для обробки грунту і рослин. При несприятливих умовах сорт лише сприйнятливий до збудника фітофторозу по бадиллі, помірно сприйнятливий по бульб.

Поради картоплярів

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля венета-ідеальний сорт

Експерти, успішно вирощують картоплю венета і дають відмінні характеристики цього сорту, радять дотримуватися правил агротехніки і враховувати фактори, що впливають на врожайність.

Пророщування бульб

Бульби розсипають тонким шаром по ящиках і ставлять на світло при температурі +15. Через 2-3 тижні прокльовуються очі. Пророслі бульби з двох сторін можна обприскати розчином максим, фумар (1 ампула на 10 літрів) для попередження фітофтори.

Картопля венета-ідеальний сорт

Для отримання раннього врожаю бульби попередньо пророщують

Вибір місця

Картопляне поле не слід розташовувати в низинних і глинистих місцях, де застоюються грунтові води.

Картопля венета-ідеальний сорт

Картопля-світлолюбна культура, тому ділянка повинна добре висвітлюватися сонцем

Дотримання сівозміни

Не рекомендують садити коренеплоди 2-3 роки поспіль на одній ділянці, а також після пасльонових. Дуже добре росте картопля після гороху, гірчиці, вівса. Трави, скошені восени і прикопані в грунт, до весни перепрівають і перетворюються в цінне органічне добриво.

Посадка

При посадці в лунку вносять 100 грам золи і кладуть пророщені бульби на глибину 8-10 см.так як венета росте розлогим кущем, відстань між лунками залишають достатню — 45 см, між рядами — 75 см.

Внесення добрив

Навесні під перекопування вносять на сотку 500 кг перегною, 6 кг суперфосфату, 5 кг калійної солі. Перед першим підгортанням рослини підгодовують 10 грам аміачної селітри і 300 грам перегною. Добре позначається на якості картоплі калійні добрива, які вносять перед появою бутонів. Після цвітіння для кращого формування бульб вносять в грунт 30 грам суперфосфату на 10 літрів води на один кущ. Підживлення проводять після поливу або дощу, щоб не викликати опіку коренів.

Картопля венета-ідеальний сорт

Удобрювати грунт необхідно, так як рослинам потрібно збалансоване харчування

Полив

Сорт добре переносить посуху, йому цілком вистачає природних опадів. Однак під час цвітіння і особливо формування бульб рослинам необхідна волога і в сильну спеку не буде зайвим провести 2-3 поливу (4 літри на кущ).

Підгортання

Для того щоб грунт стала пухкої і пропускала повітря, посадки потрібно підгортати. Якщо прогнозують поворотні заморозки, кущики повністю присипають землею або прикривають агроволокном. Підгортання не тільки охоронить незміцнілі рослини від холоду, а й сприятиме розвитку кореневої системи і збільшенню утворення нових столонів, що сприяє підвищенню врожайності на 25%. За сезон проводять три підгортання з інтервалом в 10 днів. На великих площах підгортають картоплю культиваторами, на малих дачних ділянках — за допомогою сапки або мотоблока.

Картопля венета-ідеальний сорт

Картоплеокучник полегшує процес розпушування грунту

Профілактика захворювань

Картопля венета має стійкий імунітет до ряду хвороб, але для попередження виникнення фітофтори рослини обприскують хомом (40 грам на 10 літрів води) тричі за сезон, але не пізніше ніж за 3 тижні до збирання врожаю. Проти колорадського жука кущі обробляють актелликом, децисом.

Збір і зберігання врожаю

За 10 днів до збору врожаю, коли стебла почнуть в’янути і опадати, бадилля скошують. Це сприяє збільшенню врожайності і більш швидкому огрубіння шкірки, а значить, бульби будуть менше пошкоджуватися при збиранні. Викопану картоплю сушать, сортують і зберігають у підвалах. Попередньо сховища обробляють 10% розчином мідного купоросу.

&1&

При зберіганні в сітках легко визначити збереження картоплі і при необхідності видалити гнилі або хворіють бульби