Вирощування салату на гідропоніці — як спосіб побудови бізнесу

132

Сьогодні в прагненні бути здоровими більшість людей вибирають правильний спосіб життя і раціональне харчування. Важлива роль в даному питанні відводиться присутності в раціоні людини свіжої зелені. Так, наприклад, невелика кількість салату, спожите в їжу, задовольняє потребу людини в багатьох вітамінах і мікроелементах. З огляду на все це, все частіше можна почути про вирощування зелені за допомогою методу гідропоніки, який може використовуватися як для власних потреб, так і для того, щоб створити прибутковий бізнес.

Зміст

 • Що таке гідропоніка?
 • Плюси і мінуси гідропоніки
 • Цикл вирощування салату методом гідропоніки
 • Найпростіша гідропонна установка

Що таке гідропоніка?

Але перш, ніж розробляти бізнес план і купувати все необхідне для створення спеціальної теплиці, необхідно розібратися в чому ж полягає метод гідропоніки і дізнатися про його плюси і мінуси. В цілому ж про вирощування зелені та інших овочевих культур даними способом відомо давно, але особливої популярності метод набув останнім часом. Але досі суспільні стереотипи негативно впливають на розвиток даної технології.

відео про те, що таке гідропоніка
Метод гідропоніки являє собою один із способів вирощування зелені без поживного грунту. Всі необхідні для росту і розвитку речовини зелень бере з спеціально готується розчину. Причому в міру зростання рослини корисні речовини в розчин додаються, завдяки чому на виході виходить здоровий втечу, багатий вітамінами і мікроелементами. Безпідставним способом можна вирощувати зелень цілий рік, причому за рахунок того, що поглинання поживних речовин проходить швидше, а рослині не потрібно витрачати енергію на пошук поживних речовин, воно розвивається трохи швидше в порівнянні з тим, що росте в грунті. Це дозволяє забезпечувати травами не тільки свою сім’ю, а й побудувати на продажу свіжої зелені прибутковий домашній бізнес.

Плюси і мінуси гідропоніки

Вирішивши побудувати свій, нехай і невеликий бізнес, в основі якого буде лежати вирощування салату на гідропоніці, необхідно зважити всі плюси і мінуси даного методу. Для цього необхідно знати всі переваги і недоліки. Отже, до переваг методу варто віднести наступні аспекти.

 1. рослина, отримуючи всі необхідні речовини легким і швидким способом, ростуть швидше. Тому врожайність збільшується в кілька разів, що досить значимо, якщо ви збираєтеся розвивати свій бізнес.
 2. так як витрата води контролюється, то немає необхідності відстежувати ступінь посушливості грунту і щодня поливати культуру. В даному випадку необхідно просто доливати воду і додавати поживні речовини приблизно 2 рази в тиждень. Деякі види систем розраховані на додавання води один раз на місяць.
 3. рослина ніколи не страждає від нестачі рідини, його коріння завжди збагачені киснем.
 4. метод гідропоніки дозволяє уникнути такої проблеми, як грунтові шкідники. Нематода, багато видів гнилей, грибкові захворювання в даному випадку не страшні.
 5. для тих, у кого на даному методі реалізований бізнес, важливим буде те, що для вирощування рослин не потрібно кожен раз купувати і заготовлювати грунтовий субстрат.
 6. у домашніх умовах гідропоніка дозволяє отримати більш чисту від різних шкідливих для здоров’я людини речовин зелень, які рослина неминуче вбирає, виростаючи в грунті.

відео про переваги гідропоніки
1. До мінусів можна віднести наступне:

 1. для того, щоб зібрати систему, що дозволяє вирощувати салат за методом гідропоніки, необхідно докласти чимало сил, буде потрібно достатня кількість часу, щоб розібратися в цьому питанні. Для придбання готового рішення доведеться заплатити певну суму грошей. Але варто сказати, що якщо мова йде про те, щоб підняти власний бізнес, то всі витрати і витрати в подальшому окупляться досить швидко.
 2. стереотипи. Ще часто можна почути думку про те, що для вирощування методом гідропоніки овочів і зелені використовувалися різні хімічні добавки, шкідливі для людини. Але потрібно сказати, що все-таки все більше людей познайомившись з даним методом, розуміють, що дана думка безпідставно.

Цикл вирощування салату методом гідропоніки

Для вирощування можна брати різні види салату. Підійдуть як качані, так і листові сорти. В першу чергу, оброблені і підготовлені насіння пророщують. Краще, якщо для цих цілей буде обладнана спеціальна камера, де буде підтримуватися температура 18-200с і вологість повітря 100%. Насіння поміщають в касети з субстратом, в якості якого зазвичай використовується торф’яної субстрат. Так як для найбільш оптимального пророщування насінню необхідне світло і волога, то субстрат добре змочують, а насіння присипають тільки тонким шаром торфу або ж не присипають зовсім. У камері пророщування касети з майбутніми рослинами знаходяться 1-3 дня.

Існує кілька методів вирощування, які роблять бізнес досить прибутковим через відносно невисоких витрат при великому виході готового продукту.

 • проточний живильний шар. Так званий nft-метод, де коріння рослини знаходяться фактично в коробі, по якому подається розчин поживних речовин.

Цей метод дозволяє домогтися рівномірного розподілу поживних речовин, а оскільки вони вимиваються рівномірно, то система «закільцьовується», вимагаючи лише періодичного додавання води і мікроелементів відповідно до завантаженістю короба рослинами. Примітним тут слід назвати те, що велика частина кореневої системи знаходиться в середовищі зі 100% вологістю, занурені в розчин тільки кінчики коренів.

Вирощування салату на гідропоніці - як спосіб побудови бізнесу

Для вирощування можна брати різні види салату

 • плаваючі платформи. Як випливає з назви, салат розташовується на платформах, які плавають в басейні з живильним розчином.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Вирощування салату на гідропоніці - як спосіб побудови бізнесу

Очевидна перевага даного методу — повне позбавлення від додаткового обладнання, хіба що аератор доведеться встановлювати, так як коріння виявляються зануреними в розчин на достатню глибину, і при відсутності аерації салат може загинути. Очевидний же недолік-висока швидкість випаровування вологи, що зажадає не тільки частого додавання води, але і осушення повітря в теплиці.

 • суха гідропоніка. На відміну від багатьох інших технологій цей метод передбачає розташування повітряної кишені між кореневою системою і «надгрунтової» частиною рослини.

Методика зумовлює поділ рослини на частини, характерну для звичайних природних умов, що дозволяє дещо збільшити «вихід» врожаю і швидкість його появи. Однак істотним недоліком можна назвати необхідність в наявності двох резервуарів з різними мікроелементами, оскільки при їх змішуванні буде відбуватися реакція, що призведе до випадання осаду.

відео про вирощування гідропонного салату
Якщо бізнес передбачає саме гідропоніку, то доведеться розглянути варіант з побудовою теплиці достатніх розмірів, оскільки таким чином вдасться вирішити питання з цілорічним наявністю врожаю, і головним тут здається три фактори-стабільність середовища (як живильної, так і повітряної), її температурних та інших показників; досвечивание як запорука гарного врожаю восени, взимку і у весняний період; достатній обсяг приміщення.

Найпростіша гідропонна установка

Вирощування салату на гідропоніці в домашніх умовах теж досить просто. Для цього не потрібно якихось складних споруд і теплиць. Вся установка збирається з підручних засобів швидко і легко. Вирощувати салат та іншу зелень можна, таким чином, цілий рік на підвіконні.

Отже, буде потрібно:

 1. пластикові горщики з отворами по всій поверхні (або спеціальні гідропонічні горщики).
 2. лист пінопласту.
 3. повітряний акваріумний компресор.
 4. чорний пластиковий контейнер, що не пропускає світло.
 5. субстрат.
 6. живильний розчин.

Вирощування салату на гідропоніці - як спосіб побудови бізнесу

Вирощування салату на гідропоніці в домашніх умовах теж досить просто

Для того, щоб почати вирощування салату на підвіконні необхідно підготувати контейнер. Якщо під рукою немає підходящої непрозорої ємності, то можна обернути контейнер зовні фольгою або пофарбувати його стінки в чорний колір. Справа в тому, що світло, що проникає через прозорі стінки, може викликати абсолютно непотрібний в даному процесі зростання водоростей, а також може привести до появи цвілі.

Розміри пінопластового листа повинен бути такими, щоб він вільно містився в контейнер. Не потрібно брати занадто товстий матеріал, оптимально взяти пінопласт товщиною в 2-3 см. У цьому аркуші необхідно виконати отвори за кількістю горщиків. Діаметр отворів повинен бути таким, щоб горщики вільно входили всередину, але не провалювалися.

Використання повітряного фільтра дозволить забезпечити коріння салату достатню кількість кисню. Перед тим як зібрати установку, необхідно в контейнер налити живильну рідину. Розчин краще придбати в спеціалізованому магазині, так як тільки таким чином вийде забезпечити зростаюча рослина всіма необхідними речовинами. Розводити препарат варто строго по інструкції.

збираємо гідропоїлку своїми руками
Рослина. Але не варто висаджувати насіння безпосередньо на субстрат. Найкраще для пророщування використовувати вологий мох або вату, торф’яні касети. Дорослі, рослини необхідно пересаджувати обережно, не пошкоджуючи кореневу систему.