Розмноження антуріума в кімнатних умовах

103

Антуріум-вишукана, красивоцветущая рослина вирощується в кімнатних умовах досить давно. Квітникарів-любителів приваблює не тільки його тривале цвітіння і елегантний вигляд куща, але і можливість успішного розмноження.

Зміст

  • Антуріум-опис виду
  • Умови, необхідні для кімнатного вирощування

      • Відео: антуріуми (червоні)
  • Всі можливі способи розмноження

    • Діленням куща

      • Відео: квіткові історії
      • Покроковий процес ділення куща антуріума:
    • Бічними пагонами
    • Розмноження живцюванням
    • Живцювання листом

      • Покроковий процес живцювання антуріума листом
    • Розмноження частиною кореня
    • Розмноження насінням
  • Можливі проблеми

Антуріум-опис виду

У природі антуріуми поширені у вологих тропіках центральної і південної америки. Це один з найчисленніших представників сімейства ароїдних. Налічується близько 500 видів цієї рослини природного походження і сортів, отриманих в результаті селекції.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Квітучий антуріум прикрасить собою будь-який будинок або офіс

У квітучому антуріумі привабливо, в першу чергу, покривало-великий серцеподібний прилистник у вигляді вітрила. Залежно від сорту може бути рожевого, червоного, білого, бузкового і навіть блакитного кольору. Сам же квітка-малопривабливий початок з тонким ароматом. Після відцвітання покривало зеленіє і стає схожим на звичайний лист.

У кімнатних умовах кущ антуріума нерідко досягає у висоту 70 см.листя стрілоподібної або серцеподібної форми жорсткі, у багатьох сортів глянцеві.

Антуріум-той рідкісний квітка, який прийнято дарувати чоловікам. Квітучий кущ має ідеальну, майже строгу форму і, можливо, тому в народі його називають чоловіче щастя.

У квітникарів-любителів більшою популярністю користуються квітучі сорти антуріума, а й декоративно-листяні мають чимало шанувальників.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Антуріум кришталевий прекрасний своїми великими декоративними листям

Умови, необхідні для кімнатного вирощування

Як всі тропічні рослини, антуріум воліє підвищену вологість повітря, тепле місце розташування, яскраве, розсіяне світло. Грунт необхідна пухка, вологоємна, з додаванням вермикуліту, подрібненої кори, кокосового волокна або моху-сфагнуму.

Вермикуліт-природний шаруватий мінерал, що знайшов застосування в різних сферах діяльності людини. У сільському господарстві і в кімнатному квітникарстві використовуються дрібні фракції спученого речовини — агровермікуліт. Додавання цього матеріалу до складу почвосмеси для живцювання виправдано, так як в ньому не розвиваються процеси гниття і в той же час міститься достатня для вкорінення кількість мікроелементів. Здатність середовища утримувати і поступово віддавати вологу благотворно позначається на розвитку молодих саджанців і дозволяє використовувати вермикуліт не тільки як добавку, але і як самостійний субстрат.

Дренажний шар повинен становити не менше 1/3 горщика — це охоронить рослину від загнивання коренів, викликаного затримкою вологи. Полив відстояною, м’якою водою-регулярний, особливо в літні місяці. Для тривалого цвітіння антуріуму потрібні підгодівлі-раз в два тижні необхідно вносити по вологій землі розведені мікродобрива для квітучих рослин. Слід пам’ятати, що від надлишку мінеральних добавок ці рослини перестають цвісти, а на листках можуть з’явитися різні плями. Тому купувати бажано спеціальні добрива для антуріумів або користуватися універсальними, але слабкої концентрації.

Відео: антуріуми (червоні)

Всі можливі способи розмноження

Розмноження антуріума при горщиковому утриманні зазвичай не викликає труднощів. Для цього користуються декількома способами:

  • діленням маточного куща;
  • укоріненням нащадків — бічних відводків;
  • укоріненням стеблових живців;
  • укоріненням листовх живців;
  • посівом насіння.

Для вкорінення живців і відростків потрібно спеціальний субстрат. Це може бути готовий почвогрунт для ароїдних рослин або суміш, приготована самостійно (1 частина дернової землі, 1 частина листової землі, 0,5 частини вермикуліту, 0,5 частини кокосового волокна, можна додати трохи крупного річкового піску і подрібненого деревного вугілля). Отриманий почвогрунт повинен бути пухким, сипучим і повітропроникним.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Використання готового субстрату для ароїдних забезпечить здоровий ріст і цвітіння антуріума і вбереже від помилок при складанні грунтосуміші

Діленням куща

Поділ дорослого куща — найкращий метод розмноження антуріума. Отримані рослини легко приживаються, так як мають вже добре розвинену кореневу систему і можуть зацвісти в рік посадки.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Для розрослося куща антуріума поділ — не просто спосіб розмноження, а можливість продовжити розвиток

1 поділ куща проводять навесні, під час пересаджування дорослої рослини. Розмір маточного квітки не грає особливої ролі-якщо є відростки, які можна відокремити, то процес проходить однаково як для молодих, так і для старих, розрослися антуріумів. Можна ділити і квітучий кущ — якщо процедуру провести акуратно і розсадити рослини за всіма правилами, то вони продовжать своє цвітіння. Заздалегідь потрібно підготувати горщики відповідного розміру, дренаж, почвогрунт, гострий ніж, продезінфікований спиртом і трохи товченого деревного вугілля.

Відео: квіткові історії

Покроковий процес ділення куща антуріума:

  1. вийняти рослину з горщика.
  2. уважно оглянути і намітити місця поділу так, щоб у кожної деленки була точка зростання.
  3. руками відокремити по одній всі частини.
  4. ножем розділити тільки там, де інакше не виходить — зрізи присипати товченим вугіллям.
  5. отримані рослини розсадити по горщиках (дренаж на 1/3 від обсягу обов’язковий).
  6. полити і поставити в світле тепле місце.

Розмноження антуріума в кімнатних умовахакуратно виймаємо матковий кущ з горщикаРозмноження антуріума в кімнатних умовахнамагаємося отделітьмолодие рослини від куща антуріума без застосування ножаРозмноження антуріума в кімнатних умовахрозсаджуємо молоді рослини по окремих горщиках

Горщики для розсаджуються рослин можуть бути як пластиковими, так і керамічними, головне, щоб їх обсяг відповідав розміру квітки. Не можна використовувати великі ємності» на виріст», так як в них земля може закиснути до того, як коріння обплетуть землю. Краще в міру зростання квітки замінити горщик на більший за розміром. Пересадку при цьому можна не проводити — досить перевалити рослина без порушення земляного кома.

Бічними пагонами

Цей спосіб також краще застосовувати при пересадці рослини. Вкорінювати відокремлені пагони можна в м’якій, відстояній воді, у вологому вермикуліті або в кокосовому субстраті — на результаті це не відіб’ється.

Кокосовий субстрат-чиста органіка з нейтральною кислотністю. Відсутність збудників хвороб, висока вологоємність і гідрофобність, а також наявність поживних мікроелементів роблять його незамінним при приготуванні почвосмеси для вкорінення живців або посіву насіння. Використовувати кокосовий субстрат можна і в чистому вигляді, без додавання торфу або землі.

Коріння відростають приблизно протягом двох тижнів, а через місяць молоді саджанці можна буде посадити в горщики з землею.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Покроковий процес розмноження:

  1. вийняти рослину з горщика.
  2. акуратно відокремити бічні пагони
  3. місця від’єднання на матковій рослині присипати товченим вугіллям.
  4. відокремлені пагони поставити в ємність з водою (вологим вермикулітом або кокосовим субстратом).
  5. накрити живці поліетиленовим пакетом, у вигляді теплички.
  6. поставити в притінене тепле місце.

Під час вкорінення кожен день необхідно відкривати тепличку для провітрювання.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Відокремлені бічні пагони для вкорінення можна поставити у воду або вермикуліт

Розмноження живцюванням

Живцювання антуріума найкраще проводити навесні. Спосіб зручний тим, що при цьому необов’язково пересаджувати або перевалювати матковий кущ, якщо, звичайно, він не потребує збільшення горщика або оновленні грунту.

Покроковий процес живцювання:

  1. відрізати від куща лист з шматочком стебла довжиною 4-5 см.
  2. відрізаний лист вкоротити наполовину або трохи більше, щоб уникнути втрати вологи.
  3. підсушити зрізаний держак на відкритому повітрі 10-15 хвилин.
  4. підсушений держак поставити в ємність з водою (вологим вермикулітом або кокосовим субстратом).
  5. накрити держак поліетиленовим пакетом.
  6. поставити в тепле місце.

Перші корінці почнуть з’являтися вже днів через 10. Через місяць, коли коріння відросте на 2-3 см.рослину можна буде посадити в горщик і поставити на світле місце.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

У заготовленого живця потрібно вкоротити лист, щоб уникнути зайвої втрати вологи

Як побудувати теплицю з труб пвх своїми руками

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Будівельною сировиною для зведення каркаса теплиці можуть бути труби пвх. Їх використовують часто завдяки відносно низькій вартості, легкості і пружності полівінілхлориду. Теплиці, споруджені з труб пвх, практично ні в чому не поступаються аналогічним дерев’яним або металевим будівлям. Нижче розберемося в особливостях будівельного матеріалу і етапах будівництва своїми руками.

Зміст

  • Плюси і мінуси пвх як матеріалу
  • Підготовка до будівництва: розміри, креслення і схеми
  • Рекомендації щодо вибору труб і покриття
  • Розрахунок матеріалів і підготовка інструментів
  • Покрокова інструкція з будівництва теплиці з пвх труб своїми руками

    • Відео: як спорудити теплицю з дерев’яною рамою для дверей

Плюси і мінуси пвх як матеріалу

Труби з пластмаси-це сировина, що підходить для зведення мобільного і недорогий теплиці. До переваг відноситься наступне:

  • несприйнятливість до механічних впливів, чому сировина не деформується;
  • стійкість по відношенню як високій, так і низькій температурі;
  • простий монтаж, що не вимагає використання техніки, адже матеріал неважкий і легко розрізається;
  • довгий термін служби, адже пластик не піддається іржавінню;
  • застосування для спорудження теплиці будь-якого розміру;
  • прийнятна ціна і широка доступність;
  • легкий демонтаж (пластикову конструкцію можна розбирати і прибирати на зиму);
  • сполучуваність з будь-яким покривним матеріалом.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Для спорудження теплиці знадобляться труби з товстими стінками

Значними мінусами труб пвх, використовуваних в якості матеріалу для будівництва теплиці, вважають:

  • застосування тільки при будівництві приміщення арочної форми, так як полівінілхлоридному матеріалу властиво прогинатися;
  • ненадійність конструкції, яка може розгойдуватися під поривами шквального вітру.

Підготовка до будівництва: розміри, креслення і схеми

Найчастіше теплицю з полівінілхлоридних труб роблять арочної і закривають поліетиленовою плівкою. Цей матеріал дозволяє будувати приміщення будь-якого розміру. Але, роздумуючи над габаритами споруди, враховують, що з зігнутої труби пвх виходить правильна дуга. Її розмір визначать ширину і висоту приміщення.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Споруда зібрана з 5 арок

Припустимо, ширина споруди з полівінілхлоридних труб становить 3821 мм.з цієї величини можна отримати радіус половини кола, який дорівнює висоті одержуваного приміщення (3821 мм: 2= ~ 1910 мм). Дізнавшись висоту теплиці, визначають її довжину. Припустимо, що крок каркаса споруди дорівнює 900 мм, і воно має 8 секцій. Тоді в теплиці буде 7 прольотів, а її висота складе 6300 мм (7*900 = 6300).

Зрозуміло, при бажанні можна зробити іншу теплицю, скориставшись одним з представлених креслень. Вони показують, що споруда, зібрана з труб пвх, складається з напівдуг, ребер жорсткості та інших елементів і передбачає, що вони з’єднуються один з одним хрестовинами і трійниками.

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Для з’єднання труб застосовує трійники, хрестовини та інші елементи

Розмноження антуріума в кімнатних умовах

Внизу труби повинні бути надійно закріплені

Рекомендації по вибору труб і покриття

При покупці труб пвх звертають увагу на їх довжину і кількість. Для будівництва можна вибирати матеріал з наступними параметрами:

  • 68 см (10 шт.);
  • 10 см (10 шт.);
  • 190 см (4 шт.);
  • 558 см (4 шт.);
  • 90 см (4 шт.);
  • 350 см (2 шт.);
  • 170 см (2 шт.);
  • 360 см (2 шт.).

Придбане будівельна сировина має бути товстостінним (не менше 4, 2 мм). Внутрішній діаметр труб, придатних для спорудження стійкої і довговічної теплиці, становить 16, 6 мм, а зовнішній-25 мм.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

На теплицю, каркас якої зібраний з полівінілхлоридних труб, найчастіше натягують якісний поліетилен, спанбонд або лутрасил. Як укривного матеріалу нерідко використовують прозорий полікарбонат — матеріал міцний, але відрізняється високою ціною. Саме тому більшістю людей, які задумали будувати теплицю, перевага віддається поліетиленовій плівці, здатної витримати помірні навантаження вітру.

&1&

Матеріал з поліетилену надзвичайно міцний

Відмовитися від поліетиленової плівки на користь армованої варто в тому випадку, якщо споруда буде стояти в місцевості з сильними вітрами. Матеріал не підведе, проте коштує трохи дорожче поліетилену. Якщо накрити теплицю лутрасилом або спанбондом з нетканою структурою, то доведеться 2 рази на рік замінювати матеріал, який добре захищає рослини від низьких температур і вітрів, але з часом теж може продірявитися.

Розрахунок матеріалів і підготовка інструментів

Щоб спорудити каркас, будуть потрібні:

  • полівінілхлоридні труби;
  • металеві кілочки;
  • кріпильні елементи (арматура, рейки);
  • торці;
  • затискачі для плівки;
  • трійники і саморізи для кріплення пвх труб.

Печінку основних матеріалів і їх необхідну кількість для зведення невеликої споруди можна вивчити в таблиці:

&1&

Арматура і рейки не менш важливі, ніж плівка і труби

1. З інструментів в процесі будівництва потрібні:

  • молоток;
  • ножівка;
  • викрутка або шуруповерт (для вкручування саморізів);
  • ножівка по металу;
  • зварювальний апарат (для з’єднання труб із пластику);
  • будівельні рулетка і рівень.

Покрокова інструкція з будівництва теплиці з пвх труб своїми руками

Будівництво починається зі створення фундаменту. При спорудженні підстави треба діяти згідно з наступними пунктами:

  • розрівняти майданчик і виконати на ній розмітку, зануривши в землю кілочки і натягнувши на них мотузки;
  • викопати на ділянці котлован глибиною 15 см і засипати його піском;
  • підготувати фундамент для теплиці, тобто розпиляти брус, орієнтуючись на габарити споруди, і обробити його антисептиком з розпилювача;
    &1&

    Металеві штирі додадуть конструкції надійності

  • просушені відрізки бруса викласти на піщаній «подушці», спорудивши підставу для теплиці, і рівнем перевірити чи правильно вони розташовані;
  • скріпити бруси між собою, використовуючи металеві куточки і саморізи;
  • зчепити дерев’яну основу споруди з землею, застосувавши штирі з металу;
  • по периметру фундаменту підсипати пісок, щоб він вийшов надійним.

Монтаж теплиці з пвх труб і поліетиленової плівки виконується поетапно:

  • в землю зсередини рами підстави на рівній відстані один від одного забиваються штирі. На них насаджуються труби, які фіксують на місці саморізами;
    &1&

    Чим надійніше фіксація труб, тим теплиця стійкіше по відношенню до вітру

  • нагорі каркаса, по його середині, укладають і закріплюють довгу трубу, яка буде служити ребром жорсткості. З кожного боку кістяка теплиці рекомендується фіксувати ще по одній трубі, щоб забезпечити надійність конструкції. Всі труби пов’язують між собою за допомогою саморізів;
    &1&

    Для створення арки потрібні саморізи

  • створюють дверний отвір, закріплюючи відрізки труб в нижніх трійниках. Між двома трубами роблять перемичку, теж з’єднується з дверної конструкцією трійниками. До них приклеюють відрізки полівінілхлоридних труб, що є продовженням стійок;
  • двері з’єднують з торцевою стіною. При цьому труби вгорі отвору підрізають по висоті споруди. Труби дверної конструкції, розташовані вертикально, з’єднують з каркасом теплиці горизонтальними торцевими стяжками;
  • кістяк споруди накривають плівкою, начиняючи з торців. Шматки поліетилену, відповідні розмірам торцевих сторін, натягують, роблячи припуск в 20 см і заклеюючи його скотчем. Верх теплиці закривають матеріалом, залишаючи внизу 30 зайвих см плівки, а з боків — 20 см;
    &1&

    Поліетиленовий чохол можна фікструвати на каркасі за допомогою липучок

  • кріплення укривного матеріалу виконують, угвинчуючи саморізи через планки (нарізані навпіл шланги). Відповідні місця для фіксації поліетиленової плівки-це крайні дуги. Рекомендований крок кріплення-30 см. Знизу плівку необхідно присипати землею;
  • у плівці вирізують отвір для дверей, залишаючи припуски не менше 20 см. Їх підгинають всередину теплиці і фіксують саморізами. Краї припусків обов’язково приклеюють скотчем, щоб їх не чіпав вітер.
    &1&

    Загини плівки приклеєні на скотч

Відео: як спорудити теплицю з дерев’яною рамою для дверей