Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

84

Пишні клумби з петуніями різних забарвлень здатні перетворити ваш дачну ділянку, територію перед будинком або балкон в квартирі в прекрасний квітучий куточок. Однак якщо ви плануєте висівати насіння петуній, а не купувати готову розсаду, вам буде потрібно запастися терпінням.

Як і коли збирати насіння петунії?

Розмножують петунії двома способами: за допомогою живців або насінням. Сорти з махровими квітами і гібридні сорти розмножують живцюванням, оскільки махрові квіти насіння часто не дають, а з насіння шикарних гібридів виростають звичайні петунії, не схожі на батьківські рослини.

З цієї статті ви дізнаєтеся, як зібрати насіння петунії своїми руками і виростити з них красиві квіти. Нехай на збір насіння і вирощування квітів піде чимало часу, зате вам не доведеться витрачатися на дорогий посадковий матеріал, і можна буде влаштувати справжнє буйство фарб на своїй ділянці, посадивши яскраві петунії різних сортів і забарвлень.

Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

Розмножують петунії двома способами: за допомогою живців або насінням

Садівникам відомо, що для стимулювання безперервного цвітіння з рослини потрібно постійно прибирати зів’ялі квіти. Але якщо ви хочете зібрати насіння петунії, потрібно буде дочекатися їх повного дозрівання. Для цієї мети намітьте відразу на початку цвітіння нижні бутони петунії, в яких насіння з’являться і дозріють раніше.

Бутони, як правило, формуються протягом тижня, потім розкриваються квіти, а після запилення через місяць дозрівають насіння. Таким чином, з початку формування бутонів до моменту збору насіннєвого матеріалу може пройти близько двох місяців – тому-то краще вибирати бутони, які формуються раніше за інших.

Чи знаєте ви, як виглядають насіння петунії? у коробочці, що утворилася на місці зів’ялого квітки, знаходиться близько ста темно-коричневих або жовтуватих насіння. Вони дуже маленькі — всього півміліметра в діаметрі, працювати з таким насіннєвим матеріалом непросто. Можна зняти пожовклу коробочку разом насінням і поставити її на зберігання в сухе місце, але при заготівлі насіння взимку, краще витрусити їх з коробочки.

Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

Дозарювати насіння при кімнатній температурі потрібно ще місяці три-чотири

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

Розібравшись з питанням, як зібрати насіння петунії, розкладіть підсушений насіннєвий матеріал по паперових конвертиках і підпишіть сорти, щоб потім не заплутатися. Дозарювати насіння при кімнатній температурі потрібно ще місяці три-чотири. Взагалі ж насіння петунії можуть зберігатися в сухому місці, не втрачаючи схожість, до чотирьох років.

Посів насіння, вирощування розсади і пересадка петуній

У такої рослини, як петунія, вирощування з насіння починається з березня. З квітня можна буде перенести розсаду в теплицю, а в травні вже висадити в квітник. Слід враховувати, що ця квітка дуже любить світло і тепло: по можливості, тримайте розсаду на південних вікнах і додатково досвічують рослини за допомогою ламп денного світла.

Найкраще петунія з насіння проростає в дренованому, пухкому грунті, що складається з дернової землі, торфу і піску, або ж в торф’яних таблетках. Детальну інструкцію з вирощування розсади петунії ви знайдете у відповідній статті на нашому сайті. Головне-ретельно стежте за поливом, не допускаючи сухості і надмірної вологості, від якої сіянці почнуть гнити, а коріння задихатися.

Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

Ретельно стежте за поливом, не допускаючи сухості і надмірної вологості, від якої сіянці почнуть гнити, а коріння задихатися

Вирощуючи розсаду, можна обприскувати її не тільки підгодівлею, але і стимуляторами росту, якщо ви помічаєте, що вона погано розвивається з якихось причин. Однак сильно не захоплюйтеся, досить обприскати розсаду петунії стимулятором росту 2-3 рази.

Вирощена петунія з насіння зацвіте приблизно через 70 днів. У другій половині травня її можна буде висадити у відкритий грунт. Хоча ця культура відрізняється теплолюбністю, але короткочасні заморозки і похолодання вона витримувати може.

відео про вирощування насіння петунії

Корисні поради:

  • пересаджуйте розсаду ввечері або в похмурий день, попередньо поливаючи рослини водою.
  • відразу після висадки знову полийте сіянці при нестачі вологи в грунті.
  • навколо петунії мульчируйте грунт перегноєм, або торфом, для збереження вологи і захисту від можливих заморозків.

Шикарна петунія з крихітних насіння: збір насіння, вирощування розсади і пересадка в грунт

Пересаджуйте розсаду ввечері або в похмурий день, попередньо поливаючи рослини водою