Що робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листя

67

Перець-примхлива і вимоглива культура, тому для рослини розроблені спеціальні правила догляду. Їх недотримання відбивається на зовнішньому вигляді кущів — пагони всихають, опадає листя, суцвіття, зав’язі. До подібних наслідків призводять також захворювання, комахи. Тому садівник повинен знати про можливі проблеми і методи їх усунення.

Чому у перцю опадають частини рослини

З відмиранням частин рослини стикаються і початківці, і досвідчені садівники. В цьому випадку протягом усього вегетативного періоду опадає листя перцю, в кінці весни він може скидати суцвіття, а в липні — зав’язі.

Незважаючи на вимогливість рослини, більшість садівників звикло до масовості і рясної плодоносності перцю, тому часто нехтують багатьма інструкціями. Якщо це прийнятно при вирощуванні перцю для власних потреб, то для великих фермерів поява перших ознак порушення призведе до втрат тонн врожаю.

Проявляються негативні симптоми на різних стадіях розвитку і мають різнорідні причини, які вказані нижче.

З яких причин відмирають листя

Якщо рослина нестаріє, то відмирання листя викликають:

 • неграмотний полив (використання води низької температури, недостатнього обсягу, рясне зрошення листя);
 • необогащенная торф’яна і глинистий грунт з високою щільністю;
 • відсутність необхідної кількості сонячного світла;
 • наявність попелиці, павутинного кліща або слимаків.

Фотогалерея: комахи-шкідники перцю

Що робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листяпопелиця вражає листя перцю і викликає їх відмиранняЩо робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листяпавутинний кліщ теж стає причиною опадання листяЩо робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листяслимак може спровокувати відмирання листя перцю

Чому опадають суцвіття

Квіти рослина скидає під впливом наступних факторів:

 • підвищена температура (більше +23°c для розсади і +26°c для дорослих пагонів);
 • низька вологість-менш 60%;
 • брак і надлишок добрив (підгодівлю перців проводять мінімум 2 рази за сезон і в міру необхідності);
 • шкідники: павутинний кліщ, теплична білокрилка;
 • захворювання: фітофтороз, бактеріальна плямистість, гниль, столбур.

Багато захворювань, особливо грибкові, передаються за вітром. Садівник, помітивши поразку хворобою одного втечі, повинен вживати заходів, тому що скоро постраждає вся посадка.

Фотогалерея: захворювання перцю

Що робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листяфітофтороз стає причиною відмирання суцвіть перцюЩо робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листясірою гниллю називається ще одне захворювання, від якого страждає перецьЩо робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листябактеріальна плямистість провокує опадання суцвітьЩо робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листяпри столбур також можуть відмирати суцвіття перцю

Через що відмирають зав’язі

Раніше перераховані явища стають причинами і опадання зав’язей. Додаються до них:

 • пасивність комах-запилювачів;
 • несприятливі погодні умови;
 • нерегулярне зрошення.

Способи усунення проблеми

Перше, на що звертають увагу, — якість грунту. Для перцю краща грунт, що містить велику кількість гумусу. Важливий показник-наявність в грунті азоту, калію, фосфору. Співвідношення компонентів різне для кожного сорту, коригується склад добривами.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Що робити, якщо у перцю опадають завязі, квіти і листя

Впливає на стан рослини і схема, по якій розсаджений овоч. Оптимальна відстань між пагонами — 30-40 см, якщо сорт низькорослий, дистанція в 60 см-при виборі високорослої культури.

Температура води для поливу повинна бути + 22…+ 25°c. Частота процедури залежить від стадії розвитку перцю. Поливають рослину щодня: вранці і ввечері. Не рекомендується зволожувати культуру днем, навіть в жарку погоду-велика ймовірність, що кущ згорить. При цвітінні повністю відмовляються від розпилюють засобів поливу, щоб не прибрати пилок. Коли з’являються перші зав’язі, процедуру повторюють 2 рази в тиждень.

Опадання листя

Грунт ретельно очищають, мульчують, щоб не створювати середовище для росту личинок. Якщо запобігти нападу комах не вдалося, то використовують інсектицидні препарати хімічної природи:

 • карбофос;
 • фуфанон;
 • інтавір;
 • ф’юрі.

Також підійдуть відвари з рослин:

 • ромашки;
 • кульбаби;
 • гострого перцю.

У період цвітіння і плодоношення застосування покупних засобів виключено, тому що це робить їх небезпечними для людини.

Відмирання суцвіть

Якщо перець вирощується в теплиці, то проблему усувають вирівнюванням вологості повітря — поливають доріжки між рослинами або встановлюють туманообразователь.

При бактеріальних і грибкових ураженнях, характерних для перцю, використовують препарат фітоплазмін, який допускається застосовувати на будь-якому етапі розвитку рослини. Від шкідників культуру позбавляє засіб фитоверм. Він не накопичується в плодах, тому не небезпечний для людини.

Опадання зав’язей

Проблеми з зав’язями часто викликані дисбалансом речовин в грунті. На допомогу приходять добрива і підгодівлі — мінеральні та органічні. До першого виду відносять розчини аміачної селітри (20 г сировини на 10 л води), суперфосфату (40 г), сульфату калію (30 г). Органічні добавки включають коров’як або пташиний послід (у співвідношенні 1:8 і 1:15 до води відповідно).

Якщо умови для запилення квіток невідповідні, щоб запобігти опадання зав’язей, суцвіття струшують в першій половині дня.

Відео: секрети вирощування перцю у відкритому грунті

Як назавжди позбутися в’юнка польового на городі

&1&

Берізка польова-бур’ян, що заважає повноцінному росту і розвитку культурних рослин на городній ділянці. Необхідно вжити ефективних заходів, що дозволяють позбутися від нього.

У чому небезпека і шкода в’юнка польового на ділянці

Розмноження бур’яну відбувається корінням і насінням, проростають протягом 3 років з глибини навіть 200 мм.потрібно своєчасно почати боротьбу з в’юном. В іншому випадку за літо він може поширитися по всьому городу і оповити всі знаходяться поруч з ним культурні рослини. Сильні коріння в’юна забирають вологу з землі, виснажують і висушують її. В’юн створює сприятливе середовище для городніх шкідників.

&1&

Сильні коріння в’юнка виснажують і висушують землю

Стебло в’юна, обвиваючись навколо рослин, досягає в довжину 2 м.він позбавляє будь-яку посадку на городі світла і поживних речовин і здатний загубити її.

Ефективні способи позбавлення від бур’яну

Березка ліквідують наступними методами:

 • механічним способом;
 • з використанням агроприемов;
 • хімічними засобами;
 • за допомогою сидератів;
 • народними засобами.

Від цього бур’яну на городній ділянці позбавляються комплексно, поєднуючи різні способи його знищення.

Механічні способи

До них відноситься регулярна прополка городу. При її здійсненні довгий корінь рослини (до 1,5 м) потрібно видаляти повністю.

&1&

Довге коріння в’юна необхідно витягувати з землі повністю

Коріння разом з верхніми частинами бур’яну слід прибрати з ділянки, щоб вони знову не проросли.

Восени після збирання врожаю і навесні до посадок культур виробляють перекопування городу і ретельно видаляють із землі все коріння бур’яну.

&1&

До знищення бур’яну призводить перекопування землі

Використання агроприемов

Агроприемы дозволяють ефективно знищувати берізку без значних фізичних зусиль. Ділянки в городі, де багато польового в’юнка, закривають щільним матеріалом. Їм може бути:

 • руберойд;
 • темна плівка;
 • картон;
 • геотекстиль (агротканина) — чорний тканий матеріал з поверхневою щільністю 40-60 г/м2.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
&1&

Захист за допомогою укривного матеріалу від сонячного світла не дозволить в’юнку рости далі. Таким способом від бур’яну легко звільнити навіть самий засмічений ділянку. Гряди з бур’яном можна укрити ранньою весною. При посадці культур в матеріалі проробляють отвори.

&1&

Покривний матеріал не пропускає світло і не дає в’юнку рости

Обробка хімічними препаратами

Коли в’юнка на ділянці багато, бур’ян обробляють гербіцидами відповідно до інструкції, що додається до них. Якщо поблизу з бур’яном дозріває урожай, то плоди слід закрити під час обприскування пластиковою тарою або іншими засобами, інакше урожай може загинути. Процедуру обприскування гербіцидами краще виконувати під час цвітіння в’юнка або восени після збору врожаю. Використовують для цього такі засоби:

 • раундап.
 • торнадо.
 • ураган.

&1&

Гербіцид торнадо ефективно знищує берізку