Як вибрати розкладний диван: плюси, мінуси, думки та поради

44

Чи варто купувати розкладний диван? це питання часто піднімається в інтернеті на меблевих форумах. Ми вирішили самі розібратися в цьому, дізналися все про системи розкладання, опитали користувачів, задали питання експертам і зробили висновки

Нещодавно в нашу редакцію прийшов лист від читачки, яка питала, чи варто купувати для вітальні розкладний диван. Щоб не бути голослівними і не вводити людину в оману, ми вирішили провести власне розслідування і дізнатися, якими бувають розкладні дивани, їх плюси і мінуси.

Важко уявити сучасну вітальню без м’яких меблів, на якій можна розслабитися, відпочити, випити чашечку кави, почитати. Диван-символ домашнього затишку і комфорту. Важливо, щоб він вписувався в інтер’єр, був якісним і надійним. При виборі цього предмета меблів у багатьох виникають труднощі. Чимало суперечок викликає розкладний диван, так як крім переваг він має і недоліки.

Розкладні моделі стали справжньою паличкою-виручалочкою, особливо для невеликих приміщень, де їх використовують для сну. Чим керуватися при виборі таких механізмів, щоб вони служили довго і не доставляли клопоту?

Головний критерій при покупці розкладного дивана — крім дизайну) — механізм трансформації. Одні моделі розкладаються подібно книжці, інші висуваються (викочуються), а треті розгортаються, як розкладачка або акордеон. Розглянемо основні види розкладних диванів.

Варіант № 1: книжка

Найнадійніша, проста і перевірена конструкція. При розкладанні дивана одну його половинку потрібно просто підняти і опустити.

Переваги: недорогий, служить довго і практично не ламається.

Недоліки: при розкладанні необхідно докласти зусиль, потрібен вільний простір за спинкою.

Варіант № 2: клік-кляк

Майже та ж книжка, тільки вдосконалена. Відрізняється тим, що у дивана є положення не тільки сидячи і лежачи, але і напівсидячи, і напівлежачи.

Переваги: більше положень розкладання, що добре для відпочинку.

Недоліки: незручно розкладати щодня, теж потрібен додатковий простір за спинкою.

Варіант № 3: французька розкладачка (міксотуаль, міксотойл)

Сучасний і багатьма улюблений вид дивана. Щоб його розкласти, попередньо прибираються всі подушки і додаткові елементи. Розкладається вертикально, потім підсувається до себе і ставиться на ніжки.

Переваги: компактний варіант, великий вибір цікавих моделей.

Недоліки: немає місця для білизни, постійно доводиться прибирати дрібні елементи при розкладанні.

Варіант № 4: акордеон

Механізм працює за принципом розкладачки. Його легко трансформувати в рівне, широке і високе спальне місце. При розкладанні необхідно підняти край конструкції і після клацання висунути вперед.

Переваги: цей диван надійний, при розкладанні з’являється більше додаткових спальних місць.

Недоліки: так як він висувається вперед, необхідно багато вільного місця.

Варіант № 5: єврокнижка (єврософа)

Цей диван відноситься до категорії простих і надійних, тому дуже затребуваний. При розкладанні необхідно висунути сидіння вперед і на простір, що звільнився опустити спинку.

Переваги: при невисокій ціні ви отримуєте надійний механізм з білизняним ящиком, спинка дивана може стояти впритул біля стіни, для зручності конструкція забезпечена роликами.

Варіант № 6: американська, бельгійська розкладачка (седафлекс)

Механізм влаштований так, що необхідно висунути його спочатку вгору, потім потягнути на себе і встановити на ніжки. Це, так би мовити, французька розкладачка, тільки без додаткових подушок.

Переваги: диван підходить для щоденного використання, не потрібно прибирати додаткові деталі з дивана, є місце для білизни.

Варіант № 7: пума

Сучасна модель на манер єврокнижки, яка оснащена амортизаторами і немов вистрибує вперед. Щоб розкласти диван, не потрібно особливих зусиль, тому робити це можуть навіть діти — варто тільки потягнути за прихований ремінець.

Переваги: конструкція продумана таким чином, що не стосується підлоги, тому підходить тим, у кого на підлозі лежать ворсисті килими, модель компактна, її легко використовувати.

Варіант № 8: дельфін (венеція)

В основному така конструкція застосовується в кутових диванах. Їх просто розкладати. Потрібно потягнути за секретний ремінець — і додаткова секція легко викочується з-під сидіння. Частина спального місця виймається і виходить велике додаткове місце. Прекрасний гостьовий варіант!

Переваги: надійний, простий у використанні, є ящик для білизни.

Варіант № 9: телескоп

Механізм має три частини: сидіння, підголовник і м’який елемент, який знаходиться під сидінням. Коли потрібно розкласти диван, необхідно використовувати потайний ремінець. Так сидіння виїжджає з дивана і витягує з-під спинки конструкції основну її частину.

Переваги: в складеному вигляді компактний.

Недоліки: не рекомендується для щоденного використання через складну конструкції, на килимових покриттях з високим ворсом можуть залишатися сліди.

Варіант № 10: викатні дивани

При розкладанні таких моделей потрібно потягнути за потайний ремінець, висунути і відкинути назад матрац (подушки). Вважається дуже надійним і простим механізмом.

Переваги: в розкладеному вигляді з’являється велике додаткове спальне місце, в складеному варіанті диван компактний.

Поради при покупці

  1. перш ніж купити диван, розрахуйте площу простору, в якому він буде знаходитися.
  2. якщо ви плануєте використовувати диван щодня, то вибирайте моделі з міцним і довговічним механізмом. Для гостьового ж варіанту це не має великого значення.
  3. для маленької кімнати підійдуть компактні моделі.
  4. якщо диван використовується для сну, то бажано наявність в ньому ящика для білизни.

Народна думка

На різних форумах активно обговорюється тема розкладних диванів. Ми пройшлися по деяких з них, щоб дізнатися народну думку з цього питання.

Судячи з коментарів, при виборі розкладного дивана споживачі беруть до уваги кілька функцій, які вони вважають найбільш важливими:

Багато хто вибирає замість розкладних диванів ліжка.

Але скільки людей, стільки й думок. Багато хто задоволений своїми розкладними моделями. Тим більше що вони більше підходять для вітальні, а не для спальні.

Постійний читач roomble геннадій ліхтанський поділився враженнями від свого розкладного дивана. У нього було дві моделі: книжка і бельгійська (американська) розкладачка.

На одному з форумів ми натрапили на коментарі головного конструктора фабрики «8 березня». він розповів, чому хороші дивани не бувають дешевими.

Допомогти нам розібратися в моделях розкладних диванів погодилася дизайнер ніна романюк. вона впевнена, що такий варіант цілком прийнятний для вітальні.

Ніна романюк, дизайнер:

— я вважаю, що розкладний диван має право на життя. Це додаткове спальне місце в будинку, яке ніколи не буває зайвим. Я поділяю дивани на два типи: французька розкладачка з ортопедичним матрацом для щоденного сну і звичайна розкладка без матраца (наприклад книжкою). Мінус другого типу криється в перепадах в місцях з’єднання деталей дивана. Щоб вони були менш помітні, краще купити для такого дивана додатковий наматрацник.

Як бачимо, розкладний диван — предмет інтер’єру, який цілком може претендувати на роль лідируючого меблевого атрибута вітальні. Головне-вибрати його з урахуванням площі кімнати, підлогового покриття, необхідної кількості спальних місць, наявності домашніх тварин або дітей.

Не варто орієнтуватися на форум, де є тільки негативні відгуки. При виборі розкладного дивана дійте без поспіху-і тоді ви зможете підібрати відмінну річ для своєї затишної вітальні.