Шестикутна плитка: 23 стильних варіанти декору

10

Правильний шестикутник, або гексагон, в давнину був символом достатку, краси, гармонії симетрії, образу людини (дві руки, дві ноги, голова і тулуб). Якщо говорити про шестикутнику в архітектурі, то першопрохідцями тут були бджоли. Ідеально рівні стільники, збудовані за принципом золотого перетину, заворожують спостерігачів досі. Що вже говорити про древніх філософів і математиків, адже в ті часи до символів прив’язувався кожен крок з життя людини.

Довгий час в архітектурі шестикутник використовувався як захист від ворогів або символ поклоніння. Одна з давніх згадок шестикутника в архітектурі-це храм юпітера гіліополітанского, створений римлянами ще в 200-х роках нашої ери. Перед святилищем був збудований шестикутний двір-явна спроба повідомити богу юпітеру, як сильно його шанують.

Ще одне, більш пізня поява гексагона — це шестикутна вежа замку, побудованого в англії близько 1400 року. Вона стояла на узвишші, була оточена ровом, покликана вселяти жах в ворога і звертати його в втечу.

Шестикутні фортеці будувалися в європі і в середні століття. Прикладом може служити місто карловац в хорватії, побудований в 1579 році. Він складався з укріплень, що утворюють шестикутну зірку з бастіонами по кутах. Відомий на весь світ місто пальманова-це вже вдосконалений дев’ятикутник, але ідея в ньому читається все та ж.

Інга ажгірей, дизайнер інтер’єрів:

— плитка-гексагон впевнено тримає лідируюче місце в лінійці форматів фабрик-виробників. Замовники і дизайнери полюбили стільники, а тепер ще витягнуті стільники і їх інтерпретації за незвичайність форми навіть в найпростішому виконанні, за широку лінійку декоративних можливостей при використанні бюджетних серій.

Найбільш трендові-гексагони бетонної, асфальтової текстури, з відбитками чавунних водостічних люків. Ще зараз з’являються фактури великозбільшеного плетіння тканини, що дає прекрасну декоративну гру світлотіні на формі. Який тільки не буває шестикутна плитка! матовою і глянсовою, дрібної і великоформатної, з рослинним орнаментом, з імітацією під старовинний англійський цегла, мармур, дерево.

Все це навіть в дещо шаленому поєднанні один з одним легко зробить інтер’єр складним і оригінальним. Завдяки формі і тому, що гексагони — це в основному керамограніти, вони дають прекрасну можливість зробити перетікає, розлітається на модулі простір.

І тільки в xvii-xviii століттях сакральне значення шестикутника і його містичний сенс відійшли на другий план. Ця форма в новому кокетливому і вишуканому вигляді стала модною прикрасою розкішних особняків-шестикутна форма будівлі, двору, меблів.

А плитка-гексагон почала з’являтися в італії та іспанії — там, де народжуються кращі інтер’єрні тенденції. Вінцем її існування стала знаменита рельєфна плитка з морськими візерунками, яку на початку xx століття створив антоніо гауді. Нею викладені тротуари в барселоні.

У наш час шестикутна плитка отримала нове прочитання в архітектурі. Наприклад «» луската » корона з рельєфною чорної керамічної плитки вінчає базельський музей культур в швейцарії, створений архітекторами херцогом і де мероном.

Що стосується житлових інтер’єрів, то створити «бджолине» житло, тобто ідеально продумане і затишне, — мрія будь-якого архітектора або дизайнера. Форма шестикутника активно використовується при створенні меблів, декору та обробки приміщення, але плитка — це класика.

Гексагональну плитку використовують в оформленні не тільки ванної та кухні, але і вітальні, передпокою або прибудинкової ділянки. За допомогою такої плитки можна оригінально зонувати простір в приміщенні, відокремивши, наприклад, кухню від їдальні: межа вийде нерівною і перехід з однієї зони в іншу буде плавним і ненав’язливим.

Сучасні колекції шестикутної плитки можуть бути мініатюрними, майже як мозаїка, або, навпаки, дуже великими і досягати 50 сантиметрів завширшки. Ця плитка без праці впишеться і в класичний, і в сучасний інтер’єр, але головне правило — забарвлення повинна бути стриманою і монохромною. Ми підготували добірку найпопулярніших у російських дизайнерів варіантів. Напевно і ви знайдете той, що доведеться вам до душі.

Кілька більш складних видів плиткового гексагону.

Якщо правильна форма гексагону вам не близька, але все одно хочеться геометричних мотивів, можна вибрати один з таких варіантів.

Ну і звичайно, класична квадратна або прямокутна плитка з геометричним візерунком — ще один тренд, який нічим не гірше гексагона.