Як закип’ятити чайник за 10 секунд: плюси і мінуси індукційних плит

42

Плита, яка абсолютно точно підтримує виставлену температуру, не обпікає шкіру при контакті і споживає трохи електрики-вигадка чи реальність? така піч вже існує, але чи все так чудово, як здається на перший погляд?

Цікавою новинкою, яку просто неможливо обійти стороною, нам здалася індукційна плита. На перший погляд вона нагадує своїх електричних побратимів, але при такій же привабливості і широкому застосуванні в дизайнерських рішеннях, має низку переваг над першими.

Працюючи від електрики, сама конфорка проте не нагрівається, а гріється безпосередньо посуд. Це можливо завдяки індукованому вихрового струму, який створюється високочастотним магнітним полем (часто за цим же принципом виплавляється метал в металургії).

Як і все в нашому світі, індукційні плити мають як достоїнствами, так і недоліками, але спочатку про хороше:

1. Безпечне використання

За рахунок відсутності вогню і гарячої конфорки обпектися об індукційну плиту досить складно, бо гаряча вона безпосередньо під посудом. Якщо каструля буде стояти порожній або її не буде зовсім, то конфорка автоматично відключається. До всього іншого такі плити оснащені захистом від перегріву і таймером виключення. Все це збільшує безпеку приготування їжі, особливо якщо в сім’ї є маленькі діти.

2. Економія у всьому

В силу свого інноваційного внутрішнього пристрою індукційна плита споживає електрики в рази менше, ніж звичайні електричні. У нових моделях конфорки самі підлаштовуються під розмір дна посуду, і це знижує площу нагріву до оптимальної.

Велика потужність забезпечує швидке приготування їжі, а режими автоматичного відключення економлять не тільки енергію, але і холод від кондиціонерів, що особливо актуально в спекотні літні дні. Як видно, економія електрики і часу в наявності.

3. Простота догляду

Індукційна плита дуже швидко остигає, так що її можна протирати буквально через кілька хвилин після зняття посуду. За рахунок гладкої поверхні на ній не накопичуються забруднення, а витирати її одне задоволення — досить провести вологою губкою з крапелькою миючого засобу. Якщо їжа потрапить на плиту, вона не почне пригорати, а значить і запаху гару не буде.

4. Інтуїтивно зрозуміле управління

Управління плитою досить просте і здійснюється за допомогою сенсорних кнопок або регуляторів на панелі спереду, а інформація, як правило, відображається на цифровому дисплеї. Установка точної температури, потужності і необхідного часу входять в стандартний набір функцій. Плюс до цього в більш дорогих моделях присутній цілий набір програм для приготування їжі, що значно спрощує процес готування.

Ну, як то кажуть, спочатку хороші новини, а тепер поговоримо і про недоліки:

1. Високі вимоги до посуду

Для приготування їжі на індукційній плиті підійде не всяка посуд, а тільки та, що володіє феромагнітними властивостями. Незважаючи на інтригуючу назву, перевірити їх наявність досить просто: піднесіть на дно посуду магніт. Магнітиться-значить підходить, якщо немає-шукайте інші каструлі.

Відмінно підійде чавунна, емальований і посуд з магнітної нержавійки. Але якщо ви любите екстрим і вирішили ризикнути, використовуючи невідповідний посуд, сміємо вас засмутити — вбудований датчик захисту просто не дасть печі включитися, якщо посуд не відповідає стандартам.

2. Крихкість

Поверхні індукційних плит в основному складаються з склокераміки і є відносно крихкими. Тому якщо з ними неакуратно обходитися, або впустити щось важке, ймовірність пошкодити її дуже велика. Монтаж такої плити найкраще довірити фахівцеві.

3. Неприємне сусідство

Електромагнітне випромінювання, що виходить від плити, може мати негативний вплив на близько знаходяться електроприлади. Тому дуже не рекомендується встановлювати індукційні плити над духовками або посудомийками, а також впритул до холодильника. Але таких негараздів можна уникнути, заздалегідь вивчивши відповідну документацію своїх пристроїв.

4. Ціна

Новинки на ринку побутової техніки завжди в ціні, особливо якщо вони увібрали в себе тільки найкраще від попередніх аналогів. Як ви вже зрозуміли, за таке задоволення доведеться платити, і якщо вибирати якісну і довговічну модель, то викласти доведеться чимало. Але з часом в силу своїх економічних властивостей плита себе окупить. А взагалі ціна індукційних плит варіюється від декількох тисяч за компактні моделі до сотень тисяч рублів за дизайнерський ексклюзив.

Вивчивши всю вищевикладену інформацію, можна зробити висновок, що плюсів у індукційних плит набагато більше, ніж мінусів, і переваг з розвитком цієї технології буде з’являтися все більше і більше. Але купувати такий пристрій чи ні-вирішувати кожен буде сам для себе, адже про смаки, як відомо, не сперечаються.