Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

109

Садові чайно-гібридні троянди, щеплені на шипшина, більш життєздатні і стійкі до зміни кліматичних умов. При неграмотному догляді квітник перероджується в шикарний сад з сильнорослого дикого шипшини.

Роза і шипшина

Виростити садові троянди за допомогою окулірування набагато простіше, ніж отримати з держака. Для підщепи троянд використовують шипшина (дику троянду), який зустрічається всюди — від центральної росії до далекого сходу. Шипшина:

  • невибагливий;
  • морозостійкий;
  • невимогливий до грунтів;
  • легко приймає щеплений вегетативний матеріал.

Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Шипшина цвіте яскраво-рожевими квітами

Троянди, щеплені на шипшина, в 80% випадків виживають на потужних коренях рослини, вже на наступний рік розростаються і рясно цвітуть. Шипшина використовують для окулірування всіх видів троянд — почвопокривних, плетистих, флорибунди, паркових.

Паркова троянда — це окультурений гібрид шипшини, невимогливий до догляду і зимуючий без укриття. За кількістю цвітіння і різноманітності відтінків не поступається чайно-гібридним трояндам. Сильнорослий кущ і маломахрові квітки паркових троянд часто плутають з дикою трояндою (шипшиною).

Elenamumrina

Http://www.rfc-online.ru/?page=109&group_id=20&event=notese_id=1575

Схожість і відмінність

За класифікаційними ботанічними ознаками троянда і шипшина відносяться до одного роду троянда і сімейства розанні. Вони дуже схожі: обидва чагарники колючі, мають подібну форму листя, цвітуть запашними красивими квітами — щитками з травня до останньої декади серпня. По ряду ознак ці рослини запросто можна відрізнити.

Таблиця: відмінності шипшини і садової троянди за ботанічними ознаками

розашиповнікот трьох до п’яти листків.листовий черешок складається з семи листків.листя гладкі, великі, з глянцевим відтінком, насичено-зелені.дрібні, шорсткі, світло-зелене листя з матовим відтінком.пагони темно-бордові, з віком коричневеют;пагони світло-зелені, через час — темно-зелені, м’які, ламкі.колючки і шипи великі, розташовані рідко.численні колючки різних розмірів ростуть густо на пагонах і черешках.плоди відсутні.плоди яскраво-помаранчеві (червоні), за формою круглі і овальні з насінням всередині.
Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Тільки на перший погляд троянда схожа з шипшиною, їх дуже просто відрізнити по листю і квітам

Непереможний шипшина

Через 3-4 роки сильні, стійкі до хвороб і перепадів температур пагони дикого підщепи починають проростати, забиваючи культурний щепу.

Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Дика поросль шипшини відрізняється світло-зеленими листочками

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Ніжна примхлива троянда може зовсім зачахнути і перестати цвісти. За один сезон потужний шипшина може необоротно знищити щеплення.

Незважаючи на великі суцвіття, рясний ріст пагонів, при неправильній окулірування мою флорибунду шипшина «переміг» вже на наступний рік. А на грунтопокривних з кучерявими стеблами і дрібними напівмахровими квітками шипшина особливо помітний. Шипшина на щепленнях не цвіте, тобто з шалено пахне пишноти троянда перетворюється в колючий, непоказний, абсолютно неприступний кущ-ізгой.

Чому троянда перетворюється в шипшина

Сумлінний і грамотний підхід до щеплення культурної троянди — гарантія якісної окулірування і довголіття нового сорту на дикому шипшині. При розмноженні місце окулірування (потовщення з пагонами) прищепленої троянди заглиблюють не менше, ніж на 3-5 см нижче рівня землі, це дозволить підсилити держак-щепу і підвищити його приживлюваність.

Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Так виглядає місце щеплення на троянді, яке необхідно заглиблювати

Нижню частину куща щорічно підгортають, так як через опади і вітру грунт з часом просідає, щеплення оголюється.

Необхідно пам’ятати, якщо для окулірування підібрати слабкі, хворі живці, щепа не зможе прижитися на шипшині, який при першій нагоді дасть «дику» поросль і погубить щеплення.

Відео: чому троянда перетворюється в шипшина

Як з цим боротися

На 3-4-й рік може з’явитися перша поросль підщепи, тому варто уважно вивчати всі молоді пагони. Якщо з’явилися перші паростки» дикої » троянди, необхідно відразу вживати кардинальних заходів.

  1. визначають місце проростання шипшини (коріння з «дикими пагонами» можуть відростати на відстань до 50-70 см від материнського куща) і повністю відкопують.
  2. поросль зрізають секатором або гострим ножем під основу кореня (не залишаючи жодної нирки).
  3. місце зрізу обробляють йодом або садовим варом.

Перша допомога: коли троянда перетворюється на шипшина

Молоді пагони шипшини повністю вирізують гострими садовими інструментами

Повторне проростання шипшини негайно видаляється знову. Це може повторюватися 2-3 рази за сезон. Правильний догляд і дотримання агротехніки не дозволить дичку витіснити «культурну» щеплення. Якісні саджанці швидко розвиваються і рідко дають можливість шипшині проявити себе.