Кращі породи дерева для дров

32

Дуб

Завдяки щільній структурі дубова деревина горить досить довго і при цьому має відмінну тепловіддачу. Ціна на такі дрова досить висока, що не робить їх менш популярними, так як висока ціна компенсується низькою витратою дров. Дубові дрова при згорянні дають терпкий приємний аромат лісу і відмінний жар, тому вважається, що виходить від таких дров пар має лікувальні властивості.

Примітка. Для опалення будинку найкраще підходять дрова з дуба середнього віку, так як в цьому випадку вони будуть мати найкращі теплотехнічні властивості.

Вільха

Дрова з вільхи не вимагають спеціальних умов для просихання і самостійно доходять до необхідного стану. Здебільшого це обумовлено тим, що для дров найчастіше використовують вільху, що росте далеко від водойм та інших джерел води.

Вільха, як і деякі інші деревні породи, має свій особливий аромат, який, на жаль, зберігається приблизно 3 роки після спилювання дерева. Інші позитивні якості деревини зберігаються значно далі.

Раніше дрова з даної деревної породи використовувалися для розпалювання лазні «по-чорному». Справа в тому, що при згорянні вільха дає відмінну тепловіддачу, але при цьому практично не димить. Також вважається, що прогорання дров з вільхи сприяє очищенню димоходу від сажі.

Береза

Березові дрова по праву вважаються одними з кращих і користуються великою популярністю. Найчастіше їх використовують для топки лазні, так як жар, що утворюється при згорянні берези, має дезинфікуючим і лікувальним ефектами.

Березові дрова, здавалося б, можна вважати ідеалом, проте у них є один серйозний недолік. Справа в тому, що через 2 роки вони починають стрімко втрачати свої позитивні якості.

Осика

Дрова з осики практично ніколи не використовуються для опалення приміщень, так як мають вкрай низьку тепловіддачу. Проте у даної деревної породи є одна перевага, яке і дозволило їй увійти в дану добірку. Справа в тому, що осика допомагає прочистити димохід, так як виділяються при згорянні випаровування здатні розпушити і зруйнувати накопичилася сажу.

Липа

Липова деревина частково нагадує за своїми характеристиками березу, тому не дивно, що вона також, як правило, використовується для топки лазень. Однак деякі банщики намагаються обходити липу стороною, так як дрова з даної деревної породи досить важко розпалити.

Втім, цей недолік компенсується інтенсивним горінням, яке дозволяє швидко нагріти піч і опалювальне приміщення. Так само як і береза, липа славиться своїми цілющими властивостями. Наші предки вважали, що похід в лазню, розтоплену липовими дровами, сприяє загоєнню старих ран.

Тополя

Якщо раптом під рукою не виявилося дров з перерахованих вище деревних порід, то в якості альтернативи можна розглянути дрова з тополі. Їх головний недолік-швидке прогорання, тому для того, щоб протопити навіть невелике приміщення, може знадобитися дуже великий запас дров. Через це такі дрова коштують вкрай дешево, за що і отримали специфічну славу серед любителів економії. Втім, економія в даному випадку буде вельми сумнівною, так як низька ціна компенсується великою витратою.

Окремо варто поговорити про дровах з плодових дерев. За своїми характеристиками вони практично не поступаються дров з інших деревних порід, але використовуються вкрай рідко. Справа в тому, що такі дрова в деякій мірі можна вважати дефіцитними, так як цілеспрямовано не заготовлюються, а є побічним продуктом, що утворюється при спилюванні старих садів.

Використовувати дрова плодових дерев для опалення будинку, звичайно, можна, але не дуже раціонально. Тому краще їх приберегти для каміна або приготування їжі на вугіллі.

На цьому список найкращих дров для печі можна закінчити. Найголовніше, не забувайте, що корисні якості деревини залежать не тільки від її породи, але і від того, як вона зберігалася. В іншому випадку навіть дорогі дубові дрова можуть в найкоротші терміни стати трухлявої деревної масою, невідповідною для топки печі.