Особливості вирощування сливи персикової

169

Навіть районовані сорти сливи дуже вимогливі до умов вирощування. Так, слива персикова плодоносить не щороку, дає врожаї тільки на сонячній ділянці, потребує запилювачів. Але всі старання садівників винагороджуються великими, солодкими плодами з персиковим ароматом.

Зміст

  • Чи причетний мічурін до створення цієї сливи
  • Опис сорту сливи персикова і фото плодів

    • Відео: молоде дерево на початку плодоношення
    • Переваги та недоліки сорту-таблиця
  • Особливості посадки червоної нектарини

    • Відео: посадка саджанця
  • Розмноження

    • Як розмножити сливу прикореневій порослю
  • Догляд за сливою

    • Терміни і норми внесення підгодівлі-таблиця
    • Відео: догляд за скороплідної сливою-запилення — обрізка, підгодівлі
    • Підготовка до зими
  • Опис і фото хвороб і шкідників

    • Можливі хвороби персикової сливи і способи боротьби з ними-таблиця

      • Фотогалерея: хвороби сливи персикова
    • Найпоширеніші шкідники сливи-таблиця

      • Фотогалерея: шкідники сливи персикова
  • Збирання врожаю
  • Відгуки садівників

Чи причетний мічурін до створення цієї сливи

Це сорт, який можна назвати старовинним. Перші згадки про нього датуються 1830 роком. Батьківщиною цієї культури імовірно є або франція, або англія. Персикова широко поширена в садах дагестану, чечні, інгушетії, криму, ростовської області, краснодарського і ставропольського країв. Іншими словами, перед нами южанка, яка боїться суворих і тривалих зим.

В 1904 році була зроблена спроба отримання більш холодостійкої різновиди сорту. Для цього знаменитий російський селекціонер і. В. Мічурін виростив сіянець з кісточки сливи біла самарська і запилив його американським сортом вашингтон. Рослина, назване персикової сливою мічуріна, вперше принесло плоди тільки в 1921 році, тобто виявилося вельми невдалим в плані скоростиглості.

Альтернативні назви сорту: червона нектарина, рояль-руж.

Опис сорту сливи персикова і фото плодів

У молодому віці слива росте дуже активно. Спочатку крона компактна, округла або у вигляді перевернутого конуса. Гілки товсті, з роками вони подовжуються і утворюють розлоге дерево. Перші плоди з’являються у віці 5-7 років, але їх мало. Лише до 10-15 років врожайність досягає 50 кг з однієї рослини.

Відео: молоде дерево на початку плодоношення

Плоди — великі, по 40-50 г, деякі — до 70 г, округлої форми, злегка приплюснуті. Забарвлення шкірки-ніжно-жовта, з тіньової сторони — зеленувата, на сонячній — з червоним рум’янцем. Вся поверхня покрита синюватою серпанком (восковим нальотом). М’якоть-щільна, соковита, солодка, з легкою кислинкою у шкірки і ароматом персика. Кісточка при повній зрілості добре відділяється.

Особливості вирощування сливи персикової

Плоди сливи персикової виправдовують назву сорту своїм розміром, формою і забарвленням

Сорт вимагає присутності запилювачів, тому на ділянці повинні рости сливи, квітучі одночасно з персикової. Підійдуть ренклод, угорка, кубанська комета, лама, лодва та інші, що розпускають квіти після весняних поворотних заморозків. Пізно квітуча персикова, на подив, скоростигла. Урожай дозріває дружно: в найтепліших регіонах — в середині липня, а, наприклад, в ростовській області — на початку серпня.

Переваги і недоліки сорту — таблиця

переваги недоліківисока врожайність дорослих деревьевначінает плодоносити в середньому на шостий годплоди красиві, великі, вкусниенизкая зимостойкостькосточка легко отделяетсясамобесплоднаяскороплодность, дружний урожайплодоносіт не кожен годнезначітельная осипаемость плодоустойчивость до полістігмозу та інших грибкових захворювань

Особливості посадки червоної нектарини

Для сливи потрібно вибирати сонячне, злегка підняте місце, захищене від вітрів стіною, парканом або лісосмугою. У низинах застоюються холодне повітря і волога, а персикова любить прогріті ділянки без вогкості.

У холодному кліматі, а також в тіні плоди або взагалі не зав’язуються, або виростають дрібними, жорсткими і терпкими.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Особливості вирощування сливи персикової
Появи перших квітів і відразу після цвітіння обприскувати топазом (2 мл на 10 л води), скорому (2 мл на 10 л води) та іншими фунгіцидами. Препарати щороку треба міняти.

моніліозпокрита квітами гілка несподівано цілком засихає ніби від опіку. Сприятливі умови для розмноження грибів: холодний вітер, дощі, весняний перепад температур від мінусових вночі до плюсових вдень. При захворюванні в пізні терміни уражаються плоди: покриваються сірими наростами і загнивають.у період бутонізації обробити препаратами: скор, хорус (2 г на 6 л води), мікосан-в (100 мл на 6 л). Через 10 днів повторити.іржа сливив середині літа на листках, між прожилками з’являються незграбні плями іржавого кольору. В кінці сезону на плямах видно сірий наліт-грибниця зі спорами. «розсадником» хвороби вважається багаторічна трав’яниста рослина-анемона.

  • восени вигрібати і спалювати все листя.
  • видаляти бур’яни.
  • підгодовувати сливу фосфорними і калійними добривами, а норму азотних скоротити.
  • обприскати по набряклим нирках 1-процентної бордоською сумішшю.
  • при перших ознаках обробити розчином цинеба (40 г на 10 л води).

Фотогалерея: хвороби сливи персикова

Особливості вирощування сливи персиковоїсимптоми дірчастої плямистості (клястероспоріозу) найяскравіше проявляються на листкахОсобливості вирощування сливи персиковоїмоніліоз вражає квітучі гілки, вони засихають, виглядають обпаленимиОсобливості вирощування сливи персиковоїіржа сливи є причиною появи на листках іржавих плям

Найпоширеніші шкідники сливи — таблиця

вредительописаниеспособы борьбыгалловый клещклещ-южанин будує будиночки-нарости (галли) на молодих пагонах. Шкідники зимують в такому укритті, навесні і влітку харчуються соками гілочок. Спочатку нарости добре видно-мають яскраво-червоне забарвлення, восени стають одного кольору з корою. Пошкоджені пагони засихають, за 2-3 роки все дерево може загинути.шкідник добре укритий і вразливий тільки під час» переїзду » з місць зимівлі до живих бруньок, де будує нові галли. Період триває 2 тижні навесні, з моменту, коли температура встановлюється +15°c і вище. Обробити бензофосфатом 10% (60 г на 10 л води), сульфаридом (50-100 г на 10 л води), колоїдної сірої (80%).сливовий пильщикнебольшая мушка з прозорими крилами відкладає по 50-60 яєць в один бутон. Народжені личинки виїдають зав’язі, кожен черв’як здатний з’їсти по 5 плодів. Шкідник не любить посушливий клімат. Імовірність його появи велика в садах зі штучним зрошенням.обов’язково перед цвітінням обприскати конфідором (1 мл на 5 л води), карбофосом (60 г на 8 л) або іншим інсектицидом.сливова плодожерка метелик, схожа на моль, вилітає відразу після цвітіння сливи, відкладає яйця на зав’язі. Личинки народжуються через 7-10 днів і проникають всередину плоду з боку черешка. У молодих зав’язях з’їдають кісточку, в зрілих плодах харчуються м’якоттю, заповнюючи утворилися порожнечі екскрементами. Плоди обсипаються, личинки виходять, піднімаються по стовбуру, ховаються в тріщинах кори і заляльковуються. За літо розвивається 2-3 покоління.боротися зі шкідником потрібно в перехідний момент, коли личинки народжуються з яєць і забираються в зав’язі.

  • на дереві розвісити пастки для метеликів-пластикові контейнери з фруктовим сиропом, компотом, квасом.
  • через тиждень після початку літа обприскати іскрою-м (5 мл на 5 л води), фуфаноном (10 мл на 10 л води), карбофосом (60 г на 8 л води).
  • прибирати з-під дерева опале пошкоджені плоди.
  • після цвітіння накладати ловчі пояси, просочені інсектицидами, звичайні пояси регулярно оглядати і знищувати личинок.
  • навесні і восени зчищати зі штамба стару кору.

Фотогалерея: шкідники сливи персикова

Особливості вирощування сливи персиковоїгалові кліщі будують галли (нарости на корі), харчуються соком молодих пагонівОсобливості вирощування сливи персиковоїсливовий пильщик схожий на звичайну муху, відкладає яйця в зав’язіОсобливості вирощування сливи персиковоїплодовий пильщик пошкоджує зав’язіОсобливості вирощування сливи персиковоїсливова плодожерка виглядає як моль веде нічний спосіб життяОсобливості вирощування сливи персиковоїличинки сливової плодожерки живуть в плодах, харчуються м’якоттю

Збір врожаю

Слива — культура примхлива, при неправильних посадці і догляді вона може взагалі не плодоносити. Але якщо місце вибрано правильно і забезпечений належний догляд, то перші плоди персикова дає на п’ятому році життя, максимум — на сьомому. Найбільшого врожаю варто чекати до 15 років (50 кг з дерева). Сорт має універсальне призначення: для свіжого ринку, особистого споживання, зимових заготовок. Зі слив виходять смачні сухофрукти, а також з них роблять вино і наливки.

Урожай збирають в суху погоду. Для транспортування і зберігання вибирають плоди з щільною м’якоттю, укладають в ящики в один шар, намагаючись не пошкодити восковий наліт. Для негайної переробки і споживання в свіжому вигляді збирають повністю дозрілі плоди з соковитою і ароматною м’якоттю.

Також обов’язково прибирають всю падалицю, хворі, криві, гнилі сливи. Їх виносять з ділянки і спалюють.

Відгуки садівників

Є сорт сливи персикова. Ближче до аличі, ніж до сливи в нашому розумінні. Характеристики вражають. Морозостійкість слабенька, схильна до подопреванию. У мене з персикової не вийшло.

Романів

Http://garden.cofe.ru/forum/html/001218.html

Сорт слива персикова у нас досить поширений. У нас вона рання. Іноді погано запилюється. Але дуже смачна, тому і вирішив завести цей сорт у себе.

Савич

Http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=415&page=3

У мене росте слива, куплена багато років тому як персикова. Плоди круглі, жовті з червоним рум’янцем, рум’янець часто майже на весь плід. Кісточка не відділяється, шкірка кисла. М’якоть солодка, не нудотна, але кисла шкірка дуже відчувається.

Akruka

Http://www.sadiba.com.ua/forum/showthread.php?t=2362&page=8