Двоматкове бджільництво в лежаках-відчутна добавка до збору

124

Освоївши принципи двоматкового бджільництва в лежаках, ви підвищите кількість зібраного меду майже вдвічі. Бджолина сім’я збільшує свою чисельність і відповідно покращує показники по зміцненню життєвих сил кожної особини і за кількістю зібраного врожаю. Ми вам розповімо, як розташувати двох маток в одному вулику.

Основна особливість

В сім’ї цих комах присутня безроздільна монархія. Бджолина матка вважається королевою і, природно, в природних умовах таких сімей просто не існує. Матки неодмінно почнуть ворожнечу між собою. Все в підсумку закінчиться поєдинком, в якому виживе найсильніша з них, але впоратися і забезпечити розплодом таку величезну кількість бджіл, вона просто не зможе.

Ситуація ворожнечі маток усувається установкою розділової сітчастої перегородки між двома вуликами. Причому отвори в перегородці робляться такими, що робочі бджоли можуть вільно переміщатися по вулику, а матка (вона за розміром в 1,5-2 рази більше звичайної бджоли) не може потрапити на сусідню половину.

Двоматкове бджільництво в лежаках-відчутна добавка до збору

У родині цих комах присутня безроздільна монархія

Двоматочне утримання бджіл можна організувати двома способами:

  1. підсадка нової сім’ї.
  2. висновок недавно вилупилася матки і частини бджіл в іншу половину вулика.

Перший метод створення таких сімей (підсадка) спирається на здатність цих комах об’єднуватися в єдине співтовариство, незважаючи на приналежність до різних родин. Так як кожна сім’я ще й має свій запах — щоб уникнути загальної ворожнечі, при організації двоматкового бджільництва, перед створенням відводків, кожен з роїв обприскують цукровим сиропом.

Другий метод застосуємо, коли закладено багато розплоду і кілька маток. Необхідно перенести відводок з новою маткою в другу половину. В цьому випадку новий рій має той же запах і об’єднання відбувається набагато простіше, але перегороджувати вулик фанерою або сіткою не забувайте, щоб уникнути війни королев.

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Двоматкове бджільництво в лежаках-відчутна добавка до збору

відео про основи двоматкового утримання бджіл

Не встановивши її, можливо, початок війни, при якій загинуть обидва роя, або залишиться один, але дуже слабкий, якому буде не до медозбору.

Вулик для двоматкового утримання

Для такого способу утримання бджіл необхідний великий вулик. Вертикальні двухкорпусние вулики дуже громіздкі і незручні для контролю, лікування бджіл і установки магазинів. Двоматочне утримання бджіл проводиться в вуликах лежаках, в яких обидві половини з знаходяться в них бджолами розташовані горизонтально.

Двоматкове бджільництво в лежаках-відчутна добавка до збору

Для такого способу утримання бджіл необхідний великий вулик

Вулик для двох сімей повинен містити 24 рамки крім перегородки.

У таких вуликах набагато легше влаштовуються відведення, проводиться підсадка маток, регулюється виведення розплоду. Льотки в таких будиночках влаштовуються з різних сторін для кращого доступу бджіл до рамок.

Вигода такого змісту

При веденні такого способу утримання бджіл на порядок збільшується кількість одержуваного товарного меду, наприклад, з пізньоквітучого соняшнику. За рахунок присутності потужного рою, бджоли здатні підтримувати необхідний для їх життєдіяльності режим самостійно. Якщо намічається великий медозбір, то висновок (з вулика) однієї з маток допоможе збільшити кількість робочих комах, зайнятих медозбором.

у посушливий період, відводки з розплодом приберіть, щоб уникнути роїння, збільшуючи кількість робочих бджіл.

ролик про бджільництво у вуликах лежаках

Потім можна наростити вулики.