Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

76

Картопля давно і міцно увійшов в раціон росіян, заслуживши шанобливе прізвисько «другий хліб». За дуже рідкісним винятком практично всі садівники вирощують цю культуру на своїх присадибних ділянках. Оскільки селекція постійно розвивається, вибрати ідеальний сорт дуже складно. Найчастіше орієнтуються на врожайність, смакові якості, здатність плодоносити в певних кліматичних і природних умовах, невимогливість у догляді. За всіма перерахованими критеріями заслуговує на увагу сорт розара, якому часто віддають перевагу і ті, хто вирощує картоплю для себе, і ті, хто культивує його в промислових масштабах.

Зміст

 • Картопля розара: опис сорту, характеристики з фото

  • Відео: опис картоплі сорту розара
 • Переваги і недоліки культури
 • Вирощування бульб з насіння

  • Фотогалерея: вирощування розсади картоплі
  • Відео: як виростити картопляну розсаду з насіння
 • Важливі нюанси вирощування

  • Вибір місця
  • Підготовка бульб до посадки
  • Рекомендації по догляду
  • Збір і зберігання врожаю
  • Відео: поради з вирощування картоплі
 • Відгуки садівників

Картопля розара: опис сорту, характеристики з фото

Розара-сорт картоплі німецької селекції. Оригінатором є фірма з важковимовною назвою saka pflanzenzucht gbr. Виведений він в 90-х роках xx століття, і з тих пір, незважаючи на постійну конкуренцію з боку все нових сортів, користується стійкою популярністю, причому не тільки в росії, але і в усьому світі. Вітчизняні садівники познайомилися з ним після того, як в 1996 році розара була включена до державного реєстру.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Розара-сорт німецької селекції, популярний у всьому світі

Творцям вдалося захистити сорт від багатьох поширених і небезпечних для картоплі грибкових і вірусних захворювань. Також розара в принципі не уражається таким небезпечним шкідником, як нематода, маючи «вроджений» імунітет.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Квітки у розари лілові, з яскравим жовтим віночком

Кущі розари невисокі (50-55 см), але розлогі. Квітки рожево-бузкові. Урожай дозріває за 65-75 днів (з моменту появи перших сходів). Сорт відноситься до категорії скоростиглих. При висадці в грунт в кінці травня картопля можна викопувати вже в другій декаді серпня. У цей час набагато більше шансів, що погода не буде похмурою, прохолодною і дощовою.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Кущі розари невисокі, хоча компактними їх не назвеш

В середньому з одного куща виходить 17-20 картоплин практично однакового розміру. Але трапляються і рослини-рекордсмени, що приносять по 25 бульб і більше.

Шкірочка у картоплин червонувато-рожева, іноді майже малинова, дуже тонка, з невеликими і нечисленними поверхневими очками. Саме цьому яскравому відтінку розара зобов’язана назвою. На дотик вона злегка шорстка. М’якоть жовтувата, відтінку вершкового масла. Картоплини мають характерну каплевидну форму, по якій розару легко відрізнити від інших сортів.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Майже всі бульби у розари приблизно однакового розміру і форми

Самі бульби ніби калібровані, дрібні і деформовані зустрічаються досить рідко. Середня маса однієї картоплини — 110-130 г, окремі екземпляри можуть важити близько 150 г.

Відео: опис картоплі сорту розара

Переваги і недоліки культури

Серед безперечних переваг сорту, яким розара зобов’язана своєю популярністю у садівників, можна відзначити наступні:

 • наявність генетично обумовленого імунітету проти таких небезпечних захворювань, як фітофтороз бульб, картопляний рак, парша, а також проти нематод.
 • здатність адаптуватися до широкого спектру кліматичних і природних умов, які далеко не завжди можна описати словом «ідеальні». Розару в росії культивують не тільки в теплих південних регіонах, але і практично скрізь, за винятком областей з арктичним і субарктичним кліматом. Сорт мало чутливий до посухи, перезволоження, спеки, дефіциту сонячного світла і тепла.
 • скоростиглість. Це особливо актуально для садівників уралу і сибіру, де літо не завжди настає відповідно до календаря і триває нерідко дещо менше, ніж хотілося б. Бульби у сортів з більш довгим терміном дозрівання нерідко просто не встигають сформуватися.
 • стабільно висока врожайність в поєднанні з невибагливістю у догляді. Навіть ті садівники, які мають звичай, висадивши бульби, забувати про них, цілком можуть розраховувати приблизно на 300 кг картоплі зі 100 м2. При мінімальному догляді і наявності родючого грунту врожайність зростає до 350-400 кг з сотки. Якщо ж приділяти картоплі достатньо часу і сил, можна підняти її і до 500 кг зі 100 м2.
 • збереження якості бульб протягом 5-6 років при використанні власного посадкового матеріалу. Розару не потрібно оновлювати кожні 2-3 роки — а це суттєва економія.
 • презентабельний зовнішній вигляд бульб. Товарний вигляд має більше 90% картоплин. Укупі з хорошою лежкістю і здатністю переносити транспортування на великі відстані це робить сорт цікавим не тільки для садівників-любителів, але і для фермерських господарств.
 • універсальність призначення. У м’якоті розари міститься всього 12-16% крохмалю. Завдяки цьому бульби і окремі шматочки не втрачають форму при термообробці, м’якоть не кришиться і не перетворюється в неапетитну водянисту кашу. Також розара підходить для сушіння. Найчастіше її використовують для супів, гасіння, запікання, додають в салати.
 • смакові якості. Професійні дегустатори оцінюють розару на 4 + з п’яти.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Одна з основних переваг розари-висока врожайність

Не обійшлося і без деяких недоліків, які, втім, не псують загальної картини:

 • розлогість кущів. Пагони никнуть дуже рано, що створює певні труднощі при догляді за посадками, особливо при підгортанні.
 • порівняно низька опірність фітофторозу бадилля.
 • сорт не дуже добре підходить для смаження.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Розара може заразитися фітофторозом бадилля картоплі, профілактиці цього захворювання потрібно приділяти особливу увагу

Вирощування бульб з насіння

Незважаючи на те що якість картоплі сорту розара, включаючи смак і врожайність, зберігаються при використанні вегетативного способу розмноження протягом п’яти-шести років, з часом грунт виснажується, в ньому накопичуються суперечки хвороботворних грибків. Зберегти якість бульб і врожайність на колишньому рівні неможливо навіть при грамотному догляді. Зрозуміло, можна придбати нові в спеціалізованому магазині, але там міні-бульби категорії «супереліта» і «еліта» коштують досить дорого. Особливо це відчувається, якщо доводиться відразу міняти весь посадковий матеріал.

Є і альтернатива — отримання бульб з насіння самостійно. Процес розтягується на два роки, тому подбати про оновлення посадкового матеріалу потрібно заздалегідь.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Отримані з насіння в домашніх умовах міні-бульби сильно варіюються за кольором, формою і розміром-це характерна особливість картоплі

Додають ще й доломітове борошно, товчену крейду, подрібнену в порошок яєчну шкаралупу (200-400 г/м2).

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Доломітове борошно-ефективний нейтралізатор зайвої кислотності грунту

При посадці між лунками залишають 60-65 см, між рядами посадок-50-60 см.глибина лунки — 10-15 см, це залежить від якості грунту. У важких грунтах картопля висаджують ближче до поверхні. У кожну лунку кладуть жменю цибулиння, бульби, особливо розрізані, опудрюють деревною золою. Це ще одна профілактична міра проти нематоди. Корисно додати трохи прілої трави, дрібних гілочок — така «підстилка» буде зігрівати бульби в разі заморозків.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Кущі у картоплі тулеевский досить компактні, проте, між ними потрібно залишити достатньо місця

Відео: боротьба з нематодою картоплі

Кущі у тулеевского невисокі, але за сезон їх потрібно підгорнути не менше трьох разів. Перший — як тільки з’являться сходи (їх потрібно засипати повністю). Це вбереже молоді рослини від вельми ймовірних в сибіру поворотних весняних заморозків. До речі, навіть при несприятливих погодних умовах сходи з’являються досить швидко і дружно. Другий-одночасно з початком цвітіння. Останній раз тулеевскій підгортають тоді, коли стебла почнуть никнути, «укладаючись» в міжряддя. Якщо погода влітку не дуже вдала, перед цим в борозни виливають настій свіжого коров’ячого гною, пташиного посліду або листя кропиви, кульбаби, розведений водою в пропорції відповідно 1:8, 1:20, 1:6. Це хороша «підтримка» для рослин.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Правильне підгортання стимулює бульбоутворення

Корисна процедура для цього сорту-регулярне розпушування міжрядь. В ідеалі це потрібно робити кожен раз після дощу.

В поливі тулеевский не потребує. Навпаки, деякі садівники вважають, що ця процедура для нього навіть шкідлива. Через це бульби стають більш «водянистими», а смак і аромат картоплі — не таким вираженим. Також це може спровокувати гниття бульб. Тільки якщо дощів не було більше місяця, і тримається сильна спека, можна злегка зволожити міжряддя.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

В поливі тулеевский не потребує, зате розпушування міжрядь-дуже корисна процедура

З підгодівлі тулеевский воліє натуральну органіку-перепрілий гній, перегній, компост, деревну золу. Але добрива вносяться тільки в разі сильного виснаження грунту. Зазвичай це відбувається, якщо картопля на одному місці вирощується довше двох-трьох років. Все необхідне вноситься одночасно з осінньої перекопування грядки.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Хімічні добрива тулеевский не любить, зате на натуральну органіку реагує дуже добре

Цей сорт чутливий до дефіциту в грунті бору. Явні ознаки-опадання квіток, засихання верхівкових бруньок,» приосадкуватість » і потовщення стебел рослин (вони стають більше схожими на розетки), світло-зелені смуги уздовж прожилок на листках. Щоб уникнути появи в бульбах пустот, рослини обприскують розчином борної кислоти (2 г на 10 л води). Норма витрати-1л / м2. Кращий час для процедури похмурий безвітряний ранок або вечір. Її потрібно буде повторити кілька разів протягом сезону, так як здатністю «переходити» зі старого листя в нові бор не володіє.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Дефіцит бору в грунті відразу ж проявляється в зовнішньому вигляді кущів картоплі

1. До збирання врожаю приступають тільки після того, як бадилля пожовтіє і зів’яне. Бульби, призначені для посадки в наступному році, відразу відкладають окремо, промивши, висушивши і прогрів на сонці протягом 7-10 днів. Цікаво, що посадковий матеріал не виносить сусідства не тільки з бульбами інших сортів, але і з самим тулеевским, призначеним для їжі або продажу. До останнього це правило не відноситься — він спокійно зберігається поруч з будь-яким іншим картоплею. Оптимальні умови зберігання-температура близько 3ºс і висока вологість (85-90%). Приміщення повинно бути темним і з хорошою вентиляцією.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Стабільно висока врожайність картоплі тулеевский-одне з його основних переваг

Відео: поради по вирощуванню картоплі

Відгуки садівників

Вперше посадила в цьому році трошки картоплі сорту тулеевский, купувала на виставці-ярмарку. Дуже не сподобалася за смаком, хоча урожайна. А в журналі читала такі захоплені відгуки… Дуже розчарована! хоча, думаю, є ймовірність, що під виглядом тулеевского мені щось інше підсунули. Але більше я цю картоплю садити не буду.

Перепілка

Https://www.forumhouse.ru/threads/91225/page-32

Саджу сорт картоплі тулеевский не перший рік. Відмовлятися не збираюся (у всякому разі поки). Дійсно хороший і по врожайності, і за смаком, зберігається добре. Три роки садила його (це літо четверте буде), не підводив мене жодного разу. Але у нас місце під картоплю хороше, сонячне, вологи вистачає і сама земля не виснажена.

Варвара плюшкіна

Http://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=94681&start=480

Так, якщо судити саме за смаком, то тулеевский адретте поступається однозначно.

Kasya160

Http://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=94681&start=480

У мене є тулеевский, непоганий сорт, смачний. Але садимо його трохи. У мене є картопля набагато врожайніше і крупніше.

Yul81–05

Http://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=94681&start=480

Картопля тулеевский, середньораннього терміну дозрівання. Бульби жовтувато-бежеві, м’якоть жовта. У порівнянні з усіма іншими сортами, що я садила в цьому році, показав себе як самий врожайний сорт, картопля чиста, досить велика. Практично без парші та інших бяк. Кажуть, що цей сорт прекрасно зберігається і практично не має зіпсованих бульб як при збиранні, так і при тривалому зберіганні. Так що, якщо є можливість придбати — навіть роздумувати нічого. Відмінний картопля.

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=201.400

У нас в кемеровській області сорт тулеевский дуже поширений. Картопелька жовтенька, вся рівненька, мало очок.

Lenylя

Http://dv0r.ru/forum/index.php?topic=5057.25&topicseen

Мені важливо знати, який сорт картоплі у мене посаджений — завдяки цьому я потім можу вибрати самі вподобані і зарекомендували себе сорти. Один з таких сортів картоплі, який я ращу у себе-це тулеевский. Вирощую я його вже кілька років і на це є безліч причин. По-перше, ця картопля смачна. Перепробувала безліч сортів, але цей поки що подобається більше всіх. Особливо він дуже хороший в пюре, воно виходить не білим, а жовтим, як ніби в нього додали багато вершкового масла. По-друге, у нього компактні кущі, бадилля більш зелена і він більше розлогий, ніж високий. Бульби на коренях розташовані компактно і відразу не відвалюються. Бульби великі, дрібної картоплі мало. В середньому на кущі виростає близько 25 картоплин. З мінусів помітила поки тільки один-якщо картоплина дуже велика, то всередині можуть бути порожнечі, але мене це не особливо засмучує, вирізаю, та й все, картопля смачна.

Http://www.flowerplant.ru/index.php?/topic/366-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%be%d1%84%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%be%d1%82%d0%b7%d1%8b%d0%b2%d1%8b /

Я одного разу посадив тулеевский картопля заради експерименту, так тепер щороку його і саджу. Настільки звик до його смаку, що інша картопля здається абсолютно позбавленим смаку. Так, бувають порожнечі всередині, якщо картоплина виростає дуже великий, ну і що, виріжу і в суп покладу. А яке пюре — то з нього смачне виходить-просто смакота. Іноді, звичайно, беру інші сорти картоплі на пробу, але саджу зовсім по чуть-чуть, і поки ще нічого кращого тулеевского не знайшов.

Бородань

Http://www.flowerplant.ru/index.php?/topic/366-%d1%81%d0%be%d1%80%d1%82%d0%b0-%d0%ba%d0%b0%d1%80%d1%82%d0%be%d1%84%d0%b5%d0%bb%d1%8f-%d0%be%d1%82%d0%b7%d1%8b%d0%b2%d1%8b/

Досягли висоти 20-25 см пагони надламують на відстані 10-12 см від землі так, щоб вони не висохли, але вже і не розпрямилися. Таким чином поживні речовини, досягнувши місця зламу,» розгортаються » і направляються в бульби.

Збір і зберігання врожаю

Не менш важливо, ніж отримати рясний урожай, зберегти його. В цілому ранні сорти картоплі лежкістю не відрізняються. Однак розара є рідкісним і приємним винятком. В процесі зберігання псується не більше 7-9% бульб. В ідеальних умовах (сухий льох, в якому підтримується постійна температура 2–4ºс) товарний вигляд втрачають не більше 1-2% картоплин. Урожайність у розари завжди відмінна, незалежно від того, наскільки теплим і сонячним видається літо.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Бульби у розари приблизно однакового розміру, дрібних попадається дуже мало

Відео: поради з вирощування картоплі

Відгуки садівників

Єдиний мінус, який я можу привести з приводу розари — це те, що у неї сильно разлапистая бадилля. І вона дуже рано падає на землю. Це загрожує тим, що вже при підгортанні її доводиться поправляти руками, так як вона починає заважати. В іншому картопля мені подобається. Бульб багато, розмір середній і великий, але це при наявності поливу, ну принаймні на моїй землі.

Опричник

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=12190

Особливість розари-вона виведена в німеччині для промислового використання. І дійсно, при наявності належного догляду-врожайність непогана. Але якщо буде дефіцит будь-якого з компонентів харчування, то врожаю можна не чекати. Тому подумайте, чи зможете ви забезпечити картоплі належний догляд. І ще, при нормальних умовах у картоплі все бульби практично однакового розміру, трохи більше середнього. Не знаю, плюс це чи мінус, але так воно і було задумано.

Igor karpov

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=12190

Не люблю, коли картопля розварюється, виходить якесь незрозуміле місиво. Так ось, розара в цьому плані мій ідеал. Ніякої крохмальної рідини. Рівненькі шматочки.

Дар’я меньшова

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=12190

У розари бульби все як під копірку. Неначе відкалібровані. Не скажу, що великі, але їх досить багато.

Афродіта

Http://forum.avtolikbez5.ru/viewtopic.php?t=12190

Я садила розару, мені вона теж сподобалася, але вона не дуже врожайна.

Галя-64

Http://www.tomat-pomidor.com/newforum/index.php?topic=201.240

З сортів середнього терміну дозрівання вирощую розару. Сорт виведений в німеччині, середньоранній, урожайний, кущ напіврозкидистий, бульби довгасто-овальні, шкірка червона, м’якоть жовта, смакові якості хороші, крохмаль — 12-15%, ідеальний для смаження, картоплі фрі, салатів. Мені подобається за хороший стабільний урожай, хорошу лежкість.

Вікусік

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=4014&start=450

Розару дуже важко переплутати з іншими сортами. У неї є особливість-бульби каплевидної форми.

Олексій зайцев

Http://forum.prihoz.ru/viewtopic.php?t=4014&start=450

Ми садили сорт картоплі розара. Чудовий сорт, перше-урожайний, друге-смакові якості чудові, третє — для господинь чистити дуже легко, так як картопелька гладка, без вічок, довгаста і в кущі не розростається. Легко копати, порізаної мало виходить, садити раджу.

Марина

Http://rudachnik.ru/otzyvy-o-sortah-kartofelya-rozara-lyubava-agata-karatop-rs1-romano-rs1-tuleevskiy

Розара-це унікальний сорт картоплі, дуже смачний, урожайний (дуже навіть), сорт протягом 5 років не знижує врожайність, тому часто міняти насіння не треба. На кущі картопля виходить вся рівна, дрібниці немає. Врожаїв вам і удачі.

Анна

Http://rudachnik.ru/otzyvy-o-sortah-kartofelya-rozara-lyubava-agata-karatop-rs1-romano-rs1-tuleevskiy

Огляд самозапильних огірків: вибираємо кращі сорти, вирощуємо в теплиці і на грунті

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Для городників, які впритул займаються вирощуванням огірків, дуже важливі хороший смак, якість плодів, висока врожайність культури і простота в догляді. Всі ці якості відмінно поєднуються в огірках самозапильних сортів. Ще одна важлива характеристика-скоростиглість: в умовах парникового вирощування такі види огірків плодоносять вже в травні.

Зміст

 • Опис хороших огірків самозапильних сортів: ранніх і пізніх
 • Самозапильні сорти для теплиць
 • Самозапильні сорти для відкритих грядок
 • Відеоогляд
 • Посадка у відкритий грунт і подальше вирощування

  • Підготовка грунту
  • Підготовка насіння
  • Процес посадки
  • Відеоурок про посадку огірків у відкритий грунт
  • Догляд за самозапильних огірками
 • Відгуки городників

Опис хороших огірків самозапильних сортів: ранніх і пізніх

Вже в самій назві криється підказка до відповіді на питання: що таке самозапильних огірки. У кожного сорту культури існує поділ на жіночі та чоловічі особини. У насіннєвому матеріалі, отриманому з визріли плодів, будуть переважати риси тієї чи іншої статі. Тому для зав’язі знадобиться запилення бджолами під час цвітіння.

А ось самозапильні сорти містять в квітках органи обох статей: товкач і тичинку. Завдяки самозапилення, у таких сортів ймовірність схожості і зав’язі плодів істотно вище. Тому ви без зусиль зможете виростити їх в будь-який сезон:

 • взимку і навесні в теплиці;
 • влітку на відкритій грядці;
 • восени знову в теплиці.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Особливість самозапильних сортів в тому, що для гарної зав’язі їм не потрібно запилення за допомогою комах

Не можна однозначно сказати, які з цих сортів краще. Деякі з них краще вживати в свіжому вигляді, інші підходять переважно для консервування та інших заготовок на зиму. Є і сорти універсального типу, однаково добре показали себе як свіжими, так і маринованими.

Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

Вибирайте сорт огірків в залежності від того, призначений він для вживання в свіжому вигляді або для консервації

Смак і зовнішні характеристики у плодів цих сортів теж різні:

 • ранні-соковиті, з ніжною м’якоттю і тонкою шкіркою;
 • пізні-жорсткуваті і більш сухі;
 • середньостиглі — ніжність смаку і жорсткість фактури збалансовані.

Самозапильні сорти для теплиць

Вирощування овочевих культур в умовах теплиці або парника значно знижує ймовірність запилення бджолами. Тому вибір самозапильних сортів в такому випадку очевидний.

Ви напевно стикалися зі скептичною думкою про те, що самозапильні тепличні огірки значно програють своїм грунтовим побратимам. Досвід показує, що це сумнівне висловлювання не витримує критики. У парникових умовах огірки плодоносять швидше і врожайніше, а їх смакові якості залишаються на висоті. Це пов’язано з відсутністю шкідливих зовнішніх факторів, наприклад, холоду, дощів, вітрів, укупі з високими показниками температури і вологості.

 1. матильда f1-ранньостиглий гібрид, що відрізняється шорсткою шкіркою з шипами і витягнутою циліндричною формою. Потужний кущ з відносно невеликими листям дає зав’язі, на кожній з яких виростає до 7 огірочків. Вага плодів буває до 110 г, довжина 10-12 см.плодоношення сорту починається приблизно через 50 днів після висівання. Сорт дає близько 10 кг плодів з 1 м2.
  Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

  Сорт матильда продовжує плодоносити протягом 50 днів

 2. зозуля f1-сорт давно показав себе найпопулярнішим для вирощування в парникових умовах. Плоди майже 25 см в довжину, вага кожного може досягти 300 г.поверхня огірків майже гладка, форма рівна. Плодоношення починається через 40 діб після посадки. Відмінно підходить для консервування. Плоди довго зберігають товарний вид. Урожайність сорту в межах 10-12 кг з кожного квадратного метра.
  Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

  Сорт зозуля давно став найпопулярнішим серед городників

 3. зятек f1-скоростиглий сорт, що відноситься до корнішонного типу. Плоди маленькі, зазвичай не виростають довше 10 см і важче 100 г, дуже соковиті і хрусткі. Форма рівна, на поверхні горбки з білими шипами. Завдяки розмірам і акуратній формі дуже популярні для консервування. Кожна зав’язь може дати близько 12 плодів, а кожен кущ — до 7 кг.плодоношення починається через 43-48 діб після посадки. Висока врожайність сорту забезпечить вам більше 13 кг плодів з 1 м2.
  Картопля сорту розара: опис і нюанси вирощування

  Огірки сорту зятек відносяться до корнішонного типу

 4. ємеля f1-популярний ранній сорт, початківець плодоносити вже через 30 днів після висадки розсади в грунт. Урожайність дуже висока, з 1 м2 грядки збирають до 15 кг огірків. Довжина плодів досягає 15 см, вага 120 г, їх форма витягнута, поверхня переважно рівна, з незначними горбками. Сорт має стійкість до хвороб, характерним для огірків. Смакові якості у сорту відмінні, його плоди однаково гарні як в свіжому вигляді, наприклад, в овочевих салатах, так законсервованими в банку.
  &1&

  Ранній сорт огірків ємеля починає плодоносити через 30 днів після посадки

 5. анджеліна-голландський надранній сорт. Його плоди соковиті, хрусткі, крупнобугорчасті, з білими шипами, вони можуть досягти довжини 14 см, при цьому їх вага відносно невеликий, близько 90 г.відрізняється тим, що добре росте навіть при низькій освітленості парника в осінньо-зимовий період. Дозрівання починається на 43 день. Кожен вузол формує по 3 плоди. При дотриманні правил агротехніки урожай огірків може скласти близько 28 кг з 1 м2.