Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

87

Альфа може стати першою цвітною капустою для новачків і улюбленою для городників-професіоналів. Вона відрізняється стабільним і раннім урожаєм. Зав’язує головки, незважаючи на примхи погоди і не вимагаючи особливого догляду.

Зміст

 • Історія та опис цвітної капусти альфа

  • Характеристики кочанчиков, їх призначення
 • Особливості вирощування

  • Відео: посів цвітної капусти, всі тонкощі вирощування
  • Відео: догляд за цвітною капустою
 • Відгуки про цвітну капусту сорту альфа

Історія та опис цвітної капусти альфа

Заявку на сортовипробування альфи в 2008 році подала агрофірма «пошук». У 2009 р капуста була визнана селекційним досягненням і внесена в держреєстр рослин з допуском до вирощування у всіх регіонах рф. До сьогоднішнього дня сорт став дуже популярний. Адже в ньому поєднуються відразу кілька позитивних якостей, які подобаються городникам:

 • ранній термін дозрівання-85-95 днів після появи сходів.
 • великі і дуже щільні головки, середня вага — 1.2 кг, максимум 1.5–2 кг.
 • відмінний смак через підвищений вміст цукрів.
 • стабільна врожайність.

Альфа утворює підняту розетку, тобто листя росте майже вертикально, частково або повністю закривають головки. Лист середнього розміру, синьо-зелені, через воскового нальоту матові.

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Розетка у альфи піднята, центральні листя стоять вертикально

Характеристики кочанчиков, їх призначення

Головки альфи округлі, горбкуваті, білі. Урожайність, зафіксована в держреєстрі — 3.5 кг/м2. При гарному догляді з поливами і підгодівлею, враховуючи щільність посадки 4-5 рослин на 1 м2, продуктивність можна підвищити до 6-8 кг/м2.

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Головки альфи округлі, горбкуваті, білі

Призначення альфи-використання в домашній кулінарії. Суцвіття додають в салати і супи, тушкують з іншими овочами, смажать в клярі, солять і маринують. На зиму кольорову капусту зазвичай бланшують і заморожують.

Особливості вирощування

Цвітна капуста в розсадний період росте дуже повільно, а на підвіконні ще й витягується. Великий плюс альфи в її скоростиглості. Її можна сіяти відразу в грунт під покривний матеріал, в парник або теплицю. Рекомендовані терміни посіву:з початку березня по квітень включно. Розсаду у відкритий грунт висаджуйте з 25 травня по 10 червня. Цвітна капуста більш теплолюбна, ніж білокачанна, тому доведеться її берегти від заморозків.

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Розсада цвітної капусти компактна, росте повільно

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Я сіяла альфу одночасно з білокачанної капустою мегатон приблизно в середині квітня. До моменту висадки під покривний матеріал в середині травня (живу в західному сибіру) білокачанна переросла кольорову, була раз в п’ять її крупніше. Парник у нас-це дуги і агроволокно. У ньому на щойно висаджену розсаду напали блішки, напевно, спали в землі. Мегатон вижила, а дитину альфу з’їли дощенту за один день. Тоді я вирішила посіяти її повторно вже у відкритому грунті (в середині травня!). Взяла діряве металеве відро, насипала землі. Обв’язала його зовні сухою травою (утеплила), посіяла, накрила відро шматком скла. У теплі дні скло прибирала, коли передавали заморозки, все відро укутувала агроволокном, складеним в кілька шарів. До червня виросли капустки з одним справжнім листом. Їх і висадила, блішок вже не було, мабуть, вони наїлися травневої капусти. У вересні зібрала хороший урожай. Не рекомендую таке проробляти з пізніми і середніми сортами. Вони при посіві в травні можуть не встигнути до морозів зав’язати головки. Альфа-рання, що мене і врятувало.

Якщо вирощуєте розсаду, то її вік до моменту висадки не повинен перевищувати 30-35 днів. Тримайте рослини на самому світлому вікні або на балконі, де температура не піднімається вище +15… + 18 °c. Заморозків теж не повинно бути. До речі, це найсприятливіший температурний режим для капусти протягом усього вирощування. Через два тижні після появи сходів, якщо до висадки залишилося більше 7 днів, підгодуйте азотним добривом. Добре підходить настій кропиви, посліду або розчин сечовини (1-2 г на 1 л води), біогумусу (за інструкцією).

Відео: посів цвітної капусти, всі тонкощі вирощування

Грядку перед висадкою заправте компостом або перегноєм (1-2 відра на 1 м2. Обов’язково додайте золу (0.5 л/м2), кальцієву селітру (1 ст.л./м2) або доломітове борошно (200-300 г/м2). Ці кошти розкислюють грунт, захищаючи капусту від кили, а селітра і зола ще й містять поживні елементи. Схема посадки для альфи-50х50 см.

По периметру капустяної ділянки посадіть чорнобривці, кріп, селера, коріандр та інші рослини з сильним запахом. Вони будуть дезорієнтувати метеликів і совок, не дозволяючи розпізнати запах капусти. Для захисту від блішок, не чекаючи їх приходу, опудріть капусту і землю навколо золою, махоркою, тютюновим пилом.

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Хрестоцвіті блішки з’їдають молоді рослини цілком за 1-2 дні

Поливайте альфу 1-2 рази на тиждень. У спеку можна влаштовувати дощування. Прополювати і рихлити доведеться тільки до розростання кущів, вони швидко змикаються листям, утворюючи під собою густу тінь, в якій нічого не росте. Раз в 10 днів підгодовуйте комплексною сумішшю:

 1. під час нарощування куща потрібен азот. Підходять ті ж підгодівлі, що і в розсадний період.
 2. після утворення великої розетки з 15-20 листків, коли кущ припинить зростання, в підгодівлі повинен переважати калій, а також бути присутнім мікроелементи (бор і молібден). Найпростіше купити і використовувати готову суміш для капусти (агрікола, чистий лист, фаско і ін.).

Регулярно відвідуйте капустяну грядку, щоб вчасно виявити і знищити гусениць. Якщо до збору врожаю ще більше місяця, а шкідників багато, то можна обприскати інсектицидом (децисом, карбофосом, актарою і ін.).

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Регулярно відвідуйте капустяну грядку і збирайте гусениць

Під час таких відвідувань одного разу ви виявите білі головки, які почали рости і відкрилися сонця. На світлі вони пожовтіють, стануть грубими, втратять свою поживну цінність. Альфа, завдяки піднятій розетці, часто сама закриває суцвіття, але якщо вони оголилися, зімкніть над ними прилеглі листя і зв’яжіть стрічкою, м’якою мотузкою або дротом. Сильно затягувати або надламувати не потрібно. Пошкоджені листя засохнуть, головки знову оголяться.

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Прилеглі до голівки листя зв’яжіть над нею, щоб заховати від сонця

Збирайте головки діаметром більше 15 см.якщо дозрівання довелося на осінь, коли день вже короткий і стоїть прохолода, то не варто поспішати з збиранням врожаю. Цветушность альфі вже не загрожує. Дайте голівках налитися до належних розмірів (1.2–1.5 кг). Всю кольорову капусту потрібно прибрати до приходу заморозків нижче -3… -4 °c.

Відео: догляд за цвітною капустою

Відгуки про цвітну капусту сорту альфа

Минулого літа вперше вирощувала капусту. Першим моїм сортом стала саме альфа. Все літо спостерігала, як розростаються кущі — суцільна бадилля. Гадки не мала, як же зав’язуються там всередині головки, як це повинно виглядати. Думала, що через пізнього посіву не бачити мені врожаю. Вже в кінці серпня, втомившись чекати, вирішила подивитися: чи немає хоча б зачатків головок. Стала розгрібати листя і до свого захоплення виявила всередині декількох кущів вже великі головки! до кінця вересня віддали урожай всі кущі. У моєї альфи качани виявилися повністю прихованими, доводилося їх шукати між зімкнутими листям, а не навпаки — прикривати від сонця, як радять. Головки дуже щільні, великі, не менше 20 см в діаметрі, в стравах смачні. Заморозила їх на зиму.

Садила альфу (як зазвичай) і сніжану f1. Альфа вся велика і більш рання. Сніжана — до 15 см.

Libra

Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t8215.html

Насіння капусти альфа я купила в інтернет магазині три роки тому. Насіння дешеві, тому я замовляю відразу десять пачок. Сію цю капусту відразу в землю в травні місяці іноді роблю розсаду і двох-тижневу розсаджую. Сорт цей ранньостиглий. Качан частково закритий листям. Одна головка капусти досягає ваги до 2 кг, головка дуже щільна. Вона дуже смачна, тому практично щороку її сію.

Camea2002

Https://otzovik.com/review_3780630.html

Огірки всім на заздрість f1: уральський сорт-лотерея

Цвітна капуста альфа-опис раннього, врожайного і смачного сорту

Огірки для російських садівників-практично обов’язкова культура для вирощування. Асортимент сортів сьогодні дуже широкий, і щороку з’являються ще новинки. Багато нові сорти схожі по найменуванню на вже полюбилися городникам. Наприклад, в держреєстрі є огірки всім на радість, сорт включений до реєстру тільки в 2018 році, його оригінатор — найвідоміша фірма «аеліта». А є сорт з назвою всім на заздрість, який виробляє і продає фірма «уральський дачник». І відомості про нього суперечливі.

Зміст

 • Сортові особливості гібрида огірків всім на заздрість f1

  • Відео: простий рецепт солоних огірків
 • Нюанси догляду за культурою

  • Відео: формування огіркових кущів в одне стебло
 • Різні відгуки про сорт всім на заздрість

Вдячний. Збираю з куща по 7-8 кг, продаю свіжі і солоні корнішони, при зберіганні і перевезенні втрат майже немає.

Анна

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-vsem-na-zavist-f1 /

Як і заявлено виробником, сорт всім на заздрість дійсно стійкий до хвороб, на цьому плюси в моєму випадку закінчилися. З 10 насіння проросла тільки половина. Пересадила потім в підготовлену відкриту грядку. Кущі з бічними пагонами, зовні виглядає здорово, розгалуження яскраво-зелені, добре обплітаються по сітці. Садила за схемою 15х60 см, удобрювала час від часу, інтенсивно поливала. Розраховувала на щедре плодоношення, але до кінця літа зняла тільки два огірки, на цьому огірковий урожай закінчився. Більше ці насіння не куплю.

Kseniya_borisova

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-vsem-na-zavist-f1 /

Мені сподобалися огірки всім на заздрість. Генетично вони запрограмовані на довге дозрівання плодів. Ми збирали в теплиці до жовтня. Всі сусіди дивувалися, але і погода була відмінна! у вересні було холодно, але огірки вистояли, а в жовтні було сонячно, тепло — огіркам саме те. Щоб батоги не сохли і давали урожай, поливала раз на тиждень слабким настоєм коров’яку. Ще земля у мене в теплиці легка, добре заправлена перегноєм. Ліану треба формувати в одне стебло, вистригати вусики, зайві пагони прищипують. Зеленці смачні, рівненькі такі.

Поллі

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-vsem-na-zavist-f1 /

Сорт всім на заздрість f1 є гібридом, що володіє такими позитивними якостями, як самозапилення, стійкість до хвороб і температурних перепадів. Сорту властиво саморегулівне розгалуження, що забезпечує тривалий і рясний урожай огірків. У кожному вузлі може формуватися до 6 зав’язей. Огірочки виростають великими, до 12 см.м’якоть щільна, хрустка, приємний смак. Навіть при нестачі світла сорт дає хороший урожай, тому можна садити на тінистих ділянках. Розсаду я висаджую на початку квітня. Висаджую в грунт тільки коли настає стабільне тепло.

Дарина

Https://dachaotzyv.ru/ogurec-vsem-na-zavist-f1 /

Минулого року у нас в тюмені літа був тільки один місяць — липень, дуже холодне літо було. Сорт всім на заздрість я посіяла прямо в грунт, на урожай майже не сподіваючись. Була приємно здивована, огірочків вистачило на все. Помітила, що вони дуже добре відгукуються на азотні добрива. Дають багато бічних батогів. У кожній пазусі листа формуються відразу 4-5 зеленцов. Дуже чутливі до поливу. Генетично без гіркоти, це факт. Але навіть коли пройшли у вересні перші заморозки, я після них ще збирала огірочки.

Лібе1980

Https://otzovik.com/review_6413604.html

Посадила огірки всім на заздрість. Нічого особливого: урожай був убогий, феєричного обіцяного видовища не побачила. Звичайні огірки, з рідкісним урожаєм, правда, в кабачки не виросли. Були посаджені у відкритий грунт, до паркану прив’язані. Грошей своїх не варті.

Meg-ofis

Https://otzovik.com/review_4224519.html