Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

78

У росії вирощують 300 сортів картоплі як вітчизняної, так і імпортної селекції. Вибирати для ділянки потрібно відповідний до ваших грунтово-кліматичних умов сорт. Неможливо не помітити серед цієї великої кількості белларозу.

Зміст

 • Опис картоплі сорту беллароза
 • Характеристики сорту

  • Зовнішній вид рослини
  • Призначення
  • Переваги та недоліки
  • Відео: збір врожаю картоплі беллароза
 • Посадка і догляд за картоплею

  • Вибір ділянки
  • Передпосадкова підготовка
  • Висаджування бульб
  • Вимоги до грунту і поливу
  • Розпушування грунту
  • Підгортання кущів
  • Добрива для картоплі
  • Захист від хвороб і шкідників

   • Фотогалерея: захворювання і шкідники сорту беллароза
   • Відео: органічні методи боротьби з фітофторою
 • Збирання врожаю

  • Отримання двох врожаїв за сезон
 • Відгуки про сорт картоплі беллароза

Опис картоплі сорту беллароза

Рання картопля беллароза був виведений в німеччині. Німецька селекція націлена на якість бульб і високу врожайність без застосування генної інженерії. Тому на сьогоднішній день німецькі сорти картоплі викликають довіру.

Сорт беллароза внесений до державного реєстру рф і рекомендований до вирощування в центрально-чорноземному регіоні. Добре росте в зонах помірного клімату. Широко поширений в росії, україні та молдові. Сорт ультрараннього терміну дозрівання, першу копку роблять вже через 45-50 днів. Повне визрівання настає через 60 днів з моменту посадки.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Бульби белларози овальні, з шорсткою рожевою шкіркою і світло-жовтою м’якоттю

Характеристики сорту

Бульби белларози овально-округлої форми, з шорсткою рожевою шкіркою і дрібними очима. М’якоть світло-жовта, відмінного смаку. Вага кожної бульби 120-210 грам. Ідеально підходить для продажів. Вміст крохмалю середнє-від 13 до 16%. Урожай на 45 – й день після повних сходів (перша копка)-143-277 ц/га, на 55 – й день (друга копка)-170-385 ц/га.

Через рожевого кольору бульб белларозу в народі називають «вишенькою».

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

З одного куща можна зібрати до 10 бульб белларози

Зовнішній вигляд рослини

Сходи картоплі з’являються дружно. Рослина дуже красива: кущі високі, 50-80 см, стебла прямі, листя великі, зі слабкою хвилястістю краю, віночки червоно-фіолетові, середнього розміру. Картопля цвіте не щороку. При температурі +22°c квітки іноді опадають. Трапляється, що вони пошкоджуються сонечками або жужелицями. Але це мало впливає на якість і смакові характеристики бульб.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Беллароза цвіте не щороку, але якість бульб від цього не залежить

Призначення

Сорт беллароза столового призначення. Його вирощують для вживання в їжу через високі смакових характеристик. Розсипчастість бульб середня, тому вони підходять для приготування пюре і для смаження.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

З бульб белларози виходить смачне пюре

Переваги і недоліки

У сорту беллароза маса достоїнств і практично немає недоліків.

Переваги:

 • відмінний смак;
 • врожайність;
 • стійкість до захворювань;
 • скоростиглість;
 • посухостійкість;
 • невимогливість до грунту;
 • лежкість;
 • стійкість до механічних пошкоджень.

Єдиний недолік сорту-відсутність компактності розташування бульб, тому збирати урожай потрібно уважно і акуратно.

Відео: збір врожаю картоплі беллароза

Посадка і догляд за картоплею

Беллароза відрізняється невибагливістю і не вимагає до себе особливої уваги.

Вибір ділянки

Картоплі потрібна сонячна ділянка з пухким грунтом. Краще висаджувати його після бобових культур, капусти, огірків. Щоб врожайність була високою, а грунт родючим, потрібно чергувати культури, тобто дотримуватися сівозміни. Після збору врожаю картоплі на його місці під зиму посадіть гірчицю або жито. Це прекрасні сидерати для грунту. Вони збагатять її і зроблять більш пухкої.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Для збагачення грунту потрібно дотримуватися сівозміни: після збору картоплі висаджувати гірчицю або жито

Про родючість грунту турбуються завчасно. Восени під перекопування вносять добрива. Те ж саме повторюють навесні, використовуючи компост або перегній.
Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Щоб грунт для посадок картоплі був родючим, восени і навесні потрібно внести добрива

Передпосадкова підготовка

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

За 2-3 тижні до посадки картоплю дістають зі сховища і розкладають на рівній поверхні в один шар в світлому приміщенні при температурі +15 °c. Так відбудеться пробудження вічок, сходи будуть дружні і міцні. Допустима передпосадкова обробка стимуляторами росту, особливо в регіонах з холодним літом.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Перед посадкою бульби картоплі потрібно витримати на світлі

Висаджування бульб

Висаджують картоплю в різних регіонах в різний час, але найчастіше на початку травня, коли грунт прогріється на глибині 10 см до + 9 °c. Підготовлений посадковий матеріал висаджують на глибину 8-10 см одним із способів:

 • гладким-викопування лунок на рівній поверхні;
 • траншейним — посадка картоплі в викопані траншеї;
 • гребневим — формування гребенів висотою в 15 см і закладання в них бульб.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Картоплю можна вирощувати гребневим способом-це спрощує полив рослин

Так як в одному кущі белларози формується до 10 досить великих бульб, рекомендована схема посадок — 90х40 см.при більш прискореної посадці кущі будуть заважати один одному і загороджувати світло. Формування бульб сповільниться, що позначиться в цілому на обсязі отриманого врожаю.

Вимоги до грунту і поливу

Сорт не вимагає додаткових поливів, задовольняючись випадаючими опадами. Рости беллароза може на будь-яких типах грунтів, крім важких глинистих. Для швидкого формування бульб коріння рослини потребують насиченні киснем і своєчасної прополки.

Розпушування грунту

Після дощів на грунті утворюється тверда кірка, яка заважає надходженню повітря до коріння. Тому потрібно розпушування: в перший раз — при появі сходів, потім — кожен раз після дощу.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Після дощу потрібно обов’язково рихлити грунт, щоб забезпечити аерацію коренів

Підгортання кущів

Не менш важливо проводити підгортання кущів. Коли з’являться сходи, їх присипають землею. Так вони будуть захищені від раптових похолодань. Надалі, з інтервалом в 2 тижні, потрібно повторне підгортання. Присипаючи стебло землею, ви стимулюєте утворення нових столонів, що збільшує урожай. Підгортання кущів роблять акуратно, намагаючись не пошкодити коріння. Роботу краще проводити вранці або ввечері, якщо день сонячний, або вибрати прохолодний похмурий день. Якщо грунт суха, її потрібно попередньо трохи зволожити.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Підгортати картоплю потрібно зволоженим грунтом, а роботи проводити вранці або ввечері

Добрива для картоплі

Будь-яка картопля потребує як мінімум в трьох підгодівлі: в період утворення бутонів, перед і після цвітіння. Вони підвищують імунітет рослин і допомагають отримати високий урожай. Найчастіше для підгодівлі використовують розведений коров’як і деревну золу. Таке добриво насичує грунт фосфатами, магнієм і калієм. При посадках його вносять в кожну лунку по 5 столових ложок. Розчином із золи (1 кг на відро води) рослини підгодовують в період вегетації. Для попередження фітофторозу у вологі періоди нею опушають листя і стебла.

Підживлення вносять після дощів.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Зола захищає рослини від хвороб і збагачує грунт

Захист від хвороб і шкідників

Картопля беллароза стійкий практично до всіх хвороб-парші, бактеріальної гнилі, нематоди, фітофторозу, картопляного раку, плямистості. Однак при затяжних дощах фітофтора все-таки вражає цей сорт.

Слід враховувати наступні нюанси:

 • беллароза може постраждати від колорадського жука. Для захисту від цієї комахи існує багато хімічних препаратів, але найкращим методом поки що є збір личинок, яйцекладок і жуків вручну;
 • бульби картоплі пошкоджують дротяники, виїдаючи в них численні ходи. Для боротьби зі шкідником наколюють шматочки овоча на кілочки і закопують такі приманки на глибину 10 см.через день пастки потрібно витягнути і знищити. Тільки після цього можна приступати до посадки картоплі;
 • так як сорт визріває рано, то часто він навіть не встигає захворіти фітофторозом. Але в регіонах з вологим літом потрібно провести профілактику. Ефективний спосіб-внесення калійно-фосфорних добрив. З цією метою рослина, коли воно підніметься на 30 см, обробляють мідним купоросом з інтервалом в 10 днів (2 грами купоросу на 10 літрів води), бордоською рідиною, фунгіцидами.

Фотогалерея: захворювання і шкідники сорту беллароза

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччинищоб обійтися без хімії, потрібно 2 рази в тиждень збирати колорадських жуків і їх яйцекладки на листкахКартопля беллароза-смачний сорт з німеччинидротяники пошкоджують бульби, виїдаючи в них ходиКартопля беллароза-смачний сорт з німеччинив результаті затяжних дощів фітофтороз може знищити половину врожаю, так як вражає листя, стебла і бульби

Відео: органічні методи боротьби з фітофторою

Збір врожаю

Врожай.

Після викопування картоплі проводяться стандартні процедури: просушування в сонячну погоду протягом тижня, видалення пошкоджених і хворих бульб, відбір насіннєвого матеріалу для посадок в наступному році і закладання в сховище. Зазвичай ранні сорти не зберігаються довго, але беллароза — виняток. Втрати картоплі при зберіганні не більше 6%. У провітрюваному приміщенні можливе зберігання бульб протягом 7-8 місяців при температурі +4°c.

Отримання двох врожаїв за сезон

Беллароза — ранній сорт картоплі, що дозволяє в теплому регіоні отримати урожай двічі за сезон. Посаджений на початку травня картопля викопують в кінці червня, а в липні знову висаджують. Другий урожай отримують у вересні.

Можна використовувати й інший спосіб. Кущі з хорошою, здоровою бадиллям виймають із землі і акуратно знімають визріли бульби. Потім рослини знову повертають в землю, трохи більше поглибивши, і поливають водою. У перші дні бадилля хворіє і в’яне, але швидко відновлюється і повторно дає урожай.

Картопля беллароза-смачний сорт з німеччини

Беллароза може дати два врожаї за один сезон-в кінці червня і у вересні

Відгуки про сорт картоплі беллароза

Відгуки про белларозе серед городників позитивні. Негативу не зустрічається. Є нюанси по схильності фітофторозу і зберігання, але це залежить від догляду за картоплею і дотримання всіх агротехнічних процесів. Широка поширеність белларози у всіх регіонах говорить про те, що це сорт вдалої селекції.

Головною особливістю белларози є її висока врожайність, тому рада тим які заробляють на картоплі — якщо не пробували, посадіть і будете задоволені урожаєм. Є люди які цей сорт хвалять за смак, але я скільки не пробував її в смаженому і вареному вигляді — звичайний сорт з жовтою серединою. Чудово підходить для чіпсів, звичайної смаження. При варінні картопля не розвалюється, хороший для приготування пюре. Беллароза має прекрасну врожайність — як правило, всі бульби великі, тому для продажу вона сорт №1. Я чув чимало чуток що це генетичний сорт і т.п., але думаю, це просто чутки і не більше, просто вдало виведений сорт. Фітофтора цей сорт вражає, тому необхідно застосовувати фунгіциди. Жук також не відмовляється від нього, треба обробляти інсектицидами. Єдине що багато хто скаржиться що беллароза не дуже добре зберігається взимку і гниє, але це як у кого. В іншому вона є хорошим і перевіреним сортом.

Vikli

Http://otzovik.com/review_4498038.html

Невибагливий, посухостійкий, бульби виростають великого розміру при мінімальних витратах фізичної праці і навіть на бідній непідготовленій грунті. Сам картопля смачний і не розварюється в пюре. Шкірка тонка, легко знімається при чищенні. Не розумію, чому пишуть про фітофтору на цьому сорті. З урахуванням того, що сорт суперранній і від моменту посадки (припустимо, на початку травня) до збору врожаю (початок липня) проходить всього два місяці, то фітофторі і колорадським жукам ніде розгулятися. До цього моменту картопля вже пора викопувати або хоча б зрізати бадилля. При бажанні, можна знімати два врожаї за літо. У моїй практиці вирощування ранніх і суперранніх сортів картоплі беллароза найкращий.

Ultranata61

Http://otzovik.com/review_4748817.html

Справжній смак домашньої картоплі, дуже ситний! шкурка ніжно-рожева, коли картопля молода, чиститься відмінно, дуже швидко. Досить пошкребти ножиком і готово. Коли ж старий, то теж чистити легко. Картопля цей-круглий, буває трохи подовжений. Пюре з нього дуже смачне, не водянисте, легко збивається. Тепер докладніше. Якщо ви збираєтеся садити картоплю, то вибирайте цей. У нас є невеликий город, там жахлива земля. Але! цей сорт росте на будь-якій землі, крім важкої глинистої, не хворіє практично. Не потребує рясного поливу і відмінно переносить спеку і посуху. Йому досить природних опадів, але при цьому він дає відмінний урожай. Скоростиглий сорт. Завжди красиво виглядає, відмінно зберігається, дрібні очі, легко миється від землі, майже завжди зберігає свій вигляд. При зборі врожаю, близько 90%хорошої картоплі. Беллароза переважно полюбився україні, молдові та росії. Він не вимагає особливого догляду, до сходів необхідно розпушування грунту. Садили багато разів, але навіть при тому, що у нас велика частина глини, а не землі, урожай все одно прекрасний. Тому сорт відмінний в усіх відношеннях! спробуйте! і смачний дуже, багато достоїнств. А зберігається буде довго, не втрачаючи вигляд!

Sobaka1989

Http://otzovik.com/review_4502096.html

Хороший сорт, якщо правильно посадити, то будуть великі картоплини. У мене були по 750 грам. Були кущі, під якими було до 25-30 штук, починаючи від 200 до 650 грам, але такі рідко траплялися. В основному два куща одне відро картоплі. Як рання теж відмінна. У ній багато каротину і її жук не сильно жере. Щоб була велика, садь рідше, дрібніше-гущі, і буде різна.

Мітяй буханкін оракул (59382)

Https://otvet.mail.ru/question/174360054