Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

103

Перебуваєте в пошуку томата для теплиці, який став би основним, так званої робочої конячкою? випробуйте гібрид благовіст. Багато городників вирощують його вже кілька років поспіль, поповнюють свою помідорну колекцію новинками, але залишаються вірні цьому врожайному сорту.

Зміст

  • Про творця томата благовіст
  • Опис гібрида

    • Відео: томат благовіст зріє в теплиці
  • Особливості посіву

    • Відео: думка експерта про знезараження грунту
  • Вирощування розсади

    • Відео: нюанси загартування розсади
  • Висадка на постійне місце

    • Відео: томат благовіст у відкритому грунті
  • Догляд за томатами благовіст
  • Збір і переробка врожаю

    • Відео: рецепт томатної пасти і зберігання її в морозильнику
  • Відгуки городників

Про творця томата благовіст

Цей гібрид є селекційним досягненням відомої агрофірми «гавриш». Компанія заснована в 1993 році і вже на наступний рік її працівники подали заявку на сортовипробування і реєстрацію в держреєстрі томата благовіст. Наступні 15 років саме гібриди f1 були візитною карткою фірми. І сьогодні лідерами продажів серед томатів залишаються твори» гавриш»: верліока, євпатор і благовіст.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Томат благовіст створила компанія» гавриш »

«гавриш» — мій фаворит серед продавців насіння, ніколи не траплялася пересортиця. А коли дізналася, що ця компанія сама виводить сорти і гібриди, саме вона створила мій улюблений, просто фантастичний кріп алігатор, то планка поваги до її працівникам і захоплення їх роботою піднялася на космічний рівень) в цьому році вирощую диню від «гавриш» — злато скіфів. А про їх огірок кураж ходять легенди, кажуть: його намагаються перевершити або хоча б створити аналог і не можуть в європі!

Томат благовіст з’явився на аматорських городах в 90-х роках, взяли його на озброєння і фермери. Новинка з великою кількістю красивих плодів відразу полюбилася багатьом. Томат не тільки врожайний, він підкуповує і іншими чудовими якостями.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Кущі гібрида благовіст вражають своєю красою і врожайністю

Опис гібрида

Це скоростиглий гібрид, плоди починають дозрівати через 101-105 днів після появи сходів, тому підходить для вирощування в регіонах з коротким літом. Перша кисть закладається над 6-7 листом, наступні з’являються нерівномірно — через 1-2 листа. Кущ детермінантний, але високий — 170-180 см.це ідеальний ріст для теплиць. Благовіст добре себе проявляє саме в захищеному грунті, там він більш урожайний, плоди дає солодше, ніж на відкритих грядках.

Відео: томат благовіст зріє в теплиці

Плоди мають стандартний для томатів розмір, кожен важить по 70-80 г, максимум — 110 г.перевага багатьох гібридів — це краса плодів. Благовіст не виняток: помідори все вирівняні за розміром, дозрівають дружно. Форма у них плоскоокругла, злегка ребриста. У підстави плоду є невелике поглиблення, а вершинка гладка. Нестиглі плоди світло-зелені, білясті, дозріваючи, стають червоними. На розрізі виявляються 2-3 насіннєві камери. Урожайність — 15-16 кг/ м2 або 5-5.5 кг з куща.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Нестиглі плоди благовісту білясті, дозріваючи, забарвлюються в червоний колір

Про смак, як завжди, сперечаються, всупереч приказці. На сайті» гавриш», в описі сорту, йдеться про відмінний смак. Думки городників розділилися: одні називають його звичайним, інші — відверто кислим, третім він дуже подобається і в салатах, і в соліннях. Треба пробувати самим!

Призначення благовіста універсальне. Завдяки розміру і щільній шкірці, томат підходить для цільноплідного консервування. Хороший цей гібрид і в літніх салатах.

Особливості посіву

Фірма «гавриш» рекомендує сіяти благовіст в період з кінця березня до початку квітня, а висаджувати в теплицю на початку — середині травня. Розсаді до цього терміну буде близько 40 днів. Якщо квітень теплий, а теплиця хороша, наприклад, з полікарбонату, то висадку можна робити і в кінці квітня.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Теплиці з полікарбонату надійніші (герметичніші) скляних, оскільки мають менше стиків-щілин

Багато городників після довгої зими поспішають і приступають до посіву насіння вже на початку березня. В цьому випадку до моменту висадки на постійне місце на кущах раннього благовісту вже зав’яжуться плоди. А якщо розсада стоїть на підвіконні, то при ранньому посіві ви ризикуєте втратити перші, самі врожайні, кисті. Адже запилення може не статися, квіти обсипаються, наприклад, через занадто сухого повітря і відсутності хорошого провітрювання. А якщо плануєте вирощувати у відкритому грунті, висаджувати розсаду в кінці травня — червні, то сіяти благовіст потрібно в середині квітня.

Для профілактики чорної ніжки і фітофторозу землю обов’язково прогрійте до 100 °c. А в день посіву, замість чистої води, використовуйте розчин фітоспоріну (1 ст.л. Концентрату на 10 л води). Насіння продезінфікуйте в яскраво-рожевому розчині марганцівки. Можна обдати їх окропом, але не тримати в ньому! глибина загортання в грунт-0.5-1 см. Сприятлива температура для проростання: +20 °c… + 30 °c, а потім протягом усього вирощування: +22 °c… + 25 °c.

Відео: думка експерта про знезараження грунту

Вирощування розсади

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Догляд за розсадою цього гібрида стандартний. Особливість тільки одна-кущі ростуть швидко і перевершують висотою багато сортів, значить, зажадають більше місця, сонячного світла, харчування і води. Поливайте в міру підсихання грунту. Коли сходи обзаведуться першими справжніми листям, розсадите їх по окремих горщиках.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Коли у сходів з’являться справжні листочки, розсадіть їх по окремих стаканчиках

Кожні 10-14 днів давайте комплексні підгодівлі. Найпопулярніше і старовинне добриво для розсади — універсальна суміш фертика люкс, колишня кеміра (1 ст.л. На 10 л води). Можна підгодовувати органікою: настоями коров’яку (1:10), посліду (1:20), бур’янів (1: 5), але тільки якщо розсаду ви тримаєте в парнику або теплиці. У квартирі від цих добрив буде стояти жахливий і погано вивітрюваний запах.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Для підгодівлі розсади користуйтеся спеціальними добривами

Якщо плануєте вирощувати томати у відкритому грунті, потрібен ще один додатковий агроприем-гарт — без нього рослини, опинившись після висадки під прямими сонячними променями, отримають сильні опіки. Все листя можуть засохнуть. Кущі відновляться, але термін плодоношення сильно відсунеться. Тому мінімум за тиждень починайте виставляти розсаду на вулицю, балкон, відкривайте вікно. Перший день тривалість інсоляції не повинна перевищувати 1-2 години, потім перебування під відкритим небом поступово збільшуйте до доби. Заносите в будинок, якщо очікуються заморозки, злива, град, сильний вітер.

Відео: нюанси гарту розсади

Висадка на постійне місце

Схема посадки для благовіста: 40 см в ряду і 60 см між рядами. Виходячи з цих параметрів, визначитеся з розміром грядки. Перекопайте землю, внісши на кожен квадратний метр по відру перегною (компосту) і склянці деревної золи. Можна використовувати спеціальні суміші з магазину-гумі-омі, червоний велетень, біогумус для томатів і ін.їх зазвичай вносять в лунку.

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Перед посадкою підготуйте грядки, зробіть лунки, заправте їх добривами

Розсаду за кілька годин до висадки добре полийте. Лунки робіть глибокими. Навіть не витягнулася розсаду заглиблюйте до перших справжніх листочків. Так вже в момент посадки створюється ефект підгортання, помідори утворюють додаткові корені і ростуть могутніше. Висаджені рослини полийте, замульчируйте і підв’яжіть. У відкритому грунті в якості опори встановіть високі кілки.

Відео: томат благовіст у відкритому грунті

Догляд за томатами благовіст

Першочергова турбота про висаджених томатах — це регулярний полив: у спеку — двічі на тиждень по 3-4 л під кущ. Якщо замульчируете грунт, то земля буде висихати повільніше, поливати доведеться рідше — 1 раз в тиждень. Через 7-10 днів після висадки вже можна продовжувати підгодівлі, з такою ж періодичністю, як в розсадний період. Але тепер використовуйте добрива, в яких азоту менше, ніж фосфору і калію, є мікроелементи. Від пташиного посліду і коров’яку варто відмовитися на користь настою трав і деревної золи. На відро настою додайте склянку золи, розбовтайте і полийте: 1-2 л під кущ. Простіше використовувати готові суміші для томатів: агрікола, біогумус, чистий лист і ін. Всі підгодівлі вносите по вологій землі!

Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

Земля під кущем волога, можна вносити підгодівлю

Всі пасинки до першої кисті. Залиште один відразу під або над нею. Далі на обох цих стеблах видаляйте всі пасинки.

  • у три стебла — чиніть, як у попередньому випадку. Третій стовбур вирощуйте з пасинка, розташованого ближче інших до квіткової кисті. Так само на ньому видаляйте всі пасинки.
  • Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

    Схема формування томата в 1, 2 і 3 стебла

    Збір і переробка врожаю

    Томати благовіст можна збирати червоними і бланжевой стиглості, вони добре дозрівають в кімнатних умовах. Якщо хочете продовжити період споживання свіжих помідорів або не встигаєте їх з’їсти і законсервувати, то збирайте недозрілі плоди і зберігайте в прохолодному приміщенні (близько 5 °c… +10 °c). Дозрівання в таких умовах сповільниться. А для його прискорення тримайте томати на сонячному підвіконні, підкладіть до зелених кілька червоних плодів.

    Лідер продажів-томат благовіст f1: опис і особливості вирощування

    На сонечку томати зріють швидше, ніж в тіні і прохолоді

    Помідори благовіст підходять для багатьох вегетаріанських і м’ясних страв. З них роблять салати, соки, шматочки додають в супи, соуси, м’ясне та овочеве рагу, піцу. Середні і дрібні помідори консервують цілком, а побільше йдуть на приготування таких зимових заготовок, як овочева ікра, гострі закуски, лечо, томати у власному соку, кетчуп і т. П.

    Відео: рецепт томатної пасти і зберігання її в морозильнику

    У нашій сім’ї дуже люблять консервовані помідори, тому на зиму їх солю мало, тільки заради традиції, щоб було) а надлишки заморожую. Можна попередньо нарізати часточками, але мені більше подобається цілком: простіше і менше місця займають в морозилці. Взимку даю трохи підтанути, щоб ніж міг зачепитися, не зісковзував, і нарізаю. Дуже легко ріжуться. Заморожені часточки, як і свіжі, додаю в різні гарячі страви. Тільки для салатів вони не підходять-розкисають.

    Відгуки городників

    Середньорослий, помідори 100г, червоні, звичайного смаку. . У відкритому грунті не сподобався, в закритому-нормально! краще не пасинкувати!

    Ліна сахарнова

    Https://otvet.mail.ru/question/53781402

    Постійно сажу благовіст — в теплицю. Полды рівні, однакові, смачні.

    Ассоль

    Https://otvet.mail.ru/question/53781402

    Я благовіст садила минулого року. Кущ високий 150-180 см. Помідори великі. Смачний. Придатні і для салатів і для консервування. Взагалі — то він рекомендований для теплиць.

    Tania711

    Http://dacha.wcb.ru/lofiversion/index.php?t16590.html

    Помідори на розсаду саджу на початку березня, а в кінці квітня висаджую в теплицю. Саджу в основному благовіст-він мене ніколи не підводив. Звичайно заради експерименту пробую завжди і інші сорти, але благовіст все-таки лідер для мене.

    Tatiana2

    Http://www.tomat-pomidor.com/forum/konkurs/%d0%bf%d0%be%d0%bc%d0%b8%d0%b4%d0%be%d1%80%d1%8b-%d0%b2%d1%81%d0%b5%d0%b3%d0%b4%d0%b0-%d1%80%d0%b0%d0%b4%d1%83%d1%8e%d1%82 /

    Щодо ультраранніх не скажу, а середньоранні є 2 хороших, перевірених сорти — благовіст і верліока. І на їжу хороші, і для консервування. Дуже правильної, рівної форми, не великі.

    Marusyana

    Https://www.forumhouse.ru/threads/88269/page-8