Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

66

Якщо підійти до вирощування малини з розумом, то результат не змусить себе довго чекати. Наприклад, правильна посадка малини в траншею здатна вдвічі підвищити врожайність, зменшити трудовитрати, площа під малинник. Але якщо посадити її неправильно, то це загрожує великими проблемами, аж до вимерзання взимку кущів. Які правила потрібно знати, щоб уникнути помилок.

Малинові переваги або що нам необхідно знати

Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

Правильна посадка малини в траншею здатна вдвічі підвищити врожайність

Насправді, малина не вимагає до себе виняткової уваги. Найкраще для неї-це наблизити садові умови до природних.

Ця ягода любить:

 1. воду
 2. родючі пухкі грунти
 3. захищені від вітру місця, де взимку накопичується достатньо снігу.

відео про правильну посадку малини, вибір саджанця

Виходячи з таких простих правил, вибираємо місце для облаштування малинника. Тепер варто сказати про час посадки. Тут у весняної і у осінньої закладки малинової плантації є свої плюси і мінуси. Наприклад навесні великі сокотері куща, більше потрібно поливати, доглядати за молодими рослинами, але немає небезпеки вимерзання взимку. Осінній метод, при мінусах зимівлі, несе більше вигоди для весняного росту озимих саджанців, а якщо добре укрити їх снігом, то проблема холодної пори року взагалі знімається.

Багато садівників закладають малинові плантації восени.

Найбільш зручна схема посадки малини – це однорядье. Так зручно розподіляти на дві сторони разноретнюю поросль. Простіше доглядати: збирати урожай, вирізати стару деревину. Але також поширена шахова схема, коли кущі йдуть двома близькими рядами зі зміщенням. Така схема зручна тим, що під одну рослину виділяється більше площі при відносно тих же загальних розмірах плантації, що і в однорядових посадках. Така схема підходить для особливо дорогих сортів, економить на меншій кількості саджанців.

Формувати кущі теж нескладно. Однорядье ведемо по типу хлиста від кореня. Вирощуємо по 5-6 гілок на кожен рік зростання, видаляючи всі зайві пагони. Шахові посадки найчастіше вирощуються у формі віяла. Це коли гілка влітку обрізається наполовину, з неї ростуть 3-4 таких же потужних гілки, які восени також обрізаються наполовину. Така форма більш трудовитратна, але значно збільшує врожайність. А тепер поговоримо про те, як садити.

Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

Шахові посадки найчастіше вирощуються у формі віяла

Висадка малини в траншею

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

Вирощуючи кущі в канавах, ви згодом економите свій час на догляді за ними, економите воду для поливу, а також істотно збільшите врожайність малинової плантації.  крім того, низьке положення точки зростання сприятиме кращому зимовому укриттю і захисту від морозів.

Розглянемо правила посадки малини траншейним методом по пунктах:

 1. визначаємо під траншею освітлену ділянку, не в тіні прилеглих будівель або дерев.
 2. траншея йде у напрямку північ-південь, так кущі будуть рівномірно освітлюватися з обох сторін.
 3. довжину визначаємо довільно, виходячи з розмірів ділянки і плантації, що закладається. Ширина 40-50 см.глибина 60-70 см.
 4. між рядами, якщо копаємо більше однієї канави, залишаємо відстань мінімум півтора метра.
 5. якщо грунти ділянки важкі, з домішками суглинку, то необхідно полегшити грунт в канаві. На дно насипаємо дрібного гравію або піску. Якщо ж на вашій ділянці переважають легкі супіщанники, то потреби в даній операції немає.
 6. перемішуємо землю з великою кількістю перегною, субстрат повинен бути поживним і пухким.
 7. засипаємо канави цією сумішшю так, щоб до рівня землі залишалося 30-40 см.
 8. зміцнюємо бортиками краю траншеї від осипання – вкопують довгі дошки, руберойд або стільниковий полікарбонат.
 9. по торцевих кінцях траншеї встановлюємо опори метрової висоти. Найкраще використовувати т-образні стовпчики.
 10. між опорами натягуємо два ряди дроту. Нижній в тридцяти-сорока сантиметрах від землі, верхній — на самому верху опор. Верхній ряд складається з двох дротів, на відстані ширини 40-50 см.
 11. висаджуємо по одній лінії, на відстані метр один від одного
 12. викопуємо маленькі ямки, в них ставимо молоді малинки вертикально, засипаємо з усіх боків землею, злегка ущільнивши, щоб саджанець не впав.
 13. поливаємо, але не рясно, щоб уникнути надмірного просідання грунту, здатного обірвати ніжні корінці саджанців.
 14. молоді рослини підв’язуємо до нижньої дроті.

Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

Молоді рослини підв’язуємо до нижньої дроті

Згодом, коли кущі виростуть, зелені літні пагони будемо підв’язувати на одну верхню дріт, торішні плодоносні – на іншу. Так буде зручно збирати урожай і вирізати отплодоносившую деревину. Вирощування в траншеї є хоч і ефективним методом, але необов’язковим, особливо якщо ви вирощуєте дуже морозостійкі сорти – для них така надмірна турбота про зимівлю не настільки критична, хоча врожайність їх буде нижче. Також канава — не найкращий варіант для шахової схеми посадки і віялової формування кущів. Тут краще обійтися простим унавожіваніем грунту. А тепер поговоримо про черенковом методі розбивки плантації.

Садимо малинові живці

Посадка малини живцями найкраще підходить, якщо у вас є дорослий сильний кущ хорошого сорту або ви маєте можливість взяти з такого куща зеленої річної порослі. Таким методом можна швидко засадити великі площі без будь-яких матеріальних витрат. Доведеться тільки трохи повозитися з секатором і землею.

відео про посадку малини

Робимо це наступним чином:

 1. кращий час для живцювання – кінець травня або початок червня.
 2. беремо сильнорослі зелені гілки, ріжемо їх на живці в 2-3 нирки, з яких ростуть листя.
 3. нижній лист обрізаємо, а стовбур борознимо лезом бритви, так ми стимулюємо ріст коренів
 4. можна перед посадкою для надійності потримати майбутні саджанці в розчині стимуляторів коренеутворення, наприклад гетероауксину, епін, корневина.
 5. живці будемо садити відразу на місце постійного зростання, щоб зайвий раз не травмувати їх пересадкою. Землю попередньо полити
 6. заглиблюємо в грунт на третину
 7. кількість живців беремо вдвічі більше числа майбутніх кущів з розрахунку, що не всі можуть прижитися. Потім, коли укореняться і підуть у ріст, проріджуємо нашу плантацію.
 8. споруджуємо над посадками невисокий парничок, щоб вологість всередині була висока, а листя не витрачали вологу з тканин до вкорінення.
 9. коли у живців з’являться нові листочки це означає, що вони пустили коріння, прижилися. Знімаємо плівку, проріджуємо малинник.

Як розумна посадка малини позбавить вас від подальших проблем з чагарником

Посадка малини живцями найкраще підходить, якщо у вас є дорослий сильний кущ хорошого сорту