Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

107

Рододендрон є ніжною квіткою, поширеним на дачних ділянках і званим в народі «рожеве дерево» за велику кількість великих рожевих суцвіть. Не всім дачникам вдається адекватно доглядати за цим багаторічником в осінній період. Однак такий догляд необхідний, особливо перед зимою, адже холоду можуть погубити квітка.

Особливості догляду в осінню пору і підготовчий період до зимових холодів

Доглядати за «рожевим деревом» необхідно не тільки в період цвітіння, але і по його закінченню. Це забезпечує рясний колір в наступному році.

Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Рододендрон, званий також «рожевим деревом», вимагає особливого догляду і в осінню пору, коли період цвітіння залишився позаду

Рододендрони (лат. Rhododéndron – — рід рослин родини вересові, що об’єднує близько восьмисот видів вічнозелених, напівлистопадних і листопадних чагарників і дерев. У вічнозелених видів листя можуть залишатися на рослині протягом 3-6 років, у напівлистопадних — один рік, а у листопадних, як зазвичай — з весни до осені.

Тетяна попова, садівник

Http://www.floraprice.ru/articles/sad/vyrashchivanie-rododendronov-v-sankt-peterburge-1.html

Проведення обрізки

Важливий елемент догляду восени за рослиною — обрізка. У літню пору обрізаються тільки зів’ялі суцвіття і частини квітки, уражені захворюваннями і комахами. В осінні дні процедура проводиться більш ретельно. Вона сприяє збереженню естетичної форми багатолітника. Видаленню підлягають пошкоджені або зіпсовані заморозками пагони.

Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Осінню обрізку рододендрона виробляють в омолоджуючих цілях

1. В осінню пору роблять омолоджуюче обрізання куща. Санітарна і формує обрізка для рододендрона проводиться навесні. Осіннє обрізання куща омолодить рослина, яке погано росте і дає мало кольору. Процедуру обрізки цього багаторічного куща проводять за кілька тижнів до приходу заморозків і через 10-14 діб після удобрення грунту. Залежно від регіону обрізка рододендронового чагарнику здійснюється в період з кінця вересня до 15 жовтня. Зрізи замазуються дезінфікуючим лаком-бальзамом або присипаються подрібненим активованим вугіллям.

Омолоджуюча осіння обрізка робиться поступово, щоб не послабити квітка. Ось чому під кінець першого сезону «рожеве дерево» обрізається з одного боку, а через рік — з іншого.

Листопадний рододендрон не обрізається врівень з грунтом. Старі пагони даного виду вічнозелених багаторічних рослин, щоб омолодити кущ вкорочують на 0,3–0,4 м. Обрізка здійснюється заточеним секатором без здавлювання деревини втечі.

Здійснення поливу

Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Рододендрон потребує поливу не тільки в теплу, але і в холодну пору року

Здорова спина без лікарів і ліків
Безкоштовний онлайн майстер-клас, де ви дізнаєтеся, як в домашніх умовах позбутися від болю в попереку.
Брати участь!
Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Дані чагарники є вічнозеленими багатолітниками. Їх листя в зимовий період здатні випаровувати вологу. Ось чому полив рододендрона не припиняється в осінні дні. Триває він і взимку, незважаючи на те, що грунт може промерзнути. Якщо осіння пора багата дощами, то полив квітки не здійснюється. Поливають рослину м’якою, трошки підкисленою водою з рн 4,5. У воді (одне відро) розводять лимонну кислоту (1 ч.л.).

Рододендрони люблять кислі грунти і терпимі до перезволожень. Це тіньолюбиві рослини, про що багато квітникарі просто не знають. Висаджуючи кущі на відкритих ділянках свого саду, вони роками чекають цвітіння, яке може так і не наступити.

Світлана сергієнко

Http://elektro-sadovnik.ru/obuchaushee-video-sadovodam/rododendron-podtverzhdenie-tomu-naskolko-iskusna-byvaet-priroda

Мій досвід показує, що відсутність грамотного догляду за цим прекрасним рослиною, в тому числі і поливу в холодні місяці, загрожує погіршенням його стану і навіть загибеллю. Через незнання, що чагарнику потрібен полив в осінні і зимові місяці, я його довела до плачевного стану. Він перестав розвиватися, став гірше рости і не давав кольору. Тільки завдяки підказці моєї знайомої, великої любительки рододендронів, мені вдалося врятувати свій «рожевий кущ» від загибелі. Тепер я не забуваю про необхідність поливу його в холодну пору року.

Проведення підгодівлі

Підживлення рослини вважається серйозною процедурою. Від правильності і своєчасності процесу по удобренню залежить інтенсивність і рясність цвітіння рослини, його міць і сила. Під пагони порційно вноситься добриво. Підживлення переважно брати у вигляді рідини. Так вона краще засвоїться корінням рослини. Після того, як чагарник відцвів (останні літні дні) в область пристовбурних кіл вноситься добриво мінерального походження, яке містить в собі суперфосфат і сірчанокислий калій. Береться 8 г першого і 6 г другого компонента на відерну ємність з водою.

Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Восени рослині потрібно підгодовування, однією зі складових якої є суперфосфат

В осінні дні в область пристовбурного кола вноситься в повному обсязі перепріла гнойова маса. Він послужить в якості мульчі і добрива.

В кінці вересня або в перших числах жовтня для обробки куща застосовують бордоську суміш або будь-який інший фунгіцид з міддю. Така профілактика допоможе попередити грибкове ураження.

Відео: як здійснити підгодівлю «рожевого дерева «восени

Підготовчий етап до зими

Готувати» рожевий чагарник» до зимових холодів слід поступово. Алгоритм дій такий:

  1. мульчування кореневої системи. Його виробляють, коли спостерігається встановлення низьких температур. Невеликі заморозки до-4⁰с чагарнику не страшні. Ранній же процес мульчування загрожує випріванням кореневища. Як мульчі можна використовувати суху соснову хвою, опале листя, змішану з торфом. Це утеплить корінь і забезпечить квітка харчуванням.
  2. після проведення омолоджуючого обрізання і мульчування чагарник накривають. Роблять це пізно восени при зниженні температурного режиму до-10⁰с. Сам каркас для укриття можна ставити до заморозків. Листя і стебла рододендрона не повинні стикатися з каркасом. Важливо вкрити чагарник до того, як піде перший сніжок. Цей захід захистить його від морозів і поривчастих вітрів.

Осінній догляд за рододендроном і підготовка його до зими

Підготовка рододендрона до зимівлі передбачає мульчування коренів опалим листям з хвойними голками і торфом, а також спорудження над ним каркасного укриття

Якщо рододендрон не завжди добре зимує, то до питання його захисту від холоду варто підійти з більшою ретельністю і, скажімо, пригнути кущ нижче і укрити двома шарами мішковини. Більш зимостійкі чагарники і ліани, можливо, втратять окремі тонкі гілочки, на яких були квітки, але на здоров’я самих рослин це навряд чи позначиться.

Інженер садово-паркового будівництва василь левін

Http://www.aif.ru/dacha/flowers/chto_delat_esli_rododendron_zacvyol_osenyu

Відео: як правильно укрити рослину перед зимівлею